Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 18:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Donoszenie... na osobę piająną w pracy?? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 22, 2009 21:34
Posty: 109
Post 
kastor napisał(a):
jak pozwolisz ochroniarzowi to zaraz pani w dziekanacie zechce, jak w dziekanacie mogŃ to czemu rektor ma o suchym pysku chodziŚ? wÓaÖnie dlatego przyjÓo si, ße w pracy nie pijemy - toŚ ktoÖ musi pracowaŚ ;)

jeÖli ktoÖ ma kÓopot, ßeby w pracy nie piŚ to sprawa jest doÖŚ powaßna, gdyby nie wywietrzaÓ po wczorajszej imprezie, ale jeÖli pije tam gdzie wie, ße nie wolno?


A kto powiedzial ze inni maja sie o tym dowiedziec? Wlasnie o to chodzi by goscia upomniec nie robiac z tegoafery


Pn maja 11, 2009 12:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 22, 2009 21:34
Posty: 109
Post 
BTW nie kto inny jak nasz zwierzyniec z duzego bialego zoo moze pic podczas pracy ba jeszcze sie oburza na zla jakosc trunkow. Wiec jak mamy taki przyklad to co tu sie dziwic.


Pn maja 11, 2009 12:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 22:30
Posty: 1191
Post 
Zenonzet napisał(a):
Wlasnie o to chodzi by goscia upomniec nie robiac z tegoafery

Taka opcja też jest w porządku ;)

_________________
O Tobie mówi serce moje;
szukaj Jego oblicza...


Pn maja 11, 2009 15:34
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
lereeeek napisał(a):
no to powiedzmy mamy sytuację, facet siedzi pod sklepem i pije piwo później wsiada w samochód, czy donoszenie w tym przypadku jest niemoralne? Moim zdaniem nie. Nawet jeśli tego faceta czeka proces, i utrata prawka a np ma małe dzieci. Trudno ale pomyśl że taki ktoś moze zabić kogoś ci bliskiego? Pracując w sądzie widziałem w aktach zdjęcia z wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców, nie wiem czy chciałbym oglądać kogoś mi bliskiego który ma powiginane ręce, twarz całą we krwi. Ciało człowieka potrąconego, lub zabitego w wypadku jest naprawde makabryczne. Dlatego ja uważam że trzeba mieć odwage i zgłaszać takie przypadki nawet jeśli facet straci prawo jazdy które jest mu potrzebne aby dojechać do pracy, trudno.

Jeśli sprawa dotyczy faceta,który faktycznie wypił tylko jedno piwo to nie jest on pijany.Ma prawdopodobnie we krwi około 0,2-0,25 promila.Tylko głupie polskie prawa skazują takich kierowców .W cywilizowanych państwach można prowadzić po butelce piwa.


Cz maja 14, 2009 15:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 22, 2009 21:34
Posty: 109
Post 
Cyryl napisał(a):
lereeeek napisał(a):
no to powiedzmy mamy sytuację, facet siedzi pod sklepem i pije piwo później wsiada w samochód, czy donoszenie w tym przypadku jest niemoralne? Moim zdaniem nie. Nawet jeśli tego faceta czeka proces, i utrata prawka a np ma małe dzieci. Trudno ale pomyśl że taki ktoś moze zabić kogoś ci bliskiego? Pracując w sądzie widziałem w aktach zdjęcia z wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców, nie wiem czy chciałbym oglądać kogoś mi bliskiego który ma powiginane ręce, twarz całą we krwi. Ciało człowieka potrąconego, lub zabitego w wypadku jest naprawde makabryczne. Dlatego ja uważam że trzeba mieć odwage i zgłaszać takie przypadki nawet jeśli facet straci prawo jazdy które jest mu potrzebne aby dojechać do pracy, trudno.

Jeśli sprawa dotyczy faceta,który faktycznie wypił tylko jedno piwo to nie jest on pijany.Ma prawdopodobnie we krwi około 0,2-0,25 promila.Tylko głupie polskie prawa skazują takich kierowców .W cywilizowanych państwach można prowadzić po butelce piwa.


Na mnie butelka piwa działa tak jak na innego chłopa trzy. Nadal twierdzisz, że to złe prawo?


Cz maja 14, 2009 15:29
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Skoro Ci nie służy,to nie pij,ale daj żyć innym.Oczywiście mamy"mądrzejsze "prawa jak Niemcy czy Anglosasi i zyje też nam się "lepiej".


Cz maja 14, 2009 17:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 22, 2009 21:34
Posty: 109
Post 
Cyryl napisał(a):
Skoro Ci nie służy,to nie pij,ale daj żyć innym.Oczywiście mamy"mądrzejsze "prawa jak Niemcy czy Anglosasi i zyje też nam się "lepiej".


Ale takich jak ja jest masa. Rozumiem, że weźmiesz odpowiedzialność za tych, którzy po jednym piwie wsiedli do auta i zabili skoro takiś odważny?

Nie wiem jakie prawo jest za granicą, ale nasze pod tym względem jest dobre. Jakakolwiek jazda pod jakimkolwiek środkiem odurzającym powinna być karana.


Cz maja 14, 2009 18:34
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Nie zauważyłem jakiejś masy osób upijających się jednym piwem.Normaslny chłop jednym piwem nie jest się w stanie upić,a normy powinno się dostosowywać do osób standardowych.Jeśli w populacji mamy jakiś odsetek karzełków,nie znaczy,że mamy robić w drzwiach wszędzie klamki na wysokości pół metra.W Europie Zachodniej dopuszczalna norma dla kierowców wynosi 0,5 promila,a w Anglli,Irlandii czy Luksemburgu 0,8 promila.Czy tam jest więcej wypadków jak u nas?
Patrząć na mape to najbardziej restykcyjne są kraje postkomunistyczne i daje to do myślenia.A kto weżmie odpowiedzialność za tych którzy przejechali na trzeżwo?Każdy winien odpowiadać za siebie.Kwalifikacja jazdy po alkoholu jako przestępstwo jest głupia bo dla mnie to jest wykroczenie,a przestępstwem jest spowodowanie wypadku.Niestety mamy tu skutki działaności takich "wybitnych"prawników jak Ziobro.Myślę,że stosowane konsekwentnie wysokie grzywny są wystarczjącym środkiem prewencyjnym.Natomiast obecnie w świetle poskiego prawa przestępcą jest rowerzysta jadący po piwie.


Cz maja 14, 2009 21:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 22, 2009 21:34
Posty: 109
Post 
Cytuj:
Nie zauważyłem jakiejś masy osób upijających się jednym piwem.


Może dlatego, że nie znasz 36mln obywateli?

Cytuj:
Normaslny chłop jednym piwem nie jest się w stanie upić,a normy powinno się dostosowywać do osób standardowych.Jeśli w populacji mamy jakiś odsetek karzełków,nie znaczy,że mamy robić w drzwiach wszędzie klamki na wysokości pół metra.


Upić się może nie upije, ale wpływ na jego świadomość to piwo ma i tego nie podważysz. Wydaje Ci się, że jesteś taki (censored), ale reakcje masz opóźnione. Im więcej tym bardziej. I niektórym do tego wystarczy jedno piwo.

Cytuj:
W Europie Zachodniej dopuszczalna norma dla kierowców wynosi 0,5 promila,a w Anglli,Irlandii czy Luksemburgu 0,8 promila.Czy tam jest więcej wypadków jak u nas?


To znaczy, że EZ jest lepsza bo ma większe normy? Jak mnie już zaczyna wkurzać to gadanie - a na zachodzie to mają tak i srak. Gó.wno mnie obchodzi co mają na zachodzie, nie mieszkam tam, to ich prawo i niech sobie ustalają co chcą. To, że coś jest na zachodzie nie czyni tego automatycznie lepszym.

A wypadków mają mniej bo mają dobrze rozbudowaną infrastrukturę drogową.

Cytuj:
Patrząć na mape to najbardziej restykcyjne są kraje postkomunistyczne i daje to do myślenia.


A owszem, daje, prawo trzeba też dostosowywać do mentalności ludzi.

Cytuj:
Kwalifikacja jazdy po alkoholu jako przestępstwo jest głupia bo dla mnie to jest wykroczenie,a przestępstwem jest spowodowanie wypadku


Wypowiadasz się, a prawa nie znasz. Z tego co wiem to o przestępstwie może być mowa jedynie po przekroczeniu 0,02 promila, poniżej mamy wykroczenie.

Cytuj:
Myślę,że stosowane konsekwentnie wysokie grzywny są wystarczjącym środkiem prewencyjnym.


Tak, co widać po policyjnych statystykach.

Cytuj:
Natomiast obecnie w świetle poskiego prawa przestępcą jest rowerzysta jadący po piwie.


I bardzo dobrze.


Cz maja 14, 2009 21:48
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Europa Zachodnia jest lepsza ponieważ żyje się tam i zarabia lepiej ,ludzie jacyś sympatyczniejsi i mniej ponurzy.Zauważają to tysiące rodaków wybierających emigrację z naszego miodem i mlekiem płynącego kraju rządząnego wspaniałymi i mądrymi prawami.I w takich przykładowo Niemczech jest o tyle lepiej ,że do obiadku mogę sobie spokojnie zamówić piwko albo sznapsika i wrócić spokojnie autkiem do domku nie będąc narażony ,że jakiś kretyn skaże mnie na grzywnę i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.


Cz maja 14, 2009 22:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 22, 2009 21:34
Posty: 109
Post 
Cytuj:
Europa Zachodnia jest lepsza ponieważ żyje się tam i zarabia lepiej ,ludzie jacyś sympatyczniejsi i mniej ponurzy.Zauważają to tysiące rodaków wybierających emigrację z naszego miodem i mlekiem płynącego kraju rządząnego wspaniałymi i mądrymi prawami.


Utopia normalnie, kraje ideałów, mądrych polityków i dobrze spisanych praw.

Kpisz czy o drogę pytasz?

Cytuj:
I w takich przykładowo Niemczech jest o tyle lepiej ,że do obiadku mogę sobie spokojnie zamówić piwko albo sznapsika i wrócić spokojnie autkiem do domku nie będąc narażony ,że jakiś kretyn skaże mnie na grzywnę i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.


Nie wiem dlaczego, ale wyobraziłem sobie Ciebie, w Niemczech, krzyczącego "co za pier&^%*&^% szwab, zabije tego pijaka" do Niemca, który potrącił Twoje dziecko po wypiciu alkoholu.


Cz maja 14, 2009 22:37
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Może nie idealne kraje ale kraje zapewniajace znacznie lepsze warunki życiowe swoim obywatelom od naszego rządzone jednak przez nieco mądrzejszych polityków.Co do potrącenia dziecka tak samo mógłbym mieć pretensje do trzeżwego kierowcy,a faceta po jednym piwie nie nazwałbym pijakiem.Przed laty pracowałem w Anglii na farmie i co sobotę po robocie chodziło się na piwo do pubu.Ludzie tam przyjeżdżali samochodami spożywali alkohol i wracali po północy,było to traktowane jak rzecz normalna,nigdy nie widziałem tam policji czychającej koło lokali na kierowców jak to u nas ma miejsce,nie jestem do końca pewny czy wtedy byli oni wyposażeni w takie urządzenia jak alkomaty.I jakoś widać można żyć inaczej bez wpadania w fanatyzm antyalkoholowy.


Cz maja 14, 2009 22:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 22, 2009 21:34
Posty: 109
Post 
Powtarzam bo widzę, że nie doczytałeś - prawo musi też być dostosowywane do mentalności ludzi.


Pt maja 15, 2009 10:16
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Mentalność trzeba zmieniać i lepiej dążyć jeśli chodzi o przepisy prawne w kerunku zachodnim,gdzie żyje się lepiej niż w kierunku przeciwnym.


Pt maja 15, 2009 11:31
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 7:05
Posty: 1600
Post 
[quote="Cyryl"]Co do potrącenia dziecka tak samo mógłbym mieć pretensje do trzeżwego kierowcy,/quote]

Tak samo? Tzn. nie uważałbyś za okoliczność obciażającą osobę, która Cię np. okaleczyła tego,że pomimo świadomości możliwych konskewencji przed wzięciem kierownicy w ręce zażyła substancję obniżającą refleks, zdolność oceny sytuacji i panowania nad sobą?

_________________
O ile Roland się orientował, religia krzyża jako kolejna nauczała, że miłość i morderstwo są ze sobą nierozerwalnie związane, a koniec końców Bóg i tak zawsze pije krew.


Pt maja 15, 2009 11:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL