Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 13:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Piractwo 

Czy uważasz, że piractwo jest grzechem?
Ankieta wygasła N lis 23, 2008 21:58
tak 55%  55%  [ 6 ]
nie 36%  36%  [ 4 ]
nie wiem 9%  9%  [ 1 ]
Liczba głosów : 11

 Piractwo 
Autor Wiadomość
Post Piractwo
Czy uważasz, że piractwo jest grzechem? Krótka 7 dniowa ankieta.


N lis 16, 2008 21:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
To nie jest kwestia głosów, kwestia demokratyczna. Prawda jest obiektywna, niezależnie od liczby głosów przeciw prawdzie i niezależnie od samousprawiedliwiania. Dlatego rozważam zamknięcie tematu lub skasowanie go. Grzech nie jest kwestią demokratyczną.

_________________
Piotr Milewski


Pn lis 17, 2008 2:07
Zobacz profil WWW
Post 
Zobaczycie chociaż jakie ludzie mają odmienne poglądy na ten temat. Nie zdziwie się jak usuniecie temat bo jesteście ślepo zapatrzeni w wiarę i ślepo trzymacie się jej zasad. Jednak teraz w moich oczach możecie to trochę zmienić.. Ja jestem katolikiem, ale jestem otwarty na wszelkie sugestie i sam dochodzę w swoim życiu do zrozumienia czy Bóg istnieje. Wybaczcie, ale chyba nie powiecie, że to jest grzechem. Kto jest katolikiem chyba też ma prawo dowiadywać się prawdy, a nie ślepo wpatrywać się w religię którą zapoczątkowano tysiące lat temu. Człowiek z rozumiem powinien sam dochodzić do tego czy Bóg istnieje i czy jest obecny w naszym życiu i szukać na to dowodów. Tak w ogóle to skąd możemy wiedzieć czy Bóg uznałby piractwo za grzech. Nie wiemy tego. Więc musimy rozwiązać tą sprawę w swoim sumieniu, a Bóg rozpatrzy ją według naszego sumienia, które sam nam dał! Takie jest moje zdanie. Jednak oczywiście szanuję wasze mądrości.


Pn lis 17, 2008 16:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 11:37
Posty: 382
Post 
Wg mnie to grzech, ale nie rozumiem, dlaczego ten temat powinien zostać zamknięty. Ślepa wiara do niczego nie prowadzi. Poznajmy opinie uczestników forum. Jeśli w KKK jest wzmianka na temat piractwa, zacytuj odpowiedni paragraf. Jeśli nie ma, dojdziemy wspólnie do wniosku, który zapewne będzie brzmiał: TAK.

_________________
.:: KTO RANO WSTAJE, TEN PODPIS DOSTAJE ::.


N lis 23, 2008 0:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 11:37
Posty: 382
Post 
Czy odtwarzanie nagrań w serwisach typu YouTube jest grzechem?

Przykłady:
-> nagrania z koncertów
-> fragmenty programów telewizyjnych, szczególnie informacyjnych
-> muzyka i filmy lub ich fragmenty

_________________
.:: KTO RANO WSTAJE, TEN PODPIS DOSTAJE ::.


N lis 23, 2008 15:37
Zobacz profil
Post 
Ludzie nie pozwólcie się zwariować. Niektórzy z was są typowymi "nałogowymi" katolikami. Ja mam 14 lat, ale nie czuję się w 100% katolikiem i nie do końca przekonuje mnie biblia, która jest poprawnie przełożona w ok. 70%. Chciałbym bardziej uwierzyć nawet się o to modlę, ale nic to nie daje. Mam sporo wątpliwości. Dobija mnie jak ktoś wyskakuje z śmiesznymi zapytaniami. Są setki religi, nie wiadomo czy Bóg wogóle istnieje. Prawdopodobieństwo istnienia Boga to jak wyliczyli naukowcy ok. 60%, a religi jest cała masa i nie wiadomo czy akurat to my znamy tą jedyną. Tak więc samo prawdopodobieństwo jest znikome niestety :cry:. Szczerze mówiąc to pasowałoby mi aby po śmierci nie było nic i żeby przypominała sen.. Co do piractwa to nie jest grzechem, chyba że rozpowszechniacie pirackie materiały pobierając za nie opłatę. Tyle ode mnie.


Pn lis 24, 2008 22:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
To nie jest wariactwo, to jest miłość. Miłość jaką obdarza mnie Pan i jaką ja obdarzam Pana. A nie ma czegoś takiego jak nieortodoksyjna miłość lub nieortodoksyjna wierność. Nie można kochać tylko częściowo, być wiernym tylko "prawie we wszystkim".

Trzeba być gorącym albo zimnym, a nie letnim.

_________________
Piotr Milewski


Pn lis 24, 2008 23:12
Zobacz profil WWW
Post 
drako napisał(a):
Ja mam 14 lat, ale nie czuję się w 100% katolikiem i nie do końca przekonuje mnie biblia, która jest poprawnie przełożona w ok. 70%.


A skąd taki wniosek ? Wydaje mi się, że żeby ocenić przekład, trzeba samemu znać język, żeby porównać tłumaczenie z oryginałem :) Ale może znasz ... :)

jumik- niektórzy święci byli uważani za szaleńców ;)


Wt lis 25, 2008 10:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
drako napisał(a):
Prawdopodobieństwo istnienia Boga to jak wyliczyli naukowcy ok. 60%, a religi jest cała masa i nie wiadomo czy akurat to my znamy tą jedyną.


Po pierwsze, życzę Ci więcej sceptycyzmu co do tego co mówią "naukowcy". Nie da się obliczyć prawdopodobieństwa istnienia Boga - oni po prostu coś policzyli, coś oszacowali na chwytliwy temat. Nie sądzę, żeby nawet oni sami uważali, że właśnie takie jest prawdopodobieństwo, że w ogóle można to policzyć - po prostu, pobawili się liczbami. Podobnie z Biblią - nie dość, że nie widzę możliwości zmierzenia tego, to jeszcze nawet nie napisane o którym przekładzie mowa.

A co do tych dwóch danych procentowych.... 90% ludzi uwierzy w każde stwierdzenie zawierające dane statystyczne.

baranek napisał(a):
jumik- niektórzy święci byli uważani za szaleńców ;)


Ba! Nawet Jezusa uważali za szaleńca! :)

PS. Jeśli dalej rozwinie się temat (a nie mam nic przeciwko), to wydzielę oddzielny temat.


Wt lis 25, 2008 11:20
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr mar 17, 2010 11:55
Posty: 1
Post 
Ostrzegam drako i jemu podobnych że "Sprzeciwiać się uznanej prawdzie chrześcijańskiej" to jeden z sześciu grzechów przeciwko Duchowi Świętemu, które są jedynym niewybaczalnym igrzechami, mającym wieczne skutki


Śr mar 17, 2010 12:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Piractwo
Cytuj:
Ludzie nie pozwólcie się zwariować. Niektórzy z was są typowymi "nałogowymi" katolikami. Ja mam 14 lat, ale nie czuję się w 100% katolikiem i nie do końca przekonuje mnie biblia, która jest poprawnie przełożona w ok. 70%. Chciałbym bardziej uwierzyć nawet się o to modlę, ale nic to nie daje. Mam sporo wątpliwości. Dobija mnie jak ktoś wyskakuje z śmiesznymi zapytaniami. Są setki religi, nie wiadomo czy Bóg wogóle istnieje. Prawdopodobieństwo istnienia Boga to jak wyliczyli naukowcy ok. 60%, a religi jest cała masa i nie wiadomo czy akurat to my znamy tą jedyną. Tak więc samo prawdopodobieństwo jest znikome niestety :cry:. Szczerze mówiąc to pasowałoby mi aby po śmierci nie było nic i żeby przypominała sen.. Co do piractwa to nie jest grzechem, chyba że rozpowszechniacie pirackie materiały pobierając za nie opłatę. Tyle ode mnie.

Jak się ma 14 lat to zapewne bunt w człowieku narasta do wszystkiego. Katolikiem albo się jest albo nie, zatem nie ma czegoś takiego że nie jestem na 100% bo to przesada. Mam być na 101% nawet co nie oznacza fanatyzmu, ale zdrowe podejście. Naukowcy wyliczyli że prawdopodobieństwo istnienia Boga to 60%? W moim wieku to brzmi dziwnie i niezbyt brałbym takie dane pod uwagę. Podobnie i kto wyliczył że Biblia jest poprawnie przełożona na 70%? Samo sobie jest to głupie i świadczy raczej o ignorancji młodego autora, niż ma jakieś uzasadnienie np. ilość różnych przekładów obala tego typu dane, bo przecież każdy jest nieco inny. Trzeba zaznajomić się z problemami jakie napotyka się podczas tłumaczenia tego typu tekstów, a nie rzucać jakaś liczbę, jakichś tam ludzi. Nie tylko głupie, ale wzięte z sufitu. No na tej zasadzie to można mieć mnóstwo wątpliwości, a tak naprawdę mało wiedzy i za dużo hormonów bo taki to jest wiek.

Cytuj:
Ostrzegam drako i jemu podobnych że "Sprzeciwiać się uznanej prawdzie chrześcijańskiej" to jeden z sześciu grzechów przeciwko Duchowi Świętemu, które są jedynym niewybaczalnym igrzechami, mającym wieczne skutki

Wątpię czy takie ostrzeżenia coś dadzą. Drako już jak widzę nie ma z nami,ale może ktoś podobny to przeczyta. Ja czytając te wypowiedzi drako widzę typowego buntownika, który myśli że ma do czynienia z pomyleńcami, podczas gdy sam jest tylko przemądrzałym dzieckiem. Nie ma tu szczypty złośliwości. Przestrzegam zatem przed tym aby tak jak drako zachowywać się.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr mar 17, 2010 22:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post Re: Piractwo
A kaperstwo było ?


Pn mar 22, 2010 7:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 26, 2008 21:59
Posty: 39
Post Re:
jumik napisał(a):
To nie jest kwestia głosów, kwestia demokratyczna. Prawda jest obiektywna, niezależnie od liczby głosów przeciw prawdzie i niezależnie od samousprawiedliwiania. Dlatego rozważam zamknięcie tematu lub skasowanie go. Grzech nie jest kwestią demokratyczną.

Przecież celem tematu nie jest ustalenie drogą głosowania, czy to jest grzech czy nie, tylko wymiana opinii. Nie ma przecież oficjalnego stanowiska KK na ten temat, więc chyba osąd należy ostatecznie do naszych sumień. Poza tym pod pojęciem "piractwo" kryje się wiele sytuacji, niekoniecznie równych sobie.


Pn mar 22, 2010 8:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Piractwo
Dlatego temat zostawiłem.

_________________
Piotr Milewski


Pn mar 22, 2010 13:35
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post Re: Piractwo
Nie ma co opowiadać bajek. Jeżeli chodzi o piractwo oprogramowania to to jest normalna kradzież. Zamiast zapłacić za towar to się go ściąga z netu wgrywa cracka i hulaj dusza. A kradzież to przecież jest grzech nie ? Ale w tym jest i drugie dno i trzecie i jeszcze dziesiąte... Prosty przykład. Dlaczego panowie z playstation sobie strzelili w stopę przy PS 3 ? Bo się nie dało piracić i wszyscy zaczęli kupować xboxy na które można spoko gry mieć z bazarku.
W każdym razie ja nie zagłosowałem bo nie mi rozstrzygać tę kwestię :D


Pn mar 22, 2010 19:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL