Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 19:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Donoszenie... na osobę piająną w pracy?? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post 
Cyryl napisał(a):
A jak są imieniny np.dyrektora szpitala ,to też nie wypijasz toastu za zdrowie?Co do alkoholu to medycy są grupą zawodową na ten problem dosyć narażoną i nie jest to problem lekarzy wyłącznie w Polsce.
W naszym kraju nikt faktycznie statystycznie nie bada jaki procent lekarzy ma problemy alkoholowe ale takie statystyki są przeprowadzane za granicą.

W tej chwili- nie. Nawet z okazji imienin kolegów itp. Jest taka koszmarna nagonka medialna na nasze środowisko że za ten łyk szampana ktoś złośliwy mógłby zawiadomić prokuratora :( Ja doskonale wiem że jestesmy środwiskiem narażonym na alkoholizm- bardzo wysoki poziom stresu plus wiele godzin w pracy i przemęczenie robią swoje. I znam kilka osób które pożegnały się z praca z powodu alkoholu. Ale u nas w pracy jest teraz totalna prohibicja:)

_________________
Ania


Pt maja 22, 2009 22:49
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Alfa F1 napisał na katolickiej stronie,że nie widzi pozytywnych skutków picia alkoholu .A przemiana wina w Krew Pańską to co???Jezus nie przemieniał wina w wodę na weselu ale wodę w wino hipokryto jeden.Co do Kropeczki to prokuratura w tym kraju potrafi doczepić się do lekarza w pogotowiu czy na izbie przyjęć.Są takie szczeble,może nie jesteś tam zapraszana,gdzie można sobie oficjalnie wypić w godzinach pracy i jeszcze się ma służbowego kierowcę.To jest równość obywateli w kraju nad Wisłą.Przypadek znanej pani profesor z Katowic jest wyjątkowy .


N maja 24, 2009 12:20
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Nasuwa mi się taka scenka rodzajowa ze słonecznej Italii.W sennym miasteczku przed restauracją zatrzymuje się karetka pogotowia.Załoga siada przy stoliku.Już w tym momencie nasi przesympatyczni rodacy zaczęliby się burzyć.Bo przecież tacy ludzie winni bez wytchnienia nieść pomoc chorym i potrzebującym oraz wszystkim pijakom śpiącym w okolicy po rowach w swoich godzinach pracy ,a jeszcze lepiej poza godzinami pracy i za darmo.Patrzmy dalej,o zgrozo!Personel medyczny nie zamawia do stołu wody mineralnej,coca-coli czy herbaty.Oni zamawiają wino!!!!!I co najstraszniejsze,nikogo to tu nie dziwi!!Nikt nie dzwoni na policję ,prokuratury,nie piszą to o tym incydencie lokalne gazety,nie przyjechała telewizja.Wypili i pojechali dalej........... .I co?
Jakoś można żyć na świecie normalnie.Szkoda tylko,że nie w Polsce.


N maja 24, 2009 13:37
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 20, 2007 11:25
Posty: 107
Lokalizacja: Wrocław
Post 
standardowy kontrargument :/
standardowa odpowiedź.
Kilka kropel wina, jakie wypija się na Mszy nie można nazwać stricte piciem alkoholu.
A co do nieskuteczności zakazu- to nie zgodzę się, gdyż jest to tylko częściowa nieskuteczność. Czy fakt powszechnego zażywania narkotyków i rozwoju grup przestępczych na handlu takowymi zarabiających miałby stanowić rację konieczną dla ich legalizacji?
W krajach, gdzie zakazana jest aborcja, wykonuje się ją nielegalnie. Ale nawet zawyżone statystyki podają liczby mniejsze niż w krajach, gdzie ustawowo dopuszcza się usuwanie ciąży.

A co do alkoholizmu i zła powodowanego przez alkohol, nie ma wątpliwości, że takowe istnieje. A konieczny do życia w żadnym razie nie jest.
I nie muszę mówić, ile nienawiści żywi się do tych, co dla własnej przyjemności rujnują innym życie. Nie liczą się ze sobą i z innymi, nie warto liczyć się z nimi.
Mnie obraża, gdy świadczy mi usługi osoba podchmielona.

_________________
"O przyjdź do mnie, mój Jezu, złóż najświętszą głowę!
Przyjdź! - na przyjęcie Twoje serce me gotowe!
Jak na miękkim kobiercu
Wypoczniesz w moim sercu
Ono jest Twoje!"


Pn maja 25, 2009 18:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post 
Alfa ja jednak pomimo że jestem 100% wrogiem picia w pracy- nie jestem wrogiem alkoholu jako takiego, pitego w umiarkowanych ilościach, przez dorosłych ludzi, kulturalnie i do towarzystwa- tak jak normalne to było w czasach Jezusa i Apostołów że do posiłku serwowano wino- tak powinno byc normalne u nas.
PS alkohol w małych ilościach jest bardzo korzystny dla zdrowia- nie mówię tu o osobach z chora wątrobą i alkoholikach oczywiście- małe ilości alkoholu obniżają cholesterol i korzystnie wpływaja na układ krązenia- to tak na marginesie.

_________________
Ania


Pn maja 25, 2009 23:14
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Alfa czy Ty albo ktoś z Twojej rodziny ma problemy z piciem?A może jesteś zainteresowany otwarciem bimbrowni?Państwo poprzez wysoki podatek akcyzowy oraz monopol na pędzenie zarabia pieniądze kosztem zubożenia rodzin alkoholików.Gdyby wódka była bez podatku i każdy mógł pędzić ,kosztowałaby grosze.Alkoholu nadużywaliby jedynie degeneraci,którzy by sami wkrótce wymarli i problem by się sam rozwiązał.A tak pijacy hojnie wspomagają budżet kosztem swoich żon i dzieci.Póżniej oczywiście państwo część zarobionych pieniędzy przeznacza na "walkę" z alkoholizmem,oczywiście przy tym są również dodatkowe etaty dla urzędników taką walką się zajmujących.
Na zakazie handlu narkotykami zarabia najwięcej mafia.


Śr maja 27, 2009 12:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL