Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 6:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Blogger, twitter, stronka o kaktusach - strzeżcie się! 
Autor Wiadomość
Post Blogger, twitter, stronka o kaktusach - strzeżcie się!
Cóż, obecny rząd zaliczył pierwszą pełną wtopę...

Jeśli taka ustawa przejdzie, to PO może zapomnieć o głosach młodych ludzi.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... tami_.html

Dla mnie szczyt debilizmu, bo inaczej tego nazwać nie można.

Crosis


Śr cze 17, 2009 6:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Crosis ale mi się wydaje, że to już było co prawda data tekstu jest z tego miesiąca, ale o tym była mowa ze dwa lata wstecz. Nie ma co się przejmować, debilizm sam wymiera w końcu. Przynajmniej mam taką nadzieję.

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Śr cze 17, 2009 9:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
zielona_mrowka napisał(a):
Crosis ale mi się wydaje, że to już było co prawda data tekstu jest z tego miesiąca, ale o tym była mowa ze dwa lata wstecz. Nie ma co się przejmować, debilizm sam wymiera w końcu. Przynajmniej mam taką nadzieję.


Nie byłbym taki pewny siebie tym bardziej, że są już nawet wyroki w takich sprawach:

http://prawo.vagla.pl/node/8520

Polecam też ciekawe pytanie do ministerstwa od Vagli: http://prawo.vagla.pl/node/8521

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Śr cze 17, 2009 13:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Aha i jeszcze jedno. Jak dla mnie każda ingerencja w internet, poza pewnymi oczywistymi sprawami, jest skreśleniem danej partii w moich oczach. Internet powinien pozostać wolny od jakiegokolwiek prawa bo póki co jest to ostatnie miejsce, w którym jeszcze można w miarę bezpiecznie wyrażać swoje opinie. Taki wirtualny Hyde Park.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Śr cze 17, 2009 13:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
wolnosc wolnoscia a sciganie pedofilili i innych swirow to tez co innego.

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Śr cze 24, 2009 20:54
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
AHAWA napisał(a):
wolnosc wolnoscia a sciganie pedofilili i innych swirow to tez co innego.


Rejestrowanie serwisów informacyjnych w tym nie pomoże.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Śr cze 24, 2009 21:18
Zobacz profil
Post Re: Blogger, twitter, stronka o kaktusach - strzeżcie się!
Crosis napisał(a):
Cóż, obecny rząd zaliczył pierwszą pełną wtopę...

Jeśli taka ustawa przejdzie, to PO może zapomnieć o głosach młodych ludzi.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... tami_.html

Dla mnie szczyt debilizmu, bo inaczej tego nazwać nie można.

Crosis

/.../ z tą tkliwą narracją o młodych ludziach.
PO to konserwatywna partia stosująca elementy marketingu.
Młodzi ludzie zaś będą na PO głosować, właśnie dlatego, że są młodzi.

W mojej opinii powinien być mega trudny test, w oparciu o który zainteresowani polityką przechodziliby wstępne sito i dopiero wtedy startowali do wyborów. A co obecnie w PL mamy? Wybór między prawicą a prawicą i ogromne zagrożenie w postaci wysychania poglądów lewicowych wśród młodych ludzi? :/ Totalna porażka.

Do jasnej cholery. Ani Kaczyńskich nie należy traktować jak dziwolądów (skoro równocześnie potrafimy szanować starszych ludzi) ani Tuska nie należy traktować jak kogoś kto rozumie za wiele (świat nauki o nim nie słyszał).

Jedyne co zostaje to nie głosować, nie legitymizować obecnego ustroju. Ewentualnie w którymś momencie wprowadzić skomplikowane testy na bycie politykiem. Jakie trzeba mieć doświadczenie żeby zarządzać korporacją? Dlaczego zatem wystarczy zyskać głosy ludzi by zarządzać państwem?

Crosis, nie tylko nie powinieneś głosować na PO. W ogóle nie powinieneś swoim głosem legitymizować obecnego ustroju.

Wyciąłem niekulturalny komentarz osobisty.
jumik


Cz cze 25, 2009 1:11

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Blogger, twitter, stronka o kaktusach - strzeżcie się!
PTRqwerty napisał(a):
W mojej opinii powinien być mega trudny test, w oparciu o który zainteresowani polityką przechodziliby wstępne sito i dopiero wtedy startowali do wyborów.


Tylko kto zasiadałby w komisji układającej a potem oceniającej ten test? Albo inaczej, na jakiej podstawie wybierani byliby członkowie tej komisji? W demokratycznych wyborach czy może na podstawie hiper trudnego testu? ;)

PTRqwerty napisał(a):
Jedyne co zostaje to nie głosować, nie legitymizować obecnego ustroju. Ewentualnie w którymś momencie wprowadzić skomplikowane testy na bycie politykiem. Jakie trzeba mieć doświadczenie żeby zarządzać korporacją? Dlaczego zatem wystarczy zyskać głosy ludzi by zarządzać państwem?


Niedawno czytałem felieton o rosnącej roli korporacji i malejącej roli państwa: Wiatr zmian W mojej ocenie stopniowe przejmowanie zadań państwa przez korporacje może być tym kierunkiem, w którym będziemy zmierzać w najbliższym czasie. Model nie pozbawiony wad, ale chyba lepszy niż obecna "demokracja ludowa".


Cz cze 25, 2009 11:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
PTRqwerty, zgadzam sie powinny byc merytoryczne testy kwalifikacyjne dla kazdego madrali starajacego sie o stolek posla czy szefa samorzadu lokalnego, polowa odrazu by odpadla, pozatym mysle ze dobrym by bylo gdyby podzielono miejsca wg klucza przydatnosci poszczegolnych poslow np. finansisci, budowlancy, medycy itp. wtedy nie bylo by zezolenia jak to ma miejsce teraz co jeden wchodzacy na mownice ma gorsze pomysly od poprzednika i nic tylko miny potrafia do kamery strzelac a zero pojecia o tym co robia i jeszcze jakby zarzadzanie panstwa nie wiazalo sie z takim prestizem sztucznie wytworzonym byloby normalnie bo polowa politykow to ludzie lasi na pochwaly i samouwielbienie jakby im wszystkim zalatwic czarodziejskie lustereczko to by im zadna mownica nie byla potrzebna.

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Cz cze 25, 2009 11:42
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post Re: Blogger, twitter, stronka o kaktusach - strzeżcie się!
SweetChild napisał(a):
Tylko kto zasiadałby w komisji układającej a potem oceniającej ten test? Albo inaczej, na jakiej podstawie wybierani byliby członkowie tej komisji? W demokratycznych wyborach czy może na podstawie hiper trudnego testu? ;)



spece od zarzadzania takich jest wielu chocby wlasnie prezesi najwiekszych korporacji wraz z teoretyakami szkol wyzszych

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Cz cze 25, 2009 11:46
Zobacz profil WWW
Post 
Trudno powiedzieć kto układałby te pytania. Może wystarczy stworzyć bazę pytań z egzaminów ze wszystkich przedmiotów z takich kierunków jak stosunki międzynarodowe, ekonomia, politologia, historia, matematyka, ekologia środowiska, prawo.
Powiedzmy 1000 pytań na 36 godzin dwudniowego egzaminu.

No i jak ktoś to przejdzie, wtedy może dopiero startować do wyborów.

Uczestniczenie w obecnym systemie odbieram mniej więcej jak zachwyt tłuszczy rzymskiej uczestniczącej w życiu publicznym starożytnego Rzymu. Też mieli poważne problemy i też ich to niezwykle zajmowało. I też mieli się za współczesnych i wyzwolonych.

A ja uważam, że póki nie ma testów, ja nie głosuję. Chyba że pojawi się partia która takowe testy wprowadzi.


Cz cze 25, 2009 16:12

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
PTRqwerty napisał(a):
A ja uważam, że póki nie ma testów, ja nie głosuję.


Twój wybór ;)

PTRqwerty napisał(a):
Chyba że pojawi się partia która takowe testy wprowadzi.


Moim zdaniem może i niezłe, ale zupełnie nierealne rozwiązanie.


Cz cze 25, 2009 16:56
Zobacz profil
Post 
SweetChild napisał(a):
PTRqwerty napisał(a):
A ja uważam, że póki nie ma testów, ja nie głosuję.


Twój wybór ;)

No i Twój wybór, że głosujesz. Przez takich jak Ty mamy wybór między Kaczyńskim i Tuskiem. Rzeczywiście tuzy intelektu.

Cytuj:
PTRqwerty napisał(a):
Chyba że pojawi się partia która takowe testy wprowadzi.


Moim zdaniem może i niezłe, ale zupełnie nierealne rozwiązanie.

Przez takich jak Ty.


Cz cze 25, 2009 18:09
Post 
Cytuj:
No i Twój wybór, że głosujesz. Przez takich jak Ty mamy wybór między Kaczyńskim i Tuskiem. Rzeczywiście tuzy intelektu.


A w jakim to kraju, drogi PTR jest lepiej? Ja wiem, że wraz ze zmianą poglądów zacząłeś zmieniać się sam, ale teraz zachowujesz się jak sfoszone dziecko. Winni są wszyscy, którzy nie chcą poprzeć genialnego pomysłu PTRka...

Oczywiście, najlepiej nie zagłosować, do czasu aż nie pojawi się idealny książę z bajki. Albo księżniczka... a do tego czasu czekamy i narzekamy na wszystko dookoła...

Przypomina Ci to coś, PTR? Odbicie prywatnego życia w polityce?


Crosis


Cz cze 25, 2009 19:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
Panowie, proponuję nie wchodzić w osobiste utarczki (takie prosze wymieniać na priv).
Pozdrawiam
jumik


EDIT: wydzieliłem temat o głosowaniu:
viewtopic.php?t=21773


Cz cze 25, 2009 19:48
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL