Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Trolle i yesmeni 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Trolle i yesmeni
Podwórkowi sataniści i gimboateiści zamiast być na swoich forach, często wchodzili na fora religijne by tam pobluzgać. Takie trolle.
Potem pojawił się Troll 2.0: wytworne i grzeczne namawianie do ateizmu i satanizmu.
Nowym wynalazkiem Trolli 3.0 jest inspirowanie się ruchem The Yes Men:

Cytuj:
Ich główną metodą jest satyra: udając korporacyjnych lub rządowych reprezentantów, często wypowiadają się w sposób bardzo kontrowersyjny o pracownikach i konsumentach, następnie wskazując na brak szoku czy złości na ich dowcip, kiedy nikt nie zauważa, że "reakcyjna" retoryka była jedynie żartem. Ich metoda w takich wypadkach polega na swoistym "reductio ad absurdum", czyli na wyprowadzaniu konsekwentnych, a zarazem absurdalnych i oburzających wniosków z działań korporacji i rządów różnych państw. Stąd ich angielska nazwa: "yes-meni", "potakiwacze"; ich taktyką nie jest kontestacja, lecz paradoksalnie - "potakiwanie".

https://pl.wikipedia.org/wiki/The_Yes_Men

Korzystając z anonimowości wchodzą na fora i udają osoby wierzące, pouczając innych i prezentując wiarę jako coś odstręczającego. Aby każdy pomyślał "jeśli tak pisze osoba wierząca, to ja nie chcę mieć z wiarą nic wspólnego!". Trzeba zwłaszcza uważać na osoby, które nowe pojawiają się na forach i głoszą potakiwanie. W ogóle to bardzo żałosne że muszą stosować takie metody.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N gru 31, 2023 9:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Trolle i yesmeni
W kontekście jakiejś Rosji, to wiadomo, że mają zawodowych trolli, którzy przyjmują różne taktyki.

Poza tym jednak myślę, że zawsze byli ludzie, którzy autentycznie mają poglądy, które są szkodliwe dla spraw lub idei, jakie sami popierają. Nie zawsze są to osoby, które świadomie szkodzą.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N gru 31, 2023 11:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Trolle i yesmeni
Rosyjskie "ruskie" trolle działają tak że zalewają tysiącami komentarzy na przykład na Twitterze (X) często wzajemnymi za to skrajnymi poglądami.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N gru 31, 2023 15:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL