Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 15:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Palenie a antykoncepcja!!!! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn mar 02, 2009 19:18
Posty: 5
Post Palenie a antykoncepcja!!!!
Kobiety palące, które przyjmują tabletki antykoncepcyjne, narażają się na bardzo poważne ryzyko. Im starsza jest kobieta i im więcej pali, tym większe jest ryzyko. U kobiet w wieku powyżej 35 lat, które palą i przyjmują tabletki, niemal 40-krotnie wzrasta ryzyko wystąpienia zawału serca, w porównaniu do kobiet, które nie palą albo nie przyjmują tabletek.
Duże dawki estrogenów powodują zatrzymanie wody i soli w organizmie (wyraża się to skłonnością do obrzęków, zwiększenia masy ciała oraz nadciśnienia tętniczego, a u osób z chorobami serca - ujawnieniem niewydolności krążenia), a także przyśpieszają rozwój miażdżycy, zwłaszcza u palaczek tytoniu. Palenie tytoniu stanowi przeciwwskazanie lekarskie do stosowania estrogenowych antykoncepcyjnych środków hormonalnych, zwłaszcza u kobiet po 35. roku życia. U palaczek tytoniu stosujących tego typu środki antykoncepcyjne ryzyko wystąpienia wylewu krwi do mózgu jest 22-krotnie większe niż u pozostałych. Mogą powodować występowanie napadów migreny i zaburzeń widzenia.
Ile z Nas- tak naprawdę, wyzwolonych kobiet zadaje sobie z tego sprawę??? Prawie każda z Nas ma w swoim towarzystwie koleżankę, przyjaciółkę , która bierze tabletki antykoncepcyjne paląc przy okazji papierosy?!!!
Czy nie uważacie ,że jest to naprawdę poważny problem?


Pn mar 02, 2009 20:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Wow, myślisz, że Amerykę odkryłaś?

Cytuj:
Czy nie uważacie ,że jest to naprawdę poważny problem?


Nie. Choćby dlatego, że jest to napisane na każdej ulotce.

Cytuj:
Ile z Nas- tak naprawdę, wyzwolonych kobiet zadaje sobie z tego sprawę


Nie wiem ile z wyzwolonych, ale z tych co czytają ulotki to na pewno duża większość.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pn mar 02, 2009 22:46
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Ile z Nas- tak naprawdę, wyzwolonych kobiet zdaje sobie z tego sprawęPytajnik? Prawie każda z Nas ma w swoim towarzystwie koleżankę, przyjaciółkę , która bierze tabletki antykoncepcyjne paląc przy okazji papierosy?Wykrzyknik!
Czy nie uważacie ,że jest to naprawdę poważny problem?


Lekarz powinien poinformować te kobiety o ryzyku związanym z paleniem+tabletkami + jest to napisane na ulotce...


Wt mar 03, 2009 15:32
Post 
Jeszcze mam kilka refleksji na ten temat...

Kto powiedział" Nie bójcie sie tego, kto tylko ciało może - a potem już nic więcej nie może uczynić" ?
Pan Jezus...

Czy powinniśmy się bać tabletek+papierosów, które - jeśli wywołają raka- mogą tylko ciało zabić ?

Co to w ogóle znaczy w porównaniu z tym, że przyjmowanie antykoncepcji niszczy wieź z Bogiem i blokuje nam dostęp do Uczty Baranka?

Nic nie znaczy...

A może nawet ta kobieta, która dostanie raka to szczęściara- bo zmusi ją to do zaprzestania tego grzechu...


Pt mar 06, 2009 22:03

Dołączył(a): Pn mar 02, 2009 19:18
Posty: 5
Post 
Mroczny -nie odkryłam Ameryki- a szkoda bo może zapisałabym się w kartach historii ;)
Pewnie ,że każda z kobiet czyta , wie i powinna co najważniejsze o tym pamiętać, ale uwierz mi nie jest tak do końca!!! Bo jeśli bierze ktoś tabletki to oczywiście zapozna się z ulotką przy pierwszym kontakcie ale potem wraz z czasem nie wierzę by ktoś czytał ją przy każdym śniadaniu...Dlatego uważam ,że warto o tym rozmawiać i szukać rozwiązań, które nie będą szkodzić ale tylko pomagać...

Teresse napisał(a):
Jeszcze mam kilka refleksji na ten temat...

Czy powinniśmy się bać tabletek+papierosów, które - jeśli wywołają raka- mogą tylko ciało zabić ?


Ja się tego boję bo chwaląc Pana chcę szanować swoje ciało!! czyż nie??

Co to w ogóle znaczy w porównaniu z tym, że przyjmowanie antykoncepcji niszczy wieź z Bogiem i blokuje nam dostęp do Uczty Baranka?

W jaki sposób to niszczy więź z Bogiem??
Bo ja znam inne trafniejsze przykłady niszczenia więzi z Bogiem...

A może nawet ta kobieta, która dostanie raka to szczęściara- bo zmusi ją to do zaprzestania tego grzechu...

Chyba nie wierzysz w to co piszesz, co???

:biggrin: :biggrin: :biggrin:


So mar 14, 2009 14:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 10, 2009 21:43
Posty: 246
Post 
Cytuj:
Bo jeśli bierze ktoś tabletki to oczywiście zapozna się z ulotką przy pierwszym kontakcie ale potem wraz z czasem nie wierzę by ktoś czytał ją przy każdym śniadaniu...


utopia. Pacjenci nie czytają ulotek leków.

Teoretycznie ginekolog powinien o palenie papierosów zapytać - w zależności od podręcznika i jego autora jest to przeciwwskazanie względne i bezwzględne.
U nas często lekarz o to nie pyta albo stwierdza, że nie zna przypadku palaczek, które po tabletkach dostały raka.


So mar 14, 2009 15:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Cytuj:
ewnie ,że każda z kobiet czyta , wie i powinna co najważniejsze o tym pamiętać, ale uwierz mi nie jest tak do końca!Wykrzyknik Bo jeśli bierze ktoś tabletki to oczywiście zapozna się z ulotką przy pierwszym kontakcie ale potem wraz z czasem nie wierzę by ktoś czytał ją przy każdym śniadaniu...


Jaki jest sens czytania co miesiąc tej samej ulotki?

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


So mar 14, 2009 18:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post 
No właśnie. Zwłaszcza że przeciętnie inteligentny człowiek jest w stanie przeczytać ulotkę i zrozumieć co jest w niej napisane.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


So mar 14, 2009 20:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 02, 2009 19:18
Posty: 5
Post 
Morph napisał(a):
Cytuj:
utopia. Pacjenci nie czytają ulotek leków.

Teoretycznie ginekolog powinien o palenie papierosów zapytać - w zależności od podręcznika i jego autora jest to przeciwwskazanie względne i bezwzględne.
U nas często lekarz o to nie pyta albo stwierdza, że nie zna przypadku palaczek, które po tabletkach dostały raka.



Zgadzam się , że to też jest dużym problemem, ale przecież musi być jakaś bezpieczna antykoncepcja hormonalna przeznaczona dla kobiet palących?


Pn mar 23, 2009 4:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 10, 2009 21:43
Posty: 246
Post 
Cytuj:
ale przecież musi być jakaś bezpieczna antykoncepcja hormonalna przeznaczona dla kobiet palących?


szklanka wody 8)

Nie wiem zresztą skąd to "musi" - medycyna nie zna cudownej tabletki na wszystko i dla wszystkich. Jeśli kobieta ma przeciwwskazania do antykoncepcji hormonalnej wybiera inną metodę zapobiegania ciąży - używa gumek albo ginekolog zakłada jej spiralę.

_________________
Miernota w chwilach zagrożenia staje się bezwzględna.


Pn mar 23, 2009 7:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post 
Depo-Provera, Mirena, Cerazette, Nuva Ring są dla palaczek po 35 r.ż. bardziej korzystne niż klasyczne pigułki dwuskładnikowe. Co nie znaczy że idealne.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Pn mar 23, 2009 17:37
Zobacz profil
Post 
Cóż- często też kobieta przychodzi i żąda antykoncepcji...Traktuje lekarza jak kelnera, wiec i dostaje swój zamówiony towar...

bez badań, bez wywiadu..."Ukochany" też ma to w nosie...

Cały ciężar spada na kobietę, która jest płodna tylko kilka dni- a nie na faceta, który jest płodny cały czas...

Cytuj:
bezpieczna antykoncepcja hormonalna


To oksymoron... :?


Wt mar 24, 2009 0:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post 
tu nie chodzi nawet tak bardzo o raka ale o zatorowośc i zakrzepicę- to jej ryzyko wzrasta wielokrotnie. (widziałam sporo przykładów i niekoniecznie po 35 rż- widziałam cięzkie zatory u 22 i 23 latki!)
Problemem z punktu widzenia ginekologa jest to że to nie oni leczą te powikłania- ale kardiolodzy i interniści. Kobieta z zatorem czy zawałem nie trafi na oddział ginekologiczny raczej:) Kolejny problem to uczciwośc samego ginekologa- niektórzy z nich zapewniają sobie w łatwy sposób stałą klientkę.... Kobieta która nie zażywa tabletek chodzi zwykle do ginekologa jak jest bardzo porządna to raz w roku:) albo rzadziej. A taka co zazywa przychodzi stale po tabletki. No i to o czym piszecie - jeśli kobieta sama chce tabletki to w końcu jej ryzyko...
Nie ma bezpiecznej hormonalnej antykoncepcji, nie da się pakowac przez wiele lat w organizm hormonów i nie wpływac na inne procesy i ogólny stan zdrowia.
A z mojego punktu widzenia gdyby kobiety wiedziały że tak naprawdę można stosunkowo łatwo nauczyc się bezpiecznych i całkowicie darmowych metod NPR które dobrze stosowane mają skutecznośc wyższą od wiekszości tabletek- chyba problem przestałby istniec? Ale istnieje jakaś blokada psychiczna u wielu kobiet bo z założenia uważają że się nie da- i trudno je przekonac :-)

_________________
Ania


Wt mar 24, 2009 16:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Cytuj:
A z mojego punktu widzenia gdyby kobiety wiedziały że tak naprawdę można stosunkowo łatwo nauczyc się bezpiecznych i całkowicie darmowych metod NPR które dobrze stosowane mają skutecznośc wyższą od wiekszości tabletek- chyba problem przestałby istniec?


Pozwolę sobie mieć dwie uwagi do tej części Twojej wypowiedzi.

Pierwsza - nawet gdyby wszystkim kobietom to uświadomić to przecież one niekoniecznie muszą chcieć ją stosować.

Druga - przecież NPR to nie antykoncepcja, niektórzy tutaj bardzo to podkreślają. A jednak przedstawiłaś ją jako antykoncepcja pisząc o jej wysokiej skuteczności. No bo czym się ta skuteczność objawia? Właśnie tym, że można uniknąć poczęcia.

Mówienie, że NPR to nie antykoncepcja to oszukiwanie samego siebie.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Wt mar 24, 2009 20:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post 
Mroczny... NPR to nie antykoncepcja.
NPR to metoda planowania rodziny, pomyślana dla par które starają się o dziecko- i dlatego potrzebują wyznaczyć dni płodne.
Antykoncepcyjne zastosowanie tej metody to już późniejsze "dostukanie".
Dlatego też uważam że metoda NPR absolutnie nie może być polecana każdej kobiecie.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Wt mar 24, 2009 21:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL