Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 8:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Czy wypada tak mikołaja? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post Czy wypada tak mikołaja?
Smutno mi się robi jak widze co się stało z mikołajem. Jak byłem dzieckiem a nie było to ak dawno temu, zawsze cieszyłem sie na mikołaja.
Teraz jak patrze to zawsze jak idą święta to mikołajów coraz więcej.
Owszem np na koli był odkąd pamiętam ale był tam sympatyczny...
A teraz to aż mi głupio z tego co się dzieje, w połowie reklam już widze tego gostka, nie raz w jakiejś drużynie z innymi mikołajami, czasem się robi z niego jakiegoś pijaka ("nie będę pił przez 30 rat") innym razem jakiegoś świra co z katapulty do budynków strzela.

Mikołaj już nie jest tym samym mikołajem co kiedyś, i nie wiem czy dziś dzieci będą umiały spojrzeć na niego tak jak jeszcze 10 lat temu się na niego patrzało.

Co wy myślicie o takim prezentowaniu mikołaja gdzie się tylko da jak się święta zbliżają?

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Cz lis 19, 2009 21:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 22, 2009 9:34
Posty: 49
Post 
Ja powiem tak: Kocham święta, bo upamiętniają wielkie wydarzenia z historii zbawienia, ale nienawidzę tego czasu przed nimi, jak już 3 listopada są światełka i przystrajane sklepy,a w niektórych już nawet choinki stoją. A z głośników leci last christmas. No po prostu....wrrrrrrrr
Wiesz czemu mikołaj jest ubrany na czerwono i ma białą brode, bo sa to kolory coli właśnie. Oni sobie wykupili jego postać i ubrali po swojemu.
Ja myślę, że święta są juz tak konsumpcyjne,ze nie ma mowy zeby było tak jak kiedys.


Cz lis 19, 2009 21:55
Zobacz profil
Post 
Od kogo wykupili postać Świętego Mikołaja? Święty Mikołaj to nie jakaś fikcyjna postać, którą sobie można kupić, ale autentyczny święty. Żył na przełomie III i IV w. i był biskupem Miry. Takiego Świętego Mikołaja pamiętam też z dzieciństwa (odwiedził nas kiedyś w zerówce :) ). Dzisiaj niestety, tak jak wiele chrześcijańskich świąt i symboli, został zawłaszczony przez "świat" i przerobiony na krasnala :cry:


Cz lis 19, 2009 22:30
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post 
jak już się ocieramy o temat świąt, to mnie tez to denerwuje,że Boże narodzenie to BOŻE NARODZENIE.. Bóg - narodzenie..
a nie swiatelka.. coca-cola czy szał zakupów...egghhh


Cz lis 19, 2009 23:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 18, 2009 19:20
Posty: 111
Post 
W całym tym zamieszaniu czasami zamazuje się prawdziwą istotę Bożego Narodzenia. Na pewno zauważyliście, że w wielu reklamach i nie tylko... ogólnie w mediach mówi się Gwiazdka czy Święta... usuwając druga część: Bożego Narodzenia.
Poza tym już od 3 listopada pełno wszędzie dekoracji i ozdób świątecznych, przez co ta specyficzna atmosfera oczekiwania i adwentu gdzieś ucieka... zostaje tylko szał zakupów.


Pt lis 20, 2009 17:35
Zobacz profil
Post Re: Czy wypada tak mikołaja?
A ja tego okresu przedświątecznego nienawidzę. Serio. I nie tylko z powodu mikołajów, last christmas katującego człowieka z głośników, czy też choinek, o które można się potknąć.

Nienawidzę tego całego tłoku, bieganiny tych mamuś z rozwrzeszczanymi bachorami, którym wydaje się, że skoro kupują prezent na święta to mogą wpiep**yć Ci się w kolejkę i jeszcze burknąć coś, co nie brzmi jak "przepraszam".

Dlatego mam prosty system - przed świętami wyłączam się z życia społecznego ;) W spokoju jeżdżę sobie konno (konie nie śpiewają last christmas), czytam książki (bynajmniej nie świąteczne), spotykam się ze znajomymi na piwie.

Święta jako takie mnie nie dotyczą. Ot, dobra okazja do spotkania się z rodziną.


Crosis


Cz gru 03, 2009 16:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Czy wypada tak mikołaja?
Cytuj:
Od kogo wykupili postać Świętego Mikołaja? Święty Mikołaj to nie jakaś fikcyjna postać, którą sobie można kupić

W dzisiejszych czasach wszystko jest komercyjne - nawet ziemia na Księżycu jest sprzedawana, więc nie ma się co dziwić.
Mikołaj to kolejny produkt marketingowy, a taki przyjazny jest tylko dlatego, by się lepiej sprzedać.

/*Dodam że nie tylko Mikołaj rozdaje prezenty. Są to m.in.
-gwiazdor (chyba ze staropolszczyzny)
-dziadek mróz (gwiazdor u braci wschodnich)
-dzieciątko Jezus, dziad/kmieć(chłop) w niektórych landach w Niemczech */

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Cz gru 03, 2009 18:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 29, 2009 17:59
Posty: 430
Post Re: Czy wypada tak mikołaja?
Crosis napisał(a):
Dlatego mam prosty system - przed świętami wyłączam się z życia społecznego ;) W spokoju jeżdżę sobie konno (konie nie śpiewają last christmas), czytam książki (bynajmniej nie świąteczne), spotykam się ze znajomymi na piwie.
Grzane wino w tym czasie przez gardziołko pewnie nie przejdzie? :mrgreen:

_________________
Homo iudicio certo conscientiae suae semper debet oboedire.
Człowiek powinien być zawsze posłuszny pewnemu sądowi swego sumienia. — Katechizm Kościoła Katolickiego, n. 1800


Cz gru 03, 2009 18:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post Re: Czy wypada tak mikołaja?
Elbrus napisał(a):
Dodam że nie tylko Mikołaj rozdaje prezenty. Są to m.in.
-gwiazdor (chyba ze staropolszczyzny)
-dziadek mróz (gwiazdor u braci wschodnich)
-dzieciątko Jezus, dziad/kmieć(chłop) w niektórych landach w Niemczech */

U mnie w domu prezenty 6 grudnia przynosił Mikołaj, a w Wigilię- Aniołek.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Cz gru 03, 2009 19:58
Zobacz profil
Post Re: Czy wypada tak mikołaja?
[qote]Grzane wino w tym czasie przez gardziołko pewnie nie przejdzie? [/quote]

A przejdzie :D Sam sobie robię:)

Nie no, aż takim odludkiem nie jestem. Wybiorę się raz we Wro na jarmark dominikański, kupię jakieś prezenty... ale wszelkich galerii, supermarketów itd unikam jak ognia ;)

Crosis


Cz gru 03, 2009 21:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 29, 2009 17:59
Posty: 430
Post Re: Czy wypada tak mikołaja?
Crosis napisał(a):
wyłączam się z życia społecznego ;) W spokoju jeżdżę sobie konno (konie nie śpiewają last christmas), czytam książki (bynajmniej nie świąteczne), spotykam się ze znajomymi na piwie.

Dziwne to wyłączenie z życia społecznego. :)

Crosis napisał(a):
Wybiorę się raz we Wro na jarmark dominikański, kupię jakieś prezenty... ale wszelkich galerii, supermarketów itd unikam jak ognia ;)

Coś mi się wydaje, że to one działają antyspołecznie. ;)


Monika75 napisał(a):
Od kogo wykupili postać Świętego Mikołaja? Święty Mikołaj to nie jakaś fikcyjna postać, którą sobie można kupić, ale autentyczny święty. Żył na przełomie III i IV w. i był biskupem Miry. […] Dzisiaj niestety, tak jak wiele chrześcijańskich świąt i symboli, został zawłaszczony przez "świat" i przerobiony na krasnala :cry:
A „światu” temu na imię Coca-cola? :roll:

_________________
Homo iudicio certo conscientiae suae semper debet oboedire.
Człowiek powinien być zawsze posłuszny pewnemu sądowi swego sumienia. — Katechizm Kościoła Katolickiego, n. 1800


Pt gru 04, 2009 14:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 17, 2009 19:42
Posty: 566
Post Re: Czy wypada tak mikołaja?
Nie wiem czym się przejmować. Czy musimy patrzeć na innych? To ich sprawa. Ja święta i adwent przeżywam na swój sposób. Po prostu się wyłączam.

A co do dzieciaków, dalej się cieszą na widok mikołaja. :) Są szczęśliwe. :)

_________________
My Savior loves. My Savior lives. My Savior's always there for me.
My God he was. My God he is. My God he's always gonna be.


N gru 06, 2009 13:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post Re: Czy wypada tak mikołaja?
Najgorsze jest to prawdopodobnie Amerykańskie "HOHOHO". Oszaleć można. Jakby jakiś głupek się wydzierał.


N gru 06, 2009 14:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post Re: Czy wypada tak mikołaja?
Cytuj:
W dzisiejszych czasach wszystko jest komercyjne - nawet ziemia na Księżycu jest sprzedawana, więc nie ma się co dziwić.
Mikołaj to kolejny produkt marketingowy, a taki przyjazny jest tylko dlatego, by się lepiej sprzedać.


Rocznica śmierci Mikołaja czy rocznica narodzin Boga (2 tygodnie różnicy)... I tyle prezentów do kupienia.
Wszyscy wiemy jak zareagował Jezus kiedy z świątyni zrobiono targowisko... ciekawe jak dzisiaj by zareagował...

Oprócz tego... zaintrygowała... tak zaintrygowała to dobre słowo... a więc zaintrygowała mnie reklama tych perfum playboya... Jest pokazana historia od tyłu jak facet żegna się z dziewczyną, wcześniej się z nią kocha, jeszcze wcześniej poznaje i nagle czas zaczyna płynąc do przodu.
Jest jakaś gadka o przeznaczeniu i hasło - Playboy, stworzony na święta, czy stworzone z myślą o świętach... Niektórzy ludzie totalnie zapomnieli o co chodzi w świętach...

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


N gru 06, 2009 19:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL