Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 18:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Wartość sakramentu bierzmowania 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lip 15, 2005 9:12
Posty: 21
Post 
Ja jeszcze nie byłam biermowana. Sakrament ten przyjmę dopiero za 11 maja. i jest to moja świadoma decyzja. Mam 18 lat i uważamm, że dopiero teraz jestem w stanie świadomie przyjąć tak ważny sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej.
Nie rozumiem ludzi (w tym moich rodziców) którzy naciskali bym przyjeła ten sakrament ze swoim rocznikiem (czyli 3 lata temu). Zbuntowałam się i myśle, że dobrze zrobiłam.
W końcu Bierzmowanie można przyjąć tylko raz i nie jest to sakrament który przyjmują całe roczniki (tak jak pierwsza komunie).
Dziekuje Bogu za to że pozwolił mi opszeć sie rodzicom i dostąpić łaski bierzmowania dopiero wtedy kiedy będe gotowa!!!!!!

_________________
Chwała Panu !!


So kwi 29, 2006 10:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
ankaciekawa, jestem pod wrażeniem :) pozytywnym :) to jest własnie dojrzałość, że przyjmujemy coś bo chcemy, a nie bo sie nam każe. Szkoda że mało osób myśli podobnie jak Ty


So kwi 29, 2006 11:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 15, 2005 9:12
Posty: 21
Post 
Dzieki !!
Myśle jednak, że nie jest prawdą, że tak mało osób myśli tak jak ja. Myśle, że poprostu wielu ludzi boi się przeciwstawić rodzicom, społeczęństwu i przyjmują sakramen Bierzmowania wbrew sobie. Mam takie przypadki wsród znajomych. Wielu z nich żałuje teraz, że się nie przeciwstawiło.
Myśle, że powinno się edukować ludzi, by takich sytacji było jak najmniej, by każdy sam mógł zdecydawać kiedy i jak przyjmie ten tak ważny dla kązdego Chrześcijanina Sakrament !!

_________________
Chwała Panu !!


N kwi 30, 2006 15:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 31, 2006 15:06
Posty: 107
Post 
Ja sakrament bierzmowania przyjelam niecale poltora miesiaca temu...i choc mialam jakies watpliwosci czy juz jestem gotowa( w szkole nas namawiali na refleksje i przemyslenia czy naprawde jestesmy juz gotowi na przyjecie tego sakramentu)to teraz wiem ze to byla wlasciwa decyzja...przez ten sakrament a raczej przygotowania do niego zlaczyly nasza grupe w jednosc...wszyscy stali sie sobie bliscy...ale to glownie dzieki naszmu proboszczowi ktory nas do tego sakramentu przygotowal...a sam sakrament,gdy biskup wypowiedzial slowa :Lucjo przyjmij znamie daru Ducha Sw....poczulam wielka moc...a zarazem wzruszylam sie bardzo...i mysle ze tej chwili nie zapomne do konca zycia...


Cz cze 01, 2006 21:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 10:47
Posty: 228
Post 
Ech... wygląda na to, że to co dzisiaj jest bierzmowaniem w czasach apostolskich było chrztem w Duchu Świętym. W jaki sposób z biegiem historii następowała transforamcja - trudno powiedzieć.

Czym według KRzK bierzmowanie różni się od chrztu w Duchu Świętym ? Nie chodzi mi obrzęd, tylko o istotę. Prosze o konkretną odpowiedź.


Wt cze 13, 2006 9:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 12:24
Posty: 3666
Post 
ankaciekawa napisał(a):
Ja jeszcze nie byłam biermowana. Sakrament ten przyjmę dopiero za 11 maja. i jest to moja świadoma decyzja. Mam 18 lat i uważamm, że dopiero teraz jestem w stanie świadomie przyjąć tak ważny sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej.
Nie rozumiem ludzi (w tym moich rodziców) którzy naciskali bym przyjeła ten sakrament ze swoim rocznikiem (czyli 3 lata temu). Zbuntowałam się i myśle, że dobrze zrobiłam.
W końcu Bierzmowanie można przyjąć tylko raz i nie jest to sakrament który przyjmują całe roczniki (tak jak pierwsza komunie).
Dziekuje Bogu za to że pozwolił mi opszeć sie rodzicom i dostąpić łaski bierzmowania dopiero wtedy kiedy będe gotowa!!!!!!


Dobze cię rozumiem. Ja też byłem bierzmowany dopiero jak miałem 18 lat i dzięki temu znacznie bardziej świadomie przeżyłem ten okres. :)

Wydaje mi się, że ludzie nie powinni przystępować do tego sakramentu (poza szczególnymi przypadkami) w wieku gimnazjalnym. Z autopsji wiem, że to jest okres wyjątkowej niepokorności i głupawki, co u większości osób mija wraz z uzyskaniem dojrzałości. :biggrin:

_________________
www.onephoto.net


Pn cze 19, 2006 10:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL