Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 POJĘCIE SZCZĘŚCIA 
Autor Wiadomość
Post 
Sczczęście w w zyciu doczesnym...Jak dla mnie wiąże sie to z 3 rzeczami:
-miłością
-poczuciem wspólnoty
-wolnością

Nie zalezy mi na zaszczytach,karierze ani wielkich pieniądzach.Największą radość odnajduję w poczuciu jedności z innymi.Z kilkoma osobami,co do których mam pewność,ze są ze mna na dobre i złe.Z którymi można"konie kraść".Z którymi moge bez skrepowania śmiac się i milczeć.
Miłość...Jestem zdania,że wole nawet bardzo cierpieć,ale przeżyć ją,niż niczego nie przeżyc i żyć w błogim spokoju.
Wolność zas ma wiele wymiarów.W moim przypadku,dosłowna interpretacja wiedzie prym;mam chyba po części cygańska duszę,bo wewnatrz czuje tęsknotę za" wiatrem we włosach".Kocham otwarte przestrzenie i nie dbam o luksusy,czuję ,ze mogłabym po prostu iść przed siebie,ciągle naprzód,byle miec przy sobie tych kilkoro ludzi,tę małą wspólnote,która da mi poczucie bezpieczeństwa.

A wszystko to i tak przeniknika Bóg,te 3 rzeczy które podałam są de facto nierozłączne z Bogiem.
A życie nauczyło mnie,że Bóg wie najlepiej co mnie uszczęśliwia. :)


Wt sty 27, 2009 17:51

Dołączył(a): Wt maja 11, 2010 21:37
Posty: 1
Post Re: POJĘCIE SZCZĘŚCIA
Odchodzac od tematu szczescia nie jestem narkomanem, ale popalam trawke jakies 2 lata co 1-2 tygodnie. Jest taki czas w ktorym wogole sobie odpuszczam np. przez 2 miesiace. Nie jestem uzalezniony. Nie musze palic. Nie daje mi to uczucia szczescia. Daje raczej dobra zabawe. Napewno lepsza niz po alkoholu. Nigdy nie probowalem innego (twardego) narkotyku. Szczescie mozna na pewno polaczyc z miloscia. Jestem z moja dziewczyna od dluzszego czasu (prawie 3,5 roku) i ona nie zauwazyla zmian od kiedy pale trawke.
Z reszta nie wiem czemu konopie sa zakazane? :| Przeciez stwozyl je Bog i nigdzie ich nie zabrania.


Wt maja 11, 2010 21:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: POJĘCIE SZCZĘŚCIA
skreconylolek napisał(a):
Z reszta nie wiem czemu konopie sa zakazane? :| .
Ale czy marihuana jest z konopi? Chyba nie...

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt maja 11, 2010 21:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: POJĘCIE SZCZĘŚCIA
Moze warto odswiezyc ten watek.
Widze kilka zagadnien, np
- Czy stosowanie zasady "nic co ludzkie nie jest mi obce" prowadzi do szczescia?
- Czy to prawda, ze "wiecej szczescia jest w dawaniu niz w braniu"
- Czy spelnianie sie wszystkicego co planujemy to jest szczescie?
- szczescie chwilowe a SZCZESCIE?


N maja 31, 2020 18:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: POJĘCIE SZCZĘŚCIA
robaczek2 napisał(a):
- Czy to prawda, ze "wiecej szczescia jest w dawaniu niz w braniu"


To nie jest prawda.

robaczek2 napisał(a):
- szczescie chwilowe a SZCZESCIE?


Szczęście to jest szczęście, nie rozumiem o co ci chodzi? to są jakieś rodzaje szczęścia?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn cze 01, 2020 16:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: POJĘCIE SZCZĘŚCIA
Robek napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
- Czy to prawda, ze "wiecej szczescia jest w dawaniu niz w braniu"


To nie jest prawda.

robaczek2 napisał(a):
- szczescie chwilowe a SZCZESCIE?


Szczęście to jest szczęście, nie rozumiem o co ci chodzi? to są jakieś rodzaje szczęścia?

1. Dzieki za Twoja opinie. Ja uwazam ze to jest prawda.
2. Gdy po dlugiej walce wyciagne 40 kg suma to jestem szczesliwy ale to nie jest SZCZESCIE.


Pn cze 01, 2020 18:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: POJĘCIE SZCZĘŚCIA
robaczek2 napisał(a):
2. Gdy po dlugiej walce wyciagne 40 kg suma to jestem szczesliwy ale to nie jest SZCZESCIE.


To co piszesz, nie ma sensu, nic nie rozumiem o co ci chodzi :mrgreen:
Po nocy przychodzi dzień, ale to nie jest DZIEŃ
Po śniadaniu zjadłem obiad, ale to nie jest OBIAD.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn cze 01, 2020 20:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: POJĘCIE SZCZĘŚCIA
Robek- Robaczek rozróżnia szczęście, rozumiane jako chwilowe odczucie dużego zadowolenia i radości od SZCZĘŚCIA tak jak odróżnia się miłość jako silne lubienie czy stan zakochania od Miłości typu Agape, czy MIŁOŚCI, którą jest Bóg.
Moim zdaniem tak samo jak MIŁOŚĆ tak samo SZCZĘŚCIE jest bezwarunkowe.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn cze 01, 2020 22:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: POJĘCIE SZCZĘŚCIA
Szczęście.
Szczęście przytrafia się gdy osiągamy Prawdę. Natomiast gdy poszukujemy szczęścia nie możemy osiągnąć Prawdy, ponieważ szczęście to jej skutek uboczny. Nie osiągniemy szczęścia bezpośrednio, jeśli dotrzesz do Prawdy, przytrafi się szczęście, ono jest jakby cieniem prawdy, tym samym pojawia się tylko z nią. Gdy szukasz szczęścia, szczęście jest niemożliwe, a dodatkowo tracisz, przegapiasz Prawdę.


Wt cze 02, 2020 7:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: POJĘCIE SZCZĘŚCIA
Pięknie ujęte George, zgadzam się całkowicie. Ważne jednak aby szukać Prawdy a nie któryś z jej zarysów uznać za Prawdę. Opis Prawdy, nawet gdy będzie z Prawdą kompatybilny zawsze będzie tym czym jest, czyli opisem.
Jeśli ktoś twierdzi, że odnalazł Prawdę, ale nie idzie z tym w parze bezwarunkowe Szczęście to polecam szukać dalej.

Co do szczęścia to bardzo podoba mi się pewien tekst wypisany na murze w moim mieście: Nie istnieje droga do szczęścia, bo to droga jest szczęściem.
Uważam, że jest to piękne dopełnienie tego co napisałeś George i sporo mówi o Prawdzie, która jest bardziej podobna do drogi niż do zestawu przekonań :)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt cze 02, 2020 14:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: POJĘCIE SZCZĘŚCIA
IrciaLilith napisał(a):
Nie istnieje droga do szczęścia, bo to droga jest szczęściem.

Ladnie powiedziane.
Jeden problem: ktora droga?


Wt cze 02, 2020 16:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: POJĘCIE SZCZĘŚCIA
Jeśli mówimy o Szczęściu, które jest bezwarunkowe to jakkolwiek to zabrzmi każda...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt cze 02, 2020 18:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: POJĘCIE SZCZĘŚCIA
IrciaLilith napisał(a):
Jeśli mówimy o Szczęściu, które jest bezwarunkowe to jakkolwiek to zabrzmi każda...

A przynajmniej tak sie kazdemu wydaje.
Ja mysle, ze dla kazdego jednak jego model istnieje. Tylko jak go znalezc?


Wt cze 02, 2020 20:01
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: POJĘCIE SZCZĘŚCIA
robaczek2 napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
Jeśli mówimy o Szczęściu, które jest bezwarunkowe to jakkolwiek to zabrzmi każda...

A przynajmniej tak sie kazdemu wydaje.
Ja mysle, ze dla kazdego jednak jego model istnieje. Tylko jak go znalezc?


– Czy nie mógłby pan mnie poinformować, którędy powinnam pójść? – mówiła dalej.
– To zależy w dużej mierze od tego, dokąd pragnęłabyś zajść – odparł Kot-Dziwak.
– Właściwie wszystko mi jedno. – W takim razie również wszystko jedno, którędy pójdziesz.
– Chciałabym tylko dostać się dokądś – dodała Alicja w formie wyjaśnienia
– Ach, na pewno tam się dostaniesz, jeśli tylko będziesz szła dość długo.

Alicja w Krainie Czarów

Dialog Kota z Alicją ilustruje problem wyboru drogi, którą chcemy pójść, by dotrzeć do celu. By zdefiniować cel, trzeba wiedzieć po co się coś robi i dlaczego, ta wiedza może brać się z znajomości siebie(stawanie w prawdzie o sobie) lub ze zniewolenia, jeżeli ktoś jest zagubiony, będzie mu wszystko jedno dokąd zmierza, byleby dostać się gdzieś, w miejsce, które odkryje przed nim prawdę, kroczy we mgle na życiowym zakręcie. Zrozumienie kim jestem jest kamieniem milowym w naszym życiu, gdyż wyznacza kierunek, którym będziemy podążać dalej.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt cze 02, 2020 20:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: POJĘCIE SZCZĘŚCIA
Tu polecam zerknąć do tego co napisał George i do czego cytat o Szczęściu jako o drodze potraktowałam jako dopełnienie, bo bez tego kontekstu można zinterpretować mój tekst, że chodzi o każdą drogę niezgodnie z zamierzeniem. Dziękuję Mrs_Hadley.
Kluczem jest to, że Prawda też nie jest jakimś punktem czy szczytem który się zdobywa, ale także jakby drogą... drogą którą się idzie...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt cze 02, 2020 21:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL