Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 6:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona
 KARA ŚMIERCI 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2004 17:35
Posty: 1082
Post 
Metalik napisał(a):
Zoe napisał(a):
nie my dalismy zycie wiec nie my mamy prawo je odebrac

a bandyta ma prawo odbierać życie drugiego człowieka?
Na wojnie też byś powiedziała,że nie wolno zabijać,bo to nie my daliśmy życie?
Zapewniam cie,że żołnież wrogiego państwa ma większą wartość niz taki bandyta,a jednak zabijamy go bo niesie niebezpieczeństwo.


no oczywiscie ze nie ma prawa... a kto powiedzial ze ma? Przeciez fakt, ze odbiera komus zycie nie znaczy ze ma do tego prawo ! (tak wynika z Twojego pytania ;) )

a co do drugiej czesci twojej wypowiedzi to podobna dyskusja toczyla sie przy okazji tematu "czy wojna moze byc sprawiedliwa"
pozbawiac zycia nie mozna, ale w tym momencie pojawia sie kwestia walki w obronie wlasnej, w obronie zycia rodziny, przyjaciol .
Wyraznie jest powiedziane "nie zabijaj" ale gdy wymorduja mi rodzine mam nadstawic drugi policzek i czekac ?

_________________
Życie jest walką, z której nie możemy się wycofać, ale w której musimy odnieść zwycięstwo.


Wt sty 25, 2005 12:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
kara śmierci też jest obroną własną.


Wt sty 25, 2005 14:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Kod:
Czyli wg Ciebie gwałciciel patrzący na nagie panie resocjalizuje się 
Bo moim zdaniem wywołuje to jeszcze większe pożądanie.

Bardzo płytkie rozumowanie. Wszystko juz napisalem i nie mam zamiaru robić tego po raz wtóry. Poczytaj dokładnie.

Cytuj:
Wyraznie jest powiedziane "nie zabijaj" ale gdy wymorduja mi rodzine mam nadstawic drugi policzek i czekac ?

Mylisz pojęcie Zoe, czym innym jest samoobrona (tu rzeczywiście mozna się posunąć do zabicia atakującego) a czym innym chęć zemsty na mordercy (który wszak może jeszcze byc normalnym człowiekiem).

Cytuj:
Stanowisko Kościoła na temat kary śmierci znajdziesz w katechizmie

Chrzanic katechizm, skoro piszą w nim takie głupoty.


Cytuj:
kara śmierci też jest obroną własną.

Dowcip miesiąca... to tylko i wyłącznie chęć zemsty, a ta o ile wiem jest wg. Kościoła zła.

Zdroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Wt sty 25, 2005 15:37
Zobacz profil WWW
Post 
Jak widze powrócił "stary" temat....wałkowany juz dosyc dawno na tym Forum.

Qrczaku.
Nie da sie "chrzanić" czegos, czego się nie zna.
KKK pisze, ze KŚ jest dopuszczalna w wyjatkowych przypadkach, jako obrona przed szczególnie zwyrodniałymi przestępcami....w momencie gdy inne środki sa NIEWYSTARCZAJACE.
Przy dzisiejszej technice, takiego kogos mozna izolowac w sposób tak doskonały, ze nie zachodzi konieczność pozbawienia go życia.

Wszystko to jednak tylko i wyłącznie teoria....nic więcej.
Jak działaja dzisiejsze sądy i zakłady penitencjarne wszyscy wiemy. Daleko im do doskonałości.......i niestety zbrodniarze najczęsciej dostaja niziutkie i nieadekwatne do czynu kary. Co w połaczeniu z zenujaco niską resocjalizacja, prowadzi do zwiekszenia patologii i grona "zaprzysiężonych" recydywistów, którzy gwiżdzą sobie na cały system karny.

Należy więc oddzielic teorie od praktyki i spojrzec na to z boku.
Niestety...powatrzam niestety......Dzisiejszy świat nie jest jeszcze na tyle gotowy by całkowicie odrzucić Kare Smierci w szczególnie drastycznych przypadkach.

Co do stanowiska Kościoła.......Kościół nie pochwala i nie promuje KŚ....ale równocześnie zdaje sobie sprawe z istnienia szczególnych przypadków.
Od oceny poszczególnych, sa wyspecjalizowane "instytucje" - SĄDY....kierujące sie ustalonymi w danym państwie prawami. Cały czas mam na mysli panstwa praworządne.......bo w dyktaturach sprawa ma sie zgoła inaczej.

pozdrówka


Wt sty 25, 2005 16:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
Nie da sie "chrzanić" czegos, czego się nie zna.

Ale spokojnie mogę chrzanić 'dzieło', które zezwala na karę śmierci, niezaleznie czy jego autorem jest Kościól czy nawet sam Bóg.

Cytuj:
w momencie gdy inne środki sa NIEWYSTARCZAJACE.

Powiedz mi zatem sędzio ludzkich dusz, co uważasz za NIEWYSTRACZAJĄCE środki ?

Cytuj:
Wszystko to jednak tylko i wyłącznie teoria....nic więcej.

Byc może przyjdzie dzien, kiedy teoria przejdzie w praktykę.




Cytuj:
Daleko im do doskonałości.......i niestety zbrodniarze najczęsciej dostaja niziutkie i nieadekwatne do czynu kary. Co w połaczeniu z zenujaco niską resocjalizacja, prowadzi do zwiekszenia patologii i grona "zaprzysiężonych" recydywistów, którzy gwiżdzą sobie na cały system karny.

Chyba jeden z najczęściej spotykanych mitów, jaki w Polsce panuje. Moim sąsiadem jest były więzień (próba zabójstwa - samoobrona). Kiedyś rozmawiałem z nim o tym jak 'tak' jest. Najgorszą karą nie jest wbrew pozorom przebywanie ze wspólosadzonymi, ile sumienie samego więźnia. Okolo 80% ludzi, po wyjściu z więzien (nawet po ciężkich zbrodniach) jest zresocjalizowanych. Myślisz, że gdyby było tak, jak to wytrąbiłeś w poprzednim poście, to nikt nie wziąlby się za organizację więziennictwa od poczatku ?

Cytuj:
Należy więc oddzielic teorie od praktyki i spojrzec na to z boku.

Należy oddzielic mity od faktów.

Cytuj:
Co do stanowiska Kościoła.......Kościół nie pochwala i nie promuje KŚ....ale równocześnie zdaje sobie sprawe z istnienia szczególnych przypadków.

a jak to się ma do przebaczania i nadstawiania drugiego policzka ? troszkę się to gryzie...

Cytuj:
Od oceny poszczególnych, sa wyspecjalizowane "instytucje" - SĄDY....kierujące sie ustalonymi w danym państwie prawami. Cały czas mam na mysli panstwa praworządne.......bo w dyktaturach sprawa ma sie zgoła inaczej.

Niech chocby jeden ze skazanych mógł być w przyszłości porządnym obywatelem. Jak będziesz się czuł, wiedząc, że to przez Ciebie i takich jak ty nie ma go wśród nas ?

Zdroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Śr sty 26, 2005 0:03
Zobacz profil WWW
Post 
Cytuj:
Ale spokojnie mogę chrzanić 'dzieło', które zezwala na karę śmierci, niezaleznie czy jego autorem jest Kościól czy nawet sam Bóg.


Jasne, ze mozesz.......bo po prostu nie potrafisz tego zrozumiec...Tylko ze takie "chrzanienie" jest w tym wypadku nic nie warte.
Cytuj:
Powiedz mi zatem sędzio ludzkich dusz, co uważasz za NIEWYSTRACZAJĄCE środki ?


Kolejny przyklad braku zrozumienia i objaw zwyklego zacietrzewienia.....Nigdzie nie okreslilem sie "sedzia ludzkich dusz"
Niewystarczajace....hmmmm......

Cytuj:
Okolo 80% ludzi, po wyjściu z więzien (nawet po ciężkich zbrodniach) jest zresocjalizowanych.


Sam sobie w pewien sposób odpowiedziales.......80 % jest zresocjalizownych. 20 % to recydywa....z tego ok 0,5 % to recydywa nie majaca najmniejszych szans na jakakolwiek (to nie jest oficjalna statystyka) resocjalizacje........WYSTARCZY
W momencie gdy 100 % bedzie skutecznie zresocjalizowanych...wtedy nie bedzie rozmowy o srodkach NIEWYTARCZJACYCH.

Tak masz racje....nalezy oddzielic fakty od mitów....
Cytuj:
a jak to się ma do przebaczania i nadstawiania drugiego policzka ? troszkę się to gryzie..


Sprzecznośc w tym przypadku nie istnieje....Czym innym jest nadstawienie policzka, a czym innym swiadome wystawienie swojego lub swoich bliznich, życia na próbe.

Cytuj:
Niech chocby jeden ze skazanych mógł być w przyszłości porządnym obywatelem. Jak będziesz się czuł, wiedząc, że to przez Ciebie i takich jak ty nie ma go wśród nas ?


bede sie czuł bezpieczniej...........a jako osoba wierząca w zycie przyszłe....wiem, ze Bóg osądzi tegoz człowieka w sposób doskonały.
70 lat życia to nic w porównaniu z wiecznościa. Jednakowoz zycie kogos uczciwego i prawego jest ważniejsze od życia zwyrodnialca czychajacego na to by zniszczyc innych ...zazwyczaj z niskich pobudek.

Jednym z najwazniejszych celów człowieka jest OCHRONA ZYCIA słabszych........Bóg nigdy i nidgzie nie powiedzial, ze powinnismy pozwalac na to by zbrodnia sie rozprzestrzeniala.
Jezeli ktos wystepuje przeciwko najwaznieszemu prawu...Prawu do zycia....powinien sie liczyc z tym, ze tego zycia moze byc POZBAWIONYM.

Zastanawiam sie takze nad pewnym paradoksem.........najwiekszymi przeciwnikami KŚ dla wyjatkowo zwyrodniałych przestepców, sa zazwyczaj ludzie którzy sa zwolennikami "dowolnej" aborcji, oraz eutanazji.
Aborcja - TAK......bo to tylko "płód"
Eutanazja - TAK ....bo to tylko "nieprodutywny i schorowny" element
Kara Smierci dla zwyrodnialców - NIE....bo to przeciez czlowiek

Tragikomiczna sytuacja ....swiadczaca o braku rozumu u tych ludzi.....

pozdrówka


Śr sty 26, 2005 0:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
Cytuj:
Jasne, ze mozesz.......bo po prostu nie potrafisz tego zrozumiec...Tylko ze takie "chrzanienie" jest w tym wypadku nic nie warte.

Chrzanię coś, co pod przykrywka słuzby drugiemu człowiekowi przyzwala na jego smierć, kiedy powinie mu się noga

Cytuj:
Kolejny przyklad braku zrozumienia i objaw zwyklego zacietrzewienia.....Nigdzie nie okreslilem sie "sedzia ludzkich dusz"

JA cię tak określiłem, gdyż zachowujesz się jakbys zjadł wszystkie rozumy. Jestes pełnomocnikiem czy wysłannikiem Boga ?
W pierwszym przypadku pokaż mi pelnomocnictwo, a w drugim ognisty miecz i skrzydła.

Cytuj:
0,5 % to recydywa nie majaca najmniejszych szans na jakakolwiek

Nie istnieje cos takiego jak brak szansy. Jako katolik powinienes wiedziec o tym najlepiej.



Cytuj:
W momencie gdy 100 % bedzie skutecznie zresocjalizowanych...wtedy nie bedzie rozmowy o srodkach NIEWYTARCZJACYCH.

Mi wystarcza, że więzienie zmienia czlowieka w taki sposób, że żałuje swojej winy. Nie możemy oczekiwac pełnej resocjalizaacji. Więzienie nie jest miejscem cudow, nie potrafi nadrobić straconych lat dziecinstwa.

Cytuj:
Czym innym jest nadstawienie policzka, a czym innym swiadome wystawienie swojego lub swoich bliznich, życia na próbe.

Mnie się zawsze wydawalo, że to to samo. Zwlaszcza gdy czyytałem patetyczne opowieści o świętych.

Cytuj:
bede sie czuł bezpieczniej

EGOIZM, tylko tak moge to okreslic.

Cytuj:
Jednakowoz zycie kogos uczciwego i prawego jest ważniejsze od życia zwyrodnialca czychajacego na to by zniszczyc innych ...zazwyczaj z niskich pobudek.

Własnie dlatego nazwałem Cię sędzią ludzkich dusz. Kto daje Ci prawo do oceniania innych ludzi ?!

Cytuj:
Bóg nigdy i nidgzie nie powiedzial, ze powinnismy pozwalac na to by zbrodnia sie rozprzestrzeniala.

Gdy rozprzestrzenia się choroba, stosuje się kwarantanny. Po jakimś czasie choroba, nie mogąc pochłonąć nowych ofiar - wygasa. Tak samo jest ze zbrodniami.

Cytuj:
Jednym z najwazniejszych celów człowieka jest OCHRONA ZYCIA słabszych........

Nie będe się z toba pojedynkował na demagogie. Też mógłbym napisac o rodzinach skazanych na karę śmierci.

Cytuj:
Jezeli ktos wystepuje przeciwko najwaznieszemu prawu...Prawu do zycia....powinien sie liczyc z tym, ze tego zycia moze byc POZBAWIONYM.

Mozna go spod tego prawa wyjąć, ale nie pozbawic go. Po co ubierasz w inne sowa oczywiste sprawy, wokół których krąży ten topik.

w sprawach o ktorych pisałeś:
ABORCJA - NIE
EUTANAZJA - TAK
KŚ -NIE
Jestem przeciw tym dwóm, ponieważ ludzie, przeciw którym się występuje CHCĄ żyć, inaczej ma się sprawa z eutanazją... Ale nie piszmy o tym tutaj.

Zdroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Śr sty 26, 2005 0:48
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
qrczak7 napisał(a):
Chrzanię coś, co pod przykrywka słuzby drugiemu człowiekowi przyzwala na jego smierć, kiedy powinie mu się noga


Zgoda Qrczaku-też nie zgadzam się z ideą KŚ...ale nie mogę się zgodzić, że podwinęła się noga:
Charliemu Mansonowi
Richardowi Ramirezowi
Tedowi Bundy
Albertowi Fishowi
UnaBomberowi
Łomiarzowi
Nie uważasz, że w ich przypadku stwierdzenie 'powinęła się noga' nie pasuje ? Nie posyłam ich na szafot, w zadnym wypadku...ale trudno jest mi uwierzyć, że popełnili swoje zbrodnie bo 'powinęła im się noga' :)

Cytuj:
Nie istnieje cos takiego jak brak szansy

Też bym tu się przychylił do tego zdania. Jezus przyszdł do tych co się źle mają...nie sądze, żeby On myślał wybiórczo :)

Cytuj:
Cytuj:
Czym innym jest nadstawienie policzka, a czym innym swiadome wystawienie swojego lub swoich bliznich, życia na próbe.

Mnie się zawsze wydawalo, że to to samo.

Masz trochę racji, ale wg mnie nie chodzi Qrczaku o wystawiania na próbę życia kogokolwiek (bo to bez zensu) - tylko oddawanie życia w obronie bliźnich, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Cytuj:
bede sie czuł bezpieczniej

Bezpiecznie będziemy dopiero w Niebie, tutaj mamy sobie budować do Niego drabinę - a to praca przez mękę - sam dobrze o tym wiesz Beli :) Ale zgodzę się jak najbardziej, że dla dobra ogółu należy oddzielać 'chorych' od 'zdrowych' żeby nie nie rozsiewali zła po otoczeniu. I walczyć o to 'zdrowie' :)

Cytuj:
Jednakowoz zycie kogos uczciwego i prawego jest ważniejsze od życia zwyrodnialca czychajacego na to by zniszczyc innych ...zazwyczaj z niskich pobudek.

A tu bym polemizował - Qrczak ma rację wg mnie - nie wolno nam tak osądzać, tylko Bóg ma to prawo. Jasne, Chrystus też gromił 'plemie żmijowe', nawet Piotra nazwał 'Szatanem' - ale uważam, że ich nie skazał. Nawoływał do nawrócenia, każego jednego z nich :)

Cytuj:
Bóg nigdy i nidgzie nie powiedzial, ze powinnismy pozwalac na to by zbrodnia sie rozprzestrzeniala.

Ale też nigdzie nie kazał nam zabijać, kazał nam kochać - swoich nieprzyjaciół też. I nie chodzi tu jasna sprawa o pobłażliwość dla przetępcy, ale o jego uleczenie, tak uważam :)

Cytuj:
Jednym z najwazniejszych celów człowieka jest OCHRONA ZYCIA słabszych........

Jednym z najwazniejszych celów człowieka jest OCHRONA ZYCIA ... bliźniego :)

Cytuj:
Jezeli ktos wystepuje przeciwko najwaznieszemu prawu...Prawu do zycia....powinien sie liczyc z tym, ze tego zycia moze byc POZBAWIONYM.

Zgodził bym się jeśli mowa by była o życiu wiecznym :)

pzdr ;-)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Śr sty 26, 2005 9:34
Zobacz profil
Post 
Spoon
Pozwól ze uzupełnie Twoja liste o przestepców wiekszego kalibru

Hienrich Himmler
Rudolf Hoess
"obsługa" obozów koncentracyjnych i sowieckich łagrów
Józef Stalin
Feliks Dzierżynski
Beria
Jagoda
Kim Ir Sen
Saddam Husain
Osama ibn Laden
Ratko Mladic
Radovan Karadzic
Slobodan Miloszewic
i wielu wielu innych.....

To nie "detaliczni" mordercy.......to "hurtownicy" ludobójcy.
Dla których zycie ludzkie nie jest wazniejsze od zycia insekta.. Czesci z nich na szczescie juz dawno nie ma.......czesc jeszcze niestety jest, a co poniektorzy maja sie calkiem dobrze.

Czy wobec takich "potworów" nalezy takze nadstawiac drugi policzek? Czy raczej nalezy sie przed nimi skutecznie bronic........nie wylaczajac z tego fizycznego unicestwienia?

Nie mam bowiem najmniejszej watpliwosci czyje zycie bym wybrał.......zycie potwora czy zycie moich bliznich.

Qrczak

Cytuj:
Chrzanię coś, co pod przykrywka słuzby drugiemu człowiekowi przyzwala na jego smierć, kiedy powinie mu się noga


W dalszym ciagu sie zacietrzewiasz nie rozumiejac dokladnie nauki KK....


pozdrówka


Śr sty 26, 2005 9:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Belizariusz napisał(a):
Czy wobec takich "potworów" nalezy takze nadstawiac drugi policzek? Czy raczej nalezy sie przed nimi skutecznie bronic........nie wylaczajac z tego fizycznego unicestwienia?


Beli no co Ty, gdzie ja napisałem, że mamy leźć pod topór ?
Napisałem o nastawianiu policzka w obronie bliźniego - nic poza tym :)

A takiego jednego z drugim do paki na całe życie i niech sobie rozmyślają i czekają na Sąd Ostateczny...Bóg najlepiej będzie wiedział jaką karę mu wymierzyć :)

Może ja jestem naiwny, no ale co mi zrobisz :)

pzdr ;-)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Śr sty 26, 2005 10:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 30, 2004 13:22
Posty: 1845
Post Kara śmierci
Widziałam tylko na filmach wykonywanie kary smierci. I to wystarczy.
Ale biorąc przykład z Papierza Jana Pawła II, czy Eleni, którzy otarli sie o śmierć... Oni wybaczyli oprawcom, którzy spowodowali Im tyle nieszczęścia. W tej sytuacji nie popieram kary śmierci. Będą osądzeni przez Boga.
Coś powoduje mordercami, że są jacy są. Czy to geny, czy życie patologiczne w rodzinie, mają różne powody, Bóg jedyny wie.
A Kodeks Karny...tu nie jestem autorytetem. Hammurabi by tez czlowiekiem. Ludzie stanowia prawo, a wraz z nim kodeksy :o

_________________
Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego, jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary. Mk12,33


Śr sty 26, 2005 12:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post Re: Kara śmierci
bobo napisał(a):
Widziałam tylko na filmach wykonywanie kary smierci. I to wystarczy.
Ale biorąc przykład z Papierza Jana Pawła II, czy Eleni, którzy otarli sie o śmierć... Oni wybaczyli oprawcom, którzy spowodowali Im tyle nieszczęścia. W tej sytuacji nie popieram kary śmierci. Będą osądzeni przez Boga.
Coś powoduje mordercami, że są jacy są. Czy to geny, czy życie patologiczne w rodzinie, mają różne powody, Bóg jedyny wie.
A Kodeks Karny...tu nie jestem autorytetem. Hammurabi by tez czlowiekiem. Ludzie stanowia prawo, a wraz z nim kodeksy :o


Ale czy wybaczenie wpłynie na nasze bezpieczeństwo.


Śr sty 26, 2005 13:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
Pozwól ze uzupełnie Twoja liste o przestepców wiekszego kalibru

Hienrich Himmler
Rudolf Hoess
"obsługa" obozów koncentracyjnych i sowieckich łagrów
Józef Stalin
Feliks Dzierżynski
Beria
Jagoda
Kim Ir Sen
Saddam Husain
Osama ibn Laden
Ratko Mladic
Radovan Karadzic
Slobodan Miloszewic
i wielu wielu innych.....

To nie "detaliczni" mordercy.......to "hurtownicy" ludobójcy.
Dla których zycie ludzkie nie jest wazniejsze od zycia insekta


Skazując ich na smierć, potwierdzasz jedynie, że jestes taki sam jak oni. Człowiek nie jest w stanie wymierzyć drugiemu czlowiekowi sprawiedliwości. W pewnym momencie musza nastapic przekłamania. A co jeżeli ich ofiara padną niewinni ludzie ?
Obrazek
Wiesz chyba do czego piję ?

zdroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Śr sty 26, 2005 15:55
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
Skazując ich nas śmierc nie udowadniam,że jestem taki sam,bo oni zabijali niewinnych,a ja tak :-D


Śr sty 26, 2005 16:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
Ty byś na pewno wypuścił zbrodniarzy nazistowskich na wolność i pogłaskał po głowie na pożegnanie.


Śr sty 26, 2005 16:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL