Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 21:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Łańcuszki "bez serca" 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 7:50
Posty: 2
Post Łańcuszki "bez serca"
Witam

Już kiedyś chyba był na forum poruszany ten temat, chyba w dziale Hyde Park, tyle że dotyczył łańcuszków typu "To jest łańcuszek maturzysty, jeśli go przerwiesz nie zdasz matury (...) itp. Ja natomiast chciałem poruszyć temat łańcuszków takich jak ten który dostałem dzisiaj mailem:

---------------------------------------------------------------
Wiadomość AUDYT WEWNĘTRZNY
Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Krakowie
31-202 Kraków, ul. Prądnicka 80
tel. (0-12) 614 35 35
e-mail: rszajna@szpitaljp2.krakow.pl

Wystarczy tylko przesłać dalej i w ten sposób pomagamy dziewięciomiesięcznej dziewczynce z wykrytym rakiem mózgu.



BARDZO WAŻNE

Szanowny Darczyńco

Jeśli usuniesz ten list... będzie to oznaczać ze naprawdę nie masz serca.
Cześć, jestem 29 letnim ojcem. Ja i moja żona mieliśmy razem cudowne życie Bóg pobłogosławił nas także dzieckiem.
Nasza dziesięciomiesięczna córka ma na imię Renata .
Niedawno lekarz wykrył raka mózgu w jej malutkim ciele.
Jest tylko jedna droga, aby ja ocalić...operacja.
TO przykre, ale nie mamy dość pieniędzy na operacje.
AOL i ZDENT zgodziły się nam pomóc. Jedyny sposób w jaki mogą to uczynić polega na tym, że ja wysyłam ten list do Ciebie, a ty wysyłasz go do innych ludzi.
AOL sprawdza ile osób dostało ten list. Każda osoba która otworzy i przęśle list dalej, do co najmniej trzech osób podaruje nam 32 centy proszę, pomóż nam!

100 krotnie dziękujemy……..
-------------------------------------------------------------

Pogrzebałem trochę w internecie na różnych forach i znalazłem informację że łańcuszek o dokładnie takiej treści krąży już od 4 lat po internecie, tylko nie było nagłówka z adresem, mailem, itd. (tyle że adres szpitala można znaleźć w każdej książce telefonicznej...)

Szczerze powiem że nie wiem do końca co mam robić z takimi mailami lub wiadomościami na GG typu "GG płaci mi 50gr od każdych pięciu rozesłanych wiadomości..." Z jednej strony kto wie może i rzeczywiście płaci, ale z drugiej strony takiej czysto racjonalnej, jeśli GG płaci tzn. kontroluje każdą wysłaną wiadomość w co szczerze trochę ciężko uwierzyć... A jeśli chodzi o maile to skąd firma np. cytowana AOL (jeden z większych portali internetowych) może wiedzieć jakiej treści maile przesyłają użytkownicy np. poczty WP, wydaje mi się że jedyną instytucją która ma wgląd w treści maili może być w takim przypadku właściciel portalu czyli tutaj WP... Więc coś tu mi nie gra...

W jednej z teorii którą znalazłem jest stwierdzenie, że to dla kogoś świetna zabawa, bo można w ten sposób skutecznie zapychać serwery...

Co o tym myślicie??

Pozdrawiam


Cz sie 30, 2007 10:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 18:03
Posty: 680
Post 
1. Poszperaj w sieci za słowem "hoax"
2. 99% tego typu wiadomości to bzdury
3. Providerzy raczej nie płacą za maile (bo i po co)?
4. BTW: Microsoft nie publikuje informacji o wirusach (sprawdzałem kiedyś dzwoniąc do nich).


Cz sie 30, 2007 10:45
Zobacz profil ICQ WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Jw. wyżej tylko, że 100% to głupota! i jeśli mogę coś powiedzieć - proszę nie mnożyć spamu tym sposobem w sieci. Po co mamy sobie utrudniać życie... i to nie zależnie od tego czy to szpital, czy kilkuletnia dziewczyna poparzona w pożarze domu, czy chłopczyk który w wypadku stracił całą rodzinę a on teraz czeka na super skomplikowaną operację, czy jakikolwiek inny wyciskacz łez często okraszony makabrycznymi zdjęciami.
ZAWSZE JEST TO KŁAMSTWO!

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Cz sie 30, 2007 10:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 7:50
Posty: 2
Post 
Tylko nie rozumiem po co ludzie cokolwiek takiego piszą?? Ani to śmieszne, ani zabawne i raczej są to dorośli ludzie... I weźmy teraz człowieka który naprawdę będzie potrzebował pomocy...


Cz sie 30, 2007 11:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Powiem więcej bardzo często historie opisane w hoax'ach są prawdziwe. Rzeczywiście wydarzył się wypadek, rzeczywiście poparzone dziecko bez twarzy na tym zdjęciu istnieje, ale nieprawdą jest że wysłanie tego maila do miliona innych osób jakkolwiek temu pokrzywdzonemu pomoże - tu jest obrzydlistwo tego typu korespondencji. Tak się tego typu spraw nie załatwia.

Tak samo zupełnie pozbawione jest sensu rozsyłanie dalsze maili z prośbą np o jakąś grupę krwi - te wiadomości mają często po kilkanaście (dziesiąt) miesięcy! I są zwyczajnie nieaktualne.

Jednym słowem, nigdy nie przekazujemy dalej tego typu maili. A dlaczego? Każdy ma jakiegoś bzika, a niektóry moim zdaniem należy leczyć.

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Cz sie 30, 2007 11:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Zajrzyj na http://atrapa.net/chains/

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz sie 30, 2007 12:00
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL