Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 15:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Zło na świecie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 18, 2004 14:18
Posty: 1
Post Zło na świecie
Nie rozumiem dlaczego na świecie jest tyle zła. Ciągle słyszymy o katastrofach, zamachach terrorystycznych, wojnach itp. Dlaczego ludzie się tak nienawidzą. Czy Bóg na to pozwala?? Potwornie gubię się w tym świecie, nie mogę się odnaleźć. Wydaje mi się, że jestem potwornie złym człowiekiem, pozbawionym uczuć. Nie umiem kochać...


So wrz 18, 2004 21:03
Zobacz profil
Post 

Nie oceniaj się równie szybko, jak szybko oceniają Ci, którzy przygotowują zamachy.
Ludzie po prostu są zmuszeni do tego, aby w końcu uczyć się żyć ze sobą.
Zamachy organizują ludzie, a nie Bóg.


Wt wrz 21, 2004 22:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 9:22
Posty: 228
Post 
papryka:
Nie rozumiesz, dlaczego jest tyle zla? To Ci wytlumacze.
Ludzie, tak jak zwierzeta, maja w genach zakodowane pewne odruchy - instynkty, ktore kieruja naszym zyciem. Wprawdzie czlowiek ma troche wiecej samoswiadomosci, ale i tak bardzo trudno jest mu przezwyciezyc te wewnetrzne sily. Nie jest latwo na przyklad skoczyc z dachu wiezowca, bo instynkt samozachowawczy bedzie Cie powstrzymywal.
Ten sam instynkt samozachowawczy oraz instynkt zachowania gatunku sprawia, ze zwierzeta, a wiec i ludzie, skupiaja sie na zapewnieniu sobie i swoim potomkom jak najlepszych warunkow do zycia.
Stad walka o przewodzenie w grupie, o terytorium, o samice. Ofiary tej walki cierpia, po to, zeby wygodniej zyly inne osobniki.
Ta niesprawiedliwosc jest wpisana w los wszystkich istot na ziemi niestety.

Pozdrawiam,
Grzesiek.

_________________
Żyć tak, aby cierpienia bylo jak najmniej.


Wt gru 14, 2004 11:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
cyt:
"...Nie jest latwo na przyklad skoczyc z dachu wiezowca..."

wprost przeciwnie , jest łatwo
a jeszcze łatwiej jak się wie , że się ma zabezpieczenie jakieś
np spadochron, gume bandżi, albo parasolke w którą się wierzy :P :hahaha: :cojest:

sprawa z tym "złem" to jest prosta
jak masz chorobe to się źle czujesz i uważasz , że to złe jest i to baaaardzo
popatrz z punktu widzenia bakterii na to (czy tam innych zarazków , wirusów...)
one się mają tak dobrze , że jakby mogły to by śpiewały hymny pochwalne na cześć Stwórcy swego
oczywiście Chrystus nas zapewnia, że jesteśmy dla Niego warci więcej niż wiele wróbli (tych które poszły za asa)

:lol:

----
trudniej jest żyć i cierpieć, nieść krzyż
samobójstwo to tchórzostwo przed cierpieniem
i tchórzostwo przed odwagą przezwyciężania cierpienia wraz z Chrystusem

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


N mar 13, 2005 21:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 9:22
Posty: 228
Post 
Mieszek napisał(a):
wprost przeciwnie , jest łatwo
No to skocz. Zapewniam jednak, że jest wiele osób z tak silnym instynktem, że nawet na "bandżi" nie skoczą.

_________________
Żyć tak, aby cierpienia bylo jak najmniej.


Pn mar 14, 2005 9:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
zwierze napisał(a):
papryka:
Nie rozumiesz, dlaczego jest tyle zla? To Ci wytlumacze.
Ludzie, tak jak zwierzeta, maja w genach zakodowane pewne odruchy - instynkty, ktore kieruja naszym zyciem. Wprawdzie czlowiek ma troche wiecej samoswiadomosci, ale i tak bardzo trudno jest mu przezwyciezyc te wewnetrzne sily. Nie jest latwo na przyklad skoczyc z dachu wiezowca, bo instynkt samozachowawczy bedzie Cie powstrzymywal.
Ten sam instynkt samozachowawczy oraz instynkt zachowania gatunku sprawia, ze zwierzeta, a wiec i ludzie, skupiaja sie na zapewnieniu sobie i swoim potomkom jak najlepszych warunkow do zycia.
Stad walka o przewodzenie w grupie, o terytorium, o samice. Ofiary tej walki cierpia, po to, zeby wygodniej zyly inne osobniki.
Ta niesprawiedliwosc jest wpisana w los wszystkich istot na ziemi niestety.

Pozdrawiam,



Grzesiek.



Miłość też jest objawem instynktu?
Zresztą porównywanie zwierząt z ludźmi to moim zdaniem głupota.
Ekologia to nowa sekta.


Pn mar 14, 2005 18:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 9:22
Posty: 228
Post 
Metalik napisał(a):
Miłość też jest objawem instynktu?
Tak. Miłość matki do dziecka to instynkt macierzyński, żony do męża to instynkt zachowania gatunku.
Metalik napisał(a):
Zresztą porównywanie zwierząt z ludźmi to moim zdaniem głupota.
To forum dyskusyjne, więc stawianie tez bez argumentów traktowane jest jako prowokacja.
Metalik napisał(a):
Ekologia to nowa sekta.
Ale może będzie lepsza niż ta stara?

_________________
Żyć tak, aby cierpienia bylo jak najmniej.


Pn mar 14, 2005 18:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 20, 2005 11:30
Posty: 114
Post 
Metalik napisał(a):
Ekologia to nowa sekta.


o rany...
zaraz się rozpłaczę...
:-D


Pn mar 14, 2005 18:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
Osjan napisał(a):
Metalik napisał(a):
Ekologia to nowa sekta.


o rany...
zaraz się rozpłaczę...
:-D



Nie mam tu na myśli normalnej ekologii,ale tą lewacką,dla której zwierzęta są ważniejsze od ludzi.


Pn mar 14, 2005 20:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
zwierze napisał(a):
Metalik napisał(a):
Miłość też jest objawem instynktu?
Tak. Miłość matki do dziecka to instynkt macierzyński, żony do męża to instynkt zachowania gatunku.
Metalik napisał(a):
Zresztą porównywanie zwierząt z ludźmi to moim zdaniem głupota.
To forum dyskusyjne, więc stawianie tez bez argumentów traktowane jest jako prowokacja.
Metalik napisał(a):
Ekologia to nowa sekta.
Ale może będzie lepsza niż ta stara?



Ty natomiast stawiasz tak kretyńskie argumenty,że nie mam ochoty w ogóle z Tobą rozmawiać.

Poświęcenie-oddanie za kogoś życia na przykład-też jest wynikiem instynktu.


Pn mar 14, 2005 20:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 20, 2005 11:30
Posty: 114
Post 
Metalik napisał(a):
Nie mam tu na myśli normalnej ekologii,ale tą lewacką,dla której zwierzęta są ważniejsze od ludzi.

Widzisz, generalnie ekologia jest nauką, taką, jak geologia czy filologia i stąd nie może być sektą.
Nie spotkałem się też jeszcze z człowiekiem, który miałby poglądy, że zwierzęta są "ważniejsze od ludzi".
Zresztą, wszystko sprowadza się tutaj do ochrony przyrody i nie ma znaczenia czy stawiasz zwierzę pod człowiekiem czy na równi z nim. Wydaje mi się, że albo czegoś nie rozumiesz, albo wypowiadasz się zbyt skrótowo i przez to "mętnie". Nie ma czegoś takiego jak "lewacka" ekologia, jest po prostu ekologia... i już. Do tego można mieć co najwyżej lewackie poglądy...... Ale wówczas nie można ich utożsamiać z ekologią!

http://www.wolfpunk.most.org.pl/wilki5.htm
http://polskiejutro.com/art/n.php?p=4378
http://www.wirtualna.warszawa.pl/wiadomosci/wydarzenia/4551

Jeśli możesz, podaj proszę jakiegoś linka, pod którym znajdę coś o "ekologii" takiej, o jakiej Ty piszesz i o jaką Ci chodzi... Może to ja czegoś nie rozumiem i powinienem zweryfikować swoje poglądy.


Pn mar 14, 2005 21:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Osjan napisał(a):
Widzisz, generalnie ekologia jest nauką, taką, jak geologia czy filologia i stąd nie może być sektą

Nauka jako taka nie, ale fiksacja na jej punkcie - nie na punkcie nauki jako nauki, ale na punkcie idei ekologicznych - to już pewne sekciarstwo
Cytuj:
Nie spotkałem się też jeszcze z człowiekiem, który miałby poglądy, że zwierzęta są "ważniejsze od ludzi"

A ja owszem. Spotkałam się wielokrotnie z tym, że ci sami ludzie poświecali czas i pieniądze na rzecz praw zwierząt i równocześnie głosowali za aborcją i eutanazją :(

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn mar 14, 2005 22:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 20, 2005 11:30
Posty: 114
Post 
Agniulka napisał(a):
Nauka jako taka nie, ale fiksacja na jej punkcie - nie na punkcie nauki jako nauki, ale na punkcie idei ekologicznych - to już pewne sekciarstwo


Ale wtedy nie jest to już "ekologia", ale "fiksacja na punkcie idei ekologicznych" - jest różnica!
Co do tego, czy jest to "pewne sekciarstwo" chyba nie ma sensu się kłócić... Niech Ci będzie ;)


Cytuj:
"Nie spotkałem się też jeszcze z człowiekiem, który miałby poglądy, że zwierzęta są "ważniejsze od ludzi" "
->
A ja owszem. Spotkałam się wielokrotnie z tym, że ci sami ludzie poświecali czas i pieniądze na rzecz praw zwierząt i równocześnie głosowali za aborcją i eutanazją :(


Ale oni nie stawiają zwierząt wyżej świadomie. Chyba w ogóle nie stawiają. Uważają, że płód to płód, nie człowiek, i wtedy nie widzą problemu... Walka przy tym o prawa zwierząt nie oznacza automatycznie stawiania ich wyżej niż ludzi. Może to być też walka o prawo do godnej śmierci? Zauważ, że argumentem za eutanazją jest dokładnie to samo... Gdzie widzisz tu stawianie zwierząt nad ludźmi? Myślę, że nie spotkałaś stawiających wyżej zwierzęta niż ludzi... chyba nie może ich być?


Pn mar 14, 2005 22:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 9:22
Posty: 228
Post 
Metalik napisał(a):
Ty natomiast stawiasz tak kretyńskie argumenty,że nie mam ochoty w ogóle z Tobą rozmawiać.
Poświęcenie-oddanie za kogoś życia na przykład-też jest wynikiem instynktu.
Nie masz ochoty a jednak rozmawiasz - doceniam Twoje poświęcenie.
Oddanie za kogos życia też najczęściej jest dyktowane instynktem. Czy zwierzęta nie walczą na śmierć i życie w obronie swojego potomstwa, stada?

_________________
Żyć tak, aby cierpienia bylo jak najmniej.


Cz mar 17, 2005 9:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 9:22
Posty: 228
Post 
Agniulka napisał(a):
Spotkałam się wielokrotnie z tym, że ci sami ludzie poświecali czas i pieniądze na rzecz praw zwierząt i równocześnie głosowali za aborcją i eutanazją :(
To nie znaczy, że uważają, że zwierzęta są ważniejsze niż ludzie. Dowód:
Myślę, że popierają też aborcję i eutanazję u zwierząt.
Żeby rozwiać wszelkie niejasności, już wspomniałem raz, że ja aborcji zarówno u ludzi jak u zwierząt NIE popieram.

_________________
Żyć tak, aby cierpienia bylo jak najmniej.


Cz mar 17, 2005 9:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL