Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Oceń i skomentuj swoją Parafię 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 19, 2015 7:17
Posty: 4
Post Oceń i skomentuj swoją Parafię
Witam wszystkich,

Stworzyłem (a w sumie jestem na etapie budowy ;)) serwisu http://www.znaneparafie.pl/, który umożliwia komentowanie i ocenianie swojej Parafii. Jeżeli nie ma twojej parafii na stronie to koniecznie ją dodaj, buduję tym samym bazę Parafii w naszym kraju.

Wszelkie opinie/uwagi mile widziane.

btw. nie jest to serwis komercyjny, sam go buduje od A do Z ;)


Śr sie 19, 2015 7:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 17, 2011 15:56
Posty: 162
Post Re: Oceń i skomentuj swoją Parafię
a ku czemu ma to wogóle słuzyc?

_________________
"Bóg zawsze nad nami czuwa, i znajduje rozwiązanie, tam gdzie ludzki umysł już go nie widzi."
św. Faustyna Kowalska

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/


Śr sie 19, 2015 17:18
Zobacz profil
Post Re: Oceń i skomentuj swoją Parafię
Też bym zapytał jaki jest cel tego serwisu. Bo jeśli chodzi o ocenę pary butów, telewizora, restauracji to ma to sens, ponieważ to są wybory, których dokonujemy sami i ocena innych ludzi jest przydatna, ale parafii nikt nie wybiera, więc co mi da ocena mojej (czy innej) parafii? To nie złośliwość, pytam z ciekawości ; )


Śr sie 19, 2015 19:38

Dołączył(a): Śr sie 19, 2015 7:17
Posty: 4
Post Re: Oceń i skomentuj swoją Parafię
"ku czemu..." :) Raz że chce stworzyć najlepiej opisaną bazę Parafii w naszym kraju. Kościoły w Polsce budowane są z rozmachem a dzięki Google Maps możemy je podziwać i de facto zwiedzać (nie długo zaczną się pojawiać w serwisie kościoły wraz z wirtualnymi spacerami 360).

A drugie to komentowanie i ocenianie Parafii. Często nam się zdarza to robić np. przy niedzielnym obiedzie :P A ja to chce po części przelać na internet i poszerzyć tym samym te grono. Mnie osobiście ciekawi opinia o proboszczu mojej Parafii innych osób czy niedzielnych kazań np.

No i jako webdeveloper chciałem zbudować i rozwijać serwis ogólnopolski takiego, którego jeszcze nie było w PL.


Śr sie 19, 2015 20:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 19, 2015 7:17
Posty: 4
Post Re: Oceń i skomentuj swoją Parafię
Chico napisał(a):
Też bym zapytał jaki jest cel tego serwisu. Bo jeśli chodzi o ocenę pary butów, telewizora, restauracji to ma to sens, ponieważ to są wybory, których dokonujemy sami i ocena innych ludzi jest przydatna, ale parafii nikt nie wybiera, więc co mi da ocena mojej (czy innej) parafii? To nie złośliwość, pytam z ciekawości ; )

"Coraz częściej własna parafia, to nie ta, w której mieszkamy, ale ta, w której – najogólniej rzecz ujmując - czujemy się dobrze, której styl duszpasterskiego działania nam odpowiada. Chodzi tutaj o poszukiwanie takiej wspólnoty, takiej liturgii i takiego kościoła, które zaspokoją rzeczywiste potrzeby duchowe. Więź, 5/2003"
ks. Andrzej Draguła (link: http://prasa.wiara.pl/doc/461681.Parafia-w-czasach-wolnego-rynku)

Więc to tak nie do końca. No i bym tego nie porównywał do rzeczy materialnych jak do TV czy parę butów :P Bardziej jak do ocen i komentowania adwokatów, lekarzy czy mechaników. Też jesteśmy przypisani do danej przychodni lekarskiej ale wybór mamy :) Bardziej chodzi o to że jeżeli w danej przychodni nam się coś nie spodoba czy spodoba to możemy to przelać na internet, porozmawiac o tym z innymi osobami i tym samym dać znać danej przychodni co poprawić a co jest super itd.


Śr sie 19, 2015 20:39
Zobacz profil
Post Re: Oceń i skomentuj swoją Parafię
Pomysł jest niezły, tym bardziej, że nie wszystkie diecezje mają tak dobrą stronę internetową, jak warszawska:
http://archidiecezja.warszawa.pl/parafie
która nie tylko jest zasobna w informacje, ale nawet dostosowana do potrzeb urządzeń mobilnych.


Pt sie 21, 2015 13:06

Dołączył(a): Śr sie 19, 2015 7:17
Posty: 4
Post Re: Oceń i skomentuj swoją Parafię
Cawilian napisał(a):
Pomysł jest niezły, tym bardziej, że nie wszystkie diecezje mają tak dobrą stronę internetową, jak warszawska:
http://archidiecezja.warszawa.pl/parafie
która nie tylko jest zasobna w informacje, ale nawet dostosowana do potrzeb urządzeń mobilnych.

Dzięki za opinie! znaneparafie.pl są dostosowane do urządzeń mobilnych :P


So sie 22, 2015 8:16
Zobacz profil
Post Re: Oceń i skomentuj swoją Parafię
Parafii w naszym kraju dużo...ale powodzenia z projektem ;)


Śr mar 16, 2016 7:51

Dołączył(a): Pn maja 16, 2016 15:37
Posty: 11
Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpackie
Post Re: Oceń i skomentuj swoją Parafię
Ogólnie opinie o parafiach z roku na rok przestają być aktualne ponieważ zmieniają się księża i ludzie którzy działają przy parafii. Nie można oceniać parafii jak jakiejś przychodni, szkoły itp.


Wt maja 17, 2016 18:32
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Oceń i skomentuj swoją Parafię
Oceniam swoją parafie na 3+, kościół bardzo ładny, na msze zawsze przychodzi dużo starych ludzi :D
Stawki nie są najgorsze, gdzieś wyczytałem że za ślub w niektórych parafiach biorą 3,500zł, a u nast jest tylko 1,500zł :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt maja 17, 2016 22:45
Zobacz profil
Post Re: Oceń i skomentuj swoją Parafię
Robek napisał(a):
Oceniam swoją parafie na 3+, kościół bardzo ładny, na msze zawsze przychodzi dużo starych ludzi :D
Stawki nie są najgorsze, gdzieś wyczytałem że za ślub w niektórych parafiach biorą 3,500zł, a u nast jest tylko 1,500zł :mrgreen:

Znasz te konkretne biorące 3,500 zł za ślub.....czy tylko dowolnie sobie bajasz....
Wedle "cennika" SE z 2016r nie znajdzie sie takiej kwoty......w 80% ślubów to kwota 800-1000 zł.
http://www.se.pl/galerie/80766/158992/tabela/
Większe kwoty stanowią koszta pogrzebu powiększone przez zakup miejsca na parafialnych cmentarzach.


Śr maja 18, 2016 12:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Oceń i skomentuj swoją Parafię
Alus napisał(a):
Znasz te konkretne biorące 3,500 zł za ślub.....czy tylko dowolnie sobie bajasz....
Wedle "cennika" SE z 2016r nie znajdzie sie takiej kwoty......w 80% ślubów to kwota 800-1000 zł.
http://www.se.pl/galerie/80766/158992/tabela/
Większe kwoty stanowią koszta pogrzebu powiększone przez zakup miejsca na parafialnych cmentarzach.


Widziałem kiedyś podobną tabelke jak tu przedstawiasz, i przykuło moją uwage, te 3,500zł, wtedy sobie pomyślałem że pomimo tego, że jestem katolik, to bym nigdy takiej kasy księdzu nie dał :mrgreen:
To było gdzieś z 5 lat temu, może troche więcej, ceny sie zmieniają, i może już tego nie ma.
Nie pamiętam gdzie dokładnie były takie ceny, ale gdzieś w zachodniej Polsce.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr maja 18, 2016 13:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL