Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 23:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 29  Następna strona
 KARA ŚMIERCI 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
Tylko dlaczego kara śmierci?

Dlatego - bo ktoś zabił mi bliską osobę, chce więc sprawiedliwości, a w tym momencie sprawiedliwość - to śmierć zabójcy (?).

Dlatego, że uważam to - sama - za sprawiedliwość?

Dlatego, że będę się bała o moje życie, zycie bliskich mi osób?

Dlatego, że będzie to w pewnym sensie - bezpieczeństwo - 100% że już nikogo nie skrzywdzi?

Dlatego, że według mnie to jedyne wyjście, bo resocjalizacja jest do bani?

Dlatego, żeby ludzie - wiedząc, że mogą 'dostać' kare śmierci - się tego w jakimś sensie bali, że może to wpłynąć na mniejszą przestępczość?

Dlatego, że morderca - nie zasługuje według mnie na życie, i nie chce aby taki 'grzesznik' miał kolejną szanse?

Dlaczego?

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Śr sty 26, 2005 17:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
Skazując ich nas śmierc nie udowadniam,że jestem taki sam,bo oni zabijali niewinnych,a ja tak

Śmieszne zdanie :)

Pamiętaj, że życie tutaj mamy tylko jedno. A gdyby choć jednemu ze skazanych odebrano zycie, choc wcale wedle sądów (ludzkich) na to nie zaslużył ? Jakbyś się czuł wiedząć, że i Ciebie w pewnym przypadku (wrobienie w zbrodnię) może spotkać śmierc ?

Cytuj:
Ty byś na pewno wypuścił zbrodniarzy nazistowskich na wolność i pogłaskał po głowie na pożegnanie.

zamknąlbym ich w zakładach psychiatrycznych.

Cytuj:
Dlatego - bo ktoś zabił mi bliską osobę, chce więc sprawiedliwości, a w tym momencie sprawiedliwość - to śmierć zabójcy (?).

To nie sprawiedliwość. To chęć zemsty.

Cytuj:
Dlatego, że będę się bała o moje życie, zycie bliskich mi osób?

Co z tego, że rodzina skazanego straci ojca/męża, ważne jest tylko by MI było jak najlepiej, zaprawdy logika godna czterolatka.

Cytuj:
Dlatego, że według mnie to jedyne wyjście, bo resocjalizacja jest do bani?

Bo jezd gupia i jusz !
Naszej resocjalizacji (mimo niedostatecznych funduszy) naprawdę nie powinniśmy mieć nic do zarzucenia.

Cytuj:
Dlatego, żeby ludzie - wiedząc, że mogą 'dostać' kare śmierci - się tego w jakimś sensie bali, że może to wpłynąć na mniejszą przestępczość?

Za zbrodnie karane znajwyższym wymiarem kary biora się zazwyczaj psychopaci. Myślisz, że wizja śmierci przeszkodzi im w ich uczynku ?

Cytuj:
Dlatego, że morderca - nie zasługuje według mnie na życie, i nie chce aby taki 'grzesznik' miał kolejną szanse?

Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć tak jak wielu spośród tych, którzy już nas opuścili, zasługuja na życie. Dlatego nie szafuj tymi wartościami, bo może się okazać, że nawet najgorszy ma jeszcze jakąs misję do wykonania.

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Śr sty 26, 2005 19:50
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
Qrczak... czytaj uważniej moje posty i nie zarzucaj mi pewnych rzeczy, ok? Chyba, że nie rozróżniasz pytań od stwierdzeń... :) .

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Śr sty 26, 2005 20:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Ekhm, rzeczywiście, przepraszam. Niemniej jednak niech będzie to rozwinięcie stwierdzeń, ktore podalaś :lol: :lol: :lol:


Zdroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Śr sty 26, 2005 20:54
Zobacz profil WWW
Post 
Cytuj:
Skazując ich na smierć, potwierdzasz jedynie, że jestes taki sam jak oni. Człowiek nie jest w stanie wymierzyć drugiemu czlowiekowi sprawiedliwości. W pewnym momencie musza nastapic przekłamania. A co jeżeli ich ofiara padną niewinni ludzie ?


Sory qrczak....ale osoby wymienione przeze mnie na tej "miniliscie".......nie sa niewinnymi aniołkami.
To akurat zestawienie ludobójców, winnych smierci setek, tysięcy, a nawet milionów ludzi. Ludzi takich jak MY.......
Dla takich zbrodniarzy nie istnieje żadne usprawiedliwienie w ludzkim pojeciu.
Takich zbrodniarzy powinno sie izolowac na tyle skutecznie by juz nigdy nie mogli nikomu zaszkodzic.
Niestety sposoby izolacji sa tak niedoskonałe....ze jedynym wyjsciem jest "izolacja" fizyczna w postaci pozbawienia ich doczesnego zycia.


Cytuj:
Dlatego, że będę się bała o moje życie, zycie bliskich mi osób?


Tak Asienkko......w przypadkach takich jakie wymienilem......nie widze zadnych obiekcji co do zastosowania KS..........Bo dalsze zycie i dzialanie "potworów" przyniesie wiecej zła i cierpienia nizli ich smierc..

Cytuj:
Dlatego, że według mnie to jedyne wyjście, bo resocjalizacja jest do bani?


Resocjalizacja ludobojcy????? Buhahahahaha..... smiechu warte stwierdzenie

Cytuj:
Dlatego, że morderca - nie zasługuje według mnie na życie, i nie chce aby taki 'grzesznik' miał kolejną szanse?


No cóz.....oni dostali niejedna szanse....zadnej z nich nie wykorzystali.

BYć moze niejdnego z nich spotkamy po "tamtej" stronie.....byc moze zreflektowali sie przed sama smiercia i zalowali swoich czynów. Mimo wszystko wole ich spotkac TAM nizli TUTAJ, w pelni morderczych instynktów.

pozdrówka


Śr sty 26, 2005 23:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
Belizariusz napisał(a):

Cytuj:
Dlatego, że według mnie to jedyne wyjście, bo resocjalizacja jest do bani?



Resocjalizacja ludobojcy????? Buhahahahaha..... smiechu warte stwierdzenie


Czyli - uważasz, że resocjalizacji w ogóle jako takiej nie ma? Czy 'lubobójcy' nie powinni być jej poddawani, bo dla nich to tylko kara śmierci zostaje?


Cytuj:
Cytuj:
Dlatego, że morderca - nie zasługuje według mnie na życie, i nie chce aby taki 'grzesznik' miał kolejną szanse?


No cóz.....oni dostali niejedna szanse....zadnej z nich nie wykorzystali.

BYć moze niejdnego z nich spotkamy po "tamtej" stronie.....byc moze zreflektowali sie przed sama smiercia i zalowali swoich czynów. Mimo wszystko wole ich spotkac TAM nizli TUTAJ, w pelni morderczych instynktów.

pozdrówka


Wszyscy mordercy dostali nie jedną szanse...? My mamy ustalać ilość tych szans?

A jak ktoś zostanie nie słusznie skazany na smierć, za zbrodnie której nie popełnił (jak już wczesniej pisał chyba czaczek) ?

I drugie pytanie - Czy skazywanie na śmierć, nie bywa czasem - równoznaczne z pozbawieniem kogoś życia wiecznego?
Może gdbyśmy nie 'uśmiercili' któregoś z 'tych' ludzi, moze... on oddałby swoje życie Jezusowi, nawrócił się, a przy okazji zrobił wiele dobra?
A śmierć mu po prostu zabiera taką szansę...?
Mamy prawo mu ją zabierać?

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Cz sty 27, 2005 2:58
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Czyli - uważasz, że resocjalizacji w ogóle jako takiej nie ma? Czy 'lubobójcy' nie powinni być jej poddawani, bo dla nich to tylko kara śmierci zostaje?


Asienkko........nie wyobrazam sobie resocjalizacji Himmlera, Stalina, Hitlera, Hussajna, ibn Ladena.....itp.
Cytuj:
A jak ktoś zostanie nie słusznie skazany na smierć,


W powyższych przypadkach nie nawet mowy o pomyłce sadowej........
Cytuj:
Czy skazywanie na śmierć, nie bywa czasem - równoznaczne z pozbawieniem kogoś życia wiecznego?


Himmler i Hitler.....sami sobie wyznaczyli "kres życia".......i to chyba była jedyna madra rzecz jakiej dokonali (szkoda, ze tak póżno)
Stalin ciągnął do samego konca (też szkoda, ze trwało to tak długo).
Reszta, ci co zyja........no cóz jak juz napisałem nie wyobrazam sobie ich resocjalizacji.

pozdrówka[/code]


Cz sty 27, 2005 9:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
The Mercy Seat / Krzesło Łaski

Utwór pochodzi z repertuaru Nicka Cave'a. Kazik w swojej aranżacji wykonał tę piosenkę w ramach festiwalu piosenki aktorskiej we Wrocławiu w 1998 r.


Zaczęło się wszystko, gdy z Tobą mnie wzięli
I w celi śmierci zamknęli
Więc powiedzieć wam chcę:
Jestem prawie niewinny, nie
Śmierć nie przeraża mnie

Przedmioty tłem się stały
Bezkształtem zabijały
Podejmę ten wysiłek
Ostatni zjem posiłek
Przyprawia mnie o mdłości
Mięso z dodatkiem kości
I twarz Jezusa w zupie
Wytrzeszcza oczy trupie

A krzesło łaski już czeka
I czuję jak głowa mi pęka
I jak tęsknię za tą chwilą
Gdy test na prawdę skończy się
Za oko oko, ząb za ząb
Nikt mi nie zajrzy w duszy głąb

Śmierć nie przeraża mnie

Chcę zapamiętać każdy znak
Choć jej szczególny - znaków brak
Bo pustka nie ma blizn i ran
Składa się z czarnych, zimnych ścian
Gdzie mi przenika dreszczem kark
Dotknięcie nierealnych warg
Dotknięcie lodowatych, zbielałych warg

Ja wciąż słyszę różne historie
O tym jak się Chrystus narodził w stajni
Potem skonał na krzyżu, by zbawić biedaków cały świat
Ten gość z zawodu cieślą był
Opowiadają mi jak żył i jak w kłopoty wpadł

Gdy prawą ręką wkłuwałem w zło
W tatuaż jej siostry lewej
Żaden z palców nie protestował
A przynajmniej ja nic o tym nie wiem

Gdzieś tam na niebie wysoko
Grzmi Boga tron szczerozłoty
U stóp ma wagę - przymierza
Losem świata może kierować sam
Na moim tronie z prądem drut
Zamienia ciało w popiół, w brud
Dziś Bogu szansę dam

Na krześle łaski zasiadam
Drut nagą głowę oplata
Jestem jak ćma,
Która szuka szczęścia w ogniu, co w proch zmieni ją
Gdy ciało się zaczyna tlić
To śmierć schronieniem może być
Bezsilna z bólem gra

Choć dłoń mordercza jest podła
Ta druga mogła być dobra
Obrączkę na niej nosiłem
Narzędziem tortur bunt zdławiłem

A krzesło łaski już czeka
I czuję jak głowa mi płonie
I tęsknię za tą chwilą
Gdy mierzenie prawdy skończy się
Za oko oko, ząb za ząb

Niech zamiast czasu płynie prąd
Śmierć nie przeraża mnie

A krzesło łaski już płonie
I czuję jak głowa się jarzy
I czekam niecierpliwie,
Że spojrzenia wrogie odwrócą się
Za oko oko, to wasz błąd
Nic mi nie udowodnił sąd
A jednak skazał mnie


A krzesło łaski już czeka
I czuję jak głowa mi pęka
I tęsknię za tą chwilą
Gdy skończy się naprawdę test
Za oko oko, ząb za ząb
Przeraża popełniony błąd
To kłamstwo prawdą jest
[/b]

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Cz sty 27, 2005 9:39
Zobacz profil
Post 
Nie wierzę, że kara śmierci może coś rozwiązać, nie zmniejszy przestępczości, ani nie spowoduje większego strachu przed samą karą....
Praca zamiast odsiadki, tak, ciężka praca, a nie utrzymywanie więźniów z pieniędzy podatników. W mojej okolicy mało która rodzina może sobie pozwolić na 3 posiłki dziennie.... Czy nie lepiej posłać więźnia do pracy, a to co zarobi przeznaczyć po połowie na jego utrzymanie i na fundusz dla ofiar?
Pozdrawiam


Cz sty 27, 2005 11:46

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
mufka napisał(a):
Nie wierzę, że kara śmierci może coś rozwiązać, nie zmniejszy przestępczości, ani nie spowoduje większego strachu przed samą karą....
Praca zamiast odsiadki, tak, ciężka praca, a nie utrzymywanie więźniów z pieniędzy podatników. W mojej okolicy mało która rodzina może sobie pozwolić na 3 posiłki dziennie.... Czy nie lepiej posłać więźnia do pracy, a to co zarobi przeznaczyć po połowie na jego utrzymanie i na fundusz dla ofiar?
Pozdrawiam


Porównaj czasy PRLu z obecnymi.Wtedy była KŚ dzisiaj nie.
Po wprowadzeniu liberalnych kar i zniesieniu KŚ w imie chorych "praw człowieka" wzrasta przestępczośc.


Cz sty 27, 2005 11:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
Sory qrczak....ale osoby wymienione przeze mnie na tej "miniliscie".......nie sa niewinnymi aniołkami.
To akurat zestawienie ludobójców, winnych smierci setek, tysięcy, a nawet milionów ludzi. Ludzi takich jak MY.......

Mimo wszystko nie powinismy ich osądzać, bo nie znamy pełnych okoliczności w jakich doszło do ludobójstw. Skąd wiesz, czy ci zbrodniarze nie byli tylko marionetkami ? Ponadto wladza deprawuje mój drogi, nigdy nie wiesz jak zachowash się, gdy wszyscy beda podlegali twojej woli. Może i ty stałbyś się jednym z nich.

Cytuj:
Dla takich zbrodniarzy nie istnieje żadne usprawiedliwienie w ludzkim pojeciu.

Mylisz pojęcie ludzkie, z twoim pojęciem. Są ludzie, którzy myslą całkiem inaczej.

Cytuj:
Takich zbrodniarzy powinno sie izolowac na tyle skutecznie by juz nigdy nie mogli nikomu zaszkodzic.

Właśnie

Cytuj:
Niestety sposoby izolacji sa tak niedoskonałe....

Pamiętaj o prawach człowieka. Nie możemy pozbawić go kontaktu ze społeczenstwem, innymi ludźmi, bo takowy delikwent po prostu by oszalał, a to tez mija się z celem.


Cytuj:
Porównaj czasy PRLu z obecnymi.Wtedy była KŚ dzisiaj nie.

Wtedy nie panował ten skrajny defetyzm intelektualny, który dzis jest wszechobecny. Młodzież miała co robic i nie musiala szukać rozrywek polegajacyych na krzywdzeniu innych. A że czym skorupka za młodu...

Cytuj:
zniesieniu KŚ w imie chorych "praw człowieka"

Pomyśl co piszesz. Chcesz zatem byśmy powrocili do średniowiecza, gdzie 100% przesłuchan konczyło się udowodnieniem winy ?

Zdroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Cz sty 27, 2005 21:36
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
tzw. "prawa człowieka" chronią bandytów,a nie normalnych ludzi.


Pt sty 28, 2005 10:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
qrczak7 napisał(a):
Wtedy nie panował ten skrajny defetyzm intelektualny, który dzis jest wszechobecny.


a teraz rzeczywiście panuje :) czego dobitnym przykładem jest:

qrczak7 napisał(a):
Pomyśl co piszesz. Chcesz zatem byśmy powrocili do średniowiecza, gdzie 100% przesłuchan konczyło się udowodnieniem winy ?


gratuluję "wiedzy" :brawo: :D


Pt sty 28, 2005 10:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
tzw. "prawa człowieka" chronią bandytów,a nie normalnych ludzi.

Pisz cos więcej, bo zacznę uważać, ze jesteś niepoważny.

Cytuj:
Pomyśl co piszesz. Chcesz zatem byśmy powrocili do średniowiecza, gdzie 100% przesłuchan konczyło się udowodnieniem winy ?



gratuluję "wiedzy"

Dziękuje.
Swoją drogą chciałbym usłyszeć twoje przeinaczone prawdy, zeby wiedziec jakich rzeczy nie mówić wśrod tych dla których to hitoria, a nie Kościół jest nauczycielem

Zdroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Pt sty 28, 2005 14:49
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
Do QRCZAK

Mądrej głowie dość dwie słowie :D

No chyba,że ty nie jesteś mądry?


Pt sty 28, 2005 21:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL