Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Co Biblia mówi o spowiedzi? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 17, 2008 21:25
Posty: 67
Post Co Biblia mówi o spowiedzi?
Spowiedź w KK:
- wprowadzona przez Sobór IV Laterański w 1215 roku

STARY TESTAMENT

DAWID w :
- Psalm 51, 2- 20 – spowiedź serca

PROROK IZAJASZ w :
- Księga Izajasza 1, 18

- Psalm 103, 3

POJEDNANIE DOKONYWAŁO SIĘ NIE PRZED CZŁOWIEKIEM, ALE BEZPOŚREDNIO PRZED BOGIEM.
TRZEBA BYŁO PRZYJŚĆ DO BOGA ZE SKRUSZONYM SERCEM.


NOWY TESTAMENT

1 List św. Jana 1, 9 – nie jest napisane, że mamy wyznawać grzechy przed człowiekiem, ale przed Bogiem

Przypowieść o Celniku i Faryzeuszu :
- Ewangelia św. Łukasza 18, 13-15 – bezpośrednie przyjście do Jezusa z żalem z chęcią poprawy. Bóg powiedział, że odpuści grzechy bo tylko On może to robić.

- Ewangelia św. Marka 2, 7 – 12 – Jezus ma moc odpuszczania grzechów

- w modlitwie „Ojcze Nasz” Jezus wskazał na bezpośredni przystęp do Ojca – „ I odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom”

- Ewangelia św. Mateusza 5, 23-24 - zanim pojednasz się z Bogiem musisz się pojednać z człowiekiem przeciwko, któremu zgrzeszyłeś

- Ewangelia św. Łukasza 17, 3-4 - obowiązkiem pokrzywdzonego jest odpuścić winę

Przypowieść o złym słudze:
- Ewangelia św. Mateusza 18, 23-35 a szczególnie 35 – grzech przeciwko Bogu należy wyznać Bogu a grzech przeciwko bliźniemu wyznać bliźniemu

- 1 List św. Jana 2, 1-3 – Jezus jest ubłaganiem za grzechy nasze

- Ewangelia św. Jana 6, 37 – kto przychodzi do Jezusa, tego On precz nie wyrzuci

- List św. Jakuba 5, 16 - wyznawajcie grzechy jedni drugim

- Ewangelia św. Mateusza 9, 2 – czy sparaliżowany mówił Jezusowi swoje grzechy ?
- Ewangelia św. Łukasza 7, 47 – 50 – czy od księdza zależało czy dostanie rozgrzeszenie?

- List do Kolosan 3, 13 – mogę odpuszczać te grzechy, które zostały popełnione przeciwko mnie


W myśl tych zasad katolicki kapłan może odpuścić tylko te grzechy, które zostały popełnione przeciwko niemu samemu.
Spowiedzią preferowaną w Biblii zarówno w Starym jak i w Nowym Testamencie była spowiedź serca polegająca na bezpośrednim zwróceniu się do Boga z prośbą o przebaczenie.





Główny argument KK o ustanowieniu spowiedzi:

Słowa Jezusa do Apostołów:

- „Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»" (J 20, 21-23)

Wyjaśnienie błędnej interpretacji:

1. Jeżeli apostołowie otrzymali takie uprawnienie to dlaczego z niego nie korzystali w sposób praktykowany obecnie w Kościele Katolickim czyli spowiedź człowieka przed kapłanem ?

- Dzieje Apostolskie 8, 18-22 - Piotr nie mówi Szymonowi – „chodź tutaj, klęknij przede mną a ja ciebie wyspowiadam i udzielę ci absolucji ”. Mówi, żeby zwrócił się do Boga i prosił Go o przebaczenie. Wygląda na to, że apostoł Piotr nie znał czegoś takiego jak spowiedź…

- Wiecie jak się obywało odpuszczanie grzechów przez Apostołów ? Jeżeli Apostoł widział, że ktoś czyni szczerą pokutę to głosił mu: „Twoje grzechy są Ci odpuszczone”. Są Ci odpuszczone bracie, bo ja widzę, że Ty masz szczere serce przed Bogiem. Z kolei odwrotna sytuacja. Jeśli nie pokutował, to apostoł mówił mu „twoje grzechy są Ci zatrzymane”. Apostoł nic nie robił, mówił tylko co Bóg robi w Niebie.
On wiedział, że tak jest, na podstawie pisma choćby na podstawie Psalmu 103.
Apostołowie nie wtrącali się między Boga a grzesznika, nie dokonywali żadnej absolucji.
Nigdzie w Nowym Testamencie nie ma mowy o tym, żeby którykolwiek Apostoł spowiadał ludzi.
Dzisiaj jak ewangelizujemy to mówimy ludziom to samo – „pokutuj a Bóg odpuści tobie twoje grzechy”. Gdy człowiek pokutuje to ogłaszamy wolę Bożą – „zostało ci odpuszczone” a gdy nie pokutuje - „ zostało ci zatrzymane”.
To jest wyjaśnienie tego fragmentu, na którym katolicy stworzyli doktrynę o spowiedzi.


2. Jeżeli spowiedź ustną ustanowił Chrystus to jaki byłby sens ustanawiać ją w 1215 roku na Soborze Laterańskim IV ??

W Katechizmie Katolickim czytamy o 3 przykazaniu kościelnym zobowiązującym nas do przystępowania przynajmniej raz w roku do spowiedzi.
Prawo to ustanowiono to w 1215 roku, karą za nieprzestrzeganie tego jest wykluczenie grzesznika z Kościoła.


Widzimy, że spowiedź ustna przed księdzem nie wynika z nauczania Pisma Świętego, ale jest wynalazkiem Kościoła Katolickiego.
W całym Piśmie Świętym nie ma ani jednego miejsca, w którym pomiędzy Boga a człowieka, który zgrzeszył miałby się wtrącać inny człowiek.
W Biblii nie znajdziemy sakramentalnego rozgrzeszenia tym bardziej spowiedzi do ucha księdza, żadnej absolucji kapłańskiej.
Tylko Bóg może udzielić Tobie rozgrzeszenia !
Więc nie klękaj przed księdzem na kolana, Biblia tego zakazuje. Zobacz na Dzieje Apostolskie 10, 25. Piotr powiedział do Korneliusza, który chciał klęknąć przed nim na kolana – „wstań ja jestem tylko człowiekiem”. Idź i lepiej upadnij na twarz przed Bogiem.
Cała Biblia ma jedno świadectwo – wyznanie grzechów przed Bogiem a nie przed kapłanem.
Katolicka interpretacja spowiedzi jest złamaniem zasad wykładni Biblii bo wyrywa tekst z kontekstu i tworzy doktrynę na podstawie jednego fragmentu nie patrząc na inne.

_________________
God is the greatest !!


Wt mar 18, 2008 20:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Cytuj:
Spowiedź w KK:
- wprowadzona przez Sobór IV Laterański w 1215 roku

Jeśli pierwsze zdanie takiego postu jest wierutną bzdurą, to czy jest sens czytać dalej coś takiego...

Na IV Soborze Laterańskim wprowadzono obowiązek corocznej spowiedzi u swego proboszcza, była to reakcja na problem z nieprzystępowaniem wiernych do spowiedzi
Od najdawniejszych wieków Tradycja Kościoła nakazywała, że grzesznik spowiada się ze swych grzechów publicznie przed całym Kościołem lokalnym. Spowiedź osobista przed kapłanem jest dla penitenta tylko ułatwieniem
Natomiast wyznawanie grzechów przed kapłanem to jakby zewnętrzna forma, uznanie swej grzeszności, wyznanie żalu i chęć poprawy dokonują się w sercu człowieka, wobec Boga


Wt mar 18, 2008 21:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
no właśnie jeśli pierwsze zdanie mija się z prawdą to automatycznie tracę potrzebę czytania reszty.

Dodam jeszcze że pojednanie się z człowiekiem jest WARUNKIEM spowiedzi! Zatem te argumenty są strzałami w powietrze.

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Wt mar 18, 2008 21:05
Zobacz profil WWW
Post 
Publiczne wyznawanie grzechów jest do dziś !! Spowiedź powszechna ( Spowiadam się Bogu...) Pan JEzus powiedział do uczniów komu odpuścicie bedą odpuszczone ....

Grzechy odpuszcza tylko Bóg ale spowiednik ma pomóc nam rozwiązać pewne problemy np kiedyś sie nie spowiadałem u księzy i jakos poprawy nie widziałem ale od kiedy zaczełem przsytępować do spowiedzi usznej np moje problemy w sferze seksualności wyciszyły sie do tego stopnia że juz nie mam problemu z którym walczyłem troche i nie ukrywam że pomógł mi w tym Bóg ale tez rozmowa z księdzem nie tylko w konfesjonale.


Wt mar 18, 2008 21:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 17, 2008 21:25
Posty: 67
Post 
Kamyk napisał(a):
Cytuj:
Spowiedź w KK:
- wprowadzona przez Sobór IV Laterański w 1215 roku

Jeśli pierwsze zdanie takiego postu jest wierutną bzdurą, to czy jest sens czytać dalej coś takiego...

Na IV Soborze Laterańskim wprowadzono obowiązek corocznej spowiedzi u swego proboszcza, była to reakcja na problem z nieprzystępowaniem wiernych do spowiedzi
Od najdawniejszych wieków Tradycja Kościoła nakazywała, że grzesznik spowiada się ze swych grzechów publicznie przed całym Kościołem lokalnym. Spowiedź osobista przed kapłanem jest dla penitenta tylko ułatwieniem
Natomiast wyznawanie grzechów przed kapłanem to jakby zewnętrzna forma, uznanie swej grzeszności, wyznanie żalu i chęć poprawy dokonują się w sercu człowieka, wobec Boga


bardo łatwo się zniechęcasz skoro po jednym być może błędnym zdaniu nie chcesz poznać prawdy zawartej w Biblii na temat tego sakramentu .
Czy to przypadkiem nie duch zwodniczy ?
Nie rozumiem czemu kościół reagował na nieprzystępowanie wiernych do spowiedzi ?
To nie sprawa kościoła tylko osobista decyzja każdego wiernego kiedy ma się spowiadać.
I niby obowiązek corocznej spowiedzi u proboszcza jest zgodny z Biblią :o ??
To chyba Biblii nie znasz.
Wskaż mi choć jeden fragment gdzie jest o tym mowa.
A co ma spowiedź serca wspólnego z tradycją kościoła z dawnych czasów nakazującą spowiedź przed całym kościołem ?
Tylko ten kto zgrzeszył przeciwko wszystkim członkom koscioła ma się im spowiadać.
Poczytaj moje wymienione fragmenty bo powtarzasz argumenty, którymi posługują się wszyscy księża a ja tym czasem mam dla was coś nowego czego wy nie znacie albo nie chcecie znać.
A argument, że spowiedź przed kapłanem to" jakby zewnętrzna forma, uznanie swej grzeszności, wyznanie żalu i chęć poprawy" jest dobry dla babci albo dla szarych tłumów wiernych, którzy nie znając Słowa Bożego polegają tylko na tym co mówi ksiądz.

_________________
God is the greatest !!


Wt mar 18, 2008 21:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 17, 2008 21:25
Posty: 67
Post 
marcin_jarzębski napisał(a):
no właśnie jeśli pierwsze zdanie mija się z prawdą to automatycznie tracę potrzebę czytania reszty.

Dodam jeszcze że pojednanie się z człowiekiem jest WARUNKIEM spowiedzi! Zatem te argumenty są strzałami w powietrze.


Jeśli nie chcesz słuchać tego co mówi do ciebie Bóg w Swoim Słowie o spowiedzi to twoja sprawa.
Wolisz zapewne bezgranicznie ufać i wierzyć ludziom, którzy mijają się z prawdą.
Gdybyś był uczniem Jezusa, za jakiego się uważasz, bo twierdzisz, że twój kościół to jedyny, apostolski i Chrystusowy kościół to z chęcią słuchałbyś Jego słów, które tobie cytuję a ty już w pierwszym zdaniu swojej wypowiedzi odrzucasz to co mam tobie do powiedzenia.
A moje argumenty to nie są strzały w powietrze tylko cytaty ze świętej księgi, której ty najwyraźniej nie czytasz.
To nie swiadczy o tobie dobrze.
Proponuję prosić Boga o Ducha Świętego, który to jedynie może otworzyć ci oczy na prawdę.

_________________
God is the greatest !!


Wt mar 18, 2008 21:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 17, 2008 21:25
Posty: 67
Post 
lereeeek napisał(a):
Publiczne wyznawanie grzechów jest do dziś !! Spowiedź powszechna ( Spowiadam się Bogu...) Pan JEzus powiedział do uczniów komu odpuścicie bedą odpuszczone ....

Grzechy odpuszcza tylko Bóg ale spowiednik ma pomóc nam rozwiązać pewne problemy np kiedyś sie nie spowiadałem u księzy i jakos poprawy nie widziałem ale od kiedy zaczełem przsytępować do spowiedzi usznej np moje problemy w sferze seksualności wyciszyły sie do tego stopnia że juz nie mam problemu z którym walczyłem troche i nie ukrywam że pomógł mi w tym Bóg ale tez rozmowa z księdzem nie tylko w konfesjonale.


Twój argument z cytatu z Jana 20, 21-23 jest bardzo dobrze skomentowany w moim poście. Proponuję przed wchodzeniem z kimś w dyskusję najpierw zapoznać się z tym co ma do powiedzenia a nie od razu odrzucania jego wypowiedzi tylko dlatego, że mówi prawdę.
Zgadzam się, że rozmowa z księdzem mogła ci pomóc.Chwała Bogu za tego księdza. Ale musisz wiedzieć, że jedyna wdzięczność należy się Jezusowi ! To On cię uzdrowił. To on wybaczył i odpuścił ci grzechy a nie ksiądz.

_________________
God is the greatest !!


Wt mar 18, 2008 21:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Cytuj:
I niby obowiązek corocznej spowiedzi u proboszcza jest zgodny z Biblią WoooW Pytajnik
To chyba Biblii nie znasz.
Wskaż mi choć jeden fragment gdzie jest o tym mowa.

Wskaż mi choć jeden fragment Pisma, w którym jest mowa o tym, że należy korzystać z internetu. Nie ma? A Ty korzystasz z internetu... jakże to tak uchodzi, panie fundamentalisto?

Cytuj:
Tylko ten kto zgrzeszył przeciwko wszystkim członkom koscioła ma się im spowiadać.

Każdy grzech jest przeciwko innym członkom Kościoła

Cytuj:
" jakby zewnętrzna forma, uznanie swej grzeszności, wyznanie żalu i chęć poprawy"

Nie ma to jak wyrwać zdanie z kontekstu i je przeinaczyć, panie manipulatorze - zacytuję to, co napisałem: "Natomiast wyznawanie grzechów przed kapłanem to jakby zewnętrzna forma, uznanie swej grzeszności, wyznanie żalu i chęć poprawy dokonują się w sercu człowieka, wobec Boga"


Wt mar 18, 2008 21:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 17, 2008 21:25
Posty: 67
Post 
"Wskaż mi choć jeden fragment Pisma, w którym jest mowa o tym, że należy korzystać z internetu. Nie ma? A Ty korzystasz z internetu... jakże to tak uchodzi, panie fundamentalisto?"

O czym ty do mnie rozmawiasz ?
Jesli nie masz argumentów bo prawda cie przytłacza i w oczy kole to lepiej daruj sobie odpowiadanie mi "na siłę" i to jeszcze w taki sposób.
Ja nie rozmawiam z toba o internecie czy innych ludzkich rzeczach tylko o Bożym nauczaniu w tym przypadku na temat spowiedzi.
Zaznajomiłeś się z fragmentami, które zacytowałem ?
Dalej nie chcesz dopuścić do siebie prawdy ?
Czy aż tak jesteś zaślepiony ?
Zrozum, że to Jezus jest prawdą a nie KK.
Wasz kościół nie ma monopolu na prawdę jak sam uważa, przeciwnie on jest daleki od prawdy Bożej.
Fundamentalisto ?
Ja poprostu jestem gorący dla Jezusa, wiesz co to znaczy ?
Jak ty jesteś tylko ciepły to Jezus cie wypluje:
"A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi ten, który jest Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego: Znam uczynki twoje, żeś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący! A tak, żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję cię z ust moich" [Obj. 3:14-16] "
Także panie moderatorze proszę o dyskusję na poziomie.
I proszę mnie nie wyrzucać z forum bo to będzie znaczyło tylko jedno.

_________________
God is the greatest !!


Wt mar 18, 2008 22:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Cytuj:
Ja nie rozmawiam z toba o internecie czy innych ludzkich rzeczach tylko o Bożym nauczaniu w tym przypadku na temat spowiedzi.

Ja tylko wykazuję absurdalność Twojej argumentacji. "Nie należy się spowiadać u księdza, bo Jezus tego nie zalecił i tego nie robił" - ten styl argumentowania prezentujesz w każdym chyba wątku, w którym piszesz. No to ja Ci piszę, że robisz coś, czego ani Jezus nie zalecał, ani też nie praktykował. Gdzie tu Twoja konsekwencja?
A pamiętasz co Jezus zalecił uczynić apostołom, gdy natrafią na kogoś, kto jest w Kościele a jakoś sprzeciwia się wierze? Powinieneś mnie upomnieć, potem upomnieć mnie wraz z innym bratem, potem donieść na mnie Kościołowi, a gdyby i to nie pomogło, powinienem być Ci jako "poganin i celnik" :) Też się nie stosujesz do wyraźnego nakazu Jezusa... Bardzo mało konsekwentny jesteś...

P.S - znam te fragmenty


Wt mar 18, 2008 22:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 17, 2008 21:25
Posty: 67
Post 
Kamyk napisał(a):
Cytuj:
Ja nie rozmawiam z toba o internecie czy innych ludzkich rzeczach tylko o Bożym nauczaniu w tym przypadku na temat spowiedzi.

Ja tylko wykazuję absurdalność Twojej argumentacji. "Nie należy się spowiadać u księdza, bo Jezus tego nie zalecił i tego nie robił" - ten styl argumentowania prezentujesz w każdym chyba wątku, w którym piszesz. No to ja Ci piszę, że robisz coś, czego ani Jezus nie zalecał, ani też nie praktykował. Gdzie tu Twoja konsekwencja?
A pamiętasz co Jezus zalecił uczynić apostołom, gdy natrafią na kogoś, kto jest w Kościele a jakoś sprzeciwia się wierze? Powinieneś mnie upomnieć, potem upomnieć mnie wraz z innym bratem, potem donieść na mnie Kościołowi, a gdyby i to nie pomogło, powinienem być Ci jako "poganin i celnik" :) Też się nie stosujesz do wyraźnego nakazu Jezusa... Bardzo mało konsekwentny jesteś...

P.S - znam te fragmenty


a co źle mówię ?
Czy Jezus kazał się spowiadać księdzu ?
Albo jesteś Jego uczniem i Go naśladujesz we wszystkim albo nie i sprawiasz pozory pobożności.
Jesteś moderatorem a dyskusja z toba przypomina mi rozmowe z przedszkolakiem.
Używam internetu więc nie robię tego co kazał robić Jezus ?
Człowieku rozwalasz mnie na łopatki takimi textami.
Ja mówię o słuchaniu Jezusa i Jego nauki odnośnie wiary.
Jakby wtedy był internet to zapewne Jezus by z niego korzystał.
Wy katolicy twierdzicie, że jesteście jedynym, świętym, Chrystusowym kościołem to ja się was pytam na jakiej podstawie ?
Bo skoro wasze dotryny odbiegają bardzo daleko od nauki Jezusa to chyba coś jest nie tak i właśnie w takim to kontekście piszę o tym, że nie robicie tego co kazał Jezus.
A ty mi stawiasz zarzuty, że ja też nie robię tego co Jezus bo używam internetu ? :o
Normalnie załamać się można jak się z tobą rozmawia.
Mogę cię upomnieć jak kazał Jezus,ale będzie to trochę trudne bo to rozmowa nie na żywo.
Ale myślę, że zmądrzejesz i nie bedę musiał tego robić.

_________________
God is the greatest !!


Śr mar 19, 2008 0:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2006 9:34
Posty: 352
Post 
ministerfinansow napisał(a):
I niby obowiązek corocznej spowiedzi u proboszcza jest zgodny z Biblią :o ??

a skąd to wytrzasnąłeś? nikt nic nie mówi o proboszczu, wszystko jedno u którego księdza, może być z innej parafii, z drugiego końca kraju

_________________
Cóż z tego, że go kiedyś zdmuchniesz w mgnieniu oka,
skoro wciąż przemijając – wciąż jeszcze jest sobą?
Ja ten Twój świat, co mija, kocham Panie! – kocham!
Jak żywą kadzielnicę bujam go przed Tobą! (Beata Obertyńska)


Śr mar 19, 2008 8:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
ministerfinansow napisał(a):
Ja mówię o słuchaniu Jezusa i Jego nauki odnośnie wiary.

Jezus nigdy nawet nie sugerował, żeby słuchać się Biblii.

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Śr mar 19, 2008 9:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 17, 2008 21:25
Posty: 67
Post 
filippiarz napisał(a):
ministerfinansow napisał(a):
Ja mówię o słuchaniu Jezusa i Jego nauki odnośnie wiary.

Jezus nigdy nawet nie sugerował, żeby słuchać się Biblii.


czytając wasze odpowiedzi zastanawiam się coraz bardziej czy wy przypadkiem nie macie po 10 lat i nie bawicie się jeszcze samochodzikami.
bo nie wierzę w to co czytam !
jak można zadawać takie pytania ?!
Jezus nigdy nie sugerował żeby słuchać się Biblii ???
A wiesz wogóle co to jest Biblia ?
Weź ją w końcu postudiuj bo ty nie masz pojęcia w co wierzysz i na czym opiera się twoja wiara.
Biblia to Słowo Boże !
Przeczytaj choćby poniższe fragmenty:
Ewanglia Jana 8, 47 i Jana 8, 51.
I co Jezus nie kazał słuchać Słowa Bożego ?

_________________
God is the greatest !!


Śr mar 19, 2008 11:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 17, 2008 21:25
Posty: 67
Post 
vi napisał(a):
ministerfinansow napisał(a):
I niby obowiązek corocznej spowiedzi u proboszcza jest zgodny z Biblią :o ??

a skąd to wytrzasnąłeś? nikt nic nie mówi o proboszczu, wszystko jedno u którego księdza, może być z innej parafii, z drugiego końca kraju

przemilczę to bo widzę, że nie czytałeś od początku tego co napisałem a komentujesz.

_________________
God is the greatest !!


Śr mar 19, 2008 11:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL