Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Świadectwa doświadczania Boga 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So kwi 28, 2007 16:39
Posty: 67
Post Świadectwa doświadczania Boga
Hej, zachęcam do wrzucania świadectw tego jak Bóg działa w życiu różnych ludzi
Na początek wrzucę świadectwo doświadczenia Boga Żywego po wcześniejszym szukaniu Prawdy i czytaniu Słowa Bożego.
http://www.youtube.com/watch?v=5dfpzXMl ... re=related

_________________
One God and one aim
This is the destiny that we supposed to claim


Wt lis 15, 2011 18:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Świadectwa doświadczania Boga
Nawiązując do poprzedniego wpisu (o byłym księdzu) umieszczam świadectwo byłego pastora (a już katolika), profesora Scotta Hahna. Jest to niezwykły człowiek, jeden z takich, o których mogę powiedzieć: boży człowiek przepełniony charyzmą i łaską. Oto ono:
http://www.youtube.com/watch?v=aI0dqLiEyHE
Są polskie napisy, miło się słucha. Chyba aż sam przesłucham je sobie jeszcze raz :)

Polecam też jego książki, m.in.:
- Scott i Kimberly Hahn, "W domu najlepiej. Nasza droga do Kościoła katolickiego" (ang. Rome Sweet Home)
- "Przyczyny wiary: Jak rozumieć i wyjaśniać wiarę katolicką i jak występować w jej obronie" (ang. Reasons to Believe: How to Understand, Explain, and Defend the Catholic Faith)
Obydwie przeczytałem.

_________________
Piotr Milewski


Wt lis 15, 2011 19:01
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Świadectwa doświadczania Boga
świetne świadectwo kapłana z Kansas
http://dzieckonmp.wordpress.com/2012/10 ... to-pieklo/

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


So paź 27, 2012 20:16
Zobacz profil
Post Re: Świadectwa doświadczania Boga
https://www.youtube.com/watch?v=U3P7M_YMsjs to jest dość mocne świadectwo, wczoraj słyszałam je podczas rekolekcji u siebie w miejscowości. Uprzedzam, że to nie jest dla wrażliwych. Ja sama jestem taką i do teraz to przeżywam.


Wt maja 26, 2015 14:52

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 8:58
Posty: 4
Post Re: Świadectwa doświadczania Boga
A czy możecie polecić książki gdzie są opisywane podobne świadectwa?


Śr paź 18, 2017 8:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2012 16:01
Posty: 107
Post Re: Świadectwa doświadczania Boga
A macie jakieś swoje osobiste ?:) chętnie poczytam:)


N paź 22, 2017 9:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 20, 2024 12:16
Posty: 12
Post Re: Świadectwa doświadczania Boga
świadectwo nawrócenia Koguta
https://www.youtube.com/watch?v=lVIEaaV6Ybo


Wt lut 20, 2024 14:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1836
Post Re: Świadectwa doświadczania Boga
Przyznaję, że nie słyszałem o Kogucie. Wysłuchałem go i mam pytania:
# czy on po tej przemianie tak śpiewa i gra?; wcześniej też to samo robił?
# wspomina o charyzmatycznym spotkaniu; czy forumowicze akceptują taką duchowość, czyli wypowiadanie niezrozumiałych słów; jakieś ekscytacje, może padanie na ziemię i albo leżenie nieruchomo, albo zachowanie się raczej na sposób zwierzęcy (co widziałem na innych nagraniach ze spotkań charyzmatycznych - u protestantów i katolików)?

Wzmianka o sikaniu do kropielnic mnie zaszokowała! Pewnie tak było, jak mówi, więc naprawdę ludzie się takim płynem wodno-moczowym "namaszczali"; a może też dziecięce główki tym czymś polewano w ramach ceremonii zwanej chrztem(?)... Szok!!
[pomyślcie, że takich "kogutów" jest więcej i mają tego typu pomysły; będziecie teraz się zastanawiać, czy zawartość kropielnicy to jest na pewno H2O w czystej postaci? Ja bym był od teraz ciut niespokojny...]

Dzięki Angelka za to nagranie - jest szokująco-pouczające... Szokuje swą treścią, a poucza, że nie wolno nikogo przekreślać, bo zmiana życia może przyjść na każdego...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt lut 20, 2024 14:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 20, 2024 12:16
Posty: 12
Post Re: Świadectwa doświadczania Boga
Jerzy_67 napisał(a):
Przyznaję, że nie słyszałem o Kogucie. Wysłuchałem go i mam pytania:
# czy on po tej przemianie tak śpiewa i gra?; wcześniej też to samo robił?


Słuchałam kilka jego wypowiedzi, z tego co pamiętam jego nawrócenie nastąpiło ponad 25 lat temu, po tym wydarzeniu skończył studia - resocjalizację, założył rodzinę, pracuje z młodzieżą i jeździ po Polsce gdzie mówi o swoim świadectwie ;-)
Przed nawróceniem grał w jakimś zespole metalowym, ale w chwili gdy trafił na rekolekcje był już mocno uzależniony od heroiny i właściwie był już jedną nogą na tamtym świecie, więc etap zespołu musiał być wcześniej.

Tu jeszcze jedno jego świadectwo, ma nadzieję, że tytuł nie jest gorszący :oops:

Dobre Łotry - Ćpun w Kościele. Film. [Świadectwo wiary / Andrzej "Kogut" Sowa]
https://www.youtube.com/watch?v=zEepJBEUTkU


Wt lut 20, 2024 15:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 20, 2024 12:16
Posty: 12
Post Re: Świadectwa doświadczania Boga
Jerzy_67 napisał(a):
# wspomina o charyzmatycznym spotkaniu; czy forumowicze akceptują taką duchowość, czyli wypowiadanie niezrozumiałych słów; jakieś ekscytacje, może padanie na ziemię i albo leżenie nieruchomo, albo zachowanie się raczej na sposób zwierzęcy (co widziałem na innych nagraniach ze spotkań charyzmatycznych - u protestantów i katolików)?


Jerzy chciałam się odnieść jeszcze do tego, ale nie mogę już edytować tamtego posta, więc mam nadzieję, że nie łamię regulminu pisząc jeden post pod drugim :oops:

Myślę, że w kwestii spotkań charyzmatycznych to zależy, jak widać na powyższym przykładzie, takie spotkanie przyczyniło się do udrowienia i nawrócenia, a pewnie tutaj jak ze wszystkim można przesadzić i przejść na ciemną stronę mocy. Przykładem takich wątpliwych charyzmatyków są moim zdaniem osoby z Toronto Blessing, ale to już dotyczy protestantów, więc chyba rozmowa nie na to forum.


Wt lut 20, 2024 15:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1836
Post Re: Świadectwa doświadczania Boga
Angelka napisał(a):
jego nawrócenie nastąpiło ponad 25 lat temu
Czyli jest nadzieja, że przez ten czas wymieniono wodę w kropielnicy i solidnie umyto/odkażono ją?... Pewnie tak... [choć głowy to bym nie dał]

Angelka napisał(a):
mam nadzieję, że nie łamię regulminu pisząc jeden post pod drugim
Ta nadzieja jest uzasadniona i nawet większa niż przy kropielnicy, bo to się zdarza i masz usprawiedliwienie (inni, ja też, tak robią; niech to nie będzie normą, ale zdarzeniem).

Angelka napisał(a):
Myślę, że w kwestii spotkań charyzmatycznych to zależy, jak widać na powyższym przykładzie, takie spotkanie przyczyniło się do udrowienia i nawrócenia, a pewnie tutaj jak ze wszystkim można przesadzić i przejść na ciemną stronę mocy.
Oj, tak! Jestem pewien, że cienka jest granica między światłością a ciemnością; trzeba być bardzo ostrożnym, bo szatan działa skrycie!... Osobiście nie popieram ruchów charyzmatycznych z zachowaniami mi osobiście obcymi, jak np. glosolalia; ciągłe słyszenie Boga ("Pan mi powiedział..."); nie mówiąc nawet o większych "odjazdach"...

Angelka napisał(a):
Przykładem takich wątpliwych charyzmatyków są moim zdaniem osoby z Toronto Blessing, ale to już dotyczy protestantów, więc chyba rozmowa nie na to forum.
Popieram takie podejście, a rozmowa o tym nie jest tu zakazana; może być nawet wskazana, jeśli służy dociekaniu prawdy...
A za prawdę osobiście przyjmuję, to Bóg nie jest Bogiem zamieszania; a czy takie spotkania ultracharyzmatyczne nie są aby przykładem czegoś właśnie odwrotnego, czyli jest tam zamieszanie, harmider, rwetes i nikt nikogo nie słucha, bo każdy swoim "językiem" się odzywa na głos?...

Tu: https://youtu.be/01IRL7QxcJM
krótki filmik z końcową planszą informującą, że tego typu praktyki to nie tylko u protestantów, ale też u katolików!

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt lut 20, 2024 16:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 20, 2024 12:16
Posty: 12
Post Re: Świadectwa doświadczania Boga
Jerzy_67 napisał(a):
Czyli jest nadzieja, że przez ten czas wymieniono wodę w kropielnicy i solidnie umyto/odkażono ją?... Pewnie tak... [choć głowy to bym nie dał]


Przez tyle lat, to może nawet i całą kropielnicę wymieniono :-D

Jerzy_67 napisał(a):
Oj, tak! Jestem pewien, że cienka jest granica między światłością a ciemnością; trzeba być bardzo ostrożnym, bo szatan działa skrycie!... Osobiście nie popieram ruchów charyzmatycznych z zachowaniami mi osobiście obcymi, jak np. glosolalia; ciągłe słyszenie Boga ("Pan mi powiedział..."); nie mówiąc nawet o większych "odjazdach"...


Mi takie ruchy nie są bliskie, bo wolę modlitwę w ciszy - kontemplacja/medytacja, ale nie chcę oceniać innych form duchowości, bo jak widać choćby na powyższym przykładzie, mogą one być pomocne i niektórzy ludzie się w tym odnajdują. Myślę, że wszystko co przybliża ludzi do Boga jest dobre, a ostrożność oczywiście zawsze jest wskazana, ale to nie dotyczy tylko takich ruchów.

Jerzy_67 napisał(a):
Popieram takie podejście, a rozmowa o tym nie jest tu zakazana; może być nawet wskazana, jeśli służy dociekaniu prawdy...
A za prawdę osobiście przyjmuję, to Bóg nie jest Bogiem zamieszania; a czy takie spotkania ultracharyzmatyczne nie są aby przykładem czegoś właśnie odwrotnego, czyli jest tam zamieszanie, harmider, rwetes i nikt nikogo nie słucha, bo każdy swoim "językiem" się odzywa na głos?...

Tu: https://youtu.be/01IRL7QxcJM
krótki filmik z końcową planszą informującą, że tego typu praktyki to nie tylko u protestantów, ale też u katolików!


Wszystko ma swój czas, jednym ludziom w wierze pomagają mocniejsze wrażenia, emocje i takie bardziej rozrywkowe formy religijności, innym na jakimś etapie przestaje to być potrzebne. Tu oczywiście problem pojawia się, gdy zamiast na Boga, to zaczyna się kłaść nacisk na samo szukanie wrażeń, cudów i dziwów, a mam wrażenie, że ci wątpliwi charyzmtycy właśnie w takim kierunku idą.


Wt lut 20, 2024 17:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1836
Post Re: Świadectwa doświadczania Boga
Angelka napisał(a):
Tu oczywiście problem pojawia się, gdy zamiast na Boga, to zaczyna się kłaść nacisk na samo szukanie wrażeń, cudów i dziwów, a mam wrażenie, że ci wątpliwi charyzmtycy właśnie w takim kierunku idą.
Mam to samo zdanie. Pogoń za cudami i znakami jest charakterystyczna dla pewnych kręgów chrześcijańskich; nie jest, wg mnie, potrzebne, by za tym gonić i koniecznie musieć doświadczać, bo jak nie ma tego, to coś jest nie tak...
Za dni Jezusa też chciano od Niego znaków i cudów; nie był On chętny te oczekiwania spełniać, a wręcz je ganił!

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt lut 20, 2024 17:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 20, 2024 12:16
Posty: 12
Post Re: Świadectwa doświadczania Boga
Jerzy_67 napisał(a):
Pogoń za cudami i znakami jest charakterystyczna dla pewnych kręgów chrześcijańskich; nie jest, wg mnie, potrzebne, by za tym gonić i koniecznie musieć doświadczać, bo jak nie ma tego, to coś jest nie tak...


Takie podejście może być bardzo zwodnicze, bo może się okazać, że upragnione cuda czy inne dziwne zjawiska wcale nie pochodzą od Boga. O ile w niektórych przypadkach cuda mogą przywrócić ludzi do wiary i są pomocne, to już usilne szukanie tego, może działać wręcz odwrotnie i odciągać ludzi od Boga. Już nie pamiętam który święty mistyk doradzał, żeby absolutnie żadnych cudów nie pragnąć i nie dążyć do tego, a nawet gdy się pojawiają, to zachować zdrowy sceptycyzm.


Wt lut 20, 2024 17:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1836
Post Re: Świadectwa doświadczania Boga
Tak! Tragicznym błędem jest mniemanie, że wszystko, co cudowne, ma tylko jedno źródło: Boga... Nie! Biblia jasno tego naucza, że szatan i demony mogą czynić cuda, np.:
    Ap 16,13-14 PAU
    (13) I zobaczyłem, jak z gardzieli smoka, z gardzieli bestii i z ust fałszywego proroka wyszły trzy duchy nieczyste podobne do ropuch.
    (14) Były to duchy demoniczne, które czynią znaki. Udają się one do królów całej ziemi, aby zgromadzić ich do walki na wielki dzień Wszechmocnego Boga.

Przy okazji: gdybyś chciała mieć fajne miejsce zdatne do czerpania stamtąd cytatów z Pisma (oraz wyszukiwania wersetów), to nie znam lepszego - https://biblia.apologetyka.co/read

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt lut 20, 2024 17:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL