Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 19:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Mam wielki problem :/ 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr gru 13, 2006 18:08
Posty: 1
Post Mam wielki problem :/
Witam ! Mam dość duży problem, jest nim okradnięcie kumpli. Dokładnie chodzi o to że niedawno z moim innym kolegą okradliśmy kumpli z haseł do kont w gry internetowe i po sprzedaniu rzeczy z tej gry można by było zarobić z 1000zł Lecz niestety ci co ucierpieli zorientowali się że to Ja. I teraz nie wiem czy powiedzieć im prawdę i oddać skradzione rzeczy i mieć czyste sumienie czy dalej ich okłamywać ? Niestety proponując przyznanie się do tego kumplowi z którym ukradliśmy te rzeczy on się na to nie zgadza i mówi że musimy wciskać wałki to nam się uda i nieźle zarobimy. Mnie niestety kusi się przyznać. Co powinienem zrobić waszym zdaniem ?? Proszę o szczere wypowiedzi.

PS. Jestem na tym forum 1 raz i proszę o wyrozumiałość. Jeżeli post jest zamieszczony w złym temacie proszę o jego przeniesienie.


Śr gru 13, 2006 19:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 26, 2006 20:53
Posty: 60
Post 
i co głupio Ci teraz? jesteś złodziejem i nic tego nie zmieni, ani spowiedz, ani zal za grzechy, jak beda Ci niektorzy pisac.
wg mnie: skasujcie im te konta i doradzcie zeby sie zajeli zyciem a nie grami w internecie, bo domyslam sie ze spedzili nad tym nie jeden dzien, nie jedna noc, i zmarnowali duuuzo cennego czasu :) przy okazji byc moze niszczac jakies przyjaźnie ;)

ewentualnie oddajcie po prostu konta, a życie samo wyciągnie konsekwencje tego co zrobiliście.

a tak w ogóle? lubisz dres? :)


Śr gru 13, 2006 21:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 05, 2006 21:39
Posty: 10
Post 
Wydaje mi się, że żałujesz tego co zrobiłeś. Może wiec najpierw pójść do spowiedzi i spowiednik poradzi Ci co zrobic.

_________________
"Nazywaj rzeczy po imieniu a zmienią się w oka mgnieniu"

3705707 - jakby ktoś chciał pogadać :)


Śr gru 13, 2006 23:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 12:24
Posty: 3666
Post 
Zacznij od oddania tym ludziom pieniędzy. Jak bardzo boisz się przyznać to im je podrzuć, ale jeśli będziesz musiał kłamać to lepiej się już przyznać niż zapętlić w kłamstwie.

_________________
www.onephoto.net


Cz gru 14, 2006 0:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 16, 2006 4:23
Posty: 1814
Post Re: Mam wielki problem :/
Adidas man napisał(a):
Witam ! Mam dość duży problem, jest nim okradnięcie kumpli. Dokładnie chodzi o to że niedawno z moim innym kolegą okradliśmy kumpli z haseł do kont w gry internetowe i po sprzedaniu rzeczy z tej gry można by było zarobić z 1000zł Lecz niestety ci co ucierpieli zorientowali się że to Ja. I teraz nie wiem czy powiedzieć im prawdę i oddać skradzione rzeczy i mieć czyste sumienie czy dalej ich okłamywać ? Niestety proponując przyznanie się do tego kumplowi z którym ukradliśmy te rzeczy on się na to nie zgadza i mówi że musimy wciskać wałki to nam się uda i nieźle zarobimy. Mnie niestety kusi się przyznać. Co powinienem zrobić waszym zdaniem ?? Proszę o szczere wypowiedzi.

PS. Jestem na tym forum 1 raz i proszę o wyrozumiałość. Jeżeli post jest zamieszczony w złym temacie proszę o jego przeniesienie.
Nie jesteś złodziejem (jeszcze). Każdy popełnia błędy.
Moim zdaniem powinieneś pieniądze oddać, kolegów przeprosić i poważnie zastanowić się nad kontynuacją znajomości ze "wspólnikiem".
I do spowiedzi.


Cz gru 14, 2006 8:00
Zobacz profil
Post Re: Mam wielki problem :/
Adidas man napisał(a):
Witam ! Mam dość duży problem, jest nim okradnięcie kumpli. Dokładnie chodzi o to że niedawno z moim innym kolegą okradliśmy kumpli z haseł do kont w gry internetowe i po sprzedaniu rzeczy z tej gry można by było zarobić z 1000zł Lecz niestety ci co ucierpieli zorientowali się że to Ja. I teraz nie wiem czy powiedzieć im prawdę i oddać skradzione rzeczy i mieć czyste sumienie czy dalej ich okłamywać ? Niestety proponując przyznanie się do tego kumplowi z którym ukradliśmy te rzeczy on się na to nie zgadza i mówi że musimy wciskać wałki to nam się uda i nieźle zarobimy. Mnie niestety kusi się przyznać. Co powinienem zrobić waszym zdaniem ?? Proszę o szczere wypowiedzi.

PS. Jestem na tym forum 1 raz i proszę o wyrozumiałość. Jeżeli post jest zamieszczony w złym temacie proszę o jego przeniesienie.

o matko chodzi o te głupie gry online gdzei sie handluje niesitiejącymi rzeczami? Dobrze zrobiłeś frajerom!! buahahahha
Dla mnei to żadna kradzierz, a zwykła głupota. Przepisy prawa polskiego zresztą nie uznają tego za kradzierz, więc jesteś czysty.


Cz gru 14, 2006 14:51
Post 
korekta:
W świetle polsikeigo prawa złamał prawo że sie włamał nak onto i skradł hasła, ale "kradzież" nieistniejeących przedmiotów gry nie jest kradzierzą. Polskie prawo nie ma zastosowania do wirtualnych przedmiotów handlu.


Cz gru 14, 2006 15:00

Dołączył(a): N lis 26, 2006 20:53
Posty: 60
Post 
littleann napisał(a):
Wydaje mi się, że żałujesz tego co zrobiłeś. Może wiec najpierw pójść do spowiedzi i spowiednik poradzi Ci co zrobic.

no tak, ciekawy tok myślenia. Rozumiem, że analogicznie, mogę zabić człowieka, ale jeżeli tego będę bardzo, z ałego serca żałował, wyspowiadam się to wszystko jest ok, i moge zabijac dalej, zalowac i spowiadac sie?

Uważasz że spowiednik jest na tyle wszechwiedzący że zna relacje tych młodych ludzi, że zna ich rodzinna sytuację, i że jest jedynym wyjściem? Otóż moim zdaniem jest ostatnim wyjściem, tak samo jak pisanie takich rzeczy na forum. Ale to juz jego sprawa kogo się o to pyta. Widocznie sam nie potrafi brać odpowiedzialności za swoje życie :)

I lepiej byś zrobił pytając się na jakimś "prawniczym" forum, niż na katolickim :) bo przez konsekwencje "katolickie" nie będziesz miał problemów w życiu, zdobyciu pracy itd ...

A ja i tak ciagle uwazam ze najlepiej zrobisz jak skasujesz im te konta, sam dzieki temu nie uzyskasz zadnych korzysci, a mysle paragraf jesli istnieje, to istnieje na "uzyskanie dostepu do nieprzezqanczonych dla osoby danych w celu osiagniecia korzysci majatkowej lub osobistej" ;) korzyścią będzie dla Ciebie tylko czyste sumienie-że nie ukradłeś pieniędzy, i że uratowałeś młodość kumplowi :D żadnych krozyści "prawnych"

naprawde, sprobuj uswiadomic kumpla ze jest kretynem skoro gra w takie gry:)


Cz gru 14, 2006 16:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
psalmopoeus napisał(a):
wg mnie: skasujcie im te konta i doradzcie zeby sie zajeli zyciem a nie grami w internecie, bo domyslam sie ze spedzili nad tym nie jeden dzien, nie jedna noc, i zmarnowali duuuzo cennego czasu :) przy okazji byc moze niszczac jakies przyjaźnie ;)

Jeśli spędzili nad tym "nie jeden dzien, nie jedna noc" to dla nich nie było to chyba marnowanie czasu...


Cz gru 14, 2006 21:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post Re: Mam wielki problem :/
przemo napisał(a):
o matko chodzi o te głupie gry online gdzei sie handluje niesitiejącymi rzeczami? Dobrze zrobiłeś frajerom!! buahahahha

Może i nieistniejącymi rzeczami ale często za jak najbardziej istniejące pieniądze;)


Cz gru 14, 2006 21:11
Zobacz profil
Post Re: Mam wielki problem :/
No napisał(a):
przemo napisał(a):
o matko chodzi o te głupie gry online gdzei sie handluje niesitiejącymi rzeczami? Dobrze zrobiłeś frajerom!! buahahahha

Może i nieistniejącymi rzeczami ale często za jak najbardziej istniejące pieniądze;)

a to już jest ich sprawa. Równie dobrze mogą wyrzucać pieniądze w błoto, nikt im nie zabroni ani nie powstrzyma, mimo, że niszczenie środków płatniczych jest zakazane.

W świetle polskiego prawa autor tematu niczego nie ukradł. Zresztą większość krajów nie ma zastosowania odnośnie handlu wirtualnymi dobrami.


Pt gru 15, 2006 9:40

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post Re: Mam wielki problem :/
przemo napisał(a):
W świetle polskiego prawa autor tematu niczego nie ukradł. Zresztą większość krajów nie ma zastosowania odnośnie handlu wirtualnymi dobrami.

Wydaje mi się, że autorowi nie chodziło o to czy popełnił przestępstwo i może zostać ukarany ale o stronę etyczną takiego czynu.
Jak dla mnie jest to taka sama kradzież jak każda inna...


Pt gru 15, 2006 16:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 12:24
Posty: 3666
Post Re: Mam wielki problem :/
No napisał(a):
przemo napisał(a):
W świetle polskiego prawa autor tematu niczego nie ukradł. Zresztą większość krajów nie ma zastosowania odnośnie handlu wirtualnymi dobrami.

Wydaje mi się, że autorowi nie chodziło o to czy popełnił przestępstwo i może zostać ukarany ale o stronę etyczną takiego czynu.
Jak dla mnie jest to taka sama kradzież jak każda inna...


Też odniosłem takie wrażenie.

_________________
www.onephoto.net


So gru 16, 2006 18:18
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 17, 2006 0:36
Posty: 1414
Post 
Oddaj pieniądze lecz nie te które ukradłeś .........tylko 2X więcej,
Odpracuj te godziny które inni poświęcili na to co zniszczyłeś.

Wyspowiadaj się najlepiej u takiego księdza który na oczach
ludzi w kosciele naciagnie Tobie ucho.

Nie licz na wybaczenie a ciesz się dopiero gdy je uzyskasz.


So gru 16, 2006 23:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 16, 2006 15:01
Posty: 490
Post 
Hmm...

Wydaje mi się, że lepiej się przyznać.
W końcu Twoi koledzy już sami się domyślili, że to Ty...
Jeśli będziesz ich okłamywał, to Twoje poczucie winy najprawdopodobniej będzie jeszcze większe.
Fakt, szkodliwość czynu w świetle prawa niewielka.... Ale te osoby pewnie sporo się napracowały, by uzyskać przedmioty o tak wielkiej wartości...

Ja byłabym za tym, żebyś się jednak przyznał.

Co do "wspólnika"... Jeśli nie chce się przyznać, to pozostaje kwestia, czy go wydać...
Wg. mnie to bardzo trudna sytuacja... Trzeba sie zastanowic wobec kogo bardziej warto być lojalnym. Ale to już należy do Ciebie i nikt nie może Ci chyba w tym pomóc.

Pozdrawiam i życze udanych wyborów! :)

_________________
"- A jakie jest największe kłamstwo świata? - spytał zaciekawiony młodzieniec.
- To mianowicei, że nadchodzi taka chwila,kiedy tracimy całkowicie panowanie nad naszym życiem i zaczyna nim rządzić los.W tym tkwi największe kłamstwo świata."


N gru 17, 2006 0:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL