Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 23:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Etyka na forum 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 31, 2006 21:41
Posty: 6
Post Etyka na forum
Witam Wszystkich,

chciałem poruszyć temat, który mnie osobiście bardzo boli z uwagi na to, ze spotykam w necie fora na których wysmiewane są religie i poglądy innych ludzi. Dobór słów i argumenty jakie tam padają są skandaliczne .
Rozumiem, że jest cos takiego jak wolnośc słowa, ale niektórzy chyba przekraczaja pewną granice etyki i moralności.
Poniżej podaję link do forum, a sami zrozumiecie co mnie tak zbulwersowało.

http://www.createforum.com/phpbb/viewto ... =blackswan

http://www.naka-union.org/

Jestem młodym człowiekiem studentem drugiego roku ,uwazam siebie za osobę torancyjną i wyrozumiałą, ale niektóre teksty mnie poprostu bulwersują. Jak wytłumaczyć ludziom, ze religia , czy śwaitopoglad jaki się wyznaje jest osobista sprawą kazdego z nas i nie nalezy tego wyśmiewać?


Cz cze 01, 2006 11:48
Zobacz profil WWW
Post 
Macie trudności z rozwinięciem forum i dlatego zamieszczacie reklamę?


Cz cze 01, 2006 12:08

Dołączył(a): Śr maja 31, 2006 21:41
Posty: 6
Post 
PTRqwerty napisał(a):
Macie trudności z rozwinięciem forum i dlatego zamieszczacie reklamę?


Nie ,to nie jest reklama , to jest przykład beznadziejności tekstów zamieszczanych na forum. Jeśli ktoś uważa ,ze to była reklama ,to prosze moderatorów o usuniecie linku. Chyba nie zroumieliśmy się ,a szkoda.


Cz cze 01, 2006 12:13
Zobacz profil WWW
Post 
Posluchaj, fora sa publiczne.

Jesli na jakims forum obrazaja Twoje poglady - nie wchodz tam. Nikt Cie nie zmusza, abys to czytal.


Crosis


Cz cze 01, 2006 12:17
Post 
Ba... ale co Ciebie dziwi? W internecie bardzo trudno znaleźć grupę, z którą warto rozmawiać. Praktycznie nie wiem co Ci doradzić w tej kwestii. Istnieją grupy zakmnięte, które nie chcą mieć nic wspólnego z otwartymi forami, ale one zapraszają same do siebie. Inną drogą się o nich nie dowiesz. Z calą pewnością nie zachęcisz ich by Ciebie zaprosili placząc, że ktoś o innym światopoglądzie nie przepada za Twoim. Gdybyś rozlożyl na lopatki ich argumenty, to co innego.


Cz cze 01, 2006 12:20

Dołączył(a): Śr maja 31, 2006 21:41
Posty: 6
Post 
Własnie o to mi chodzi, że brak jakiejkowiek etyki i szacunku dla innych. Ja wiem doskonale, ze fora są publiczne, ale w sumie jak wchodzimy z czystej ciekawości, to nie wiemy jakie tresci tam znajdziemy. Net słuzy do poszerzania wiedzy i swoich choryzontów myśłowych ale nieraz natrafia się na teksty, które w rażacy sposób osmieszają innych. Chciałem własnie zwócić uwagię na to, ze etyki brak na niektórych forach.


Cz cze 01, 2006 12:25
Zobacz profil WWW
Post 
Etyka jest. Kwestia tego jaka.

Ktos zalozyl sobie forum, na ktorym wysmiewa religie chrzescijanska. Ja z kolei widzialem fora, na ktorych smiano sie z neopogan.

I tak we wszystkie strony.

Poza tym, nie slyszalem o kims, kto wchodzi na fora internetowe celem poszerzania wiedzy.


Crosis


Cz cze 01, 2006 12:51
Post 
Ludzie nie wchodzą na fora w celu poszerzania wiedzy. Mają jakiś już ustalony światopogląd. Niemniej forum to miejsce konfrontacji. W jej wyniku człowiek się uczy, zaczyna czytać, staje się dociekliwy. Oczywiście nie jest to wykształcenie formalne, tylko luźne hobby.


Cz cze 01, 2006 12:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL