Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Tatuaż 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 10, 2005 15:26
Posty: 381
Post 
Mii intuicja podpowiada że tatuowanie się nie jest niczym dobrym. Jeden z forumowiczów chce sobie zrobić tzw. chrześcijański tatuaż. Oto fragment jego postu :

Cytuj:
mysle nad krzyżem ( chrześcijański ) z wpisanym weń aniołem ( którym , jeszcze nie wiem ale raczej jednym z "wojowniczych" aniołów np Urielem ) nad krzyęm na karku i wersety z biblii, które również jeszze nie wiem , ale takie które najbardziej by " do mnie pasowały, pod krzyżem "ad maiorem dei gloriam".


On myśli na serio, więco co byście mu poradzili ?

_________________
Bóg - jest miłością

Jeżeli zło nie jest napiętnowane rozzuchwala się.


Cz lis 10, 2005 1:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Żeby nie robił, bo ludzie się zmieniają i naprawdę za parę lat będzie myślał o tym pomyśle jak o głupim pomyśle. Jest taki czas, gdy człowiek chce manifestować swoje wnętrze poprzez wygląd, aby podkreślić swoją indywidualność, ale ten okres przemija wraz ze zmianą podejścia do własnej wartości - a tatuaż pozostanie. Werset z Biblii, który pasuje dziś, za rok może być zupełnym reliktem, a ducha bojowego może zastąpić atmosfera kontemplacji i spokoju - co wtedy? Tatuaż pozostanie tylko niechcianym znakiem, który stracił znaczenie.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Cz lis 10, 2005 2:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 14, 2006 19:00
Posty: 1
Post 
mój kumpel chciał sobie wytatułować na ramieniu rybkę z napisem Jezus wewnątrz..

już mi się udało wybić mu z głowy napis... : )

_________________
Alleluja!


Wt lut 14, 2006 20:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 09, 2007 5:21
Posty: 1
Post 
dla mnie tato to nie jest grzech ... ja mam dwa tato ( www.losamos.fotka.pl tu je mozna zobaczyc ) chce kolejne a wiec jesli jest jakas osoba w szczecinie ktora umie robic i nie chce za to majątku to z checia dam sie jej wymalowac ... a po za tym tato wbrew pozorom nie bola ... bola tylko w miejscach najbardziej unerwionych czyli na kosciach szyji i takich tam ....
a dla mnie sa trzy grupy ludzi robiacych tato
1. zeby zakozaczyc ... takie dowartosciowanie
2. dla przyjenosci
3 . grupa ta do ktorej naleze to ci co robia tato bo kazdy z nich cos znaczy ....

na tej stronie co podalem mam pokazane dwa tato ... na ramieniu tribal mojego wykonania robilem z mysla o moim zmarlym ojcu ....
napis AMOS oznacza ceche mojego charakteru czyli USMIECHNIETY ... a chce miec kolejne :) ...
a wiec jesli jest ktos kto mogl by mnie wymalowac to zapraszam na gg 6672659 :) pozdrawiam

_________________
szukam osób ze szczecina umiacych i chętnych do "wymalowania" mnie ...


Pn lip 09, 2007 7:51
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr sty 23, 2008 15:28
Posty: 174
Post 
Andr2ej napisał(a):
A czy niema jakiegos stosownego dokument, który tłumaczy tak i tak i dlatego bo dlatego ?



Z tego co wiem nie ma takiego dokumentu kościoła w tej sprawie.
Ale uważaj żeby taki czy inny tatuaż nie stał się twoim bożkiem.
Bo wtedy np...łamiesz pierwsze przykazanie które mówi: Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
Powiem ci jeszcze w tej sprawie tyle, że mój młodszy brat zrobił sobie tatuaż w wieku 18 lat i dzisiaj bardzo tej decyzji żałuje.

_________________
Pozdrawiam:)

Paweł


Pn lut 04, 2008 17:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
paweł28 napisał(a):
Ale uważaj żeby taki czy inny tatuaż nie stał się twoim bożkiem.

:lol:
A jak niby tatuaż miałby się stać bożkiem?
Czemu w ogóle użyłeś takiego tekstu akurat w stosunku do tatuażu? Równie dobrze mógłbyś powiedzieć "ok, kup sobie ten sweter, ale uważaj żeby się nie stał twoim bożkiem" :D
Ja naprawdę nie wiem co niektórzy ludzie mają z tym robieniem sobie bożków, to chyba jakaś obsesja.


Pn lut 04, 2008 17:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 23, 2008 15:28
Posty: 174
Post 
Zencognito napisał(a):

A jak niby tatuaż miałby się stać bożkiem?


A np..tak że można sobie wytatuować jakiegoś obcego bożka np...na ręce, wydać wszystkie pieniądze na taki tatuaż i całą uwagę skupiać na nim, czyli jakby oddawać mu pokłon i np...jeszcze innym mówić to jest bóg.
A już nie wspomne o sytuacji jakby komuś mój przykładowy tatuaż by się nie podobał, to jestem w stanie np kogoś pobić bo się mu nie podoba mój tatuaż, mój bożek.
Wszystko może stać się bożkiem, internet, komputer, - kiedy jest on wazniejszy niż spotykanie się z Bogiem w modlitwie, niż spotykanie się z ludzmi, alkohol- tu chyba nie muszę wyjaśniać, narkotyki, papierosy, nawet wspomniany sweter- kiedy jest on dla mnie najważniejszy.
Bożkiem jest to wszystko co jest dla mnie ważniejsze niż Bóg, czemu jakby oddaje pokłon, czemu służe, czemu się oddaje, czemu się poświęcam i wydaje wszystkie pieniądze, bożkiem jest to wszystko dla którego za cenę mogę nawet kogoś np...pobić, zabić i jeżeli tak jest to jest to wtedy napewno bożek.
Nie mówie że każdy tatuaż jest bożkiem i może stać się bożkiem, ale ejst takie niebezpieczeństwo.
Jeden z nawróconych muzyków chrześcijańskich wytatuował sobie na ręce napis JEZUS, wcześniej się masturbował i ten tatuaż przypomina mu o Bogu, o tym że do niego należy. To jest tatuaż pozytywny.

_________________
Pozdrawiam:)

Paweł


Pt lut 15, 2008 9:56
Zobacz profil
Post 
A czy katolicy powinni zdobić swe ciało tatuażami ?
Czy tatuaż ukazujący np. ukrzyżowanego diabła w koronie cierniowej na głowie jest do przyjęcia dla wierzącego ?


Wt sie 19, 2008 8:42
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 7:05
Posty: 1600
Post 
M-em napisał(a):
Czy tatuaż ukazujący np. ukrzyżowanego diabła w koronie cierniowej na głowie jest do przyjęcia dla wierzącego ?


Zależy w co.

_________________
O ile Roland się orientował, religia krzyża jako kolejna nauczała, że miłość i morderstwo są ze sobą nierozerwalnie związane, a koniec końców Bóg i tak zawsze pije krew.


Wt sie 19, 2008 16:29
Zobacz profil
Post 
Tatuaż jest grzechem,jeśli stanowi wyraz kultu.Tzn.jeżeli tatuujesz sobie symbole pochodzące z kultów pogańskich,jak np.wzór"om" czy egipskie hieroglify,to prawdopodobie tauujesz je,bo wierzysz,że mają jakąś"moc".Wszystko na świecie jest względne.Jeżeli przekraczasz granice w jakiejkolwiek dziedzinie,to jest to złe.Jeśli traktujesz tatuaże w sposób umiarkowany, a nie stanowią one wyrazu twojego zaangażowania w jakieś formy czci,to w porządku.
To tyczy sie też takich kwestii,jak np.tatuowanie twarzy idoli czy osobistych bohaterów;podobna sytuacja stwarza zagrożenie traktowania ich jak osobistej "wyroczni".Wszystko sprowadza sie do umiarkowania..
Ja mam ...8 tatuaży,a są to de facto moje pamiątki,wspomnienie istotnych dla mnie rzeczy na pewnym etapie mojego życia.Tak to traktując,nie uważam,bym wkraczała na zakazane terytoria.


Śr gru 31, 2008 22:46

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Kolega widze nie wie co to są hieroglify. XD

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Cz sty 01, 2009 15:55
Zobacz profil
Post 
A kolega widzę,nie odróżnia płci...A do tego nie wie co to są hieroglify i czemu czasami służą...Ale przecież to znany egiptolog,to co ja sie tu będę spierać :lol:


Cz sty 01, 2009 23:24

Dołączył(a): Pt gru 12, 2008 23:03
Posty: 383
Post 
Andr2ej napisał(a):
Mii intuicja podpowiada że tatuowanie się nie jest niczym dobrym. Jeden z forumowiczów chce sobie zrobić tzw. chrześcijański tatuaż. Oto fragment jego postu :

Cytuj:
mysle nad krzyżem ( chrześcijański ) z wpisanym weń aniołem ( którym , jeszcze nie wiem ale raczej jednym z "wojowniczych" aniołów np Urielem ) nad krzyęm na karku i wersety z biblii, które również jeszze nie wiem , ale takie które najbardziej by " do mnie pasowały, pod krzyżem "ad maiorem dei gloriam".


On myśli na serio, więco co byście mu poradzili ?

Ja bym mu powiedział: To co chcesz zrobić jest łakomstwem duchowym! Nie służy to Bogu. Jeśli robisz to dla niego to on wolałby abyś miał go wytatuowanego w duszy, jeśli dla siebie to jest to zwykła próżność.


Pt sty 02, 2009 2:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
mariamne z magdali napisał(a):
A kolega widzę,nie odróżnia płci...A do tego nie wie co to są hieroglify i czemu czasami służą...Ale przecież to znany egiptolog,to co ja sie tu będę spierać :lol:


Pardon za zmianę płci.

Anyway, nie trzeba być egiptologiem by wiedzieć co to są hieroglify.

Cytuj:
Hieroglify (z gr. ἱερογλυφικά hieroglyphika, dosł. "święte znaki") – najwcześniejszy rodzaj pisma starożytnego Egiptu, obok pisma hieratycznego i demotycznego. Nazwa wywodzi się (podobnie jak nazwa władcy - faraona) z greki i oznacza święte znaki.


I dopisywanie do nich symboliki kultów jest co najmniej śmieszne.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pt sty 02, 2009 11:32
Zobacz profil
Post 
"Cytat:
Hieroglify (z gr. ἱερογλυφικά hieroglyphika, dosł. "święte znaki") – najwcześniejszy rodzaj pisma starożytnego Egiptu, obok pisma hieratycznego i demotycznego. Nazwa wywodzi się (podobnie jak nazwa władcy - faraona) z greki i oznacza święte znaki. "

1.No to już chyba ja ci odpowiadać nie muszę,bo sam to zrobiłeś.
Pomyśl..."święte znaki...święte znaki...świete znaki..."

2.Byłeś kiedyś w salonie tatuażu?Przypuszczalnie to naiwne pytanie,bo prawdopodobnie byś wiedział,że z hieroglifów można uczynić niezłe "magiczne wzory i formuły".Przykład?Księga zmarłych.Muszę dalej dopowiadać,że ludzie tatuują sobie nie tylko motylki?
A bywa,że ludzie mają niezłego świra.Polecam ci socjologiczną wizyte w salonie :D


Pt sty 02, 2009 13:07
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL