Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Tylko jeden, za to jaki ! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post Tylko jeden, za to jaki !
Wolność to świadomość
Świadomość to wolność


So lis 27, 2004 0:28
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Prawda to wolnosc.
Co to jest swiadomosc? i czego albo kogo?


So lis 27, 2004 20:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Gdy zobaczyłem twój post autentycznie zacząłem sie śmiać. Nie szydziłem z Ciebie (nigdy w życiu) Śmiałem się ponieważ mam dowód. Mam dowód na to, że nie wiecie co to jest świadomość.
Liczy się dla was prawda, która jest... waszą prawdą i nijak się ma do rzeczywistości.
A odpowiadając chodzi mi o świadomość waszych ,myśli. Nie myślicie samodzielnie jakkolwiek mogłoby się wam tak wydawać. Wy ubieracie we własne słowa kłamstwa kościoła.

To był śmiech zwycięstwa i tego mi nie odbierzecie.

No chyba, że skasujecie topik :)


N lis 28, 2004 17:43
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Malo Ci potrzeba do smiechu, swietnie. Ciezsze sie ze sa ludzie ktorom tak malo potrzeba, by byc wesolym.

Postawilem to pytanie bo raczyles zacytowac swiadomosc wczesciej, to ty pierwszy podales slowo bez zadnego zwiazku i bez wytlumaczenia, przynajmniej powiedz o jakia swiadomosc TOBIE chodzi, pozniej byc moze dojdziesz do takiego samego wniosku, ok. ale wtedy przynajmniej bedzie przemyslane.
Tez moglbym powiedziec ze Ty nie myslisz samodzielnie a ubierasz swoje niezrozumienie w czyjes slowa.

Wy? ja pisalem w swoim imieniu, albo generalizujac, tak jak Ty. do ciebie nalezy wiec zaczac udowadnianie. Czy rzadasz dla siebie i swoich slow (lub cytowanych przez ciebie) nieomylnosci? Jesli tak to czemu zwalczal nieomyslnosc papieza? Tylko dlatego ze przeszkada Twojej?


N lis 28, 2004 21:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 17, 2003 17:34
Posty: 619
Post 
Drogi qurczaczku,
a co się stanie, jeśli owo bezoskobowe i niekonkretne "wy" (tym sformułowaniem podkreślam, że nie masz szacunku dla osób i rzucasz ogólnikami!) wie zarówno, co to jest świadomość jak i co to jest rzeczywistość? A na dodatek zna relację między nimi?
Jak będziesz kurką, to pogadamy - ale mam nadzieję, że na kogucika nie wyrośniesz...

_________________
"Wielki wstyd dla nas, że święci dokonywali wielkich dzieł,
a my chcemy otrzymać chwałę i cześć, opowiadając o nich"
(św. Franciszek z Asyżu)


Cz gru 02, 2004 12:59
Zobacz profil
Post 
Pytanie o to co to jest świadomość jest zasadne. W istocie nie posiadamy wiedzy jak to się dzieje, że powstaje coś takiego jak świadomość. Mniej więcej potrafimy określić co to jest, ale wyjaśnienia... uhm... fizykalnego, nie znamy.

Natomiast kurczaczku ja to się śmiać zacząłem, gdy zobaczyłem Twój wątek. Jeśli zdefiniowałeś, że świadomość to wolność, to cóż w tym takiego odkrywczego, że wolność to świadomość? ;-) Przy Twoich definicjach to co nam w pierwszym liście napisałeś jest to tautologiczny banał.
Natomiast wcale nie jest prawdą, że wolność jest to świadomość. Co najwyżej zachodzą jakieś związki pomiędzy nimi.
Zacznijmy więc od tego, że prosiłbym o sprecyzowanie cóż to masz takiego nam do powiedzenia, a pośmiejemy się dopiero potem.


Cz gru 02, 2004 15:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Ech, moi drodzy wybaczcie, że porzucę ten wątek. Mam dosyć bycia jednoosobową opozycją do waszych totalnie fanatycznych i ograniczonych poglądów. Mógłbym to jeszcze znieść gdyby Moderatorzy nie wycinali moich postów. Tak się jednak dzieje. Dlaczego ?

a) boicie się i macie coś do ukrycia
b) nie chcecie stracić tych, którzy się wahają
c) nie doceniacie mojego geniuszu :)

Mniejsza o powody. Złamaliście mnie. Na początku chciałem zniszczyć Kościół i was. Nie udało mi się to. Zauważyłem przy tym jak głęboko te bzdety zakorzeniły się w waszych duszach.

Złamaliście mnie. Możecie być dumni.
Miejcie dla mnie choć trochę szacunku i nie kasujcie tego topiku.


Cz gru 02, 2004 21:44
Zobacz profil WWW
Post 
unik


Cz gru 02, 2004 22:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
To nie unik. Znów napiszę małe wypracowanko tylko po to, żeby się dowiedzieć, że zawiera treści nieodpowiednie dla tego forum. Może nazwijcie to 'plebania' albo 'tabernakulum', ja zawsze myślałem, że forum to miejsce gdzie każdy może powiedzieć co mu leży na sercu. Obiecuję, że Ci odpowiem, jeżeli ktoś mi obieca, że nie zostanie to skasowane.


Pozdrawiam was. Zimny dzien dziś, w piekle.


Cz gru 02, 2004 22:31
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
qrczak - informację otrzymałeś już na PW, poza tym dalej widzę "czarnego_mesjasza" w podpisie...


Cz gru 02, 2004 22:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 26, 2004 14:14
Posty: 124
Post 
qrczak7 napisał(a):
ja zawsze myślałem, że forum to miejsce gdzie każdy może powiedzieć co mu leży na sercu. Obiecuję, że Ci odpowiem, jeżeli ktoś mi obieca, że nie zostanie to skasowane.

No i miales racje, ale tutaj kasuje sie tylko te posty, których tresć zdaje się nie tyle na sercu leżeć, co w żołądku zalegać..

qrczak7 napisał(a):
Pozdrawiam was. Zimny dzien dziś, w piekle.


Hehe... Tobie też tepsa necik dostarcza?

_________________
Głosząc Boga,
zamknij usta
i otwórz serce


Cz gru 02, 2004 22:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Bosh...

Wolność myśli = świadomość tego co myślisz, jak myślisz co robisz itp.
Przyznasz mi chyba, że gdyby wyprano Ci mózg i opowiadano ci, że światem rządzi szatan, nie byłbyś świadomy. Z katolikami jest tak samo. W dzieciństwie za sprawą waszych rodziców (babć, dziadków, opiekunów prawnych) zostaliście ubezwłasnowolnieni. Ja smucę się patrząc na moich braci żyjących w zaciemnieniu.

2 przykazanie Dekalogu Zen:
"Nie zmuszaj nikogo - także dzieci - do wyznawania twoich poglądów. Nie posługuj się w tym celu groźbą, pieniędzmi, propagandą ani wychowawczym autorytetem. Poprzez współczujący dialog pomagaj innym odrzucać fanatyzm i ciasnotę poglądów. "

Wbrew pozorom myśl jest znacznie bardziej rozbudowana. Wy nie zrozumiecie mojego punktu widzenia, ja waszego. Niemniej jednak smutno mi teraz, gdyż okazało się, że nie potraficie zauważyć własnego ograniczenia. A wszak stoi napisane:

Cytuj:
Prawda to wolnosc.
Co to jest swiadomosc? i czego albo kogo?



A przez 'wy' rozumiem ogólnie pojęty KK. Wszak zdaje się to właśnie jego przedstawiciele są głównymi użytkownikami forum. W razie gdyby ktoś jednak był 'inny' dajcie znać na PW.


Pt gru 03, 2004 19:30
Zobacz profil WWW
Post 
Wcześniej pisałeś o świadomości jako takiej. Nie pisałeś o świadomości myślenia.


Pt gru 03, 2004 19:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Przeczytaj dokładnie trzeci post od góry. Skoro dyskutujemy to chyba czytamy się nawzajem, czyż nie ?


Pt gru 03, 2004 19:44
Zobacz profil WWW
Post 
I jeszcze jedno. Ty się zacząłeś tu rozpisywać tu o tym, że na zainteresowanie daną hipotezą mają wpływ jakieś okoliczności.
No mają. Tyle tylko, że ma znaczenie, czy dana hipoteza jest prawdziwa, czy nie jest prawdziwa, a nie skąd ktoś się zainteresował nią.


Pt gru 03, 2004 19:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL