Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 21, 2024 14:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Anioły są wśród nas. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 13:33
Posty: 1
Post Anioły są wśród nas.
Czy wiesz że anioły są wśrod nas? Jeśli chcesz się o tym przekonać to zapraszam do odwiedzenia strony http://www.rozwazania.livenet.pl/viewforum.php?f=30
Tam znajdziesz potwierdzenie. :-D

_________________
Leszek Niedziółka


Cz sie 16, 2007 15:40
Zobacz profil
Post 
Ja czasami się zastanawiam gdzie w moim pokoju znajduje się mój anioł stróż, może on stoi za mną a ja go nie widzę... :?

Czy ktoś zna jakieś modlitwy do Anioła Stróża oprócz tej dziecinnej: Aniele Stróżu, Ty zawsze przy mnie stój...coś w ten deseń... :)


So sie 18, 2007 10:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
To posprzątane i proszę nie zmuszać do ponownego wyciągania nożyczek ;)

Teresse hmm... ja tam w tej modlitwie niczego dziecinnego nie widzę, sama tej modlitwy używam i znam dorosłe osoby które jej używają. Nie wiem skąd pomysł, że to dziecinna modlitwę, bo chyba nie wyciągasz tego wniosku tylko dlatego, że to jedna z pierwszych modlitw jaką się dzieci uczy (zaraz obok ojcze nasz i zdrowaś maryjo)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


So sie 18, 2007 16:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 08, 2005 18:22
Posty: 423
Post 
Tak sobie myślę, że być dzieckiem to jest własnie to, czego oczekuje od kazdego z nas Chrystus - "Jeśli nie staniecie się jak dziecko..."(por. Mt 18,3)
I wcale modlitwa "Aniele Boży..." nie jest dziecinną modlitwą, wrecz przeciwnie, bowiem świadczy o przywiązaniu , a moze nawet o dojrzałości człowieka, który zdaje sobie sprawe z tego, ze obok niego w kazdym czasie jest wysłannik Boga, który pomaga iść właściwą drogą.
Wielkim czcicielem swego Anioła Stróża był św. o.Pio.
Natomiast czym innym jest pozostanie na etapie takiej modlitwy dziecięcej, kiedyś wyuczonej i odmawianej bezmyślnie.
Pamiętam, jak kiedyś podczas rekolekcji pewien kaznodzieja poruszył własnie ten temat i skoncentrował się na pierwszej modlitwie dziecka, która nie jest "Aniele Boży..." tylko "Do Ciebie ,Boże..."
"Do Ciebie , Boże,
rączki podnoszę
i o zdrowie dla tatusia i mamusi proszę,
i prosze takze, niech mnie od złego
Aniołki strzegą."
I mówił dalej rekolekcjonista, że bywają dorośli ludzie, którzy nadal odmawiaja te modlitwe, mimo że rodzice dawno zmarli...
Odmawiajacy te modlitwe pozostali na etapie dziecinnego rozumienia spraw boskich.
"I cóz ma powiedzieć Bóg, kiedy słyszy taką modlitwe i patrzy,a tu zamiast dwojga malutkich rączek dostrzega wielkie łapy dosrosłego chłopa?"- pytanie postawione przez owego ksiedza.
Też zapewne uśmiechnie się, jak i każdy z nas teraz.

Biblia zawiera fakt istnienia Aniołów. Dla przypomnienia podam tylko jeden fragment, który uważam dla mnie za bardzo istotny:
"Strzeżcie się, zebyście nie gardzili żadnym z tych małych;
albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują sie w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie"(Mt 18,10)

Jest jeszcze inny rodzaj aniołów pośród nas:
"Ciągle jeszcze istnieja wsród nas anioły.
Nie maja wprawdzie zadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy sa w potrzebie.
Wyciągają ręce i proponują swoja przyjaźń."(Phil Bosmans)
:)

_________________
"Szanuj kazdego czlowieka,bo Chrystus w nim zyje."


So sie 18, 2007 23:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL