Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 19:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Moralność ściągania muzyki z Youtube, itp. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Moralność ściągania muzyki z Youtube, itp.
Mroczny Pasażer napisał(a):
skoro niczym się to nie różni od nagrywania filmów z TV na własny użytek
Tylko że kopiowanie nagrania z TV nie jest tym samym co kopiowanie z oryginalnej płyty.
"Na własny użytek" nie jest wymówką.
W TV i youtube są udostępniane pewne treści za darmo. Dane z płyt - nie.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Ostatnio edytowano Pn maja 31, 2010 15:31 przez Elbrus, łącznie edytowano 1 raz



Pn maja 31, 2010 15:30
Zobacz profil
Post Re: Moralność ściągania muzyki z Youtube, itp.
Mroczny Pasażer napisał(a):
Wiem, że o moralności. Dlatego mówię - skoro niczym się to nie różni od nagrywania filmów z TV na własny użytek, co ponoć moralne jest, to ja nie widzę problemu.

Ile razy by to nie było wałkowane, zawsze ten sam argument pada. :( Bo TV zapłaciło wykonawcy za prawo do rozpowszechniania. Gostek, który to wrzucił do sieci nie zapłacił.

Inaczej byście śpiewali, gdyby tantiemy były waszym źródłem utrzymania. Założę się, że nikt by tu wtedy nie opowiadał że nie widzi problemu...


Pn maja 31, 2010 15:30

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: Moralność ściągania muzyki z Youtube, itp.
Elbrus:

Cytuj:
Tylko że kopiowanie nagrania z TV nie jest tym samym co kopiowanie z oryginalnej płyty.
"Na własny użytek" nie jest wymówką.
W TV i youtube są udostępniane pewne treści za darmo. Dane z płyt - nie.


Na własny użytek to nie wymówka, to określenie prawne, które na takie zabiegi zezwala.

Cytuj:
Ile razy by to nie było wałkowane, zawsze ten sam argument pada. :( Bo TV zapłaciło wykonawcy za prawo do rozpowszechniania. Gostek, który to wrzucił do sieci nie zapłacił.


Czułem, że taki argument padnie. ;P Niemniej jednak to, że TV zapłaciła wykonawcy nie zmienia NIC w działaniu nagrywającego. A wg koncernów taki nagrywający jest złodziejem (bo robi to samo co ściągający, który też uważany jest za złodzieja - kopiuje film).

Cytuj:
Inaczej byście śpiewali, gdyby tantiemy były waszym źródłem utrzymania. Założę się, że nikt by tu wtedy nie opowiadał że nie widzi problemu...


W Polsce niestety mamy takie durne prawo, które pozwala na legalne działanie mafii. Tak, mówię o ZAiKS itp. który okrada artystów z należnych im pieniędzy pod pozorem ochrony praw autorskich. Szczerze? Wolę ściągnąć mp3 z internetu i przelać 30PLN bezpośrednio na konto wykonawcy. Wtedy i ja będę szczęśliwy i on tym bardziej.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pn maja 31, 2010 15:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Moralność ściągania muzyki z Youtube, itp.
Mroczny Pasażer napisał(a):
A wg koncernów taki nagrywający jest złodziejem
Jest jakiś konkretny przepis (jaki ??), czy koncerny sobie coś wymyśliły?
Mroczny Pasażer napisał(a):
(bo robi to samo co ściągający, który też uważany jest za złodzieja - kopiuje film).
Kiedyś, jak byłem podpięty do akademickiego LANa (DC++), to
hosty które zawierały filmy DVDRiP były odłączane przez adminów, a te z TV_shows już nie.
Czy te osoby (wszystkie) były niedostatecznie poinformowane co do praw autorskich ??
//zaznaczę, że serwerownie będące pod opieką adminów miały od czasu do czasu naloty policji
//dlatego wątpię, że świadomie ryzykowali dopuszczanie nielegalnych plików "do obrotu"

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn maja 31, 2010 17:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: Moralność ściągania muzyki z Youtube, itp.
Cytuj:
Jest jakiś konkretny przepis (jaki ??), czy koncerny sobie coś wymyśliły?


Licencja programów ponoć. Sam mam grę, na której jest napisane "not for resale". Jak dla mnie to bzdura i mam to głęboko w poważaniu co sobie producent na opakowaniu napisze, ale z tego co dyskutowałem w necie z programistami to wg nich jak autor w licencji zakaże dalszej odsprzedaży to w świetle prawa jest to nielegalne. Bo wg nich nie kupujesz programu tylko prawo do jego używania.

Warto o tym mówić w przypadku dyskusji o moralności bo ta działa w obie strony. Dlaczego więc ja mam respektować koncerny, które próbują mnie, że tak brzydko powiem, ruchać?

Cytuj:
Kiedyś, jak byłem podpięty do akademickiego LANa (DC++), to
hosty które zawierały filmy DVDRiP były odłączane przez adminów, a te z TV_shows już nie.
Czy te osoby (wszystkie) były niedostatecznie poinformowane co do praw autorskich ??
//zaznaczę, że serwerownie będące pod opieką adminów miały od czasu do czasu naloty policji
//dlatego wątpię, że świadomie ryzykowali dopuszczanie nielegalnych plików "do obrotu"


To dziwne z ich strony bo jakoś wątpię by te TV ripy to były odcinki M jak miłość czy Plebanii. :S

Admini nie dopuszczali do rozpowszechniania i ja się im nie dziwię bo to nie jest legalne szczególnie, że odbywa się w ramach ich sieci.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pn maja 31, 2010 20:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post Re: Moralność ściągania muzyki z Youtube, itp.
Legalnie to są na rapidshare pliki. Płacisz rs za miesiąc używania konta a potem piszesz w goglach "tytuł rapidshare" i ściągasz bez problemu. Coś koło czterdziestu zeta kosztuje na miesiąc.


Pn maja 31, 2010 21:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: Moralność ściągania muzyki z Youtube, itp.
To ładnie przepłacasz.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pn maja 31, 2010 21:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Moralność ściągania muzyki z Youtube, itp.
CzłowiekBezOczu napisał(a):
Legalnie to są na rapidshare pliki. Płacisz rs za miesiąc używania konta
Niektóre konta warezowe/torrentowe też są płatne.
Jak mnie policja złapie, to powiem, że "jak to nielegalnie?!! przecież zapłaciłem..."

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn maja 31, 2010 21:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post Re: Moralność ściągania muzyki z Youtube, itp.
Mroczny Pasażer napisał(a):
To ładnie przepłacasz.
Bo się zmieniłem. Jak kiedyś mięso wystawiałem to z półtora roku jechałem na darmowych punktach. Tak ściągali jak odkurzacz zelmer :mrgreen:


Pn maja 31, 2010 22:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL