Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 13:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Eutanazja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 7:40
Posty: 997
Post 
Nie każdy jest Kantem ograniczonym jedynie przez prawo moralne i niebo gwiaździste nad głową.
Wolność w społeczeństwie polega na ograniczeniu własnej wolności przez szereg umów - od praw innych ludzi przez zgodę na pewne ograniczenia własnej wolności w imię np. powstania państwa - ale w aspekcie Polski wolnośc polega na tym że możesz jakoś wpływac na zakres tych umów społecznych, a w ostateczności jeśli całkiem ci się nie podoba możesz zrezygnować z udziału w tworze o nazwie Polska i przenieść się gdzieś indziej.

A wolność więźnia KL Auschwitz polegała na tym że więzień mógł podjąć desperacką decyzję o samobójstwie albo próbować przeżyć kolejny dzień - w warunkach drastycznie zmienionych.

Kościół potępia tych którzy wybrali samobójczą śmierć w KL?
Pewnie tak, ale ja bym się nie spieszył z potępianiem więźnia idącego na druty...

_________________
Polska jest jak twórczość Lucasa: 1980 Gwiezdne Wojny, 1981 Imperium Kontratakuje, 1989 Powrót Jedi, 1993 - 2005 Mroczne Widmo... A teraz mamy Atak Klonów... Strach myśleć o Zemście Sithów...


Pn kwi 23, 2007 16:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 22, 2007 10:07
Posty: 32
Post 
tez masz troche racji ale ci ludzie wlasnie dali przyklad wiary bo ci ktorzy walczyli i nie poddali sie nazistom probowali przetrwac kazdy dzien pokazali hitlerowcom jak wyglada wiara chrzescijanska i niezlomnosc wobec zla wyrzadzanego przez ludzi.


Pn kwi 23, 2007 21:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 23, 2008 15:28
Posty: 174
Post 
Ateistaa napisał(a):
Według mnie eutanazja powinna być jak najbardziej dostępna na prośbe chorego


Jestem wielkim przeciwnikiem eutanazji i nie zgadzam się z Tobą w ogóle.
Eutanazja jest zabijaniem starszych, schorowanych i cierpiących ludzi.
To Bóg daje życie i On je zabiera, To On jest Panem Życia i Śmierci, nie lekarz, psycholog ani schorowany, biedny i cierpiący pacjent.
Jeżeli Bóg daje krzyż choroby, starości lub cierpienia to daje i siłę danej osobie do dzwigania tego krzyża.
Najgorsze co można zrobić w takiej sytuacji chorej, cierpiącej osobie to po prostu ją zabić- bo eutanazja to jest zabijanie drugiego człowieka!!!
Według mnie nigdy eutanazja nie powinna być dostępna, nigdy!!!

_________________
Pozdrawiam:)

Paweł


Pn lut 04, 2008 12:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL