Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Co Biblia mówi o spowiedzi? 
Autor Wiadomość
Post 
Może i my mamy po 10 lat, ale twój poziom ponad 5 latka nie wyskakuje.

Kto ci wogóle naopowiadał głupstw, ze katolicy spowiadają się przed księdzem? My sie spowiadamy przed Bogiem w obecności księdza. Grzechy wybacza nam nie ksiądz, ale sam Bóg.
Ksiądz jest jednak tutaj elementem bardzo pomocnym, bo jako taki sam człowiek jak my potrafi wspomóc grzesznika.

Nie wyważaj więc otwartych drzwi. Cytaty które przytoczyłes sa słuszne. Jednak żaden z nich nie zabrania obecności drugiego człowieka podczas spowiadania sie przed Bogiem


Śr mar 19, 2008 11:50

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 0:03
Posty: 301
Post 
Wiatm, na temat spowiedzi usznej proszę przeczytajcie (DO KOŃCA):

Idea spowiedzi usznej pojawiła się dopiero około IV-V wieku n.e. w środowiskach monastycznych, początkowo w formie zwierzania się przełożonemu zakonu ze swych duchowych zmagań. Grzegorz VII (1073-85), sam zakonnik, próbował wprowadzić ją do kościoła, gdy stał się papieżem. Nakaz spowiedzi usznej wydał jednak dopiero "czwarty sobór laterański w roku 1215, "jak podaje katolicki katechizm.

Cicha spowiedź grzechów do księdza zamiast do Boga została wprowadzona w 1215 r n.e.

Autorem tego nakazu nie był Jezus, ani apostołowie. Pismo Święte nie zawiera ani jednego przykładu spowiedzi usznej. Mówi o spowiedzi serca, do której nie potrzeba pośrednictwa drugiego człowieka (Ps.51:1-11). Biblia zachęca nas do wyznania grzechów bezpośrednio Bogu, gdyż "każdy, kto w Niego wierzy, przez Jego imię otrzymuje odpuszczenie grzechów" Dz.10:43.

Apostołowie, gdyby otrzymali autorytet do spowiadania i rozgrzeszania, jaki Rzym nadał w średniowieczu kapłanom, korzystaliby z niego, a okazji nie brakowało. Na przykład, kiedy Szymon z Samarii popełnił grzech, apostoł Piotr zamiast go wyspowiadać, powiedział, żeby się udał z grzechami bezpośrednio do Boga: "Odwróć się od tej nieprawości swojej i proś Pana, czy nie mógłby ci być odpuszczony zamysł serca twego" Dz.8:22.

Co w takim razie oznaczają słowa Jezusa: "Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuście grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane" J.20:22-23?

Przede wszystkim nie odnosiły się tylko do jedenastu apostołów, lecz do całego wczesnego kościoła - mężczyzn i kobiet zebranych razem, którym ukazał się Jezus po swym zmartwychwstaniu :
„ A gdy nastał wieczór owego pierwszego dnia po sabacie i drzwi były zamknięte tam, gdzie uczniowie z bojaźni przed Żydami byli zebrani, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam!” J. 20:19
„ I wstawszy tejże godziny, powrócili do Jerozolimy i znaleźli zgromadzonych jedenastu i tych, którzy z nimi byli.” Łk. 24:33

Słowa te nie mogą więc służyć za argument na rzecz odpuszczania grzechów przez duchownych, tym bardziej, że Bóg uznaje tylko jednego pośrednika - Jezusa :
1 Tym. 2:5
„ Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus.”

który w tym celu oręduje za nami:
Hbr. 8:1-3
„ Główną zaś rzeczą w tym, co mówimy, jest to, że mamy takiego arcykapłana, który usiadł po prawicy tronu Majestatu w niebie, Jako sługa świątyni i prawdziwego przybytku, który zbudował Pan, a nie człowiek.
Albowiem każdy arcykapłan bywa ustanawiany, aby składał dary i ofiary; dlatego jest rzeczą konieczną, żeby i ten miał co ofiarować.”
1J.2:1-2
„Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy.
On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata.”

Odpuszczanie, o którym mówił Pan Jezus wiąże się z dyscypliną kościelną.
Chrześcijanin, który otwarcie przekracza przykazania musi być napomniany, a jeśli trwa w grzechu usunięty, aby nie wystawiał reputacji kościoła na szwank, a kto się nawraca może być przyłączony. W tym celu każdy lokalny kościół otrzymał od Chrystusa autorytet odpuszczania i zatrzymywania, związywania i rozwiązywania:

Mt. 18:15-18
„A jeśliby zgrzeszył brat twój, idź, upomnij go sam na sam; jeśliby cię usłuchał, pozyskałeś brata swego.
Jeśliby zaś nie usłuchał, weź z sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby na oświadczeniu dwu lub trzech świadków była oparta każda sprawa.
A jeśliby ich nie usłuchał, powiedz zborowi; a jeśliby zboru nie usłuchał, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik.
Zaprawdę powiadam wam: Cokolwiek byście związali na ziemi, będzie związane i w niebie; i cokolwiek byście rozwiązali na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie.”

Odpuszczanie grzechów stanowi atrybut Boga, a nie człowieka. Bóg powiedział:

Iz. 43:25
„ Ja, jedynie Ja, mogę przez wzgląd na siebie zmazać twoje przestępstwa i twoich grzechów nie wspomnę.”

Wierzący mogą więc przychodzić w tej sprawie bezpośrednio do Niego (Łk.18:9-14).
Jezus uczył: "Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego... Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie... przebacz nam nasze winy" Mt.6:6-12.

Apostoł Jan także poleca nam udawać się z grzechami bezpośrednio do Boga:
„Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości... Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy. On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i całego świata.” 1J.1:9; 2:1-2

"Grzech mój wyznałem tobie I winy mojej nie ukryłem. Rzekłem: Wyznam występki moje Panu; Wtedy Ty odpuściłeś winę grzechu mego. Sela."Ps. 32:5


pozdrawiam

_________________
Nie wstydzę się ewangelii Chrystusowej; jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy. (Rzymian 1:16)


Śr mar 19, 2008 12:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 17, 2008 21:25
Posty: 67
Post 
AMEN :-)

_________________
God is the greatest !!


Śr mar 19, 2008 12:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 0:03
Posty: 301
Post 
:)

_________________
Nie wstydzę się ewangelii Chrystusowej; jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy. (Rzymian 1:16)


Śr mar 19, 2008 12:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
ministerfinansow napisał(a):
filippiarz napisał(a):
ministerfinansow napisał(a):
Ja mówię o słuchaniu Jezusa i Jego nauki odnośnie wiary.
Jezus nigdy nawet nie sugerował, żeby słuchać się Biblii.

Biblia to Słowo Boże !

A kto stwierdził, że Biblia to Słowo Boże - Jezus czy katolickie sobory?

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Śr mar 19, 2008 13:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
A ktokowiek twierdzi ze Biblia to Słowo Boże? Chyba że chodzi o skrót myślowy....
Słowo stało się ciałem a nie książką. Co w nimczym nieuwłacza Biblii jako zapisowi autentycznego świadectwa o Jezusie Chrystusie, Słowu Ojca Przedwiecznego, i jako takiego podstawie i normie naszej wiary.


Śr mar 19, 2008 14:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 17, 2008 21:25
Posty: 67
Post 
Piotr1 napisał(a):
A ktokowiek twierdzi ze Biblia to Słowo Boże? Chyba że chodzi o skrót myślowy....
Słowo stało się ciałem a nie książką. Co w nimczym nieuwłacza Biblii jako zapisowi autentycznego świadectwa o Jezusie Chrystusie, Słowu Ojca Przedwiecznego, i jako takiego podstawie i normie naszej wiary.

dla was doktryna katolicka stała się chyba ciałem...
Jeśli Biblia jest podstawą twojej wiary to dlaczego jej nie znasz i nie rozumiesz ?
proponuję więcej modlitwy w duchu a mniej filozofowania religijnego.

_________________
God is the greatest !!


Śr mar 19, 2008 16:36
Zobacz profil
Post 
Ty facio jesteś na 100% neofita. Tak głupio zachowuja się tylko neofici.

Przemądrzały ton jakim sie posługujesz jest żenujący. Ciagle zarzucasz nam brak wiedzy o Biblii. Zapominasz jednak, ze my nie odrzucamy Biblii, ale twoje sekciarskie interpretacje.
Szkoda z Toba dyskutować - neofito o intelekcie 5-latka


Śr mar 19, 2008 19:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 17, 2008 21:25
Posty: 67
Post 
boeing napisał(a):
Ty facio jesteś na 100% neofita. Tak głupio zachowuja się tylko neofici.

Przemądrzały ton jakim sie posługujesz jest żenujący. Ciagle zarzucasz nam brak wiedzy o Biblii. Zapominasz jednak, ze my nie odrzucamy Biblii, ale twoje sekciarskie interpretacje.
Szkoda z Toba dyskutować - neofito o intelekcie 5-latka


wiesz co?
powiem ci , że jak Jezus przyszedł na ziemię i głosił ludziom Słowo Boże to też go obrażali, wyzywali od oszołomów itd.
ty robisz to samo kiedy ja mówie ci o Jezusie.
skoro nazywasz mnie neofitą bo jestem gorący dla Pana jak uczy Biblia to kim ty jesteś skoro tak bardzo razi cie nauczanie Jezusa ?
może zastanów się czy naprawdę wierzysz w Boga skoro odrzucasz Jego naukę a każdy mój wątek, w którym ja tylko cytuję Biblię wyśmiewasz.
Wy traktujecie Biblię na równi z waszą doktryną. poczytaj katechizm swojego kościoła bo nawet tego nie znasz :)
ja natomiast uznaję tylko Biblię a ludzkie nauki pisane przez żądnych władzy papieży i biskupów odrzucam.
Jak brak ci argumentów a widzę, że najwyraźniej tak jest to nazywasz mnie neofitą o intelekcie 5 latka.
a ja widzę, że twoja wiedza na temat tego w co niby wierzysz jest na poziomie 5 latka.
nazywasz mnie sekciarzem a sam należysz do największej sekty na świecie...

_________________
God is the greatest !!


Śr mar 19, 2008 20:29
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
skoro nazywasz mnie neofitą bo jestem gorący dla Pana jak uczy Biblia to kim ty jesteś skoro tak bardzo razi cie nauczanie Jezusa ?


Wiele sekt posługuje się Biblią tylko po to by się uwiarygodnić. Czy mamy wierzyć każdej sekcie, nawet tej która powstała kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu?
To, że ktoś cytuje Biblie wcale nie musi oznaczać, że jest wysłany przez Boga. Szatan potrafi być podstępny.


Śr mar 19, 2008 20:39

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Szatan też zresztą w czasie kuszenia Jezusa wciąż posługiwał się cytatami z Pisma, żeby usidlić Jezusa :)


Śr mar 19, 2008 20:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 17, 2008 21:25
Posty: 67
Post 
Kamyk napisał(a):
Szatan też zresztą w czasie kuszenia Jezusa wciąż posługiwał się cytatami z Pisma, żeby usidlić Jezusa :)


odpowiem ci na to cytatem z Łukasza 11, 14- 24
Jemu też to samo zarzucali.....

_________________
God is the greatest !!


Śr mar 19, 2008 21:20
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 17, 2006 13:23
Posty: 454
Post 
odczepcie sie od ministra, bo jak narazie śledząc tę dyskusję to on przytacza argumenty, a z drugeij strony niewiele widzę.
mnei natomiast ciekawi co innego związanego ze spowiedzią:
czy zeby moje grzechy były odpuszczone musze chodzic do spowiedzi? czy wystarczy ze wyspowiadam sięprzed Bogiem?

odrazu mowie ze interesuja mnei odpowiedz "biblijne" :)

pozdrawiam


Śr mar 19, 2008 21:34
Zobacz profil
Post 
Argumentów to mu wystarczyło na dwa posty, teraz leca inwektywy.
Poza tym ktos kto sie udaje na jakas misje do cudzego mieszkania powienien sie przedstawić skad przyszedł. Minister tego jeszcze nie zrobił


Śr mar 19, 2008 22:48

Dołączył(a): So cze 17, 2006 13:23
Posty: 454
Post 
boeing napisał(a):
Argumentów to mu wystarczyło na dwa posty, teraz leca inwektywy.
Poza tym ktos kto sie udaje na jakas misje do cudzego mieszkania powienien sie przedstawić skad przyszedł. Minister tego jeszcze nie zrobił


to mam nadzieje ze w nastepnym poscie sie przedstawi i bedzie mozna prowadzic dalej tę dyskusję bez wątków pobocznych tego typu :)


Śr mar 19, 2008 23:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL