Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Powołanie do bycia gejem 
Autor Wiadomość
Post Powołanie do bycia gejem
subadam napisał(a):
Tak sie zlozylo ze pracuje w czesci Toronto zamieszkalej przez gejow plci obojga od 30 lat i zareczam ci ze wiem o czym mowie :).


Nie zaręczaj, jesteś hetero i nie znasz branży. Twoje obserwacje i spostrzeżenia to tak jak oglądać sobie filmik bez zaangażowania w temat. A ja znam drugą stronę, inne dno, realne problemy takich osób. I dobrze wiem jak nietrwałe są te homoseksualne związki, i na jak nietrwałych fundamentach oparte, znam to z doświadczenia.

Wiele gejów umawia się tylko na numerki. Wierność to towar deficytowy.

Chronos napisał(a):

W duchu religii katolickiej homoseksualizm jest potępiany. Cóż więcej można powiedzieć?


Homoseksualizm jako orientacja / skłonności nie jest potępiony w katolicyźmie. Niedopuszczone są czyny homoseksualne.

Cytuj:
Proponuję dla odmiany zamiast radzić komuś zmiany jego preferencji seksualnych na zmianę religii i miejsca zamieszkania na Londyn chociażby - tam nie trzeba się ukrywać:)


Co jest niewłaściwego w powrocie do orientacji heteroseksualnej? I co jest takiego dobrego w homoseksualiźmie? Niemal wszystkich Was to brzydzi, tylko poprawność polityczna każe przeprać mózg i uważać że to jest ok. Niemal każdy mężczyzna ma odruch odrzucenia na myśl o wyobrażeniu sobie dwóch facetów razem, co innego kiedy wyobraża sobie lesbijki. Ot tyle.


Cz kwi 05, 2018 2:08

Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 20:03
Posty: 156
Post Re: Powołanie do bycia gejem
equuleuss napisał(a):
Homoseksualizm jako orientacja / skłonności nie jest potępiony w katolicyźmie. Niedopuszczone są czyny homoseksualne.


Ależ czynności homoseksualne są nierozerwalnie złączone z orientacją, nie sądzisz? jeśli ktoś urodził się homoseksualistą to wymaganie od niego wstrzemięźliwości seksualnej to dyskryminacja w stosunku do większości heteroseksualnej. Domyślam się, że to Bóg zakazuje czynności homoseksualnych a nie Kościół.

Cytuj:
Co jest niewłaściwego w powrocie do orientacji heteroseksualnej? I co jest takiego dobrego w homoseksualiźmie? Niemal wszystkich Was to brzydzi, tylko poprawność polityczna każe przeprać mózg i uważać że to jest ok. Niemal każdy mężczyzna ma odruch odrzucenia na myśl o wyobrażeniu sobie dwóch facetów razem, co innego kiedy wyobraża sobie lesbijki. Ot tyle.


Zgoda co do ostatniego stwierdzenia:)
Co do kwestii czy homoseksualizm jest dobry czy zły - faktem jest, że istnieje, i to nie tylko wśród ludzi ale także w świecie zwierząt. Po prostu tak jest, trzeba się z tym pogodzić. Nie jestem w żadnym razie propagatorem co poniektórych postulatów ruchu LGBT natomiast określanie innej orientacji jako zła prowadzi do dyskryminacji.


Cz kwi 05, 2018 7:30
Zobacz profil
Post Re: Powołanie do bycia gejem
Chronos napisał(a):
jeśli ktoś urodził się homoseksualistą to wymaganie od niego wstrzemięźliwości seksualnej to dyskryminacja w stosunku do większości heteroseksualnej.


Zacznijmy od tego czy to stwierdzenie iż homoseksualista rodzi się homoseksualistą jest prawdziwe, ponieważ mam co do tego poważne wąptliwości. Też mi to wmawiano, ale okazuje się iż nie jest to prawdą, każdy przypadek homoseksualizmu jest indywidualny do rozpatrzenia, a każdy ma skomplikowane psychologiczne podłoże.

Każdy rodzi się heteroseksualny, z natury, bowiem natura uposażyła każdą osobę (o ile nie jest interseksualny - hermafrodytą) w biologiczne i właściwe każdej płci narządy seksualne służące do heteroseksualnego wspołżycia.

Jeśli coś jest nie tak w tym względzie, przyczyn należy doszukiwać się bardziej w psyche a nie w biologii. Tym bardziej że biologicznie nie stwierdzono żadnych konkretnych czynników przemawiających za tym iż homoseksualizm jest uwarunkowaną orientacją.

Dyskryminacja, tym samym można by stwierdzić że Kościoł dyskryminuje rozwodników, osoby samotne, ponieważ też nie mogą sobie pozwolić na seks.

Cytuj:
Domyślam się, że to Bóg zakazuje czynności homoseksualnych a nie Kościół.


Współżycie przedmałżeńskie i poza małżeństwem jest w Kościele i w katolicyźmie grzechem ciężkim, homoseksualizm wpisuje się w tę przestrzeń, dodatkowo jest grzechem przeciwko naturze.

Cytuj:
faktem jest, że istnieje, i to nie tylko wśród ludzi ale także w świecie zwierząt.


W świecie zwierząt nie istnieje coś takiego jak orientacja homoseksualna w tym sensie w jakim chce to widzieć LGBT - orientacja psychoseksualna, wśród zwierząt są to zachowania homoseksualne, tak jak wśród hetero więźniów. Zwierzęta robią to z pewnych instynktownych i określonych powodów. Poza tym, świat zwierząt to jedno a świat ludzi jest jednak czymś innym.

Cytuj:
natomiast określanie innej orientacji jako zła prowadzi do dyskryminacji


W Katechiźmie KK nie ma określenia homoseksualizmu jako zła. To bardziej protestanckie ruchy głoszą takie hasła, szczególnie Kościół Zielonoświątkowy gdzie sama orientacja jest już określana jako zło i powód do potępienia, tak przynajmniej wypowiadali się zielonoświątkowcy. Ale do dobrych rzeczy homoseksualizm także nie prowadzi. Biologicznie społeczeństwo homoseksualne nie miałoby większych szans na przetrwanie.

Homoseksualne osoby zawsze będą w pewien sposób dyskryminowne, chociażby przez to że jest ich zaledwie kilka procent w społeczeństwie. Tym samym ta dyskryminacja może polegać również na tym iż nie mają tyle samo możliwości jak hetero osoby w kwestii związków. Istnieją jako mniejszość, a to zawsze będzie w pewien sposób ich dyskryminować.


Cz kwi 05, 2018 9:59

Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 20:03
Posty: 156
Post Re: Powołanie do bycia gejem
equuleuss napisał(a):
Zacznijmy od tego czy to stwierdzenie iż homoseksualista rodzi się homoseksualistą jest prawdziwe, ponieważ mam co do tego poważne wąptliwości. Też mi to wmawiano, ale okazuje się iż nie jest to prawdą, każdy przypadek homoseksualizmu jest indywidualny do rozpatrzenia, a każdy ma skomplikowane psychologiczne podłoże.


Nigdzie nie stwierdziłem, że każdy homoseksualista rodzi się z tą orientacją.


Cytuj:
Każdy rodzi się heteroseksualny, z natury, bowiem natura uposażyła każdą osobę (o ile nie jest interseksualny - hermafrodytą) w biologiczne i właściwe każdej płci narządy seksualne służące do heteroseksualnego wspołżycia.


To, że człowiek posiada takie a nie inne narządy płciowe nie znaczy, że każdy rodzi się heteroseksualny z natury. Po prostu natura nie jest perfekcyjna, czasem któś rodzi się inny, co nie znaczy, że gorszy:)

Cytuj:
Jeśli coś jest nie tak w tym względzie, przyczyn należy doszukiwać się bardziej w psyche a nie w biologii. Tym bardziej że biologicznie nie stwierdzono żadnych konkretnych czynników przemawiających za tym iż homoseksualizm jest uwarunkowaną orientacją.


Ponownie, w natura nie zawsze działa idealnie. Nie ma naukowego konsensusu w kwestii kiedy i skąd bierze się inna preferencja seksualna. Czasem uwidacznia się to w bardzo wczesnym wieku a czasem później.

Cytuj:
Dyskryminacja, tym samym można by stwierdzić że Kościoł dyskryminuje rozwodników, osoby samotne, ponieważ też nie mogą sobie pozwolić na seks.


To jest oczywiście bzdura. Rozwody kościelne da się załatwić, co czyni wiele osób. I jeśli uważasz, że katolicke osoby samotne w Polsce nie uprawiają seksu ponieważ Kościół im zabrania to jest to duża naiwność:)

Cytuj:
Współżycie przedmałżeńskie i poza małżeństwem jest w Kościele i w katolicyźmie grzechem ciężkim, homoseksualizm wpisuje się w tę przestrzeń, dodatkowo jest grzechem przeciwko naturze.


Grzech przeciwko naturze? Nie wiedziałem, że w sprawach natury można rozpatrywać coś takiego jak grzech.

Cytuj:
W świecie zwierząt nie istnieje coś takiego jak orientacja homoseksualna w tym sensie w jakim chce to widzieć LGBT - orientacja psychoseksualna, wśród zwierząt są to zachowania homoseksualne, tak jak wśród hetero więźniów. Zwierzęta robią to z pewnych instynktownych i określonych powodów. Poza tym, świat zwierząt to jedno a świat ludzi jest jednak czymś innym.


Prawda, u zwierząt występują tymczasowe zachowania homoseksualne. To jest jedna z rzeczy która odróźnia ludzi od zwierząt, i pewnie często podłoże leży w psychice, jak stwierdziłeś.


Cytuj:
W Katechiźmie KK nie ma określenia homoseksualizmu jako zła. To bardziej protestanckie ruchy głoszą takie hasła, szczególnie Kościół Zielonoświątkowy gdzie sama orientacja jest już określana jako zło i powód do potępienia, tak przynajmniej wypowiadali się zielonoświątkowcy. Ale do dobrych rzeczy homoseksualizm także nie prowadzi. Biologicznie społeczeństwo homoseksualne nie miałoby większych szans na przetrwanie.


Niemniej jednak stosunek homoseksualny jest złem według KK. To tak jakby powiedzieć osobie hetero że jest ok ale nie może uprawiać seksu i że to nie jest dyskryminacja heteroseksualna.

Cytuj:
Homoseksualne osoby zawsze będą w pewien sposób dyskryminowne, chociażby przez to że jest ich zaledwie kilka procent w społeczeństwie. Tym samym ta dyskryminacja może polegać również na tym iż nie mają tyle samo możliwości jak hetero osoby w kwestii związków. Istnieją jako mniejszość, a to zawsze będzie w pewien sposób ich dyskryminować.


Mieszkam w Londynie i widzę dyskryminację imigrantów, rasową ale nigdy nie widziałem dyskryminacji homoseksualnej. Po prostu ludzi tutaj to nie obchodzi z kim śpisz.


Cz kwi 05, 2018 18:31
Zobacz profil
Post Re: Powołanie do bycia gejem
Chronos napisał(a):
To, że człowiek posiada takie a nie inne narządy płciowe nie znaczy, że każdy rodzi się heteroseksualny z natury.


Mam na myśli to że natura przeznacza nas biologicznie do heteroseksualnego współżycia, to jest zaprogramowane, homoseksualizm można określić jako nieprawidłowość / błąd w tym oprogramowaniu, ale o ile w przypadku interseksualizmu który ma podłoże czysto biologiczne / genetyczne, to w przypadku homoseksualizmu podłoże to jest bardziej psychologiczne.

Cytuj:
Po prostu natura nie jest perfekcyjna, czasem któś rodzi się inny, co nie znaczy, że gorszy:)


Czułam się gorsza jako osoba homoseksualna. To jakoś zawsze było ukryte gdzieś z tyłu głowy, jakby w podświadomości. To poczucie było nie tylko moim udziałem.

Cytuj:
I jeśli uważasz, że katolicke osoby samotne w Polsce nie uprawiają seksu ponieważ Kościół im zabrania to jest to duża naiwność:)


Mam na myśli to że KK postrzega takie współżycie jako grzech. Tym samym osoba podejmująca takie współżycie pozamałżeńskie / przedmałżeńskie, grzeszy, czy jest hetero czy homoseksualna.

Cytuj:
Grzech przeciwko naturze? Nie wiedziałem, że w sprawach natury można rozpatrywać coś takiego jak grzech.


Przeciwko naturze człowieka i naturalnej seksualności człowieka którą KK postrzega jako dar Boga. Bóg tworzy człowieka jako mężczyznę i kobietę aby połączyli się razem. Nie ma tam opcji dwóch mężczyzn, czy dwie kobiety.

Jakby nie patrzeć na to, współżycie homoseksualne jest niezgodne z naturą biologiczną, nie ma takiej opcji połączenia się jak to ma miejsce w przypadku aktu seksualnego mężczyzny z kobietą.

Cytuj:
Niemniej jednak stosunek homoseksualny jest złem według KK. To tak jakby powiedzieć osobie hetero że jest ok ale nie może uprawiać seksu i że to nie jest dyskryminacja heteroseksualna.


KK nie może zgodzić się na sakamentalne małżeństwa dwóch mężczyzn czy dwóch kobiet, ponieważ jest to niezgodne z naturą jaką Bóg zamierzył wobec człowieka.

Cytuj:
Mieszkam w Londynie i widzę dyskryminację imigrantów, rasową ale nigdy nie widziałem dyskryminacji homoseksualnej. Po prostu ludzi tutaj to nie obchodzi z kim śpisz.


Myślę że w Polsce wielu ludzi także to nie obchodzi jakoś szczególnie, zależy też w jakim miejscu. Osoba homoseksualna będzie czuła się dyskryminowana poprzez swoją odmienność i poprzez to że jest zdecydowaną mniejszością, chociażby w kwestii związków jak już wcześniej poruszyłam ten problem. Załóżmy że spodobasz się jakiemuś homoseksualnemu mężczyznie ale Ty jako hetero będziesz zdecydowanie odrzucał jego zaloty. Tutaj ten facet może poczuć się dyskryminowany iż odrzucasz go ze względu na płeć i orientację seksualną, czyli on już nie ma równych szans.

Bo może być super, przystojny, bogaty, wspaniały, ale Ty go nie chcesz i nie zechcesz nigdy, bowiem facet ma niewłaściwą płeć.


Cz kwi 05, 2018 23:28

Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 20:03
Posty: 156
Post Re: Powołanie do bycia gejem
equuleuss napisał(a):
Mam na myśli to że natura przeznacza nas biologicznie do heteroseksualnego współżycia, to jest zaprogramowane, homoseksualizm można określić jako nieprawidłowość / błąd w tym oprogramowaniu, ale o ile w przypadku interseksualizmu który ma podłoże czysto biologiczne / genetyczne, to w przypadku homoseksualizmu podłoże to jest bardziej psychologiczne.


Podaj wyniki badań naukowych - w tej sprawie nauka nie wypowiedziała się jednoznacznie.

Cytuj:
Czułam się gorsza jako osoba homoseksualna. To jakoś zawsze było ukryte gdzieś z tyłu głowy, jakby w podświadomości. To poczucie było nie tylko moim udziałem.


To, że czułaś się gorsza nie znaczy, że powinnaś czuć się gorsza.

Cytuj:
Mam na myśli to że KK postrzega takie współżycie jako grzech. Tym samym osoba podejmująca takie współżycie pozamałżeńskie / przedmałżeńskie, grzeszy, czy jest hetero czy homoseksualna.


Czyli grzeszy z pewnością jakieś 90 procent młodych ludzi współżyjących przed ślubem. Taki jest w Polsce katolicyzm - i w sumie dobrze bo to świadczy o zdrowym podejściu do życia:)

Cytuj:
Jakby nie patrzeć na to, współżycie homoseksualne jest niezgodne z naturą biologiczną, nie ma takiej opcji połączenia się jak to ma miejsce w przypadku aktu seksualnego mężczyzny z kobietą.


Są inne opcje połączenia się:)

Cytuj:
KK nie może zgodzić się na sakamentalne małżeństwa dwóch mężczyzn czy dwóch kobiet, ponieważ jest to niezgodne z naturą jaką Bóg zamierzył wobec człowieka.


Skoro Bóg zamierzył naturę w taki sposób jak mówisz to po co stworzył homoseksualistów?

Cytuj:
Myślę że w Polsce wielu ludzi także to nie obchodzi jakoś szczególnie, zależy też w jakim miejscu. Osoba homoseksualna będzie czuła się dyskryminowana poprzez swoją odmienność i poprzez to że jest zdecydowaną mniejszością, chociażby w kwestii związków jak już wcześniej poruszyłam ten problem. Załóżmy że spodobasz się jakiemuś homoseksualnemu mężczyznie ale Ty jako hetero będziesz zdecydowanie odrzucał jego zaloty. Tutaj ten facet może poczuć się dyskryminowany iż odrzucasz go ze względu na płeć i orientację seksualną, czyli on już nie ma równych szans.

Bo może być super, przystojny, bogaty, wspaniały, ale Ty go nie chcesz i nie zechcesz nigdy, bowiem facet ma niewłaściwą płeć.


Przecież to nie jest dyskryminacja. Jeśli spodoba mi się jakaś kobieta a nie jej przyjaciółka to przecież ta druga nie może się czuć dyskryminowana. Podobnie ja nie mógłbym się czuć dyskryminowany gdyby jakiejś kobiecie spodobał się mój znajomy a nie ja.


Cz kwi 05, 2018 23:56
Zobacz profil
Post Re: Powołanie do bycia gejem
Chronos napisał(a):
Podaj wyniki badań naukowych - w tej sprawie nauka nie wypowiedziała się jednoznacznie.


Nie istnieje żaden twardy argument przemawiający za tym że homoseksualizm jest zdeterminowany biologicznie / genetycznie. Podobnie jak w niektórych zaburzeniach psychicznych pewne geny czy rys osobowości czy też biologiczne zmiany w mózgu mogą przyczynić się do choroby, to jednak choroba psychiczna pozostaje kwestią w zakresie psychiatrii i w taki sposób leczy się ją i w taki sposób potrzega się problem.

Za to nawet wielu psychoterapeutów prywatnie zauważa psychologiczne podstawy homoseksualizmu, ale czasem nie mówią o tym głośno, ze względu na politykę lobby LGBT. Nawet Freud już w swoich badaniach zauważył że osoby homoseksualne przejawiają głęboko ukryty heteroseksualizm.

Mój mózg też miał być męski. I być może jest bardziej po tej stronie mocy, nie jestem typową kobietą, nawet wygląd mam androgyniczny, w awatarze jest moja fotka, wąsy a'la Salvador Dali są oczywiście domalowane.

Ale nawet to nie musi determinować mojej orientacji seksualnej. Studiowałam pewne artykuły i medyczne raporty na temat możliwości zaistnienia męskiego mózgu w ciele kobiety, to nie wiąże się z koniecznością posiadania odmiennej orientacji, takie kobiety są heteroseksualne, ale inne w swojej naturze / osobowości niż typowe kobiety.

Cytuj:
Są inne opcje połączenia się:)


Ale nienaturalne. To że doczepię sobie strap-on'a to będzie naturalny akt seksualny? To też nie jest połączenie z kobietą. Bo to jest połączenie poprzez protezę, a nie poprzez własne ciało.

Cytuj:
Skoro Bóg zamierzył naturę w taki sposób jak mówisz to po co stworzył homoseksualistów?


Problem jest taki że Bóg raczej nie stworzył ludzi jako homoseksualistów. Na początku stworzył mężczyznę i kobietę, hetero parę. Bóg zamierzył heteroseksualizm dla człowieka. Bóg nie tworzy homoseksualistów, tak jak nie tworzy osób z wadami genetycznymi czy innymi chorobami.

Bóg daje duszę, jest Kreatorem duszy, a ciało fizyczne człowiek otrzymuje od rodziców, z połączenia ich komórek.

Cytuj:
Przecież to nie jest dyskryminacja. Jeśli spodoba mi się jakaś kobieta a nie jej przyjaciółka to przecież ta druga nie może się czuć dyskryminowana. Podobnie ja nie mógłbym się czuć dyskryminowany gdyby jakiejś kobiecie spodobał się mój znajomy a nie ja.


Ale to nadal nie jest to. To zupełnie inna sprawa. Bowiem Ty tego faceta odrzucasz nie dlatego że podoba Ci się bardziej inny facet, Ty odrzucasz go ze względu na jego płeć i na orientację seksualną. A to jest mniej wicej coś takiego jakbyś odrzucił dziewczynę tylko dlatego że jest Czarna.


Pt kwi 06, 2018 0:28

Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 20:03
Posty: 156
Post Re: Powołanie do bycia gejem
equuleuss napisał(a):
Nie istnieje żaden twardy argument przemawiający za tym że homoseksualizm jest zdeterminowany biologicznie / genetycznie


I nie istnieje żaden twardy argument przemawiający za podejściem psychologicznym/społecznym. Teorie Freuda bynajmniej nie są żadnym naukowym konsensusem.

Cytuj:
Problem jest taki że Bóg raczej nie stworzył ludzi jako homoseksualistów. Na początku stworzył mężczyznę i kobietę, hetero parę. Bóg zamierzył heteroseksualizm dla człowieka. Bóg nie tworzy homoseksualistów, tak jak nie tworzy osób z wadami genetycznymi czy innymi chorobami.


Czyli wady genetyczne płodu nie mogą się pojawić bez winy zainteresowanych?

Cytuj:
Ale to nadal nie jest to. To zupełnie inna sprawa. Bowiem Ty tego faceta odrzucasz nie dlatego że podoba Ci się bardziej inny facet, Ty odrzucasz go ze względu na jego płeć i na orientację seksualną. A to jest mniej wicej coś takiego jakbyś odrzucił dziewczynę tylko dlatego że jest Czarna.


Nie odrzuciłbym dziewczyny tylko z powodu jej koloru skóry.
Mimo wszystko kolor skóry ma wpływ na atrakcyjność - inaczej mielibyśmy więcej mieszanych par w krajach o dużym odsetku mieszkańców o pochodzeniu afrykańskim czy azjatyckim.


Pt kwi 06, 2018 7:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Powołanie do bycia gejem
Przepraszam, ze tak sie wetnę.
equuleuss napisał(a):
Problem jest taki że Bóg raczej nie stworzył ludzi jako homoseksualistów. Na początku stworzył mężczyznę i kobietę, hetero parę. Bóg zamierzył heteroseksualizm dla człowieka. Bóg nie tworzy homoseksualistów, tak jak nie tworzy osób z wadami genetycznymi czy innymi chorobami.

Bóg daje duszę, jest Kreatorem duszy, a ciało fizyczne człowiek otrzymuje od rodziców, z połączenia ich komórek.
Stawiasz tezę, że jest jakas siła równa Bogu, która stworzyła homoseksualistów, że jest to jakiś błąd Boga, cze ze to choroba genetyczna (której sa winni rodzice??) bo nie do końca zrozumiałem.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt kwi 06, 2018 7:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Powołanie do bycia gejem
Temat wydzielony z działu Żyć wiarą. Dalszy los pozostawiam w gestii moderatora działu.
jumik

_________________
Piotr Milewski


Pt kwi 06, 2018 11:30
Zobacz profil WWW
Post Re: Powołanie do bycia gejem
Kozioł napisał(a):
Stawiasz tezę, że jest jakas siła równa Bogu, która stworzyła homoseksualistów, że jest to jakiś błąd Boga, cze ze to choroba genetyczna (której sa winni rodzice??) bo nie do końca zrozumiałem.


Takiej tezy nie ma w moich wypowiedziach. Homoseksualizm to problem przede wszystkim natury psychologicznej. Jeśli istnieją pewne biologiczne czynniki to nie są wiążące i nie są determinujące.

Nie siła równa Bogu, tylko po prostu kwestia tego iż swoje materialne ciało otrzymujesz od rodziców, to chyba naturalne, poprzez połączenie gamet / DNA, RNA, w momencie zapłodnienia.

Natomiast Bóg daje duszę. Bóg zaplanował na początku świat bez chorób. Chrześcijanie wierzą iż choroby / nieprawidłowości / zaburzenia są skutkiem grzechu pieroworodnego, ale nie są zamierzone przez Boga.

Nie ma czegoś takiego jak coś co tworzy homoseksualistów. Homoseksualizm jest przede wszystkim nabyty na różnym etapie życia, bowiem Ty czy ateista także musi uznać to iż natura zaplanowała dla człowieka współżycie heteroseksualne, czyli natura nie zamierzyła homoseksualizmu. No sorry, ale poprawność polityczna sprawia że zatraca się logikę i zdrowy punkt widzenia.

Lobby robi swoje i robi ludziom wodę z mózgu. Bo jak inaczej to określić, zaprzeczanie faktom, nawet biologicznym, wykrzywianie rzeczywistości tylko na potrzeby kilkuprocentowej mniejszości. Ale wiadomo o co chodzi, o seks!

Chronos
Cytuj:
I nie istnieje żaden twardy argument przemawiający za podejściem psychologicznym/społecznym.


Istnieją. Ja sama nawet widziałam takie czynniki w osobach homoseksualnych.

Cytuj:
Czyli wady genetyczne płodu nie mogą się pojawić bez winy zainteresowanych?


Jak sam piszesz - wada, zaburzenie, bowiem tym jest homoseksualizm, zaburzenie orientacji seksualnej. Dlaczego zatem ma być uznany za coś co jest naturalne i normalne skoro nie jest. Ewidentnie nie jest.

P.S. Uważam iż te posty są jak najbardziej na temat i poruszają ważne aspekty, szczególnie teraz, kiedy homoseksualizm jest tak nagłaśniany i kiedy promuje się jego akceptację i uznanie za coś normalnego. Nieco nie rozumiem przeniesienia tematu i wrzucenia tam gdzie być może zagląda niewiele osób, temat jest zbyt istotny aby zagniął w czeluściach forum. Tym bardziej że pisany z własnego doświadczenia walki z homoseksualizmem.


Pt kwi 06, 2018 14:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Powołanie do bycia gejem
equuleuss napisał(a):
Homoseksualizm to problem przede wszystkim natury psychologicznej. Jeśli istnieją pewne biologiczne czynniki to nie są wiążące i nie są determinujące.
Czy dobrze rozumiem? Uważasz homoseksualizm za pewne skrzywienie psychiczne, chorobę psychiczną?
equuleuss napisał(a):
Nie siła równa Bogu, tylko po prostu kwestia tego iż swoje materialne ciało otrzymujesz od rodziców, to chyba naturalne, poprzez połączenie gamet / DNA, RNA, w momencie zapłodnienia.
A skąd owe DNA, RNA pochodzi? Kto je stworzył? Kto stworzył człowieka, czy zasady wg których sie rozmnaża?
equuleuss napisał(a):
Bóg zaplanował na początku świat bez chorób. Chrześcijanie wierzą iż choroby / nieprawidłowości / zaburzenia są skutkiem grzechu pieroworodnego, ale nie są zamierzone przez Boga.
Czyli wg ciebie Bóg nie wiedział co czyni i zmienił zdanie stwarzając choroby? A może zrobił wszystko doskonale, tylko ktos mu przeszkodził, zmienił Jego dzieło? Kto jest/był taki potężny?
equuleuss napisał(a):
Nie ma czegoś takiego jak coś co tworzy homoseksualistów. Homoseksualizm jest przede wszystkim nabyty na różnym etapie życia, bowiem Ty czy ateista także musi uznać to iż natura zaplanowała dla człowieka współżycie heteroseksualne, czyli natura nie zamierzyła homoseksualizmu. No sorry, ale poprawność polityczna sprawia że zatraca się logikę i zdrowy punkt widzenia.
Czyli homoseksualizm, to coś w rodzaju nabytej choroby? Natura (to jakis inny bóg?) nie zamierzyła homoseksualizmu ale coś to zmieniło?
Tak, masz rację, to troszkę nielogiczne.
equuleuss napisał(a):
Lobby robi swoje i robi ludziom wodę z mózgu. Bo jak inaczej to określić, zaprzeczanie faktom, nawet biologicznym, wykrzywianie rzeczywistości tylko na potrzeby kilkuprocentowej mniejszości. Ale wiadomo o co chodzi, o seks!
No tak, to ten zły, diabelski seks :twisted:
Podaj, proszę, jakieś przykłady.
equuleuss napisał(a):
Chronos
Cytuj:
I nie istnieje żaden twardy argument przemawiający za podejściem psychologicznym/społecznym.
Istnieją. Ja sama nawet widziałam takie czynniki w osobach homoseksualnych.[quote="equuleuss"]Możesz udostępnić te badania? Chętnie bym je przejrzał i pewnie nie tylko ja.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt kwi 06, 2018 15:29
Zobacz profil
Post Re: Powołanie do bycia gejem
Kozioł napisał(a):
Czy dobrze rozumiem? Uważasz homoseksualizm za pewne skrzywienie psychiczne, chorobę psychiczną?


Zaburzenie orientacji seksualnej o podłożu psychologicznym. Powrót do heteroseksualizmu jest możliwy, aczkolwiek nie jest to takie proste, jednak każda terapia i wychodzenie z zaburzeń wymaga walki i wysiłku.

Z całą pewnością homoseksualizm nie jest naturalnym stanem człowieka i nie jest naturalnie przyrodzony, podobnie jak aseksualizm. Natura i biologia wskazują iż naturalną orientacją człowieka jest heteroseksualizm.

Cytuj:
A skąd owe DNA, RNA pochodzi? Kto je stworzył? Kto stworzył człowieka, czy zasady wg których sie rozmnaża?


Bóg stwarza duszę w człowieku, krzywy nos to już nie jest kwestia ''daru Boga''.

Cytuj:
Czyli wg ciebie Bóg nie wiedział co czyni i zmienił zdanie stwarzając choroby?


Bóg nie stworzył żadnych chorób. Podobnie jak Bóg nie stworzył zła.

Cytuj:
A może zrobił wszystko doskonale, tylko ktos mu przeszkodził, zmienił Jego dzieło? Kto jest/był taki potężny?


Grzech.

Cytuj:
Czyli homoseksualizm, to coś w rodzaju nabytej choroby? Natura (to jakis inny bóg?) nie zamierzyła homoseksualizmu ale coś to zmieniło?


Oczywiście że Bóg homoseksualizmu nie zamierzył, masz jakąś inną Biblię gdzie jest opis jak to Bóg stwarza Adama i Adama lub Ewę i Ewę, po czym nakazuje im, no tak, co? Rozmnażajcie się, zapełniajcie ziemię? Ale jak, in vitro?

Cytuj:
Tak, masz rację, to troszkę nielogiczne


Co jest nielogiczne? Jesteś hetero? Dlaczego nie znajdziesz sobie faceta? Skoro nie robi to dla Ciebie różnicy, skoro homoseksualizm jest taki naturalny i nawet przez Boga zamierzony to co Cię powstrzymuje?

Co jest nielogiczne w tym że penis pasuje do waginy, a dwie waginy i dwa penisy nie pasują do siebie w żaden sposób chociażbyś nie wiem jak kombinował? To ma być naturalne współżycie, kiedy facet ładuje facetowi w anal? To uważasz za normalne? To dlaczego tego nie praktykujesz?

Cytuj:
Podaj, proszę, jakieś przykłady.


Jakie mam Ci podawać przykłady? Mam pisać tutaj elaboraty i artykuły na temat branży? Jesteś hetero, tak więc nic konkretnego nie wiesz o tym jak wygląda ten światek.

Cytuj:
Możesz udostępnić te badania? Chętnie bym je przejrzał i pewnie nie tylko ja.


Owszem, istnieją. I sama to zauważyłam w homoseksualnych osobach, nie raz. Serio, ale osoby heteroseksualne ''wymądrzające się'' o tym jaki to homoseksualizm jest cool i żądające potwierdzenia / badań jakiż ten homoseksualizm jest naturalny i wrodzony, to jakiś kompletny absurdalny paradoks.

Nie wiesz nawet jak to jest być homoseksualnym, nie masz jak przypuszczam takich doświadczeń. Ale machasz tęczową flagą. To bez sensu.


Pt kwi 06, 2018 16:13
Post Re: Powołanie do bycia gejem
@equuleus, naprawde ta natura jest taka nieomylna? Te wszystkie homoseksualne zachowania zwierzat ich skrzywienia psychologiczne wymuszaja?

Jakie to proste: grzech cale zlo wprowadzil i dlatego dinozaury nie byly drapieznikami! A choroby ich sie nie tykaly, bo jeszcze Adama nie bylo.


Pt kwi 06, 2018 16:23
Post Re: Powołanie do bycia gejem
Kael napisał(a):
@equuleus, naprawde ta natura jest taka nieomylna?


Bóg jest nieomylny. I Bóg nie stworzył homoseksualnych osób. Bóg stworzył mężczyznę i kobietę, przeznaczył im heteroseksualne wspołżycie, razem jako mężczyzna i kobieta. Innych opcji nie ma. Owszem, homoseksualizm jest zaburzeniem tego pierowtnego i naturalnego ładu. Chyba kazdy widzi iż kobieta rodzi się z waginą a mężczyzna z penisem, tak więc tylko kobieta i mężczyzna pasują do siebie pod względem biologicznego i naturalnego zamysłu Boga / natury. To przecież jest logiczne.

A to że w naturze istnieją różne zaburzenia, to przecież o tym piszę, wskazując iż homoseksualizm jest takim właśnie zaburzeniem.

Cytuj:
Te wszystkie homoseksualne zachowania zwierzat ich skrzywienia psychologiczne wymuszaja?


Trzeba rózróżnić jedno od drugiego i dowiedzieć się co powoduje zachowania homoseksualne wśród zwierząt. A w świecie zwierząt homoseksualizm jako taki, jako orientacja psychoseksualna, nie istnieje. Homoseksualizm wśród zwierząt działa na zasadzie instynktownych zachowań typu dominacja, prezentacja siły i dominacji.

Poza tym, człowiek jest istotą obdarzoną rozumem. Nigdzie żadne badania nie potwierdziły wpływu biologicznych / genetycznych uwarunkowań homoseksualizmu. Ale wiele jest przypadków psychologicznego podłoża tego zaburzenia.

Cytuj:
Jakie to proste: grzech cale zlo wprowadzil i dlatego dinozaury nie byly drapieznikami! A choroby ich sie nie tykaly, bo jeszcze Adama nie bylo.


Kael, straciłaś już zdrową wiarę? Za moment zmienimy znaczenie słów zapisanych w Biblii aby usprawiedliwić homoseksualizm i będziemy udzielać sakamentalnych ślubów w kościele dla takich par?

Ewolucja pomieszała się z księgą Genesis, tym samym mieszają się katolikom prawdy wiary czasem. A jedna z tych prawd wiary mówi nam że choroby, zaburzenia, zło i wszelkie inne tego typu rzeczy weszły na ten świat na skutek grzechu pierworodnego.


Pt kwi 06, 2018 16:43
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL