Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Gry 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Gry
trb napisał(a):
@Vacarius Masz gdzieś link do tych badań ?

Cytuj:
Świat gier coraz silniej przenika się z naszą szarą rzeczywistością i coraz częściej wychodzi na jaw, że gry komputerowe mogą nam pomóc osiągnąć sukces także w innych dziedzinach naszego życia. O ile sterowanie dronami na współczesnych polach wojennych jest tematem znanym od dawna, to już odkrycie zasług gier w medycynie nowoczesnej może być wątkiem, o którym dopiero teraz zrobi się głośno!

Nie od dziś wiadomo, że wraz z postępem nauki chirurgia coraz chętniej korzysta z dobrodziejstw współczesnej robotyki i wykorzystuje ją przy mniejszych lub mniej niebezpiecznych zabiegach. Nic zatem dziwnego, że w końcu nadszedł moment, że ktoś porównał obsługiwanie specjalnych urządzeń w takich przypadkach do zwykłego... grania w gry.

Pomysł został podchwycony na tyle szybko, że pewien uniwersytet medyczny w Teksasie (a konkretnie UTMB) postanowił zorganizować mały eksperyment, do udziału w którym zaproszono nie tylko studiujących tam lekarzy stażystów, ale też... licealistów lubujących się grach (w większości sympatycy serii Call of Duty, ale nie zabrakło też fanatyków strategii, czy gier sportowych).

Obie grupy przetestowano pod kątem kilku zadań wykorzystujących robotykę w chirurgii, gdzie, jak stwierdzili sami organizatorzy zabawy, wszyscy radzili sobie na dość zbliżonym poziomie! Ba, w kilku konkretnych problemach wyszło nawet na jaw, że gracze radzili sobie ciut lepiej od samych stażystów!

Czy to oznacza, że możemy sobie darować wszelkie studia i po prostu zamykać się w pokoju ze swoimi ulubionymi tytułami? W żadnym wypadku! Jak bowiem przyznał nadzorujący to wszystko doktor Kilic, dobry chirurg musi starać się rozwijać praktycznie w każdej dziedzinie swojego życia, a że chirurgia z biegiem czasu będzie się z pewnością upodabniać do rzeczonych gier to jest tylko znak, że ta ulubiona dla wielu forma rozrywki też nie powinna być przez nas zaniedbywana.

Jeśli więc ktoś z Was myślał o studiach medycznych i specjalizacji chirurga to wiedzcie jedno - jesteście na dobrej drodze ;)
http://www.strefagier.pl/index.php/aktu ... graj-w-gry


Wt gru 04, 2012 17:24
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 30, 2010 21:11
Posty: 67
Post Re: Gry
Tak jak przyznałem Ci wcześniej, gry mogą rozwijać precyzję na linii oko-ręka, bo te narządy są podczas zabawy używane. Badania mnie specjalnie nie szokują, bo porównuje się stażystów (czyli z niewielką praktyką) do osób, które spędzają średnio na grach minimum 2h dziennie, zapewne od wielu lat, a wiadomo że praktyka czyni mistrza. Akurat w tym konkretnym przypadku umiejętności (dodajmy - fizyczne) przekładają się na coś co można wykorzystać w realnym świecie, ale czy to wystarczy żeby stwierdzić, że granie 2h dziennie to coś pożytecznego ? Zestawmy to z utratą zdrowia (np. oczy, kręgosłup) i czasu, który mógłby być spożytkowany np na naukę biologii, chemii i fizyki, co w początkowej karierze lekarza jest o wiele bardziej przydatne.
Nie mam nic do tego że ktoś lubi grać, ale moim zdaniem to tylko i wyłącznie rozrywka, a pożytek z tego marny w porównaniu do umiejętności, które możemy też przyjemnie ćwiczyć w "realu", a już w żadnym przypadku nie powinniśmy się uczyć życia z wirtualnych światów (choćby były w historycznej otoczce).


Wt gru 04, 2012 18:14
Zobacz profil
Post Re: Gry
Cytuj:
Wiem wyglądam jak bym miał 70 lat i był staruszkiem


Nie, raczej jak 10-11 lat :P Dośc nawine są te Twoje tezy dlatego pytałem czy to na serio.


Wt gru 04, 2012 18:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Gry
Ludzie i tak zmarnotrawią sporo swojego wolnego czasu. Jedni graja 2 godzinny dziennie inni oglądają Modę Na Sukces i Plebanie. Jeszcze inni upijają się, wychodzą z psem, czytają romansidła itd.
Moim zdaniem z gier idzie więcej wyciągnąć niż z innych form spędzania wolnego czasu. Ale dużo zależy od tego w jakie gry gramy. I nie należy przesadzać z graniem. A wiem na swoim przykładzie granie bez przesady jest bardzo trudne.

W Korei Południowej dzieci są uczone w szkołach jak nie popaść w nałóg komputerowy. W Polsce też by się to przydało, o ile to przynosi jakieś efekty.
Myślę ze w przyszłości najgroźniejszym nałogiem będą właśnie gry komputerowe. Bo powstają coraz to bardziej realistyczne gry. Gdy powstaną gry tak realistyczne jak świat Matrixa to ludzie nie będą chcieli wracać do realnego świata.

Lecz może uda nam się to obrócić w nasze wybawienie a nie klątwę. Bo za kilkadziesiąt lat gdy na Ziemi będzie żyło 30 miliardów ludzi. To będzie brakowało miejsca na domy na uprawy na wszystko, może nawet za powierzę będzie trzeba płacić.
Rozwiązaniem problemów przeludnienia może być wirtualna rzeczywistość.
Po co żyć w zniszczonym ekologicznie świecie gdy można żyć w pięknej pełnej zieleni wirtualnej rzeczywistości.


Wt gru 04, 2012 18:41
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 30, 2010 21:11
Posty: 67
Post Re: Gry
Taka wizja to jak z Matrixa właśnie i chyba ludzie nie byli tam za bardzo zadowoleni z takiej sytuacji :P Przyroda z takiego Skyrima, FarCry'a czy innego Crysisa to szary plastik w porównaniu do zapachów wiosny, wysokogórskich widoków, wiatru we włosach czy liźnięcią wiernego psa i raczej nigdy się to nie zmieni ;) Dlatego szkoda marnować większość naszego czasu na komputer, tv i książki, a zainteresować się światem i ludźmi wokół nas - w niezliczonej ilości wrażeń, historii, obrazie przewyższającym nowości na max detalach w FullHD, całkiem za darmo, bez ograniczeń i padających dysków/serwerów chciwych producentów :D No i można zostać prawdziwym, nieśmiertelnym wojownikiem !


Wt gru 04, 2012 19:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Gry
Bo w filmie Martix ludzie i tak byli nikim w tym Matrixie, nadal musieli pracować i byli biedakami. Dlatego chcieli z takiego Matrixa uciec.
Natomiast co innego byłoby gdyby w Matrixie był raj. Gdyby nikt nie musiał pracować a wszystko by dostawał. Gdyby miał dziewiczy na zawołanie i służbę. Wtedy wątpię by ktoś chciał opuścić grę w której jest królem i wrócić do realnego świata gdzie musi iść do roboty.
Za 50 lat może być taki problem z przeludnieniem ze Państwo będzie oferowało ludziom wejście do Marixa za darmo. A tylko bogacze będą mogli pozwolić sobie na życie poza Matrixem.


Pt gru 07, 2012 18:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 12, 2012 4:37
Posty: 1
Post Re: Gry
Czy zna ktoś może jakąś grę, w której jest większy wirtualny świat 3D generowany na bazie map Google, niż w Test Drive Unlimited 2?

I jeszcze mam pytanie jaki jest największy wirtualny świat jakikolwiek w grach?

Oczywiście chodzi mi o gry, w które Katolik może grać.


Śr gru 12, 2012 13:52
Zobacz profil
Post Re: Gry
@ mateusz777

Nie wiem, jaki świat jest największy w ogóle, ale Fuel posiada nagrodę za największy obszar w historii gier konsolowych (Fuel Is The Biggest Console Game Ever).


Śr gru 12, 2012 17:25

Dołączył(a): Wt cze 18, 2013 13:30
Posty: 3
Post Re: Gry
jeżeli shootery sa grzechem to co paintball też jest grzechem?
tam też jest "zabijanie" na niby tylko z ciut lepszą grafiką bo na żywca ;]


Wt cze 18, 2013 13:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Gry
Ja ostatnio pogrywam w Populous 3 - super strategia (rok 1998 podajże)

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Wt cze 18, 2013 23:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 29, 2013 6:25
Posty: 4
Post Re: Gry
hmm ja gram w strategię - Age of empires III


Pn sie 05, 2013 23:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Gry
AOE III - jedna z moich ulubionych :D
Najbardziej lubię grać Hindusami, bo jedzą drewno i PD za damo oraz Aztekami, bo ładnie się mnożą i... są tacy ładni <3

Wawi, grasz z dodatkami?

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Śr sie 07, 2013 14:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 12, 2013 19:26
Posty: 4
Post Re: Gry
A ja uwielbiam Call of Duty i World of Tanks :) i nie uważam żeby gra w jakąkolwiek grę, nawet tą z elementami magii czy taka, w której zabija się postaci tak jak ktoś tu na forum wspominał była grzechem.


Pn sie 12, 2013 21:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 28, 2013 16:55
Posty: 4
Post Re: Gry
Ja preferuję strategie oraz przygodówki.


Wt wrz 10, 2013 15:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL