Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Katolicyzm a sedewakantyzm 
Autor Wiadomość
Post Katolicyzm a sedewakantyzm
Wątek wydzielony - dlatego zaczyna się od środka - a dotyczy podpisu Crusadera - jo_tka
Cytuj:
ryty promulgowane przez papieży nienoszących mucetów ani camauro uważa się za nieważne


Heh...fajny podpis, szkoda , ze bzdurny :)


Pn gru 26, 2005 10:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Tzn - oznacza to tyle, że ktoś kto to głosi nie uznaje obecnego papieża i kilku poprzednich - więc nie może mówić o byciu w kościele katolickim...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn gru 26, 2005 11:10
Zobacz profil
Post 
byłbym wdzięczny za powstrzymanie się od takich niegrzecznych i niedorzecznych uwag ...

... zwłaszcza, jeśli wygłasza je osoba mająca niewielkie pojęcie o istocie katolicyzmu i nauczaniu - żeby nie skłamać - 250 papieży przedpawłoszóstowych


Pn gru 26, 2005 11:37
Post 
Ojjjjjjj
psieplasiam :D

Zapomniałem, ze istota sedewakantystycznego "katolicymu" jest futrzana czapeczka i pelerynka noszona przez papieża :D

Mnie zawsze uczono, ze najwazniejszy jest Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Swiety.........

Jak ktos chce zostac "katolickim" sedekiem, to musi pamietac, ze tam sie liczy głównie "Tron, Czapeczka i Pelerynka".....to taka nowa wiara :)


Pn gru 26, 2005 11:53
Post 
no niestety modernisto, czasy się zmieniają na lepsze i coraz bardziej możemy wam grać na nosie :-)

także wyrażając swą sympatię do Ojca Świętego w ten sposób

;)

VIVAT PAPIEŻ BENEDYKT XVI !!!


Pn gru 26, 2005 12:27
Post 
NB - kto nadał tak nonsensowny tytuł temu tematowi ??


Pn gru 26, 2005 12:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Mniejsza o tytuł.

Crusader - a o czym ma świadczyć ten Twój podpis :?: "Wasz papież nie jest prawdziwy" :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn gru 26, 2005 17:00
Zobacz profil WWW
Post 
"wasz" to znaczy - który ??


Pn gru 26, 2005 17:05
Post 
Cytuj:
no niestety modernisto, czasy się zmieniają na lepsze i coraz bardziej możemy wam grać na nosie Smile

także wyrażając swą sympatię do Ojca Świętego w ten sposób


Hmmmmm...to macie problem i to wielki :)
To, ze Benedykt XVI załozył mucet i camauro...wcale nie oznacza, ze stał sie tradycjonalistą.
Jak na razie to nie doszło do porozumienia z lefebvrystami...nie mówiac juz o sekcie sedeków. O ile z tymi pierwszymi da sie dogadac, o tyle ci drudzy najpierw beda musieli sie nawrócic na katolicyzm.

Tak wiec daj sobie na luzz z tym głupawym podpisem...bo jest on tak bzdurny, ze az hadko sie go czyta. [...]

[...] - jo_tka


Pn gru 26, 2005 20:03
Post 
Cytuj:
"wasz" to znaczy - który Pytajnik


Nie wiadomo własnie. Sedecy maja kilku.....a którego ty uznajesz to juz sam tylko wiesz.


Pn gru 26, 2005 20:22
Post 
pudło

http://www.papieze.pl/papieze.php

zwolennicy hipotezy sedewakantystycznej mają 261 papieży

widzę, że kolega łatwo łatwo dziś z nerw wychodzi. [...]

[...] - jo_tka


Pn gru 26, 2005 20:49
Post 
Bez obaw...nerwy mi nie strzeliły. [...]

Cytuj:
zwolennicy hipotezy sedewakantystycznej mają 261 papieży


...a kto mógł umieścic taki podpis jak nie zwolennik sekty sedewakantystycznej?
Przeciez katolik by takich bzdur nie wypisywał...tak wiec przedstawiłes nam sie Crusaderze dosyc wyraznie....[...]

[...] - głównie odpowiedź na usunięty fragment postu powyżej - jo_tka


Pn gru 26, 2005 21:03
Post 
Co do liczby 261.....hmmm jest ona niezgodna z prawdą. Bo niektórzy sedecy uznaja tylko 256 papieży. Ta sekta jest podzielona , zaleznie od tego kto komu "papiezuje" w danej chwili.
...ale chodziło mi o ilośc obecnych "Głów Kościoła" w sekcie sedeckiej...waha sie ona od 11 do 20 sztuk....to tez chyba zalezy od humoru, pogody i stanu liczebnego wyznawców :D
Niektórzy z tych antypapieżatek zarzadzaja tak mikroskopijna ilościa "wiernych".....że pierwszy lepszy wiejski proboszcz ma ich wiecej :D


Pn gru 26, 2005 21:35
Post 
jak zawsze się wymądrzasz, a temczasem mógłbyś choć na linki kliknąć

moje źródła (http://www.papieze.pl/papieze.php) podają ogólną liczbę papieży na 266 (wikipedia 265 http://pl.wikipedia.org/wiki/Poczet_papie%C5%BCy )

od nich odjąłem następców JŚw Piusa XII w liczbie pięciu. A może ty jednak coś wiesz i wskażesz mi linki, których to jeszcze niektórzy sedewakantyści nie uznają ?

prócz tego takie rudytamenta: grupy posiadające własnych papieży nazywa się konklawistami.

Gdybyś rozumiał, co znaczy słowo sedewakantysta, to nie pisałbyś takich bzdur


Pn gru 26, 2005 21:43
Post 
Cytuj:
edewakantystów różnicuje osąd co do czasu, wyznaczającego początek wakowania Stolicy Piotrowej, gdyż różnie postrzegają oni stopień zaangażowania się poszczególnych papieży w nauczanie o wolności religijnej czy ekumenizmie. Większość z nich za ostatniego papieża uważa Piusa XII bądź Jana XXIII. Istnieją jednak grupy, które za ostatniego następcę Św. Piotra uważają Piusa XI a nawet Piusa IX.


http://www.kulty.info/art/538

Bzdury?

Poza tym...oni nie posiadaja własnych PAPIEZY, tylko ANTYPAPIEŻY. Nie uznaja wiec prawowitej władzy papieża i stwierdzajac wakat na Stolicy piotrowej..wybieraja sobie własnego guru....

Konklawiści to osoby znajdujace sie poza klauzura oddzielajaca konklawe od swiata zewnetrznego.Są to watykańscy ceremoniarze, spowiednicy kardynałów, kucharze, lekarze, pielęgniarze, pracownicy techniczni.
O ile wiem to oni nikogo nie wybieraja i zadnego udziału w wyborze nie maja...co więc mi Wasć tutaj prawisz za dyrdymały?


Pn gru 26, 2005 21:57
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL