Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Strona nie dla gender 

Gender,tak czy nie.
Tak 24%  24%  [ 10 ]
Nie 52%  52%  [ 22 ]
Nie wiem 14%  14%  [ 6 ]
Nie slyszalem 10%  10%  [ 4 ]
Liczba głosów : 42

 Strona nie dla gender 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 12, 2013 18:59
Posty: 60
Post Strona nie dla gender
Ciekawa strona odnoszaca sie do tego,co nas zalewa:

Http://www.niedlagender.pl


Wt wrz 03, 2013 22:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 16:27
Posty: 331
Post Re: Strona nie dla gender
Bardzo ciekawe pytanie, a najbardziej ciekawe, co poeta miał na myśli. "Czy, obywatelu, popierasz istnienie płci, czy też jesteś przeciwny"? Naprawdę płeć was zalewa?


Cz wrz 05, 2013 5:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 04, 2013 21:36
Posty: 62
Post Re: Strona nie dla gender
Zastanawia mnie mechanizm dopuszczania do nas; zła. Panem i Władcą całej rzeczywistości jest nasz Stwórca; Miłosierny i Sprawiedliwy. Jak to się wiec staje; że w powszechnym odczuciu rządzi nami zło?

Wyobrażam sobie taką sytuację: do Pana Boga przychodzi Lucyfer i mówi; że na dany obszar życia człowieka duchowo został zaproszony. Stwórco obszar ten należy się wiec mnie Lucyferowi, bym lepiej mógł komunikować się z ''poddanymi''.

Stwórca: jako że nie ma Sprawiedliwości bez Miłosierdzia; oddaje szanując wolna wolę tych co zdecydowali.
Pismo Św. podaje; abyśmy nie analizowali ''tych obszarów zła'', czyichś nieszczęść, tylko brali to do siebie jako ''nauczkę''.

Czyli rozumiem, że; każde wskazywanie palcem, szydzenie, pokazywanie jest tworzeniem i przystępowaniem do INNEGO OBSZARU ZŁA. To ''poddaństwo'' Złemu na innym Jego ''obszarze działania''.

Czy my aby na pewno jesteśmy więc chrześcijanami? Czy my chcemy przynależeć do Obszaru Boga: Obszaru Miłości i Miłosierdzia, żyjąc w Jedności zwaną Kościołem? Czy rozumiemy co oznacza nasze przyłączenie do Królestwa Jezusa już tutaj w ziemskiej rzeczywistości?

Myślę że wygłaszając ''NIE''; tak prawdziwie to opowiadamy się za nim tworząc ''nowy obszar''.
A przecież o zbiorach jako dzieci uczymy się już w szkole podstawowej. Czy nic nie rozumiemy?


Cz wrz 05, 2013 7:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Strona nie dla gender
Cytuj:
Czyli rozumiem, że; każde wskazywanie palcem, szydzenie, pokazywanie jest tworzeniem i przystępowaniem do INNEGO OBSZARU ZŁA. To ''poddaństwo'' Złemu na innym Jego ''obszarze działania''.

ukazywanie palcem zła, nie jest szydzeniem! Ideologia gender przeczy Pismu św. i mówi: zdecyduj sam o swojej płci. Cała Biblia pełna jest proroków, którzy wytykali zło, wypaczenia i błędy. Ale nikt nie szydził. Szybko przykleiłeś łatkę do przeciwników ideologii gender.

Zgodnie z Ewangelią, nie możemy milczeć wobec zła. Niepokazanie palcem, co tak na prawdę niesie gender - jest złe, dla tych którzy mają świadomość tego zagrożenia.

Ja w wolności dziecka bożego mówię: to jest zło! i za to zostanę napiętnowany, już z resztą jestem, ale nie będę złorzeczył ludziom, którzy tam są, bo oni też są dziećmi tego samego Boga, i On kocha każdego z nich.


Cz wrz 05, 2013 21:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 12, 2013 18:59
Posty: 60
Post Re: Strona nie dla gender
Oczywiscie,pokazywanie zla nie jest szydzeniem,to my jestesmy wyszydzani,osmieszani.Ja tez uwazam,ze gender to humbug,wymysl,ktory nic nie wnosi,miesza w glowach.Ale przez to jest grozny,trzeba jasno wyrazic swoj sprzeciw.


N wrz 08, 2013 8:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 12, 2013 18:59
Posty: 60
Post Re: Strona nie dla gender
W ankiecie sa dwa glosy nie slyszalem.to mnie tez zastanawia,bo chyba bez problemu mozna sie z tym spotkac,chocby w mediach.


N wrz 08, 2013 8:18
Zobacz profil
Post Re: Strona nie dla gender
dimko napisał(a):
Ideologia gender przeczy Pismu św. i mówi: zdecyduj sam o swojej płci.

dimko napisał(a):
gender - jest złe, dla tych którzy mają świadomość tego zagrożenia.


Pomijam to, że "mówi", ale o co dokładnie chodzi w tych słowach "zdecyduj sam o swojej płci" i jaki to a związek z płcią społeczno-kulturową?
Czy negujesz samą ideę tego, że co prawda biologia łączy osobników i osobniczki naszego gatunku, bagaż kulturalny, uwarunkowania społeczne i kulturalne dzielą? Czy chodzi o coś innego? Może terminologię inaczej rozumiemy? W jakim kontekście w tych postach rozumiecie "gender" - samo słowo gender tylko i wyłącznie?

enhato napisał(a):
my jestesmy wyszydzani,osmieszani.

Jeżeli ktoś korzysta ze słów, które zostały jasno zdefiniowane i ich znaczenie jest dość oczywiste, a nie jest w stanie stworzyć wypowiedzi z której choćby z kontekstu widać, że poznał i zrozumiał to znaczenie, to nikt go nie musi ośmieszać...

enhato napisał(a):
Ja tez uwazam,ze gender to humbug,wymysl,ktory nic nie wnosi,miesza w glowach.Ale przez to jest grozny,trzeba jasno wyrazic swoj sprzeciw.


Dlaczego uważasz, że nic nie wnosi? W zasadzie słowo gender to kategoria, powstała w ramach zapotrzebowania na krótkie szybkie określenie dość oczywistych rzeczy. Dzięki temu zamiast za każdym razem peorować przez 20 min moją wypowiedź należy umieścić w kontekście i brać pod uwagę następujące zagadnienia" można sobie powiedzieć "w kontekście teorii gender". To takie określenie, a w wielu przypadkach element konkretnej metodologii badawczej. Gender jako termin można odnosić nie tylko do opisywania jakiś aspektów rzeczywistości tu i teraz, ale i przyszłych i przeszłych, a to oznacza, że interpretacja dążąca w kierunku "to wymysł" i skłanianie się ku dawniejszej, o wiele bardziej ograniczonej terminologii, traktując to z nostalgią ("dawniej nie było gender", jak twierdzą niektórzy) jest nielogiczna u podstaw.

Nie jestem dokładnie pewna, ale być może problemem jest nieprawidłowe posługiwanie się terminologią.

Z delikatną ironią chciałam również napomknąć, że się ostatnio coś środowiska pewne na gender wzburzyły - szanowni państwo, toć to już koncepcja dość "stara" :) Za zagadnienie płciowości w teorii queer byście się zabrali, w takim wypadku przynajmniej nikt by nie grzeszył tak potwornie przeciw logice pisząc "nie dla queer" albo "queer to humbug, zło", byłoby to przynajmniej na jakimś poziomie semantycznym.


Cz lis 14, 2013 5:00

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Strona nie dla gender
gender jest to pseudonauka
http://paragraf23.salon24.pl/526079,har ... w-norwegii


Pt lis 15, 2013 9:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Strona nie dla gender
norweski komik na tropach absurdów gender
http://www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg#t


Śr lis 20, 2013 0:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 16:27
Posty: 331
Post Re: Strona nie dla gender
A co jest tam absurdem? Oglądnąłem i żadnego nie zauważyłem. W ogóle w tym temacie nie widzę żadnych argumentów, tylko prostackie twierdzenia w stylu "dwie nogi - źle".


Cz lis 21, 2013 6:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Strona nie dla gender
No ale czego Ty chcesz od ludzi? Chrześcijanie nie rozróżniają Szatana (Nieprzyjaciela), który zawsze szerzy zło, od diabła (trickstera), który głównie psoci, a zło i dobro się w jego czynach przeplata.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Cz lis 21, 2013 7:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post Re: Strona nie dla gender
No i mamy kolejną wojnę naukowo religijną .
Jest to jaskrawy przykład na idiotyczność koncepcji NOMA .

Nauka wypowiada się o otaczającej nas rzeczywistości . Religia próbuje robić to samo , stąd konflikty , ze względu na różną metodologie .
Tak było w przypadku:
- fizyki/kosmologii [ heliocentryzm vs. geocentryzm ]
- geologii [ teoria młodej ziemi vs. geologia ]
- medycyny [ anatomia vs. nauka o świętości ciała , wszelkie cuda medyczne ]
- biologia [ ewolucjonizm vs. kreacjonizm , rozrodczość i płciowość , itd .... ]
- nauki społeczne [ religijny feudalizm vs. demokracja i komunizm ]
- filozofia [ przy założeniu że to nauka :) - przykładów bez liku ]
- religioznastwo [ niejako z definicji ]
- historia [ historia vs. historia kościoła ]
No i pewnie jeszcze wiele innych .

Jest to starcie którego religia wygrać nie może , ponieważ religia opiera się z definicji na poglądach nieuzasdnionych , a nauka na poglądach uzasadnienie posiadających .
Dlatego też dzisiejsi przeciwnicy nauki o płciowości człowieka będą w przyszłości kulą u nogi religii , stanowiąc dla niej taki sam obciach jak teologiczni obrońcy geocentryzmu , kreacjonizmu , feudalizmu i faszyzmu , itd ......

Jeśli wierzącym ustalenia genderyzmu się nie podobają , to powinni włączyć się w rozwój tej dziedziny nauki , przedstawić dowody i zawrócić naukowców z błędnej ścieżki .
No ale do tego trzeba by mieć jakieś argumenty poza tradycją plemion pasterskich z przed 2000 lat .
Tak więc rozdzwięk miedzy nauka i religią będzie się pogłębiał ,aż do zaniku religii w obecnej postaci .

_________________
-p => [ p => q ]


Pt lis 22, 2013 12:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Strona nie dla gender
widocznie Norwegowie sa lepiej wykształceni bo dopatrzyli sie i zamknęli gender studia w norwegi


Pt lis 22, 2013 20:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 16:27
Posty: 331
Post Re: Strona nie dla gender
Widocznie mało było chętnych albo poziom kiepski (co podejrzewam, jeśli pracowali tam tacy naukawcy, jak przedstawieni w tym norweskim filmiku), to zamknęli. Jakby gdzieś zamknęli instytut fizyki albo biotechnologii, to cośkolwiek by z tego wynikało?


N lis 24, 2013 17:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 12, 2013 18:59
Posty: 60
Post Re: Strona nie dla gender
Gender nie jest nauka,tak jak nie byl nia marksizm.Choc oczywiscie byly tabuny profesorow i instytutow,jesli czyms jest to wiara,oczywiscie laicka.


Pn gru 16, 2013 22:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL