Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 16:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Następna strona
 Polityka w Kościele i w kościele 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Idący napisał(a):
Aby żaden przejaw wiary nie był widoczny publicznie. Jeśli zgodzimy się z taką postawą, to niedługo przyjdą rozwiązania saudyjskie i nawet posiadanie Biblii albo różańca stanie się karalne.

No bez przesady aż tak to chyba nie będzie, chociaż jak już co niektóre firmy usuwają z kosmetyków słowa biały czy rozjaśniający to chyba rzeczywiście różnych ciekawych pomysłów można się spodziewać. Natomiast kogoś może drażnić noszenie krzyżyków czy Szopki Bożonarodzeniowe(no chyba że usunie się z nich figurki świętych ) czy kapliczki na drzewach a nawet reklamy z dziećmi downa bo to może drażnić sumienia co poniektórych.
"W Quebecu w Kanadzie uchwalono przepisy, które zakazują m.in. nauczycielom, policjantom czy sędziom noszenia w pracy symboli religijnych. Zdaniem władz nowe prawo pomoże w integracji osób, które przybywają na teren prowincji".
https://natemat.pl/276259,zakaz-noszeni ... -uchwalone.
"Rada Stanu, najwyższy we Francji organ sądownictwa administracyjnego, zezwolił w środę na urządzanie bożonarodzeniowych szopek w budynkach publicznych, co wcześniej kontestowano z uwagi na laickość państwa. Charakter szopek nie może jednak być religijny".
"https://www.newsweek.pl/swiat/francja-i-symbole-religijne/5sqjw5y
A czy baranki osiołki mogą znalezć się w tej szopce?

"W marcu 2014 roku w kilku francuskich stacjach telewizyjnych z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, wyemitowany został spot pt. "Droga przyszła mamo”, przedstawiający uśmiechnięte dzieci z zespołem Downa, pozytywnie opowiadające o swoim życiu i dorastaniu. Chorzy w klipie dzielą się swoją radością życia i zapewniają, że przyszłe mamy dzieci z zespołem Downa nie powinny mieć powodu do obaw".
https://archiwum.radiozet.pl/Wiadomosci ... a-00032346
A może by tak przedstawiać te smutne twarze dzieci downa to może by cenzura wpuściła?


Śr lip 15, 2020 14:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
Cytuj:
Prosić i dziękować za osobiste sprawy, a zawierzać cały naród, to zasadnicza różnica - corocznie Kościół zawierza Maryi Polskę, ale nie czyni tego PONAD wiernymi, ale wraz z wiernymi.
Przy tym nikogo duchowni prowadzący zawierzenie odnowienie ślubów jasnogórski, nie nazywają gorszymi od koronawirusa.

A czy uprzedzenia tu nie decydują? Komorowski modlący się na Jasną Górę to na pewno bez fleszy i nie na pokaz a Duda to na pewno z fleszami i na pokaz. I co do tego pierwszego to tylko Bóg wie a tego drugiego to już teraz możemy osądzić.


Śr lip 15, 2020 14:09
Zobacz profil
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
katon napisał(a):
Cytuj:
Prosić i dziękować za osobiste sprawy, a zawierzać cały naród, to zasadnicza różnica - corocznie Kościół zawierza Maryi Polskę, ale nie czyni tego PONAD wiernymi, ale wraz z wiernymi.
Przy tym nikogo duchowni prowadzący zawierzenie odnowienie ślubów jasnogórski, nie nazywają gorszymi od koronawirusa.

A czy uprzedzenia tu nie decydują? Komorowski modlący się na Jasną Górę to na pewno bez fleszy i nie na pokaz a Duda to na pewno z fleszami i na pokaz. I co do tego pierwszego to tylko Bóg wie a tego drugiego to już teraz możemy osądzić.

Komorowski nigdy nie kpił, nie poniżał wyborców Dudy.
.


Śr lip 15, 2020 14:20

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
Komorowski stwierdził że wyborcy PIS nie płacą podatków, czyli są podatkowymi oszustami. No i coś o dorżnięciu watahy się wypowiedział.
No to tyle, bo też nie chcę za bardzo burzyć obrazu świętości. :)


Śr lip 15, 2020 14:37
Zobacz profil
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
katon napisał(a):
Komorowski stwierdził że wyborcy PIS nie płacą podatków, czyli są podatkowymi oszustami.
Nie. Nie powiedział, że są podatkowymi oszustami. Ów miłośnik bandytów palących niemowlęta powtórzył jedynie głupi stereotyp o tym, że biedni nie płacą podatków.
Cytuj:
No i coś o dorżnięciu watahy się wypowiedział.
A to powiedział akurat Sikorski. Człowiek, który wyszedł z PiS-u, a PiS z niego nie bardzo.


Śr lip 15, 2020 15:07

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
"W Quebecu w Kanadzie uchwalono przepisy, które zakazują m.in. nauczycielom, policjantom czy sędziom noszenia w pracy symboli religijnych. Zdaniem władz nowe prawo pomoże w integracji osób, które przybywają na teren prowincji".


Jak najbardziej popieram ten pomysl i mam nadzieje ze wprowadzony zostanie w moim Ontario.
Panstwo mamy swieckie, wiec noszenie widocznych synboli kulturalnych czy religijnych przez urzadnikow panstwowych w godzinach pracy dla panstwa powinno byc zakazane ( IMHO).
Mamy na terenie prowincji wyznawcow ze 20 roznych religii, czesto zwalczajacych sie nawzajem, czy sobie nieprzyjaznych tak samo wiele kultur wrogich sobie, ja stoje na stanowisku ze jesli zdecydowales sie emigrowac to swoje przesady i problemy religijo kultiralne zostawiasz rowniez za soba i w nowym kraju zaczynasz od nowa.
I mysle ze wiekszosc moich wspolobywateli mysli podobnie.


Śr lip 15, 2020 15:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
Czyli rozumiem że w tej Kanadzie mającej być otwartą na wszelkie różnorodności, odmienności należało zakazać noszenia symboli religijnych czy kulturalnych bo komuś spać po nocach nie dają. Zwalczają się nawzajem i są nieprzyjazni tzn cała ta obowiązkowa edukacja dotycząca tolerancji i równości poszła w las?
To ja cały rok mieszkałem w akademiku z muzułmaninem i nigdy mnie jakoś jego praktyki nie uwierały i nie prześladowały. Ale rozumiem że są tacy ludzie przewrażliwieni na punkcie symboli religijnych bo jak zorganizowaliśmy wigilię w UK i żeby było tak bardziej tradycyjnie to postawiłem typowy obrazeczek z dzieciątkiem a to wywołało wielkie oburzenie u mojego kolegi tolerancyjnego liberała.
Ja bym tam jednak chciał sobie nosić to na co mam ochotę i się z tym nie kryć i niech inni mają to samo prawo. A krzyżyk jest z reguły tak mały że trzeba wytężyć wzrok aby dostrzec na nim Jezusa.
Ciekawe to tolerancyjne społeczeństwo otwarte gdzie trzeba kryć się ze swoimi przekonaniami aby tylko kogoś nie urazić.


Śr lip 15, 2020 15:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
Cytuj:
Nie. Nie powiedział, że są podatkowymi oszustami. Ów miłośnik bandytów palących niemowlęta powtórzył jedynie głupi stereotyp o tym, że biedni nie płacą podatków.

No taki tytuł zamieściło Okopress który zawsze ostro krytykuje PIS.
"Mówiąc, że jakiś krąg „nie płaci podatków”, Bronisław Komorowski używa formy nazywanej w logice kwantyfikatorem wielkim, sugerując, że każdy przedstawiciel „kręgów” głosujących na PiS nie płaci podatków. Jest wręcz przeciwnie: każdy wyborca PiS, nawet bezrobotny, podatki płaci. Co więcej, robi to też wyborca skrajnego wolnorynkowca Janusza Korwin-Mikkego, choć pewnie bardzo nie chce".
https://oko.press/komorowski-wyborcy-pi ... e-podatki/
Ale dajmy te same prawa Komorowskiemu jak i Dudzie czy Wałęsie do modlitw w Sanktuarium Częstochowskim jak i innym wiernym. Moim zdaniem czepianie się tego jest bez sensu pomimo sympatii czy antypatii.
Cytuj:
A to powiedział akurat Sikorski. Człowiek, który wyszedł z PiS-u, a PiS z niego nie bardzo.

Tak pomyliłem się.


Śr lip 15, 2020 16:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
Katon, przekrecasz moje slowa.
Wyraznie napisalem ze w mojej opinii obywatele na rzadowych stanowiskach w godzinach pracy nie powinni eksponowac swoich symboli religijnych czy kulturalnych, tak zebym np nie musial rozmawiac z urzedniczka w Revenue bedaca ubrana w niqab dodatkowo utrudniajacy wzajemne zrozumienie.
To co robia w swoim prywatnym czasie mnie nie obchodzi a symbole religijne i kulturalne ogolnie mi nie przeszkadzaja i nie mam do nich zadnego stosunku. To co powyzej napisalem dotyczy prganizacji swieckiego panstwa, a krzyzyk mozesz sobie nosic pod koszula z krawatem ( jak wiekszosc urzednikow tutaj ) gdzie go i tak nie widac.


Śr lip 15, 2020 16:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
No i co z tego że przydarzy się coś tak bardzo rzadkiego że pielęgniarka, nauczycielka czy policjant będzie mieć np mały krzyżyk na wierzchu?
Pamiętam że O. Szustak zachęcał do noszenia różańca na palcu to wtedy ta nauczycielka czy pielęgniarka będzie musiała go ściągać aby kogoś wrażliwego nie urazić.
A co wtedy gdy ktoś sobie wytatuował jakiś symbol religijny na ręce?

"Zgodnie z zasadą laickości, która zakazuje demonstrowania i narzucania religijnych poglądów w sferze publicznej, we Francji obowiązuje zakaz noszenia symboli religijnych takich jak zasłon i chust islamskich, mycek żydowskich i dużych krzyży. Wyznawcy, którejś z tych religii mogą nosić symbole swojej wiary w sposób dyskretny.

Problem w tym, że ze stosowaniem się do powyższych zakazów we Francji bywa różnie. Na ulicach francuskich miast, szczególnie tych większych rozpoznaje się bez trudu społeczność innego wyznania".
https://wiadomosci.wp.pl/awantura-o-sym ... 811504769a

Czyli jak rozumiem najpierw zakaże się nosić symbole religijne pielęgniarkom, nauczycielkom czy policjantom a potem też innym w miejscach publicznych. Nieokreślono ile centymetrów może mieć ten tzw duży krzyż, ale chyba zakonnicy noszą zbyt duże te krzyże.
Muzułmanie w miejscach publicznych zgodnie z praktyką, wiarą muszą odmówić krótką modlitwę, a ktoś inny może się nawet przerzegnać czy odmówić różaniec w podróży.

No i przecież mamy święta Bożego Narodzenia i też kiedyś komuś przyjdzie do głowy aby to zmienić.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/201 ... -wsciekli/
https://wpolityce.pl/swiat/227288-zimow ... a-w-zlobku


Śr lip 15, 2020 17:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
Cytuj:
Modlitwa na pokaz w świetle fleszy, to klasyczna manifestacja, pokazówka dla widzów.

Czyli zanim gdzieś będę odprawiał czy się modlił to musze dokładnie wypytać czy przypadkiem ktoś tam nie czyha z kamera, jeśli tak, to nie wolno mi przyjść do kościoła, bo będzie pokazówka.
Cytuj:
Uważam, że każdy katolik powinien mieć prawo i poczuwać się do obowiązku dawania publicznego świadectwa swojej wiary. Uważam, że im wyższą funkcję sprawuje, tym ważniejsza jest katolicka postawa w życiu publicznym. Polityk, musi być odważny. Wiedząc, że każde jego okazanie swojej wiary będzie okazją do hejtu, musi mieć odwagę przyznawania się do Boga. Publicznego przyznawania się do swojej wiary.

Tak, zgadza się, ale w przypadku polityków może istnieć niebezpieczeństwo instrumentalnego traktowania wiary, jak jest naprawdę, nie wiemy. Nie siedzimy w sumieniach politykow.
We wielu cywilizowanych krajach (są oczywiście wyjątki) jest rzeczą normalna, ze politycy biorą udział w rożnych nabożeństwach, ze wyraźnie wyznają swoja wiarę i jakoś nikogo to nie dziwi.
W USA obojętnie czy prezydentem jest republikanin czy demokrata, wiele przemówień kończy się słowami: "God bless the United States of America". W Polsce rzecz nie do pomyślenia.

_________________
ksiądz


Śr lip 15, 2020 20:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
Katon, znowu przekrecasz znaczenie mojego postu, a ze nie uwazam cie za czlowieka nie rozumiejacego jezyka polskiego w pismie wiec uwazam ze robisz to celowo.
W zwiazku z tym nie zamierzam kontynuowac dyskusji.


Śr lip 15, 2020 22:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
Przecież wyraznie napisałeś:

"Jak najbardziej popieram ten pomysl i mam nadzieje ze wprowadzony zostanie w moim Ontario".
A ten pomysł ma zakazać noszenia symboli religijnych m.in. nauczycielom, policjantom, czy sędziom.Owszem dorzuciłem tu pielęgniarki ale przecież jest to m.in.

Lecz w następnym poście ten zakaz noszenia symboli zawęziłeś do obywateli na rządowych stanowiskach:
"Wyraznie napisalem ze w mojej opinii obywatele na rządowych stanowiskach w godzinach pracy nie powinni eksponowac swoich symboli religijnych czy kulturalnych".
A potem wyraziłem własne zdanie na podstawie zmian wprowadzonych we Francji które idą już dalej że bo zakazuje się noszenia tych symboli w sferze publicznej.
Gdzie tu masz zatem celowe przekręcenie czegoś?
Moim zdaniem popełniłeś błąd ponieważ nauczyciele to jest strefa publiczna, a nie obywatele na rządowych stanowiskach.


Cz lip 16, 2020 6:32
Zobacz profil
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
bramin napisał(a):
Cytuj:
Modlitwa na pokaz w świetle fleszy, to klasyczna manifestacja, pokazówka dla widzów.

Czyli zanim gdzieś będę odprawiał czy się modlił to musze dokładnie wypytać czy przypadkiem ktoś tam nie czyha z kamera, jeśli tak, to nie wolno mi przyjść do kościoła, bo będzie pokazówka.

Bramin - totalnie odleciałeś.
Wyraźnie zaznaczamy, ze nie chodzi o modlitewne podziękowanie indywidualne, o prośbę, ale o reprezentowanie narodu, na który w kampanii wyrzucił z siebie mnóstwo plugawych określeń.
Przed ofiarowaniem narodu powinien naród przeprosić, ale nie na zasadzie - jeśli ktoś poczuł sie urażony, to przeprasza, ale ze swoich słów się nie wycofuję.
Nie wierzę, że tego nie rozumiesz :o :o - niesiesz swój dar przed ołtarz, a przypomnisz sobie, ze twój brat ma coś przeciw tobie, zostaw dar, wróć i pojednaj sie z bratem.


Cz lip 16, 2020 6:59
Post Re: Polityka w Kościele i w kościele
bramin napisał(a):
Tak, zgadza się, ale w przypadku polityków może istnieć niebezpieczeństwo instrumentalnego traktowania wiary, jak jest naprawdę, nie wiemy. Nie siedzimy w sumieniach politykow.

Uważasz, że Bóg dał im inne sumienia tylko dlatego że są politykami?
Sam piszesz że w ich przypadku "może istnieć niebezpieczeństwo instrumentalnego traktowania wiary".
Jak myślisz, co powinien zrobić kler, by do takich "nadużyć" nie dochodziło?

bramin napisał(a):
W USA obojętnie czy prezydentem jest republikanin czy demokrata, wiele przemówień kończy się słowami: "God bless the United States of America".

I dzieje się to w sanktuariach, kościołach, czy jedynie przed Białym Domem, czy w innej politycznej rzeczywistości?


Cz lip 16, 2020 8:18
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL