Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Taoizm jako filozofia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Takich bzdur już nie idzie komentować.Analogia pomiędzu znakiem tai-chi
a szachownicą podobna jest jak pomiędzy wodą, a wodą królewską.Czy Tobie flaga Chorwacji przypadkiem też nie kojarzy się z satanistami?


N paź 26, 2008 23:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
Cyryl flaga Chorwacj jest bialo-czerwona szachownica. I powtarzam: Co do symbolu yin-yang to ma się on bardzo wyraźnie do szachownicy gdyż jest równomiernie podzielony na czerń i biel, dodatkowo oba kolory i wzory przenikają się nawzajem tak jak to mówi filozofia taoistyczna, co w skrócie biorąc pod uwagę wyznawców demona, oznacza że zło stawia się na równi z dobrem, czyli szatana stawia się na równi z Bogiem, co oczywiście jest kompletną bzdurą.

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Wt paź 28, 2008 8:29
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Cóż za ignorancja.Zgodnie z filozofią taoistyczną materia pierwotnie istniała w stanie niezróżnicowanym wu-chi Następnie uległa podziałowi na dwa elementy jing i jang.Ten podział jest praprzyczyną wszystkich istniejących podziałów.Jing stanowi pierwiastek żeński czyli np. woda.Jang męski jak ogień.Jang jest twarde ,jing-miękkie,jang-gorące ,jing-zimne,jing wilgotne,jang-suche.Żeby nie było za prosto ,to co jest z wierzchu twarde ,w głębi jest miękkie i odwrotnie.Stąd małe kropki na czarno-białych polach.Nie można mowić ,że ogień jest np. dobry,a woda jest zła.Wszystko zależy od okoliczności.W przypadku suszy woda jest dobra ,ale już nie podczas powodzi.Dawni mędrcy nauczali,że najlepsze jest podążanie drogą tao- czyli równowagi i harmonii pomiędzy tymi głównymi siłami czyli jing i jang,które są jak dwa bieguny baterii.Prąd nie popłynie jeśli nie połączymy plusa z minusem.A w zasadzie czy człowiek potrafiłby rozpoznać dobro, jeśli nie widziałby jak wygląda zło?


Pt paź 31, 2008 19:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
AHAWA napisał(a):
Taoizm w połączeniu z buddyzmem mahajany dał chiński buddyzm chan ,a podobno chan po chińsku znaczy zen .

Owszem, dał, co spowodowało zmianę pewnego rodzaju buddyzmu na inny rodzaj buddyzmu, ale ten nowy buddyzm, ani nie był ani nie jest związany z Tao, bo zarówno przed tym wpływem, jak i po wpływie, i ten nowy i ten stary buddyzm były sprzeczne z Tao, bo to był i jest buddyzm i nie ma z Tao nic wspólnego.

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


So lis 01, 2008 1:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
Cyryl nie splycaj mojej wypowiedzi, chodzilo mi o to ze zlo i dobro wzajemnie sie wykluczaja nie moga wspolistniec. Tak jak gdy pada deszcz ogien gasnie, zrozumiale? a co do pytania jak czlowiek rozpoznal by dobro gdyby nie wiedzial jakie jest zlo, odpowiedz jest nastepujaca:
DOBRO JEST WYSTARCZAJACYM STANEM w ktorym zlo nie istnieje i czlowiek gdyby nie zostal zwiedziony przez demona nie chcialby poznawac zla, po co by mu to bylo gdyby wiedzial co go ma czekac, oczywiscie nie wiedzial, mial wolna wole, ale gdyby nie bylo rowniez demona to czlowiek nie wybral by zla gdyz DOBRO calkowicie mu wystarczylo. Dlatego przez zlo nastala smierc i grzech dla czlowieka i wobec tego naturalnym jest dla czlowieka stawanie w opozycji do wszelkiego przejawu zla czy to na zewnatrz czy wewnatrz.

filippiarz - malso maslane jak dla mnie.

Polecam: http://www.psychomanipulacja.pl/art/chr ... topies.htm

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


N lis 02, 2008 12:58
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
AHAWA napisał(a):
filippiarz - malso maslane jak dla mnie.

Polecam: http://www.psychomanipulacja.pl/art/chr ... topies.htm

Chodzi o to, że tao nie został włączone do buddyzmu co dało początek Zen, jak sugeruje to co napisałeś. Zen i Tao to sprzeczne ze sobą rzeczy. Równie dobrze można napisać, że chrześcijaństwo i satanizm są podobne - w końcu w obu jest szatan...

W podanym linku są nieprawdziwe informacje, przypisujące buddyzmowi cechy przeciwne do faktycznych.

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


N lis 02, 2008 18:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2006 9:34
Posty: 352
Post 
AHAWA napisał(a):
ostatnio byłem na konferencji w Gliwicach: "Magia cała prawda" i tam dowiedziałem się że symbolem współczesnych satanistów jest szachownica,

Załamka... mi się szachownica kojarzy z wyścigami samochodowymi!(oprócz szachów oczywiście).
Wracam na transmisję F1... :>

_________________
Cóż z tego, że go kiedyś zdmuchniesz w mgnieniu oka,
skoro wciąż przemijając – wciąż jeszcze jest sobą?
Ja ten Twój świat, co mija, kocham Panie! – kocham!
Jak żywą kadzielnicę bujam go przed Tobą! (Beata Obertyńska)


N lis 02, 2008 18:35
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Bzdura.Dobro i zło współistnieją w każdym z nas.W tym życiu i na takim poziomie pojmowania ,jaki posiadamy,nie bylibysmy zdolni zdefiniować dobra bez określenia pojęcia zła.Opis zła zawarty jest w dekalogu,pisze tam czego robić nie należy.Operując intelektem musisz wiedzieć czym jest zło,żeby potrafić je odróżnić od dobra.


Pn lis 03, 2008 23:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
Cyryl napisał(a):
Dobro i zło współistnieją w każdym z nas. Opis zła zawarty jest w dekalogu,pisze tam czego robić nie należy.


W tobie chyba zlo wspolistnieje bardziej niz w przecietnym czlowieku. Ale jesli jeszcze nie uwierzyles to wiedz ze zlo czlowiekowi nie jest potrzebne do niczego, mozna zyc w calkowitej opozycji do zla oczywiscie nie dzieki wlasnym sila ale dzieki JEZUSOWI jego KRWI i jego Matce Niepokalanemu Poczeciu.

Co do dekalogu to gdzie tam masz opis zla? Pisze czego nie robic aby zla nie doswiadczac ale zadnego opisu zla nie ma.

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Wt gru 02, 2008 17:41
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
A kradzież,zabójstwo ,cudzołóstwo itp.?Nie masz tych pojęć w Dekalogu? Człowiek w Edenie spożył owoc z drzewa poznania dobra i zła.
W całkowitej opozycji do zła to nie żyli nawet święci ,nie ma ludzi bezgrzesznych na świecie.Chrystus może odkupić nasze winy ale nie powoduje,że grzechów nie będziemy popełniać. A w ogóle pojęcie dobra i zła ma sie nijak do pojęcia jing i jang w filozofii chińskiej.I ten kto mówi,że ta filozofia relatywizuje pojęcia dobra i zła nie ma pojęcia o temacie.Niestety jednach takich pseudouczonych publicystów mamy pod dostatkiem.


Śr gru 03, 2008 14:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
wow :shock: a Ty zapewne wiesz o czym piszesz :lol: hheehe, nie rozmiesiaj mnie koles....

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Cz gru 04, 2008 19:25
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Ja wiem o czym pisze i przynajmniej nie robię błędów ortograficznych.Filozofia to trudny temat.


Pt gru 05, 2008 13:53
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 22, 2008 17:44
Posty: 86
Post 
niektórzy mają wyraźne problemy z myśleniem...
najpierw twierdzą, że:
AHAWA napisał(a):
jest równomiernie podzielony na czerń i biel,
i w tym samym zdaniu
Cytuj:
dodatkowo oba kolory i wzory przenikają się nawzajem

jak coś co jest podzielone może się przenikać?
nie wiem ale nic to.
a jeśli idzie o te kółeczka w jin-jang to one są z lat 70 XX wieku z ameryky.
nie wiele mają zatem wspólnego z taoizmem, więcej natomiast z erą zwodnika.


So gru 13, 2008 17:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 16, 2007 22:59
Posty: 54
Post 
Dziękuję za tyle ciekawych informacji w Waszych postach.
A co do dobra i zła to popierwsze:
1. Dobro i zło nie są zjawiskami fizycznymi, fizycznie się objawiają jedynie ich skutki (analogia do przyczyna-skutek,"... po owocach ich poznacie...")
2. Woda i ogień, przeciwieństwa. Symbole. Woda gasi ogień (jak napisał AHAWA). Woda bez ognia jest tylko wodą która nic nie gasi.
3. W dekalogu są zakazy "nie rób tego" a nie nakazy "rób to" np. bądź wierny żonie (nie cudzołóż) więc zalecenia dobrych uczynków, a właściwie prawidłowego życia są pokazane na przykładzie zła-"nie rób tego"
(A tak na marginesie to za czasów Mojżesza chyba nie wiedzieli, że podświadomość nie przyjmuje przeczenia :-))

Także, AHAWA nie uwierzę jeżeli powiesz że nigdy się nie zdenerwowałeś, że nigdy cię nikt nie wkurzył, że nie zabiłeś muchy i że w ogóle nie masz negatywnych emocji. Zło istnieje, nie tylko obok ale i w nas, i od nas zależy jak sobie z tym radzimy. Nawet Jezus się wkurzył na kupców w świątyni:-)
Oczywiście nie twierdze, że nie można żyć tylko dobrem ale skoro Jezusowi się zdarzyło to sorki ale co mogę ja albo Ty. Na tym świecie nie uwolnisz się od zła, właśnie zło jest po to żebyś mógł się doskonalić w wierze i uczynkach i dlatego masz wolna wolę. Uczymy się na błędach, tak było jest i będzie.
Cos mi sie wydaje że zafiksował cie ta konferencja na temat sekt.

A co do szachownicy i wolnomularzy to popatrz na ich symbole graficzne, często jest tam posadzka we wzorze szachownicy.

Pozdrówka

_________________
Dobrze że Jesteście


Pn cze 29, 2009 3:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 16, 2007 22:59
Posty: 54
Post 
A i jeszcze z połączenia wody i ognia jest para wodna, wszystko zależny od temperatury wody (siły ognia, czasu oddziaływania), czy wyparuje, skropli się, zacznie wrzeć. Z mężczyzny i kobiety, z wody i ognia powstaje nowe życie i jego droga zależny od siły..., czasu oddziaływania...

AHAWA spójrz w siebie. A zobaczysz wiele cudownych rzeczy. Spójrz w siebie bo w tobie się rodzi zło i dobro. Naucz się kontrolować, nie zewnętrzne zakazami, ale wewnętrznie świadomym wyborem.

_________________
Dobrze że Jesteście


Pn cze 29, 2009 3:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL