Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 13:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 zdrowieducha.pl 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 18:13
Posty: 63
Post zdrowieducha.pl
są rózne drogi poznania GO

Najwazniejsze jest uswiadomic sobie, ze nie jestesmy sami i dazyc do polaczenia miedzy nami.

Polecam zatem strone http://zdrowieducha.pl


Obrazek

_________________
Obrazek


Wt sie 28, 2012 18:19
Zobacz profil WWW
Post Re: zdrowieducha.pl
Wszedłem tam z ciekawości i już z brzegu natrafiłem na "genialny" cytat: "Nasze ciało jest w rzeczywistości produktem naszych myśli". Że co? Gdybyśmy nie mieli ciała, nie moglibyśmy myśleć!

Nie polecam nikomu tej strony.


Śr sie 29, 2012 0:03
Post Re: zdrowieducha.pl
MIXer napisał(a):
Wszedłem tam z ciekawości i już z brzegu natrafiłem na "genialny" cytat: "Nasze ciało jest w rzeczywistości produktem naszych myśli". Że co? Gdybyśmy nie mieli ciała, nie moglibyśmy myśleć!
Nie polecam nikomu tej strony.


Nie wiem jak Ty myślisz, ale u mnie jest to ściśle powiązane z procesami w mózgu :D I ciekawy wniosek odwrócony, ja bym chyba nie wpadła na to. Raczej potraktowałabym ten cytat jako nawiązanie do tego jak dalece psyche wpływa na fizyczność na dość podstawowym poziomie. A to już również zagadnienie medyczne.

Stronka, jak stronka, jedna z wielu takich w necie, szeroko pojęta duchowość i te sprawy. Przynajmniej w miarę estetyczna, bez mrugających obrazków w kolorkach pastelowych i reklam tanich medalików ze świętymi. Ale ja mam dość mocno spersonalizowane wyświetlanie stron może dlatego.


Śr sie 29, 2012 0:28
Post Re: zdrowieducha.pl
Breta napisał(a):
Nie wiem jak Ty myślisz, ale u mnie jest to ściśle powiązane z procesami w mózgu :D I ciekawy wniosek odwrócony, ja bym chyba nie wpadła na to. Raczej potraktowałabym ten cytat jako nawiązanie do tego jak dalece psyche wpływa na fizyczność na dość podstawowym poziomie. A to już również zagadnienie medyczne.
No tak, ja nie mam pojęcia, jak sensownie zinterpretować to zdanie. I wydawało mi się, że "ciało" oznacza całego człowieka, a nie tylko skórę... ale pewnie tak również można pomyśleć.


Śr sie 29, 2012 0:58
Post Re: zdrowieducha.pl
Ile ludzi tyle zdań :-) jestem pod wrażeniem tego jak odwróciłeś wnioskowanie, to było jak świeży prysznic w stosunku do mojej ciągłej jednokierunkowej "myśleninie".
Choć dla mnie ciało oznacza Właśnie całego człowieka, ale nie bez powodu mówi się o psychice i ciele, wzajemnym wpływie - tzn. cielesność na psychikę (np. depresja endogenna) i psychiki na cielesność (choroby autoimmunologiczne o podłożu psychogennym).


Śr sie 29, 2012 1:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 18:13
Posty: 63
Post Re: zdrowieducha.pl
Jeśli chcesz wiedzieć z czego zbudowane jest ciało zacznij studiować biologię, ale nie zapominaj o prawach fizyki, bo są pewne luki we wszystkich dziedzinach, dlatego jedna nauka potrzebuje drugiej, by ta uzupełniła ją w pewnym miejscu. To jak puzle - by powstala jedna calosc potrzeba wielu czesci.
;)

_________________
Obrazek


Śr sie 29, 2012 10:22
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: zdrowieducha.pl
Cytuj:
Nasze ciało jest w rzeczywistości produktem naszych myśli

W pierwszej chwili zaliczyłem ROTFLa. No bo jak to, to ten stary dowcip o milicjancie, co powiedział "myślę, więc jestem" - i znikł... opowiada prawdę biologiczną? Ciało, fizyczne mięcho, jako produkt umysłu - z tak silnym spirytualizmem jeszcze się nie spotkałem.

Ale potem przypomniałem sobie o czymś, co się nazywa homunkulus. To jest taki fragment mózgu, który generuje wewnętrzną reprezentację naszego ciała w umyśle. Wytniesz kawałek - i nie jesteś świadom własnej ręki. Pobudzisz kawałek - i "wyrasta" Ci kończyna fantomowa. Jazda na resorach.

Także myślę, że ktoś coś usłyszał-przeczytał i mu zadzwoniło, tylko niekoniecznie tam, gdzie trzeba...

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Cz wrz 20, 2012 19:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL