Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 3:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Piractwo internetowe 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post 
arc napisał(a):
;)

Czyli od przyjaciela pożyczyłabyś tę książkę z czystym sumieniem? Z biblioteki pożyczyłabyś z czystym sumieniem? Pożyczając zaś od nieznajomego raczej już nie miałabyś czystego sumienia?

Nie pytam się odnośnie prawa świeckiego.
A nuż ona chce się z Tobą zaprzyjaźnić. Ech, ludzie.

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


Wt lis 17, 2009 0:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 19, 2006 16:23
Posty: 950
Post 
Nie mam nic przeciwko przyjaźniom ;)

_________________
arcarc


Wt lis 17, 2009 7:50
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:34
Posty: 299
Post 
No to zaprzyjaźniajmy się ;)

_________________
Poezjo, pod twoją obronę...
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska


[img]http://games.onego.ru/lastfm/ladysherlockian.png[/img]

Striving to better, oft we mar what's well.
William Shakespeare


Wt lis 17, 2009 10:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 19, 2006 16:23
Posty: 950
Post 
Ale... ja nie mam tej książki :oops:

_________________
arcarc


Wt lis 17, 2009 12:21
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:34
Posty: 299
Post 
Ja też - a zatem jest coś, co nas łączy ;)

_________________
Poezjo, pod twoją obronę...
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska


[img]http://games.onego.ru/lastfm/ladysherlockian.png[/img]

Striving to better, oft we mar what's well.
William Shakespeare


Wt lis 17, 2009 15:59
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:34
Posty: 299
Post 
No i co z tą radą od spowiednika, mogę tu podać?

_________________
Poezjo, pod twoją obronę...
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska


[img]http://games.onego.ru/lastfm/ladysherlockian.png[/img]

Striving to better, oft we mar what's well.
William Shakespeare


Śr lis 18, 2009 15:34
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post 
no pewnie,że możesz:)


Śr lis 18, 2009 22:23
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:34
Posty: 299
Post Re: Piractwo internetowe
Jak zadośćuczynić za piractwo? Wykasować wszytko, zanotować sobie co ściągnęłam i stopniowo kupować te rzeczy? Czy może postawić sobie za cel życiowy informowanie znajomych, że piractwo jest grzechem ciężkim? Co mam zrobić z e-bookami, które są mi potrzebne na studia, a mam tylko wersję piracką? Czy nie powinnam przystępować do spowiedzi aż do ukończenia studiów?

_________________
Poezjo, pod twoją obronę...
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska


[img]http://games.onego.ru/lastfm/ladysherlockian.png[/img]

Striving to better, oft we mar what's well.
William Shakespeare


So lut 20, 2010 12:30
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post Re: Piractwo internetowe
oszalałaś? po prostu wyrzuć to ,co pirackie i od tego czasu staraj się nie piracić .. to tyle :)
do spowiedzi możesz iść już teraz po spełnieniu 5 warunków dobrej spowiedzi. pozdrawiam


N lut 21, 2010 10:42
Zobacz profil
Post Re:
Mroczny Pasażer napisał(a):
jumik napisał(a):
ladysherlockian napisał(a):
Mam jeszcze pytanie do specjalisty od piractwa, Jumika, zdaje mi się, że nie uważasz za zło nagrywania z radia(przepraszam jeśli się pomyliłam), ale niedawno spotkałam się z opiniami, że jest to taka sama kradzież jak ściąganie, może coś w tym jest?


Myślę, że przesadzasz z nazywaniem mnie specjalistą ;) lub co gorsza jest to uszczypliwość ;). Masz rację, nie uważam tego za grzech. Pomyśl od innej strony - a czy nagrywanie w TV jakiegoś programu/filmu, żeby obejrzeć go później jest złe? Choć przyznam, że na pewno dałoby się niemało podyskutować na ten temat. Można by np. stworzyć radio internetowe, które byłoby jedynie "podszywką" pod rozpowszechnianie i ściąganie utworów.


Jest to takie samo kopiowanie utworu jak ściągnięcie go z internetu. Dziwię się, że próbujesz się doszukać tutaj różnic i jedno dla Ciebie jest grzechem, a drugie nie.


Już kolejny raz widzę takie pomieszanie pojęć. Internet nas przerasta! :D

Kochani, piractwo jest grzechem kradzieży. Żeby utwór był rozpowszechniany w radiu lub telewizji - to jest to sposób zarobkowania artysty: on za to dostaje tantiemy. W związku z tym nagranie takiego utworu dla własnego użytku nie jest niczym złym.

W internecie natomiast pojawiają się utwory bez wiedzy i zgody twórcy - i takie właśnie nazywane są kopiami pirackimi. Ich posiadanie już jest kradzieżą - bo dostajemy je z nielegalnego źródła.

No wiem, wiem, to jest skomplikowane. Ja ostatnio słucham wyłącznie radia internetowego i nawet nagrywam sobie z niego piosenki. :) Ale to legalnie działające stacje - i mają pozwolenie na rozpowszechnianie. Problem pojawiłby się, gdybym ja zaczął te mp3-jki udpostępniać. Pal diabli jeszcze grupce przyjaciół, ale na przykład przez jakiś program p2p. Mimo, że sam posiadam je legalnie - dalej mi ich przekazywać nie wolno.

To wszystko da się jednak logicznie wytłumaczyć. Całą rzecz sprowadzamy do pojęcia: piractwo=kradzież. Za każdą emisję utworu w radiu (także internetowym) czy telewizji autor dostaje tantiemy. Jeśli posłucham sobie jego piosenki nie raz, a wiele razy - to on na tym już nie traci. Zanim ta piosenka trafiła do radia, zarobił już na niej na koncertach, sprzedał ileś płyt - i teraz zarabia na rozpowszechnianiu inaczej. Dlatego (widziałem taki argument w podobnym wątku, ale nie mogę go teraz znaleźć) możemy legalnie kupić magnetofony czy nagrywarki DVD z czystymi nośnikami.


Śr mar 03, 2010 14:09
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post Re: Piractwo internetowe
w sumie ja też nie do końca mogę zrozumieć temat piractwa.
Prawo polskie dopuszcza ściąganie plików z internetu i nagrywanie z TV i radia na własny użytek, natomiast zabrania jedynie rozpowszechniania ich, lub też puszczania ich publicznie. Wtedy trzeba zezwolenia.
Natomiast czy to jest grzechem to trudno mi stwierdzić , ponieważ stanowisko Kościoła w tej kwestii nie jest jednoznaczne.


Cz mar 04, 2010 20:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 07, 2010 21:54
Posty: 19
Post Re: Piractwo internetowe
Skoro nie można ściągać plików z Internetu, a ja dostałam od taty mp4 (przypuszczam że wcale nie tanią) to skąd mam wziąć muzykę do odtwarzacza?


N cze 13, 2010 18:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Piractwo internetowe
dzwoneczek17 napisał(a):
Skoro nie można ściągać plików z Internetu, a ja dostałam od taty mp4 (przypuszczam że wcale nie tanią) to skąd mam wziąć muzykę do odtwarzacza?


Można zgrać muzykę z płyty, którą się kupiło. Można kupować piosenki w internecie (jest nawet kilka takich polskich portali). Można też ściągać z internetu te pliki, które są udostępniane przez autorów/właścicieli lub za ich zgodą.

_________________
Piotr Milewski


Pn cze 14, 2010 9:12
Zobacz profil WWW
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post Re: Piractwo internetowe
jumik napisał(a):
Można zgrać muzykę z płyty, którą się kupiło. Można kupować piosenki w internecie (jest nawet kilka takich polskich portali).


wiesz ile zachodu ? i to jeszcze jakieś dolary.

Cytuj:
Można też ściągać z internetu te pliki, które są udostępniane przez autorów/właścicieli lub za ich zgodą.


zazwyczaj udostępniane są tylko badziewia,których nie słuchasz.


Pn cze 14, 2010 10:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Piractwo internetowe
*Julka* napisał(a):
jumik napisał(a):
Można zgrać muzykę z płyty, którą się kupiło. Można kupować piosenki w internecie (jest nawet kilka takich polskich portali).


wiesz ile zachodu ?


Wiem ile - moim zdaniem nie tak wiele. A nawet gdyby było trochę zachodu, to nie ma to większego znaczenia w kwestii moralności.

_________________
Piotr Milewski


Pn cze 14, 2010 20:06
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL