Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Strona nie dla gender 

Gender,tak czy nie.
Tak 24%  24%  [ 10 ]
Nie 52%  52%  [ 22 ]
Nie wiem 14%  14%  [ 6 ]
Nie slyszalem 10%  10%  [ 4 ]
Liczba głosów : 42

 Strona nie dla gender 
Autor Wiadomość
Post Re: Strona nie dla gender
Cawilian napisał(a):
Ponieważ jestem pesymistą, to wiem, jak się to wszystko skończy i mogę was w tym względzie oświecić.

    Konkordat Kościoła z władzami Polski pęknie w zakresie małżeństwa i będzie tak:

    Po katolickim małżeństwie, mężczyzna będzie się rejestrował jako kobieta i zawierał cywilne małżeństwo homoseksualne ze swoją żoną, dzięki czemu będą razem objęci wszelkimi udogodnieniami tego (censored) ustawodawstwa.

Rzeczywiście straaaaszny z Ciebie pesymista :)


Pt lut 14, 2014 13:42
Post Re: Strona nie dla gender
Alus napisał(a):
Cawilian napisał(a):
Ponieważ jestem pesymistą, to wiem, jak się to wszystko skończy i mogę was w tym względzie oświecić.

    Konkordat Kościoła z władzami Polski pęknie w zakresie małżeństwa i będzie tak:

    Po katolickim małżeństwie, mężczyzna będzie się rejestrował jako kobieta i zawierał cywilne małżeństwo homoseksualne ze swoją żoną, dzięki czemu będą razem objęci wszelkimi udogodnieniami tego (censored) ustawodawstwa.
Rzeczywiście straaaaszny z Ciebie pesymista :)
Mój pesymizm bierze się stąd, że:

    Po pierwsze
    Pomimo wszelkich działań opóźniających ustawodawstwo gender zostanie jednak wprowadzone.

    Po drugie
    Nastąpi korozja konkordatu

    Po trzecie
    W świadomości społecznej gender zostanie oswojony. Przestanie być zagrażającym rodzinie absurdem, a stanie się mechanizmem, który można wykorzystać do własnych celów.
    Pieniądze są ślepą plamką moralności. Jeżeli coś daje kasę, to jest dobre, a reszta nas nie interesuje. Jest to myślenie, które się sprawdza w odniesieniu do maszyn zbyt skomplikowanych, aby je studiować. Większości nie interesują podstawy budowy procesora. Skoro działa i jest przydatny, to wystarczy.
    W ten sposób ustawodawstwo gender stanie się maszyną, czarną skrzynką, która daje pieniądze, gdy się ją odpowiednio połaskocze.
    Tak naprawdę, gdyby czarna magia przynosiła wymierne korzyści, społeczeństwo byłoby gotowe zaakceptować ofiary z dzieci, byle by tylko się wzbogacić.

Dlatego jestem pesymistą.


So lut 15, 2014 14:02
Post Re: Strona nie dla gender
Tylko obrzeża społeczeństwa, w granicach max 5%.
A podobny margines zawsze nie mieścił się w standardach przyjętych w danym okresie czasowym..


So lut 15, 2014 14:44
Post Re: Strona nie dla gender
Kiedyś w ten sam sposób oswojono PRL. Wszyscy brali w tym udział.


So lut 15, 2014 14:49
Post Re: Strona nie dla gender
Cawilian napisał(a):
Kiedyś w ten sam sposób oswojono PRL. Wszyscy brali w tym udział.

Wszyscy nie mieli możliwości zwiać z jedynie słusznego systemu.
Czytam aktualnie książkę "Smok wawelski nad Tamizą" N. Devisa. Autor opisuje sytuację z lat 70-tych gdy opiekował się w Krakowie grupą studentów z USA. Jedna z dziewcząt jako temat swej pracy wzięła opracowanie sylwetki komunisty. Po 2 tygodniach żaliła się Devisowi, że rozmawiała z dziesiątkami ludzi i nie napotkała żadnego komunisty. Devis umożliwił jej rozmowę z sekretarzem uczelnianej PZPR. Na dociekania studentki sekretarz odpowiedział, że jest pragmatykiem.
Pragmatycznie nie dało się usunąć "wielkiego brata", więc "wszyscy PZPR-owcy brali udział".....jako rzodkiewki.....a jacy oni teraz gorliwi patrioci i katolicy...
Podobnie jest z innymi ideologiami kolidującymi z istotą człowieka.....przeminą zabierając ze sobą niewielki odsetek.
Na dodatek gdy przystojny facet zmienia się w nieurodziwą kobietę, to raczej nie działa to jako zachęta :D


So lut 15, 2014 15:07
Post Re: Strona nie dla gender
Alus napisał(a):
Podobnie jest z innymi ideologiami kolidującymi z istotą człowieka.....przeminą zabierając ze sobą niewielki odsetek.
Nie chodzi mi o zmianę wiary, tylko mentalności i moralności. Do tej pory wiele osób mówi, że w PRL było lepiej, choć przecież nie utożsamiają się z komunistami. Problem polega na tym, że nie da się rozdzielić jednego od drugiego. To, że w PRL było mało ideowych komunistów, nie zmienia faktu, że było wielu karierowiczów. Ten mechanizm jest powszechny. W Kambodży też nie było wielu ideowców wśród Czerwonych Khmerów. Większość z nich była karierowiczami. Co nie zmienia faktu, że pozostawili po sobie piramidy z ludzkich czaszek.

Cytuj:
Na dodatek gdy przystojny facet zmienia się w nieurodziwą kobietę, to raczej nie działa to jako zachęta :D
Chcesz gender-kobiecie zabraniać przebierania się w męskie ciuszki, kiedy ma na to ochotę?.. no wiesz - to ty nietolerancyjna jesteś.


So lut 15, 2014 15:35
Post Re: Strona nie dla gender
Cawilian napisał(a):
Alus napisał(a):
Podobnie jest z innymi ideologiami kolidującymi z istotą człowieka.....przeminą zabierając ze sobą niewielki odsetek.
Nie chodzi mi o zmianę wiary, tylko mentalności i moralności. Do tej pory wiele osób mówi, że w PRL było lepiej, choć przecież nie utożsamiają się z komunistami. Problem polega na tym, że nie da się rozdzielić jednego od drugiego. To, że w PRL było mało ideowych komunistów, nie zmienia faktu, że było wielu karierowiczów. Ten mechanizm jest powszechny. W Kambodży też nie było wielu ideowców wśród Czerwonych Khmerów. Większość z nich była karierowiczami. Co nie zmienia faktu, że pozostawili po sobie piramidy z ludzkich czaszek.

fakt, ale ja wierzę w rozsądek Polaków.

Cytuj:
Chcesz gender-kobiecie zabraniać przebierania się w męskie ciuszki, kiedy ma na to ochotę?.. no wiesz - to ty nietolerancyjna jesteś.

Nie zrozumiałeś mnie.
Ja tylko kontestuję fakt, że Krzysztof był zdecydowanie ładniejszy niż Anna.

I mamy 3 złoto w Soczi :-D :brawo:


So lut 15, 2014 16:13
Post Re: Strona nie dla gender
Alus napisał(a):
fakt, ale ja wierzę w rozsądek Polaków.
W PRL pauperyzacja społeczeństwa doprowadziła do tego, że kradzież tzw. państwowego przestała być postrzegana jako grzech. Komuniści odeszli, ludzie przyznali się do chrześcijaństwa, a nawyki zostały. Nawyki płynące z rozsądku.

Cytuj:
Cytuj:
Chcesz gender-kobiecie zabraniać przebierania się w męskie ciuszki, kiedy ma na to ochotę?.. no wiesz - to ty nietolerancyjna jesteś.
Nie zrozumiałeś mnie.
Ja tylko kontestuję fakt, że Krzysztof był zdecydowanie ładniejszy niż Anna.
Przecież to będzie tylko fikcja urzędowa. Wpis w dowodzie, że dany mężczyzna jest kobietą. Bez zmiany imienia, budowy ciała i - rzecz jasna - osobowości.


So lut 15, 2014 16:52
Post Re: Strona nie dla gender
Cytuj:
Przecież to będzie tylko fikcja urzędowa. Wpis w dowodzie, że dany mężczyzna jest kobietą. Bez zmiany imienia, budowy ciała i - rzecz jasna - osobowości.

Pani poseł Anna rzeczywiście może niewiele zmieniła fizjonomię.
A osobowość? - chyba jednak w ciele Krzysztofa posiadała osobowość Anny. Bo trudno uwierzyć aby to był jedynie kaprys, czy ideologia.


So lut 15, 2014 17:26
Post Re: Strona nie dla gender
Ach, o nieguś ci chodzi. W pojedynczych przypadkach rzeczywiście może dojść do takiego stopnia zaangażowania. Tyle że, jak sama zauważyłaś - to raczej obrzeże społeczeństwa. Większość na to nie pójdzie.


So lut 15, 2014 21:21

Dołączył(a): Pn sie 12, 2013 18:59
Posty: 60
Post Re: Strona nie dla gender
Ja nie jestem takim pesymista,to jest grozne,ale mysle,ze wytraca rozped,dynamika brala sie z tego,ze szerzylo sie w mediach i wsrod przekonanych,gdy wiecej oso zrozumialo o co chodzi to zaszkodzilo to ideologom gender.Tym bardziej,ze zlosci atakuja przeciwnikow.Taktyka oswajania sie nie udala,zostala zdemaskowana.Ato boli i zlosci.


N lut 16, 2014 16:36
Zobacz profil
Post Re: Strona nie dla gender
enha napisał(a):
.Ato boli i zlosci.

Boli i złości przede wszystkim ignorancja i brak umiejętności komunikowania się za pomocą określonych terminów :D Choć czasem budzi to już tylko żałość. Mniej więcej taką samą, jak u katolików, którzy gdzieś czytają o związkach z kanibalizmem - niby mozna zrozumieć skąd pochodzą takie twierdzenia, ale jakoś nie bardzo wiadomo z której strony zacząć, żeby wyprostować. Może nawet w ogóle lepiej wzruszyć ramionami.

W temacie
http://www.krytykapolityczna.pl/artykul ... -katechizm


I uzupełniający wpis już na blogu autora powyższego artykułu
http://nrdblog.cmosnet.eu/2013/12/polsc ... iele-kuby/

(zapomniałam dodać, jakby się udało połączyć z poprzednim postem, byłoby fajowo:) )


Nie odnoszę się do całości twórczości autora, tylko to konkretnych tez, dotyczących tego, skąd mogła wziąć się aż taka bariera komunikacyjna i szumy na łączach.


Pt kwi 25, 2014 14:57
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL