Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 23:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Antykoncepcja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sie 05, 2008 5:05
Posty: 54
Post 
Metody naturalne sa skuteczniejsze a te sztuczne jak prezerwatywy, tabletki, spiralki etc. to wymysły handlowców i koncernów, nic więcej.


Wt sie 05, 2008 8:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
schodek napisał(a):
Metody naturalne sa skuteczniejsze a te sztuczne jak prezerwatywy, tabletki, spiralki etc. to wymysły handlowców i koncernów, nic więcej.


Metody sztuczne są skuteczniejsze, a te naturalne jak NPR, kalendarzyk etc. to wymysły księży i fanatyków.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Wt sie 05, 2008 13:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
Sam kalendarzyk nei jest specjalnie skuteczny - ale teraz są już metody naturalne takie, że przewyższają skutecznością metody sztuczne.

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Śr sie 06, 2008 22:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 04, 2008 13:07
Posty: 62
Post 
Proszę zatem Obcy abyś je wymienił.
Z góry dziękuję.


Pt sie 08, 2008 21:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Cytuj:
Sam kalendarzyk nei jest specjalnie skuteczny - ale teraz są już metody naturalne takie, że przewyższają skutecznością metody sztuczne.


Może zawali to Twój światopogląd, ale nie, nie ma takich metod.

Anyway przychylam się do posta kolegi wyżej. Chyba, że zamierzasz powoływać się na strony pro-npr, wtedy lepiej od razu sobie daruj. ;]

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


So sie 09, 2008 10:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 25, 2008 9:50
Posty: 11
Post 
Crosis napisał(a):
Oglum - zaprzeczasz sam sobie


W jaki sposob?


Crosis napisał(a):
No widzisz. Już w tym moemencie Ty "wiesz" co jest lepsze dla tych osób, co "lepiej" scementuje ich związek. Nie bierzesz pod uwagę tego, że może dla konkretnej pary nie będzie to prawdą - jak pisałem - starasz się dokleić swoją ideologię wszystkim dookoła.


a wczesniej:

Crosis napisał(a):
większość społeczeństwa uważa metody naturalne za mało skuteczne, na dodatek wymagajce i niewygodne.


A Ty wiesz co uwaza wiekszosc spoleczenstwa, ciekawa logika.

Dlaczego odbierasz mi prawo do sadzenia, co dla ludzkosci byloby lepsze?
Kazdy ma takie prawo, co nie znaczy ze kazdy do tego zdania musi sie stosowac.


Crosis napisał(a):
Tylko, że badania nie uwzględniają podziału na anglicy/imigranci.


Chybiony argument, dlatego ze propagandowa polityka panstwa jest skierowana do wszystkich mieszkancow, a nie tylko Anglikow, bialych itp.

Crosis napisał(a):
Tak jak Ci już napisałem - nie mierz wszystkich swoją miarą.


Dobrze, pod warunkiem ze sam nie bedziesz mierzyl swoja miara, tzn. nie oceniaj, ze wiara jest jedynym argumentem do stosowania metod naturalnych. "Nie uogólniaj więc pod swoim kątem."



Crosis napisał(a):
Możemy się poprzerzucać tutaj setkami linków itd - między innymi do anglojęzycznych stron z badaniami, ale też mogę posłużyć się inną argumentacją:
skoro prezerwatywy wg tego co piszesz tak słabo chroni, to dlaczego KrK zaakceptował ją w przypadku osób chorych, albo też krajów zagrożonych HIV w takim stopniu, jak Afryka?
Darujmy więc sobie linki.


Skoro nie linki, to podaj inne zrodlo swojej sensacyjnej wiedzy. Jesli sie jednak zaglebisz w temat to zapewne dowiesz sie, ze Kosciol odrzuca stosowanie prezerwatywy w kazdym przypadku, a odrzuca je z calkiem innych powodow niz skutecznosc. Ogolnie, Kosciol nigdy nie dopuszczal ani nie zabranial srodka antykoncepcyjnego z powodu jego niskiego poziomu skutecznosci, inaczej pewnie zabronil by stosowania kalendarzyka :D . Polecam lekture KKK.


Crosis napisał(a):
No oczywiście. W końcu większość ludzi to przysłowiowe "owce", które w owszym będzie i swojej głupocie nie wybierają tego, co faktycznie dobre, a to, co podaje im się pod nos. Oglum, czy Ty nie widzisz, że takim stwierdzeniem starasz się udwodnić ludziom, że są głupi?


Niestety, obserwujac dzisiejszy swiat coraz bardziej dochodze do tego wniosku. Brutalne ale prawdziwe. Wystarczy spojrzec na polityke, reklame, media by ocenic ze te 'spektakle' sa robione dla glupkow, a co najgorsze ze sa skuteczne.
Dzis takie slowa jak manipulacja, marketing, reklama sa wlasnie skierowane na wykorzystywanie ludzkiej slabosci i glupoty.
Dlatego sa tak popularne wsrod politykow w swiecie mediow i reklamy.
Gdyby ludzie szukali madrosci juz dawno wylaczyli by telewizor.
Ponadto, to juz odkryli starozytni filozofowie, ze narodem glupim latwo sie kontroluje, wiec rzadom jest to na reke, ze spoleczenstwo za duzo nie mysli, widac to szczegolnie po St. Zj. gdzie spoleczenstwu rzad jest w stanie wmowic wszystko, nawet to ze jacys Arabowie z jaskin w Afganistanie sa w stanie przeprowadzic skuteczny atak na USA.

Crosis napisał(a):
Przez podobnych Tobie ludzie zrażają się do metod naturalnych. Bo w końcu jak się nie zrazić kiedy ktoś z góry uznaje, że jeśli stosujesz, to jesteś:
- niedoinformowany;
- nieświadomy;
- dajesz się poddawać manipulacji.


Mozesz sie i zrazac, niezgadzac itp. mnie bardziej zalezy na sprowokowaniu do poszukiwania prawdy, bo przeciez zamykajac sie na argumenty strony przeciwnej sami siebie blokujemy na mozliwosc poznania prawdy. Madry czlowiek wiec sie nie zrazi, a pomysli, glupi nie wyjdzie po za kolki zbudowane wokol niego, chocbym go zaglaskal.
Daleki jednak jestem od stwierdzenia, ze ten kto nie stosuje metod naturalnych jest glupi. Glupi jest ten, kto nie nie zadaje sobie zadnych pytan.


Crosis napisał(a):
Zwrócę tylko uwagę, że takie było główne założenie polityków PiS po przegranych wyborach, czym zresztą nie zdobyli sobie popularności.


Wiesz, moglbym manipulowac ludzmi aby osiagnac wlasne cele, dobre czy zle bez roznicy. Sama manipulacja jest jednak w sobie zla i osiaga kruche cele.

Crosis napisał(a):
Nie. Zmuszać - nie zmuszasz. Za to doskonale sugerujesz, że tak naprawdę to ja nie wiem, co stosuję, nie wiem, co mogę stosować i daję się zmanipulować otoczeniu. No i oczywiście starasz się mi powiedzieć, że lepiej wiesz, co scementuje mój związek.


Sugeruje, ale nie wiem, dlatego zamiast rozwiac moje watpliwosci, oburzasz sie :) Jak napisales, do niczego Cie nie zmuszam, a rozwazac to jakie masz alternatywy nie jest chyba niczym zlym?
Zeby samemu sie przekonac, wystarczy ze wyciagniesz kartke papieru i dlugopis i bez korzystania z google czy ulotek opiszesz wg swojej wiedzy jak dziala dwuskladnikowa tabletka hormonalna.
Milo by bylo jakbys podzielil sie doswiedczeniem. :)


schodek napisał(a):
Metody naturalne sa skuteczniejsze a te sztuczne jak prezerwatywy, tabletki, spiralki etc. to wymysły handlowców i koncernów, nic więcej.


Z tym sie akurat nie zgodze.

Mroczny Pasażer napisał(a):
Metody sztuczne są skuteczniejsze, a te naturalne jak NPR, kalendarzyk etc. to wymysły księży i fanatyków.


Z tym akurat nie. Moze jakies konkretne nazwisko, ktory ksiadz i ktora metoda?

0bcy_astronom napisał(a):
Sam kalendarzyk nei jest specjalnie skuteczny - ale teraz są już metody naturalne takie, że przewyższają skutecznością metody sztuczne.


A tu sie zgodze tylko po czesci, sa bowiem takie metody sztuczne ktore sa bardzo skuteczne, porownywalne a nawet o wyzszej w praktyce skutecznosci niz metody naturalne.


So sie 09, 2008 11:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Oglum:

Cytuj:
Z tym akurat nie. Moze jakies konkretne nazwisko, ktory ksiadz i ktora metoda?


Nie zauważyłeś, że to była ironia do debilnego postu, który cytowałem?

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


So sie 09, 2008 17:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 25, 2008 9:50
Posty: 11
Post 
Mroczny Pasażer napisał(a):
Oglum:

Cytuj:
Z tym akurat nie. Moze jakies konkretne nazwisko, ktory ksiadz i ktora metoda?


Nie zauważyłeś, że to była ironia do debilnego postu, który cytowałem?


Nie uzywasz emotikonow wiec sie nie dziw ;)


So sie 09, 2008 18:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 17, 2005 21:43
Posty: 528
Post 
Cytuj:
Zaloze sie, ze ta "wiekszosc" nie rozumie nawet jak dzialaja metody naturalne, no bo skad?


Wiem jak działa NPR z:
- tego forum z dyskusji 2-3 lata temu
- internetu ogólnie
- nauk przedmałżeńskich

Nie stosujemy NPR, a antykoncepcję, czemu? Bo jest wygodniejsza. [/quote]

_________________
Słów parę o religii


Wt sie 26, 2008 0:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 25, 2008 9:50
Posty: 11
Post 
Enson Flame napisał(a):
Cytuj:
Zaloze sie, ze ta "wiekszosc" nie rozumie nawet jak dzialaja metody naturalne, no bo skad?


Wiem jak działa NPR z:
- tego forum z dyskusji 2-3 lata temu
- internetu ogólnie
- nauk przedmałżeńskich

Nie stosujemy NPR, a antykoncepcję, czemu? Bo jest wygodniejsza.
[/quote]

A nie przeszkadza Tobie mozliwosc dzialania poronnego tabletki? Bo jak dla mnie, to dobry powod do niestosowania tabletek nawet, jesli mam problemy z wiara czy z relacjami z Kosciolem.


Wt sie 26, 2008 0:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 17, 2005 21:43
Posty: 528
Post 
Cytuj:
A nie przeszkadza Tobie mozliwosc dzialania poronnego tabletki?

Nie.

Uważam że to jest nieco wyolbrzymiane przez przeciwników antykoncepcji (jeśli chodzi o zwykłe tabletki) natomiast żadnych środków które sa stosowane specjalnie w celu wczesnoporonnym nigdy nie stosowaliśmy.

_________________
Słów parę o religii


Wt sie 26, 2008 0:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 25, 2008 9:50
Posty: 11
Post 
Enson Flame napisał(a):
Cytuj:
A nie przeszkadza Tobie mozliwosc dzialania poronnego tabletki?

Nie.

Uważam że to jest nieco wyolbrzymiane przez przeciwników antykoncepcji (jeśli chodzi o zwykłe tabletki) natomiast żadnych środków które sa stosowane specjalnie w celu wczesnoporonnym nigdy nie stosowaliśmy.


Prosze o uscislenie :)
Nie przeszkadza Tobie skutek wczesnoporonny czy uwazasz, ze go wogole nie ma?
Jesli to drugie, to czy moglbys przedstawic argumenty medyczne potwierdzajace te teze?


Wt sie 26, 2008 8:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 17, 2005 21:43
Posty: 528
Post 
Ani jedno ani drugie - coś pomiędzy.

Jeśli nawet to szansa na to jest znikoma, a słyszę o niej ciągle tylko i wyłącznie od zagorzałych przeciwników, którzy przeciwnikami są z powodów religijnych i doszukują się wszelakich argumentów popierających ich stanowisko.

_________________
Słów parę o religii


Cz sie 28, 2008 16:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 02, 2007 10:22
Posty: 1324
Post 
Enson Flame napisał(a):
Jeśli nawet to szansa na to jest znikoma, a słyszę o niej ciągle tylko i wyłącznie od zagorzałych przeciwników, którzy przeciwnikami są z powodów religijnych i doszukują się wszelakich argumentów popierających ich stanowisko.


Otóż szansa nie jest znikoma, a wręcz przeciwnie. I tu nie chodzi o argumenty religijne. Nie maskujmy nimi problemu. O wczesnoporonnym działaniu nowoczesnych środków antykoncepcyjnych można przeczytać w każdym podręczniku ginekologii.


Cz sie 28, 2008 17:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 02, 2007 10:22
Posty: 1324
Post 
Dla uzupełnienia wypowiedzi: chodziło oczywiście o środki hormonalne.


Cz sie 28, 2008 17:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL