Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 6:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna strona
 eeeeee, to zioło... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 09, 2006 15:38
Posty: 661
Post 
jo_tka napisał(a):
Owszem - jestem lekarzem


jestes lekarzem i takie piszesz postyw tym topicu)??? nieee no nie oslabiaj mnie...
W takim razie dobrze wiesz jak to jest z sub. psychoaktywnymi i nie demonizuj bo ci nie wypada.


Cz mar 02, 2006 12:54
Zobacz profil
Post 
AHA! I to jest dopiero argument-bomba :lol:


Cz mar 02, 2006 13:08
Post 
EDIT: Chodziło mi o posta jo_tki


Cz mar 02, 2006 13:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Chaota - to w ogóle nie jest argument, jeśli myślisz o moim zawodzie. To tylko odpowiedź na zadane post wyżej pytanie.
Odpowiedzi k66 komentować nie będę :)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz mar 02, 2006 14:38
Zobacz profil
Post 
Wszystko jest dla ludzi, zioło też. Po prostu trzeba się umieć obchodzić z używkami.


Cz mar 02, 2006 21:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 09, 2006 15:38
Posty: 661
Post 
AMEN!


Pt mar 03, 2006 9:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
prosze o usunięcie postu k66 ostatniego bo obraza moje odczucia religijne
[owe "niech się tak stanie" jest niezbyt pasującą aluzją]

prawda jest jedna nie zmienicie jej swoimi postami

ludzie giną duchowo i cieleśnie z powodu używek różnorakich
dlatego w KK jest pod pojęciem grzechu nadmierne palenie tytoniu lub stosowanie środków uzależniających szkodliwych dla zdrowia i życia człowieka

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


N mar 05, 2006 0:43
Zobacz profil
Post 
Mieszek napisał(a):
prosze o usunięcie postu k66 ostatniego bo obraza moje odczucia religijne
[owe "niech się tak stanie" jest niezbyt pasującą aluzją]

prawda jest jedna nie zmienicie jej swoimi postami

ludzie giną duchowo i cieleśnie z powodu używek różnorakich
dlatego w KK jest pod pojęciem grzechu nadmierne palenie tytoniu lub stosowanie środków uzależniających szkodliwych dla zdrowia i życia człowieka


Ludzie giną przez swoją głupotę albo ignorancje , a nie z powodu używek.Nikt nie zabrania kościołowi babrania się z grzechami , ale jego opinie nie dla wszystkich są wiążące.


N mar 05, 2006 0:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Oczywiście, że opinie Kościoła nie wiążą wszystkich - bo pewnie jak ktoś jest niewierzący, to się nie stosuje do kościelnych zaleceń.

Ale przyznasz - że swego rodzaju napiętnowanie pijaństwa, palenia i narkotyzowania się jest w trosce o dobro człowieka. Przecież - nie mówię, że alkohol czy papierosy nie są dla ludzi - faktem jest, że palenie skraca życie, używając narkotyków można się uzależnić, a i od przesady alkoholowej też można przenieść się do Krainy Wiecznych Łowów...

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N mar 05, 2006 10:20
Zobacz profil WWW
Post 
alkohol, papierosy i narkotyki to są zwykłe rzeczy- zbiory atomów. Żeby zaczęły działać niezbędna jest wola i działanie człowieka. I w związku z tym za uzależnieniem nie stoją narkotyki bo nawet 2 tony heroiny nikogo same z siebie nie zabiły tylko to co człowiek robi z tymi narkotykami.

W profilaktyce i zwalczaniu uzależnień uzależnieni bardzo często zwalają winę albo na narkotyki albo na środowisko, albo mna ciężką sytuację życiową (albo na wszystko naraz) . Środowisko i szeroko pojęte "życie" mają zapewne jakiś wpływ (co wg mnie wcale nie usprawiedliwia czowieka) to zwalanie wszystkiego na prochy jest po prosu gówniarską wymówką.


N mar 05, 2006 12:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
fakt faktem
same narkotyki nie rosną na drzewie
trzeba zebrać konopie np albo inne roślinki...
potem je przekształcić
ale to jest pomysłowość ludzi którzy chcą się nabzdękorolić czyms

swoiste pojmowanie wolnosci
podobne do tego o czym pisał Koneczny
kozacy za wolność uwazali wolność do pędzenia wódki...

dzisiaj nasi "kozacy" za to samo uważają prawa do narkotyzowania się ,aborcji itd...


dziwna zbiezność mentalności

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


N mar 05, 2006 12:52
Zobacz profil
Post 
A kim do cholery jesteś aby wyznaczać i drwić z tego co niektórzy ludzie uważają za ważne?

Jeżeli ktoś chce się zakatować LSD, albo postem i modlitwami, czyi innym masochistycznym religijnym umartwieniom to wolna wola.

Wolna wola- każdy odpowiada za swe uczynki. Jeden kocha ćpać, inny kocha Boga, jeszcze inny kocha mordować w imię Boga.


N mar 05, 2006 13:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
semper_malus a nie pomyślałeś o tym,że może ktos nie chce takiego swego postępowania i chce z nim walczyć..
i taka sytuacja
ktos nie chce się powiesic
ale bierze sznur i sobie wiąze na szyi
a ty stoisz obok i mówisz : "wolna wola"


bo przecież facio robi co chce
a ty wierzysz w wolną wole człowieka

no i mamy co mamy


pomyśl teraz o narkotykach
pomyśl o religi katolickiej
i eureka....czemu tak próbujecie katolików odwieść od wiary?
tutaj nie ma wolnej woli?
po co nauczacie o tym jak to Boga nie ma...
dziwne
po prostu dziwne
mnie to dziwi ,ciebie nie?

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


N mar 05, 2006 14:46
Zobacz profil
Post 
ani mu tego sznura nie upletłem, ani mu go na szyję nie zakładam, jeśli jest to ktoś mi bliski to mu pomogę jeśli nie- w zasadzie leży mi to m,artwym bykiem mogę się go zapytać po co , dlaczego i czy na pewno- i wporzo jego wola, jego życie.

co do katolickiej wiary. Nie ma wiele rzeczy na świecie, które miałyby dla mnie mniejsze znaczenie niż wiara katolicka. To nie "my" nakłaniamy katolików do odejścia do wiary tylko katolicuy wciskają się wszezie ze swoją przeklętą dobrą nowiną do każdego podwórka do każdej piaskowmnicy i do każdego ogródka, w każdym ogródku chcą zasadzić te swoją winorośl i wypeielić won wszystko inne co rośnie- bo nie katolickie.

Chcesz cpaj, nie chcesz nie cpaj, od cpających się odvzep, chgyba, że zwrócą się do ciebie o pomoc.

Wolna wola polega również na tym, że kościół katolicki [...] można mieć w trudnodostępnym miejscu.

Zabrani Ci ktoś klepania modlitw, czy międlenia różnca?
przeszkadza ci jak ktoś sobie pali trwakę? To masz problem.

[...] - proszę o trochę umiaru w przykładach... - jo_tka


N mar 05, 2006 15:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 09, 2006 15:38
Posty: 661
Post 
Mieszek napisał(a):
ludzie giną duchowo i cieleśnie z powodu używek różnorakich
dlatego w KK jest pod pojęciem grzechu nadmierne palenie tytoniu lub stosowanie środków uzależniających szkodliwych dla zdrowia i życia człowieka
[/color]
A ksiadz podczas mszy pije wino - cz y to nie jest uzywka ? Malo tego czy to nie jest uzywka uzalezniajaca fizycznie i prowadzaca do nieuleczalnego nalogu?
A jednak pije...


N mar 05, 2006 15:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL