Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 10:28



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
 Samodyscyplina-jak to osiągnąć? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post Samodyscyplina-jak to osiągnąć?
Zalecił mi to spowiednik. Jak osiągnąć samodyscyplinę? Aby przeznaczać określony czas na modlitwę, naukę, spotkania z ludźmi, internet, bo u mnie to się rozmywa i zbyt dużo czasu spędzam na internecie. Jak nauczyć się układania i przestrzegania planu dnia?


Pt lut 11, 2011 23:14
Zobacz profil
Post Re: Samodyscyplina-jak to osiągnąć?
Moim zdaniem, nie na gotowych, szczegółowych reguł - musisz sama szukać, testować, rozważać, modyfikować, by znaleźć swoją drogę. Na początek polecam "Apoftegmaty Ojców Pustyni" i opracowania reguły św. Benedykta dla świeckich. Inne osoby podadzą Ci inne książki. I radź się spowiednika.


So lut 12, 2011 9:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 10, 2005 1:37
Posty: 589
Post Re: Samodyscyplina-jak to osiągnąć?
Mogę polecić ksiązkę Neila Fiore "Nawyk samodyscypliny" - http://onepress.pl/ksiazki/nawyk_samody ... samody.htm
Książkę znam w wersji oryginalnej "The Now Habit", ma nieco mniej idiotyczną okładkę, bo jest to rzecz pisana przez naukowca, nie kolejny durny poradnik dla Amerykanów. Za tym, że siadamy przed internetem zamiast robić to co powinniśmy kryją się różne przyczyny i Fiore stara się je wyjaśnić.

Fiore odwrotnie niż wielu autorów radzi najpierw zaplanować czas wolny - czyli właśnie spotkania z ludźmi, rozrywkę, internet - a dopiero potem rzeczy obowiązkowe takie jak praca. Wielu z nas odczuwa wyrzuty sumienia z tego powodu że za dużo czasu spędzamy na rozrywce (i to rozrywce kiepskiej jakości), a za mało na pracy (i próbujemy kontrolować obowiazki właśnie) - no a jak ten wolny czas zaplanujemy, to przez pozostały przyjdzie nam pracować. :)

_________________
Nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale MOCY, MIŁOŚCI i trzeźwego MYŚLENIA (2Tm 1,7)

Moje blogi: Świat Czytników, VrooBlog, Blog Biblijny (zawieszony). Moje strony: porównywarka polskich e-booków


So lut 12, 2011 14:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Samodyscyplina-jak to osiągnąć?
etap.małych kroków-jeśli narzucisz sobie za dużo..szybo zrezygnujesz--bardzo ciężko przygotować rozleniwiony organizm do zmian,i wyrzeczeń ;) ..oj ciężko


So lut 12, 2011 14:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL