Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 POJĘCIE SZCZĘŚCIA 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Póki co Tommy to uważasz narkotyki za tragedię
tommy napisał(a):
Poczytaj sobie troche o tragediach w rodzinach z slumsow, fanatykach i terrorystach religijnych, o zdradzie, cierpieniu i zlamanych sercach w milosci. Wszedzie znajdziesz tragedie i cierpienie. Narkotyki wyjatkiem nie sa..



Skoro sam to przyznałeś to faktycznie do tematu raczej powracać nie powinieneś.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Cz lis 01, 2007 8:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post 
Seweryn napisał(a):
Póki co Tommy to uważasz narkotyki za tragedię
tommy napisał(a):
Poczytaj sobie troche o tragediach w rodzinach z slumsow, fanatykach i terrorystach religijnych, o zdradzie, cierpieniu i zlamanych sercach w milosci. Wszedzie znajdziesz tragedie i cierpienie. Narkotyki wyjatkiem nie sa..



Skoro sam to przyznałeś to faktycznie do tematu raczej powracać nie powinieneś.


Alez z Ciebie po prostu uparty bawol. Nie moge tego inaczej opisac.

Kazda aktywnosc, czynnosc, przedmiot, absolutnie wszystko co ma wspolnego cokolwiek z nasza egzystencja ma w sobie historie tragiczne. Niezaleznie od tego jak pozytywny przedmiot wezmiesz - milosc, rodzine, przyjaciol etc. - i tak znajdziesz historie tragedii w nich opisane. Narkotyki moga niesamowicie wiele dobrego zaoferowac - podobnie jak milosc, rodzina, religia, przyjaciele, cokolwiek innego - a moga tez zaoferowac tragedie. W NICZYM SIE NIE ROZNIA OD DOWOLNEGO INNEGO ZRODLA SZCZESCIA POD TYM WZGLEDEM.

Oczywiscie dalej tego nie zrozumiesz i bedziesz tkwil w swoim przekonaniu, ze rodzina i Bog to wartosci swiete i nigdy, przenigdy do tragedii nie prowadza.

Koncze temat definitywnie. Pokazujesz ponownie, ze po prostu nie potrafisz pojac pewnych prostych idei.


Pt lis 02, 2007 12:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
tommy napisał(a):

Alez z Ciebie po prostu uparty bawol. Nie moge tego inaczej opisac.

Kazda aktywnosc, czynnosc, przedmiot, absolutnie wszystko co ma wspolnego cokolwiek z nasza egzystencja ma w sobie historie tragiczne. Niezaleznie od tego jak pozytywny przedmiot wezmiesz - milosc, rodzine, przyjaciol etc. - i tak znajdziesz historie tragedii w nich opisane. Narkotyki moga niesamowicie wiele dobrego zaoferowac - podobnie jak milosc, rodzina, religia, przyjaciele, cokolwiek innego - a moga tez zaoferowac tragedie. W NICZYM SIE NIE ROZNIA OD DOWOLNEGO INNEGO ZRODLA SZCZESCIA POD TYM WZGLEDEM.

Oczywiscie dalej tego nie zrozumiesz i bedziesz tkwil w swoim przekonaniu, ze rodzina i Bog to wartosci swiete i nigdy, przenigdy do tragedii nie prowadza.

Koncze temat definitywnie. Pokazujesz ponownie, ze po prostu nie potrafisz pojac pewnych prostych idei.


To jest temat o szczęściu . Więc nie opowiadaj mi o swoich historiach tragicznych .Tragedia to nieszczęście więc:
tommy napisał(a):

Pokazujesz ponownie, ze po prostu nie potrafisz pojac pewnych prostych idei.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pt lis 02, 2007 13:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post 
/Facepalm.

Dobra. Zabawmy sie. Wskaz mi jedno zrodlo szczescia ktore nie ma ze soba zwiazanego czegokolwiek negatywnego.


Pt lis 02, 2007 17:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
tommy napisał(a):
/Facepalm.

Dobra. Zabawmy sie. Wskaz mi jedno zrodlo szczescia ktore nie ma ze soba zwiazanego czegokolwiek negatywnego.


Życie wieczne z Bogiem

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pt lis 02, 2007 19:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Z Bogiem który jest miłością .

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pt lis 02, 2007 19:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post 
Powinienem byl zaznaczyc, ze to ma byc jeszcze cos co mamy miec mozliwosc empirycznie udowodnic. Ja nie mowie o nadziejach, ja mowie o czyms co mozemy tu i teraz doswiadczyc. Zrodlo szczescia w zyciu doczesnym.

A nawet jesli chcesz to i tak zycie wieczne z Bogiem ktory jest miloscia to tez wcale nie jest zjawisko bez negatywow. Patrzac na to przez punkt widzenia chociazby buddyjski to wcale nie jest idealny i perfekcyjny los. To wizja ktora tworzy pragnienie nieba a pragnienie samo w sobie jest niepozadane.

Ale mimo wszystko nie mam ochoty rozwazac metafizyki. Mowmy o otaczajacym nas swiecie.


Pt lis 02, 2007 19:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
tommy napisał(a):
Powinienem byl zaznaczyc, ze to ma byc jeszcze cos co mamy miec mozliwosc empirycznie udowodnic. Ja nie mowie o nadziejach, ja mowie o czyms co mozemy tu i teraz doswiadczyc. Zrodlo szczescia w zyciu doczesnym.

A nawet jesli chcesz to i tak zycie wieczne z Bogiem ktory jest miloscia to tez wcale nie jest zjawisko bez negatywow. Patrzac na to przez punkt widzenia chociazby buddyjski to wcale nie jest idealny i perfekcyjny los. To wizja ktora tworzy pragnienie nieba a pragnienie samo w sobie jest niepozadane.

Ale mimo wszystko nie mam ochoty rozwazac metafizyki. Mowmy o otaczajacym nas swiecie.

No prosze cię Tommy ,fajnie to wygląda jak doszukujesz się negatywów nawet w życiu wiecznym z Bogiem ktory jest miloscia. :)

W doczesnym życiu szczęście to np.miłość do żony .

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pt lis 02, 2007 20:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post 
Seweryn napisał(a):
No prosze cię Tommy ,fajnie to wygląda jak doszukujesz się negatywów nawet w życiu wiecznym z Bogiem ktory jest miloscia. :)


Bo takowe mozna znalezc jesli zaakceptujesz swiatopoglad inny niz chrzescijanski. Ponadto nie ma zadnej mozliwosci potwierdzenia faktycznego istnienia takiego stanu wiec argument jak dla mnie jest warty tyle co "Smoki posmiertnie przemienia mnie w jednego z nich i bede zyl wiecznosc szczesliwie.".

Seweryn napisał(a):
W doczesnym życiu szczęście to np.miłość do żony .


I oczywiscie zadna zona swego meza nigdy nie zdradzila, nigdy zadna para sie nie rozwiodla, nigdy nie umarla przedwczesnie...

Nie Seweryn, milosc do zony tez ma zwiazane ze soba tragedie.

Probuj dalej.


So lis 03, 2007 14:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
tommy napisał(a):
Nie Seweryn, milosc do zony tez ma zwiazane ze soba tragedie.

Np. cierpienie z powodu oziębłości i wyrachowania żony. Cierpienie które zadaje mąż zabijający kochanka żony. Cierpienie którego doznaje się gdy żona mówi, że nigdy nie kochała i wyszła aby mieć stabilną sytuację majątkową. Cierpienie, które powstaje gdy miłość do żony staje się obsesyjna i objawia np. chorobliwą zazdrością. We wszystkim mogą się zdarzyć przegięcia.


So lis 03, 2007 15:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
tommy napisał(a):
Seweryn napisał(a):
No prosze cię Tommy ,fajnie to wygląda jak doszukujesz się negatywów nawet w życiu wiecznym z Bogiem ktory jest miloscia. :)


1.Bo takowe mozna znalezc jesli zaakceptujesz swiatopoglad inny niz chrzescijanski. Ponadto nie ma zadnej mozliwosci potwierdzenia faktycznego istnienia takiego stanu wiec argument jak dla mnie jest warty tyle co "Smoki posmiertnie przemienia mnie w jednego z nich i bede zyl wiecznosc szczesliwie.".


tommy napisał(a):
2.I oczywiscie zadna zona swego meza nigdy nie zdradzila, nigdy zadna para sie nie rozwiodla, nigdy nie umarla przedwczesnie...

Nie Seweryn, milosc do zony tez ma zwiazane ze soba tragedie.
Probuj dalej.



1.Trudno to sobie nawet wyobrazić (mówię o szukaniu )
Więc uruchamiam wyobraźnię i widzę oczami wyobraźni Ateistę szukającego negatywów w życiu wiecznym z Bogiem , który jest milościa. :)
Więc powiedz jakie negatywy znalazłeś?


2.Załóżmy sytuację : prawdziwa miłość męszczyzny i kobiety wyzwala prawdziwe szczęście ,jakie widzisz w tym szczęściu negatywy i tragedie, bo o szczęściu rozmawiamy?

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


So lis 03, 2007 15:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Ewentualnie Tommy możesz powiedzieć jakie widzisz w prawdziwej miłości między męszczyzną a kobietą negatywy i tragedie.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


So lis 03, 2007 15:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post 
Seweryn napisał(a):
1.Trudno to sobie nawet wyobrazić (mówię o szukaniu )
Więc uruchamiam wyobraźnię i widzę oczami wyobraźni Ateistę szukającego negatywów w życiu wiecznym z Bogiem , który jest milościa. :)
Więc powiedz jakie negatywy znalazłeś?


Tym, ze bycie wiecznie szczesliwym to nie mniej nie wiecej jak bycie wiecznie nacpanym. Twoj umysl nie jest stworzony do tego abys czul sie wiecznie intensywnie szczesliwy - ewolucja juz sie upewnila co do tego. Bez sztucznego wplywu na Twoj umysl nie ma takiej mozliwosci.

Seweryn napisał(a):
2.Załóżmy sytuację : prawdziwa miłość męszczyzny i kobiety wyzwala prawdziwe szczęście ,jakie widzisz w tym szczęściu negatywy i tragedie, bo o szczęściu rozmawiamy?


Zalozmy sytuacje: multimilioner ktory ma dosc pieniedzy aby zafundowac sobie wlasciwie nieskonczonosci narkotykow, zeby bylo lepiej - dostaje je na recepte od lekarza; wiec nie ma zadnych problemow z ich nieczystoscia lub legalnoscia i w dodatku ma takie cialo ktore chetnie i latwo je toleruje.

Jakie negatywy i tragedie widzisz w jego szczesciu?

Nie, Seweryn. To o czym Ty mowisz to idealizm. Pewno, sa takie przypadki w zyciu. Ale sa tez przypadki ciezkich narkomanow ktorzy odniesli niesamowite sukcesy(np. Rich Limbaugh, Winona Ryder, wlasciwie kazda kapela rockowa i polowa show-biznesu).

Owszem, przypadki prawdziwej milosci istnieja, nie zaprzeczam. Ale jak spojrzysz na ogol ludzkosci - to masz pelno tragedii i cierpienia z miloscia zwiazanych.


N lis 04, 2007 12:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
tommy napisał(a):

1.Tym, ze bycie wiecznie szczesliwym to nie mniej nie wiecej jak bycie wiecznie nacpanym. Twoj umysl nie jest stworzony do tego abys czul sie wiecznie intensywnie szczesliwy - ewolucja juz sie upewnila co do tego. Bez sztucznego wplywu na Twoj umysl nie ma takiej mozliwosci.

2.Owszem, przypadki prawdziwej milosci istnieja, nie zaprzeczam. Ale jak spojrzysz na ogol ludzkosci - to masz pelno tragedii i cierpienia z miloscia zwiazanych.


1.Czy ty na prawdę myślisz Tommy ,że do zaświatów czy Nieba chrześcijanie zabierają swoją ziemską głowę opartą o prawa ewolucji. :-D

2. Ciągle mówisz o jakichś tragediach jednak nie chcesz żadnej wymienić ,więc ponawiam pytanie o jakich tragediach i cierpieniach z miloscia zwiazanych mówisz ? spróbuj wymienić.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


N lis 04, 2007 17:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post 
Seweryn napisał(a):
1.Czy ty na prawdę myślisz Tommy ,że do zaświatów czy Nieba chrześcijanie zabierają swoją ziemską głowę opartą o prawa ewolucji. :-D


Innymi slowy - Twoj umysl jest kompletnie restrukturyzowany przy wejsciu do nieba. Czym to sie rozni od powiedzmy przeszczepienia systemow serotoninowych w mozgu na robotyczne ktore pompowaly by absordalne ilosci serotoniny do reszty mozgu?

Seweryn napisał(a):
2. Ciągle mówisz o jakichś tragediach jednak nie chcesz żadnej wymienić ,więc ponawiam pytanie o jakich tragediach i cierpieniach z miloscia zwiazanych mówisz ? spróbuj wymienić.


:|

Ja i Zencognito wymienilismy ich juz wyzej z 10.


N lis 04, 2007 22:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL