Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 19:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Moralność ściągania muzyki z Youtube, itp. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Moralność ściągania muzyki z Youtube, itp.
Posty przeniesione stąd:
viewtopic.php?f=22&t=9323&start=30
jumik


Mroczny Pasażer napisał(a):
jumik napisał(a):
Usunąłem jeden post. Przypominam, że temat jest o tym, gdzie legalnie i za zgodą autora udostępniana jest muzyka do ściągania/słuchania, a nie jak ściągnąć muzykę, którą autor udostępnia do słuchania, a nie ściągania.
jumik


Streamowana muzyka jest automatycznie zapisywana na dysku więc co za różnica?


Taka, że w tym temacie mówimy o wykorzystaniu zgodnie w wolą autora/właściciela, a nie wynajdywaniu technicznych sposobów, tricków, żeby ściągnąć utwór, jak daje on go do oglądania na stronie. Trzymajmy się więc konwencji tematu. Jeśli chcesz podyskutować na temat moralności ściągania z miejsc, w których autor udostępnił do oglądania, a nie ściagania, to załóż odpowiedni temat.

_________________
Piotr Milewski


Pt maja 21, 2010 11:04
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: Darmowe i legalne mp3 w Internecie
Ale jak ktoś decyduje się na streaming to jednocześnie MUSI wyrazić zgodę na to, że jego utwór zostaje ściągany na dysk w taki lub inny sposób, nie rozumiesz? Nie da się inaczej.

Poza tym autorka pyta jak legalnie ściągnąć mp3 więc ja jej odpowiadam - legalnie, wg polskiego prawa może ściągnąć z czegokolwiek czy to będzie torrent, p2p, sciagnik.net czy cokolwiek. Robi to legalnie.

I dlaczego cenzurujesz moje wypowiedzi? Mówiłem tylko, że autorka może ściągnąć jakiegoś YouTube Downloadera, nawet nie mam pojęcia czy taki program istnieje, zasad tematu nie łamię.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Ostatnio edytowano Pt maja 21, 2010 14:19 przez Mroczny Pasażer, łącznie edytowano 1 raz



Pt maja 21, 2010 14:14
Zobacz profil
Post Re: Darmowe i legalne mp3 w Internecie
70 najlepszych źródeł legalnych plików:

http://www.heptan.pl/article/90/70_najl ... ych_plikow


Pt maja 21, 2010 14:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Darmowe i legalne mp3 w Internecie
Mroczny Pasażer napisał(a):
Ale jak ktoś decyduje się na streaming to jednocześnie MUSI wyrazić zgodę na to, że jego utwór zostaje ściągany na dysk w taki lub inny sposób, nie rozumiesz? Nie da się inaczej.


Nieprawda. Ktoś udostępnia do słuchania na stronie, a więc nie do ściągnięcia sobie tego i słuchania gdzie indziej. To, że jest taka techniczna możliwość, to inna sprawa (bo nie da się zrobić, żeby jej nie było).

Mroczny Pasażer napisał(a):
Poza tym autorka pyta jak legalnie ściągnąć mp3 więc ja jej odpowiadam - legalnie, wg polskiego prawa może ściągnąć z czegokolwiek czy to będzie torrent, p2p, sciagnik.net czy cokolwiek. Robi to legalnie.

I dlaczego cenzurujesz moje wypowiedzi? Mówiłem tylko, że autorka może ściągnąć jakiegoś YouTube Downloadera, nawet nie mam pojęcia czy taki program istnieje, zasad tematu nie łamię.


Wg naszego prawa każde ściągnięcie (dla własnego użytku) muzyki jest legalne - niezależnie skąd. Co nie znaczy, że jest moralne (na ten temat toczą się dyskusje). Niech więc ten temat będzie takim, w którym będą polecane metody i źródła, które nie budzą wątpliwości moralnych, żeby osoby, które są takimi zainteresowane mogły bez wątpliwości po nie sięgać. A takimi są jedynie te, które są udostępniane przez/za zgodą autora/właściciela i użytkowane w sposób zgodny z ich wolą. W innym wątku możemy dyskutować czy faktycznie ściąganie z youtube (bez zgody autora/właściciela) i słuchanie na komputerze jest moralnie ok - moim zdaniem nie. OK?

_________________
Piotr Milewski


Pt maja 21, 2010 14:35
Zobacz profil WWW
Post 
Jumik, a skąd to się bierze że streaming się sam zapisuje na dysku? Bo ja nie wiem, może się i zapisuje, ale żeby to był trwały zapis, albo żeby go ponownie odsłuchać to już chyba trzeba mieć już specjalny program do tego?

Wreszcie to też nie jest przecież jednoznaczne. Ja słucham radia internetowego i czasem właśnie sobie nagrywam z niego utwory. Nikomu ich nie udostępniam, to nie różni się od zwykłego radia. Stacje na shoutbox.com są legalne, utrzymują się z reklam i z tego co wiem płacą tantiemy, jak każde radio.


Pt maja 21, 2010 15:03

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re:
Liam napisał(a):
Jumik, a skąd to się bierze że streaming się sam zapisuje na dysku? Bo ja nie wiem, może się i zapisuje, ale żeby to był trwały zapis, albo żeby go ponownie odsłuchać to już chyba trzeba mieć już specjalny program do tego?


Odtwarzany w internecie plik musi się gdzieś na komputerze zapisać, w czasoprzestrzeni nie zginie. Czasem jest automatycznie kasowany, a czasem zostaje i można go odnaleźć i odsłuchać.

Cytuj:
Wreszcie to też nie jest przecież jednoznaczne. Ja słucham radia internetowego i czasem właśnie sobie nagrywam z niego utwory. Nikomu ich nie udostępniam, to nie różni się od zwykłego radia. Stacje na shoutbox.com są legalne, utrzymują się z reklam i z tego co wiem płacą tantiemy, jak każde radio.


Chyba Ci się pomyliło z http://www.shoutcast.com/ To też jest dobre rozwiązania dla tych, którzy uważają, że ściąganie jest niemoralne.

I ja osobiście nie widzę nic złego w tym, że sobie dany utwór z danej stacji na własny użytek nagrasz. To tak samo jakbyś nagrywał z Eski czy TVNu, masz do tego prawo i wszystko jest ok dopóki na tych nagraniach nie zarabiasz.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pt maja 21, 2010 15:19
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:34
Posty: 299
Post Re: Darmowe i legalne mp3 w Internecie
Nie zgadzam się z Jumikiem, że ściąganie filmików z youtube jest niemoralne. Jeżeli dany filmik jest udostępniony przez samego twórcę, a nie zwykłego internautę, moim zdaniem ściągnięcie takiego filmiku nie jest nieetyczne. Argumentacja, że filmy na youtube są tylko do obejrzenia podczas połączenia z internetem, a wykorzystywanie innych programów do trwałego zapisu na dysk jest niemoralne i niezgodne z życzeniami twórcy wydaje mi się nietrafiony. Idąc tym torem rozumowania, można przyjąć, że nagrywanie z radia jest również niemoralne, ponieważ radio samo w sobie nie ma funkcji nagrywania, jest ono (nagrywanie) dodatkową funkcją dodaną do urządzenia, możemy więc założyć, że wykonawcy piosenek nadawanych w radiu nie życzą sobie, abyśmy je nagrywali, ale jedynie pozwalają nam na wysłuchanie ich w momencie nadawania danego utworu przez radio, a zatem nagrywanie piosenek z radia jest również niemoralne (działamy niezgodnie z życzeniami twórcy i posiadamy nagranie muzyczne bez płacenia). Z tego co pamiętam, Jumik nie uważa nagrywania z radia za niemoralne, a według jego własnych przesłanek takie nagrywanie jest również kradzieżą. Niekonsekwencja?

_________________
Poezjo, pod twoją obronę...
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska


[img]http://games.onego.ru/lastfm/ladysherlockian.png[/img]

Striving to better, oft we mar what's well.
William Shakespeare


Pt maja 21, 2010 16:52
Zobacz profil
Post 
Tak, chodziło mi o shoutcast, oczywiście. Dzięki :)


Pt maja 21, 2010 17:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 13:43
Posty: 112
Post Re: Darmowe i legalne mp3 w Internecie
"Wg naszego prawa każde ściągnięcie (dla własnego użytku) muzyki jest legalne - niezależnie skąd. Co nie znaczy, że jest moralne"
Nie za bardzo rozumiem w czym tkwi problem skoro ściąganie muzy z neta jest legalne. Co moze być niemoralnego w tym ze nie łamie się prawa?

I jeszcze jedno, nie wie ktoś jaka jest decyzja w sprawie ściągania księży? To chyba na nich powinniśmy się opierać.

Poza tym wydaje mi sie ze słuchanie muzyki na youtube to chyba nie jest nic złego. No bo jakby nawet ten utrór sam się sciągnie, to i tak nie da się z niego korzystać, a to że sobie jest gdzieś tam na dysku, leży zapomniany i nikt z niego nie korzysta to chyba nikomu nie szkodzi w sensie że artyście czy coś, prawda?

Wydaje mi się ze ta cała dyskusja z tym że słuchane utwory same się sciagają to troche szukanie dziury w całym, no bo jakby nie było ja juz wiele razy słuchałam sobie na YouTube i nigdy nawet nie zauwałyłam ze mi sie coś ściągneło, gdyby nawet tak bylo ja i tak nie umiałabym tego znaleźć na kompie ani otworzyć i pewnie nigdy nie będe próbować. Więc skoro nie korzystam z tego co się niechcąco znalazło na moim kompie , to można to traktowac jakby tego nie było....


Wt maja 25, 2010 12:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: Darmowe i legalne mp3 w Internecie
Cytuj:
"Wg naszego prawa każde ściągnięcie (dla własnego użytku) muzyki jest legalne - niezależnie skąd. Co nie znaczy, że jest moralne"
Nie za bardzo rozumiem w czym tkwi problem skoro ściąganie muzy z neta jest legalne. Co moze być niemoralnego w tym ze nie łamie się prawa?


Nie mam pojęcia właśnie. :S

Cytuj:
Poza tym wydaje mi sie ze słuchanie muzyki na youtube to chyba nie jest nic złego. No bo jakby nawet ten utrór sam się sciągnie, to i tak nie da się z niego korzystać, a to że sobie jest gdzieś tam na dysku, leży zapomniany i nikt z niego nie korzysta to chyba nikomu nie szkodzi w sensie że artyście czy coś, prawda?


Oczywiście, że nie jest, tak samo jak złe nie jest słuchanie muzyki na MTV (oh, wybaczcie, na tym badziewiu już dawno muzyka nie leci). I tak samo złe nie będzie nagrywanie muzyki z MTV jak i nagrywanie z YT. Jeden grzyb.

Cytuj:
Wydaje mi się ze ta cała dyskusja z tym że słuchane utwory same się sciagają to troche szukanie dziury w całym, no bo jakby nie było ja juz wiele razy słuchałam sobie na YouTube i nigdy nawet nie zauwałyłam ze mi sie coś ściągneło, gdyby nawet tak bylo ja i tak nie umiałabym tego znaleźć na kompie ani otworzyć i pewnie nigdy nie będe próbować. Więc skoro nie korzystam z tego co się niechcąco znalazło na moim kompie , to można to traktowac jakby tego nie było....


Bo to się zapisuje w plikach tymczasowych, które kasują się po wyłączeniu filmu lub czasem później, a czasem wcale i trzeba je ręcznie wywalić.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Śr maja 26, 2010 7:55
Zobacz profil
Post Re: Darmowe i legalne mp3 w Internecie
Mroczny Pasażer napisał(a):
Cytuj:
"Wg naszego prawa każde ściągnięcie (dla własnego użytku) muzyki jest legalne - niezależnie skąd. Co nie znaczy, że jest moralne"
Nie za bardzo rozumiem w czym tkwi problem skoro ściąganie muzy z neta jest legalne. Co moze być niemoralnego w tym ze nie łamie się prawa?


Nie mam pojęcia właśnie. :S


Dla mnie jest to proste jak pół metra drutu. Na zdrowy chłopski rozum... Jak ściągniesz z netu płytę wykonawcy, to masz ją za darmo. Nie wydajesz ani grosza. A wykonawca traci na tym. Cały sztab ludzi, z artystą na czele, stara się, pracuje dniami i nocami. I co? Później internauta ściągnie sobie album z netu. Za darmo. :(
Oczywiście, są regulaminy i prawne formułki. I z tego? Sumienie Was nie gryzie? Jeżeli ściągacie muzę z netu uważając, że jest legalna, to oszukujecie sami siebie. :)


Cz maja 27, 2010 12:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Darmowe i legalne mp3 w Internecie
Cytuj:
Dla mnie jest to proste jak pół metra drutu. Na zdrowy chłopski rozum...
Jak ściągniesz z netu płytę wykonawcy, to masz ją za darmo.
Nie wydajesz ani grosza. A wykonawca traci na tym.
Cały sztab ludzi, z artystą na czele, stara się, pracuje dniami i nocami. I co?
Później internauta ściągnie sobie album z netu. Za darmo. :(
Jeżeli bierzesz od kogoś ulotkę i za nią nie płacisz, to masz ją za darmo.
Jeśli jej nie zwrócisz, to jesteś złodziejem!
Oszukać możesz samego siebie, ale na pewno nie oszukasz Boga!
czmych napisał(a):
Oczywiście, są regulaminy i prawne formułki. I z tego?
Jak co z tego?
Legalny czyn jest legalny czy nielegalny?
Youtube jest legalny czy nielegalny?
Dlaczego filmiki naruszające prawa autorskie są usuwane z youtube'a, skoro cały serwis jest nielegalny?
czmych napisał(a):
Sumienie Was nie gryzie?
Jeżeli ściągacie muzę z netu uważając, że jest legalna, to oszukujecie sami siebie. :)
Jeśli masz coś darmowego legalnie, to nie oszukuj się (nie zagłuszaj swojego sumienia !) - choć
jest to "w majestacie prawa", to jednak GRZESZYSZ !

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Cz maja 27, 2010 12:50
Zobacz profil
Post Re: Moralność ściągania muzyki z Youtube, itp.
Elbrus... Sił brak... Może nie tak napisałem... Chodziło mi o to, że jak ktoś ściągnie muzę z internetu, to ma ją za darmo. Czyli za nią nie zapłacił. Czyli w pewnym sensie jest złodziejem. O to chodziło.


Cz maja 27, 2010 13:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Moralność ściągania muzyki z Youtube, itp.
czmych napisał(a):
Czyli za nią nie zapłacił. Czyli w pewnym sensie jest złodziejem.
Osoba głosująca na polityka popierającego in virto - jest w pewnym sensie mordercą.
Osoba płacąca za 3 sztuki jak za 2 ("bo promocja taka") jest w pewnym sensie złodziejem.
Osoba korzystająca z darmowych rozmów jest w pewnym sensie złodziejem.
Osoba uczestnicząca w koncercie "wstęp wolny" jest w pewnym sensie złodziejem.
Osoba oddychająca świeżym, morskim powietrzem jest w pewnym sensie złodziejem,
bo inni muszą dojeżdżać, a ten ktoś ma wszystko pod nosem za darmo.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Cz maja 27, 2010 14:07
Zobacz profil
Post Re: Moralność ściągania muzyki z Youtube, itp.
Kochany Elbrusek, jak zwykle łapie za słówka. Widać nie jestem tak inteligentny jak Ty, żeby zawsze dokładnie napisać. :mrgreen:
Osoba która ściąga z netu jest złodziejem. No co zadowolony? ;)

Cytuj:
Osoba oddychająca świeżym, morskim powietrzem jest w pewnym sensie złodziejem,
bo inni muszą dojeżdżać, a ten ktoś ma wszystko pod nosem za darmo.

Twoja inteligencja już rozrosła się do takich rozmiarów, że bzdury piszesz...


Cz maja 27, 2010 14:19
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL