Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Palenie zbożem 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 17, 2009 10:45
Posty: 836
Post Palenie zbożem
Witam. Nie dawno w mediach mówili o paleniu zbożem w celu uzyskania prądu elektrycznego i/lub ciepła. Będzie się to każdemu opłacać, bo rolnicy będą drożej sprzedawać zboże, a elektrownie będą mogli spełnić wymogi UE. Tutaj jest artykuł na ten temat.

Jest tylko jeden problem. Większość ludzi, w tym i same elektrownie, twierdzi, że to niemoralne i nieetyczne, bo ze zboża robi się chleb. Czyli palić zbożem, to jak palić chlebem.

Moim zdaniem to nie jest takie proste, bo na spalenie ma iść tylko zboże słabej jakości. Nie wiem, co się obecnie robi ze zbożem słabej jakości, ale jeśli jest ono wyrzucane, bo nikt nie chce go kupić od rolników, to już lepiej by było, żeby się nim paliło w elektrociepłowniach. Co z tego, że zboża nie spalimy, jeśli je wyrzucimy. Mówią, że jest głód na świecie, ale wyrzucanie zboża nie przyczyni się do walki z nim. Na wyrzuceniu zboża nikt nie skorzysta, a na spaleniu go w elektrociepłowniach skorzystamy wszyscy.

Czy zgadzacie się ze mną? Jeśli nie, to co Wam się nie podoba w moim poglądzie? Co o tym myślicie?

_________________
Pomóż klikając w serduszko! - Pajacyk, Okruszek, Polskie Serce i Pusta Miska
Obrazek
Mi ne mortigas, mi ne ŝtelas, mi ne kredas...


So mar 13, 2010 14:11
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 23, 2010 14:42
Posty: 695
Post Re: Palenie zbożem
widocznie ludzie za duzo jedzenia maja.

_________________
Lwy pożrą Chrześcijan... a Pogan zadepczą słonie...


So mar 13, 2010 14:32
Zobacz profil
Post Re: Palenie zbożem
Moim zdaniem cały Twój post jest bez sensu. Po pierwsze: nie wiem z jakim dokładnie zbożem mają palić. Pszenicą, owsem? Może przenżytem?

Po drugie - co to za pomysł, że palić zbożem to jak palić chlebem? Przecież to jakaś kompletna bzdura. A niby jeść ziemniaki to tak jakby pić wódkę? Zastanów się czasem nad sensem swoich słów, bo takie posty są po prostu śmieszne.

Poza tym po co [...] zdajesz pytanie, potem sam sobie odpowiadasz, a na dodatek przytaczasz artykuł, którego najwyraźniej nie przeczytałeś ze zrozumieniem?


Crosis

*pozdrawiam Pianticella :-)


So mar 13, 2010 20:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Palenie zbożem
Jeśli chodzi o dane z telewizji to prawnie ma być zagwarantowane palenie jedynie zbożem złej jakości, które i tak nie posłuży do celów spożywczych. Nasze krajowe ma być droższe niż zagraniczne więc nie opłaca się go kupować. Pytanie tylko czy te dane są pewne i czy to wszystko, bo jeśli tak to nie wiem czy faktycznie wykorzystanie jakkolwiek tego zboża jest gorsze niż jego zmarnowanie.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So mar 13, 2010 21:09
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post Re: Palenie zbożem
Oczywiscie wszystko przez katolikow! :D
A na powaznie, przeczytajcie "World Population to 2300" (jest na internecie w pdf formacie) ONZ-tu i zobaczycie, ze podobne dzialania to dopiero poczatek. Grozi nam tak wielkie przeludnienie, taki brak zasobow, ze nastapia czasy w ktorych nikt nie bedzie przejmowal sie glodujaca Afryka czy Azja.
Mniej dzieciorobstwa, to jedyne wyjscie!

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


Pn mar 15, 2010 9:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Palenie zbożem
Kolonizacja układu słonecznego oraz kosmosu to jest wyjście. Natomiast mam przeczucie, że problemem nie są zasoby, ale ich podział i nadmiar ich zużycia. Jedni nie dojadają, a inni się przejadają. Największy nasz problem to energia, której mamy pod dostatkiem dość niedaleko od ziemi, tylko jak ją akumulować?

Co do zboża jednak, jeśli wierzyć w słowa reporterów, to mowa była o zbożu które i tak nie nadaje się do spożycia. Tu oczywiście pojawia się kwestia tych którzy zechcą i "jadalne" zboże sprzedawać, bo nie będą mieli co z tym zrobić. To jest problem, bo żywność żywności nie równa i tak mamy wielką burzę bo w to wchodzi i sozologia (ochrona środowiska, mylona powszechnie z ekologią), ekonomia, rozwój cywilizacji i nauki.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt mar 16, 2010 14:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL