Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 22:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Spowiedź 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 17, 2009 19:42
Posty: 566
Post Spowiedź
Jak to jest z tą spowiedzią... Czy stan łaski uświęcającej jest potrzebny do uzyskania zbawienia? Bo tak się zastanawiam co z ludźmi, którzy nie zdążyli się pojednać z Panem Bogiem, mimo chęci tego. Dajmy przykład mojej osoby, spowiadam się regularnie, po każdym upadku idę do spowiedzi, nie czekam tygodnia, czy na pierwszy piątek miesiąca, upadnę w sobotę, to idę w ten dzień do spowiedzi, jak nie da rady, to na drugi dzień. Ale co jeśli, zgrzeszę ciężko w sobotę, chcę się pojednać z Bogiem i planuje iść pojednać się z Nim w niedzielę, ale rano się nie budzę... Albo w niedzielę w drodze do Kościoła potrąca mnie samochód i ginę na miejscu... Co wtedy? Czy liczy się sama chęć pojednania z Bogiem? Czy Bóg wtedy patrzy inaczej?

_________________
My Savior loves. My Savior lives. My Savior's always there for me.
My God he was. My God he is. My God he's always gonna be.


So paź 18, 2014 14:33
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Spowiedź
Łaska uświęcająca jest do zbawienia potrzebna. Ale trzeba też wiedzieć, że Bóg jest miłosierny. Mamy też Obrońcę wobec Ojca - Jezusa. On chce naszego zbawienia.
Sakramenty są zwyczajną drogą wiodącą do zbawienia. Ale pewnie nie jedyną. Są osoby, które nie przystąpiły do żadnego sakramentu, a Kościół mówi, że mają nadzieję na zbawienie.

Poza tym życie sakramentalne nie jest tylko 'przepustką' do nieba, ani nie powinno być praktykowane ze względu na strach przed piekłem. Jest to raczej wyraz miłości do Boga. Zarazem jest to źródło tej miłości. Tworzy to zatem zamknięte koło. Z sakramentów czerpiemy miłość, a ich przyjmowanie jest wyrazem naszej miłości.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


So paź 18, 2014 15:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL