Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 FRONDA: Palenie kart tarota pomaga zdrowiu! 
Autor Wiadomość
Post Re: FRONDA: Palenie kart tarota pomaga zdrowiu!
Cytuj:
Przedstawione tu rysunki nie są kartami Tarota

Myśle, że Ś.Nowicki jeszcze na swoim "fachu" się zna.


Pn sty 13, 2014 11:00
Post Re: FRONDA: Palenie kart tarota pomaga zdrowiu!
sharp7 napisał(a):
Cytuj:
Przedstawione tu rysunki nie są kartami Tarota

Myśle, że Ś.Nowicki jeszcze na swoim "fachu" się zna.

A ja myślę, że próbuje wprowadzić nowe elementy aby swój "fach" nieco ubarwić, "uatrakcyjnić". Jest w tym daleko poza głównym nurtem w swej naturze konserwatywnym (choc ezoterycy z niesamowita łatwościa wplataja nowe idee w stare ).


Pn sty 13, 2014 11:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 05, 2012 11:05
Posty: 675
Post Re: FRONDA: Palenie kart tarota pomaga zdrowiu!
sharp7 napisał(a):
Cytuj:
Przedstawione tu rysunki nie są kartami Tarota

Myśle, że Ś.Nowicki jeszcze na swoim "fachu" się zna.

Zapoznaj się lepiej z podstawową wiedzą o Tarocie i zobacz jak wyglądają jego karty. Chociażby tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tarot

_________________
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski/Genesis+-+propozycja+nowej+interpretacji,3484705218.pdf


Pn sty 13, 2014 11:57
Zobacz profil
Post Re: FRONDA: Palenie kart tarota pomaga zdrowiu!
Cytuj:
Zapoznaj się lepiej z podstawową wiedzą o Tarocie i zobacz jak wyglądają jego karty. Chociażby tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tarot

Warto samemu przeczytać zanim się poleci. Choćby ostatni akapit - jeśli ktoś nie ma czasu na całość... .

"Współcześnie powstaje wiele różnego rodzaju talii tarota, które zazwyczaj nie różnią się zasadniczą budową Arkanów Wielkich i Małych. Różnią się natomiast techniką wykonania, ekspresją i indywidualną interpretacją twórcy, zawartością symboli lub też bywają próbą syntezy różnych tradycji ezoterycznych"


Pn sty 13, 2014 12:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 05, 2012 11:05
Posty: 675
Post Re: FRONDA: Palenie kart tarota pomaga zdrowiu!
sharp7 napisał(a):
Cytuj:
Zapoznaj się lepiej z podstawową wiedzą o Tarocie i zobacz jak wyglądają jego karty. Chociażby tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tarot

Warto samemu przeczytać zanim się poleci. Choćby ostatni akapit - jeśli ktoś nie ma czasu na całość... .

"Współcześnie powstaje wiele różnego rodzaju talii tarota, które zazwyczaj nie różnią się zasadniczą budową Arkanów Wielkich i Małych. Różnią się natomiast techniką wykonania, ekspresją i indywidualną interpretacją twórcy, zawartością symboli lub też bywają próbą syntezy różnych tradycji ezoterycznych"

Ojej, ojej, czy jeśli "współcześnie" coś powstaje, bo ktoś cos sobie wymyślił, to co to ma wspólnego z Tarotem?! Wikipedia jest Wikipedią i też trzeba ją czytać z pewnym filtrem. Jeśli ja "współcześnie" wykonam jakieś obrazki na których będą - no nie wiem - np. różne gatunki ptaków albo ryb w różnych sytuacjach i powiem, że to są karty czy symbole Tarota, to jaką to będzie miało wartość? :razz:

_________________
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski/Genesis+-+propozycja+nowej+interpretacji,3484705218.pdf


Pn sty 13, 2014 12:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 05, 2012 11:05
Posty: 675
Post Re: FRONDA: Palenie kart tarota pomaga zdrowiu!
Alus napisał(a):
Cytuj:
Zaszło pewne nieporozumienie. Napisałem, że Tarot nie odnosi się do chrześcijaństwa, a to, że chrześcijaństwo odnosi się do Tarota - to zupełnie co innego. Jak ktoś stwarza sobie wrogów - to już jego problem.

Ten ktoś to Biblia - konkretnie: (Kpł 19,31); (Kpł 20,7); (Pwt 18,9-12).

Cieszę się, że konkretnie. Trzymajmy się więc tego:

Kpł.19.31. Nie będziecie się zwracać do wywołujących duchy ani do wróżbitów. Nie będziecie zasięgać ich rady, aby nie splugawić się przez nich. Ja jestem Pan, Bóg wasz! /BTIV/

Tarot nie ma nic wspólnego z wywoływaniem duchów. A to, że jest używany przez współczesnych „wróżbitów” (tzn osoby które się bezpodstawnie za takowe uważają), to nie jest jego wina. Z założenia wcale do tego nie miał służyć. Również i to, że naiwni chodzą do owych „wróżbitów”.

Kpł.20. 6-7.Także przeciwko każdemu, kto się zwróci do wywołujących duchy albo do wróżbitów, aby uprawiać z nimi nierząd, zwrócę oblicze i wyłączę go spośród jego ludu. Uświęćcie się więc i bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty. Ja, Pan, Bóg wasz! /BTIV/

Odpowiedź jak wyżej.

Pwt.18.9-12.Gdy ty wejdziesz do kraju, który ci daje Pan, Bóg twój, nie ucz się popełniania tych samych obrzydliwości jak tamte narody. Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza. /BTIV/

Gdzie tu masz coś o Tarocie? Jeżeli chodzi Ci o „wróżby, gusła, przepowiednie i czary”, zaklęcia, duchy, widma, czy zwracanie się do umarłych - to Tarot też nie ma z tym nic wspólnego.

_________________
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski/Genesis+-+propozycja+nowej+interpretacji,3484705218.pdf


Pn sty 13, 2014 13:01
Zobacz profil
Post Re: FRONDA: Palenie kart tarota pomaga zdrowiu!
Cytuj:
Tarot nie ma nic wspólnego z wywoływaniem duchów. A to, że jest używany przez współczesnych „wróżbitów” (tzn osoby które się bezpodstawnie za takowe uważają), to nie jest jego wina. Z założenia wcale do tego nie miał służyć. Również i to, że naiwni chodzą do owych „wróżbitów”.


Cytuj:
Gdzie tu masz coś o Tarocie? Jeżeli chodzi Ci o „wróżby, gusła, przepowiednie i czary”, zaklęcia, duchy, widma, czy zwracanie się do umarłych - to Tarot też nie ma z tym nic wspólnego.

Sam odpowiedziałeś - ja tylko wytłuszczyłam :)


Pn sty 13, 2014 13:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 05, 2012 11:05
Posty: 675
Post Re: FRONDA: Palenie kart tarota pomaga zdrowiu!
Ad. Alus
Cytuj:
Sam odpowiedziałeś - ja tylko wytłuszczyłam :)

Równie dobrze mogłabyś oskarżyć Nobla, iż wynalazł materiał wybuchowy, który w konsekwencji zabił na wojnach miliony istnień. A on, naiwniak, chciał tylko pomóc górnikom w pracy.
To, że ktoś użyje do spalenia ludzi i domów zamiast np. do operacji chirurgicznej czy obróbki jakiś materiałów, to oznacza, że laser jest zły?

_________________
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski/Genesis+-+propozycja+nowej+interpretacji,3484705218.pdf


Pn sty 13, 2014 14:04
Zobacz profil
Post Re: FRONDA: Palenie kart tarota pomaga zdrowiu!
Cytuj:
Ojej, ojej, czy jeśli "współcześnie" coś powstaje, bo ktoś cos sobie wymyślił, to co to ma wspólnego z Tarotem?! Wikipedia jest Wikipedią i też trzeba ją czytać z pewnym filtrem. Jeśli ja "współcześnie" wykonam jakieś obrazki na których będą - no nie wiem - np. różne gatunki ptaków albo ryb w różnych sytuacjach i powiem, że to są karty czy symbole Tarota, to jaką to będzie miało wartość?

Widać, że nie przeczytałeś.
Ale możesz napisać i oskarzyć Ś.Nowickiego o herezje zawodową. Waite, Crowley czy Alliette niestety już ci nie odpiszą.

Dziekuje za rozmowe.


Pn sty 13, 2014 14:16

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re: FRONDA: Palenie kart tarota pomaga zdrowiu!
Jajko napisał(a):
Na filmie p. Terlikowski rąbie karty Tarota siekierą i wrzuca je do pieca. :o Potem to samo robi z książką pt Tarot Apokalipsy

Rąbie siekierą, palli, nagryw i puszcza to do sieci. Tak tylko postępują szaleńcy, nieobliczalni, których należy się obawiać, średniowiecze.


Pn sty 13, 2014 14:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2011 13:20
Posty: 20
Post Re: FRONDA: Palenie kart tarota pomaga zdrowiu!
Dlaczego moderatorzy akceptują jeszcze te bzdurne wpisy jajka??? Szkoda czasu i sił na dyskutowanie z kimś, kto tylko prowokuje.


Pn sty 13, 2014 15:01
Zobacz profil
Post Re: FRONDA: Palenie kart tarota pomaga zdrowiu!
Gosik777 napisał(a):
Dlaczego moderatorzy akceptują jeszcze te bzdurne wpisy jajka??? Szkoda czasu i sił na dyskutowanie z kimś, kto tylko prowokuje.

Nie chcesz, nie dyskutuj. Przymusu nie ma.


Pn sty 13, 2014 23:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL