Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 23:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Mój problem z sakramentem spowiedzi 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 10:29
Posty: 148
Post Re: Mój problem z sakramentem spowiedzi.
Byłam nieświadoma tych grzechów, że kogoś krzywdzę. Wyspowiadałam się i jest lepiej...


Wt mar 19, 2013 13:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 10:29
Posty: 148
Post Re: Mój problem z sakramentem spowiedzi.
Jeśli stosuje antykoncepcję to nigdy już nie mogę iść do komunii?
Mamy już trójkę dzieci i boję się stosować npr. Strach jest silniejszy,że często unikam męża.
co zrobić? Czuję się jak w santażu, odnalazłam niedawno Boga a teraz chcą mi Go odebrać. Jestem w rozterce.


So paź 03, 2015 14:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 10:29
Posty: 148
Post Re: Mój problem z sakramentem spowiedzi.
Dlaczego np u baptystów tak nie jest.?


So paź 03, 2015 14:25
Zobacz profil
Post Re: Mój problem z sakramentem spowiedzi.
Bo baptyści odpuścili sobie niektóre nauki objawione przez Boga. Natomiast co do strachu przed NPR, to powinnaś znaleźć sobie dobrego nauczyciela tej metody, aby ci krok po kroku wszystko wyjaśnił.


So paź 03, 2015 14:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 10:29
Posty: 148
Post Re: Mój problem z sakramentem spowiedzi.
A jeśli znowu zajdę to kto mi wychowa następne dziecko?


So paź 03, 2015 14:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 10:29
Posty: 148
Post Re: Mój problem z sakramentem spowiedzi.
Czy katolik może pojść na nabożeństwo do baptystów?


So paź 03, 2015 14:31
Zobacz profil
Post Re: Mój problem z sakramentem spowiedzi.
rozczarowana30 napisał(a):
A jeśli znowu zajdę to kto mi wychowa następne dziecko?

Jak będziesz prawidłowo stosować NPR, to będziesz miała tyle dzieci, ile z mężem zechcecie.

rozczarowana30 napisał(a):
Czy katolik może pojść na nabożeństwo do baptystów?

Może, ale niewielki będzie miał z tego pożytek, bo po pierwsze, może usłyszeć tam błędne nauki, a po drugie z sakramentów nie skorzysta (tak pojednania, jak i Eucharystii).


So paź 03, 2015 14:41
Post Re: Mój problem z sakramentem spowiedzi.
Yarpen_Zirgin napisał(a):

rozczarowana30 napisał(a):
Czy katolik może pojść na nabożeństwo do baptystów?

Może, ale niewielki będzie miał z tego pożytek, bo po pierwsze, może usłyszeć tam błędne nauki, a po drugie z sakramentów nie skorzysta (tak pojednania, jak i Eucharystii).


Co do sakramentow to moze masz i racje, ale ogolnie to nie ma roznicy gdzie sie modlisz, czy to w kosciele, czy w lesie.


So paź 03, 2015 18:19
Post Re: Mój problem z sakramentem spowiedzi
Istnieje diametralna różnica między modlitwą w kościele i w lesie, bo w lesie nie możesz w czasie modlitwy adorować Najświętszego Sakramentu.


So paź 03, 2015 20:25
Post Re: Mój problem z sakramentem spowiedzi
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Istnieje diametralna różnica między modlitwą w kościele i w lesie, bo w lesie nie możesz w czasie modlitwy adorować Najświętszego Sakramentu.


Nie zawsze Najswietrzy Sakrament w formie koscielnej jest konieczny i wymagany do polaczenia z Bogiem, a samo takie polaczenie jest samo w sobi Sakramentem.


So paź 03, 2015 20:30
Post Re: Mój problem z sakramentem spowiedzi
To jakaś Twoja "teologia", a nie nauczanie Kościoła katolickiego.


So paź 03, 2015 20:35
Post Re: Mój problem z sakramentem spowiedzi
Yarpen_Zirgin napisał(a):
To jakaś Twoja "teologia", a nie nauczanie Kościoła katolickiego.


To zadna teologia tylko fakty.

Przeczytaj to co Ci polecalem zamiast zameczac mnie swoim niedowierzaniem.

http://www.voxdomini.com.pl/duch/mistyka/tw/spis.htm


So paź 03, 2015 20:53
Post Re: Mój problem z sakramentem spowiedzi
sapper napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
To jakaś Twoja "teologia", a nie nauczanie Kościoła katolickiego.

To zadna teologia tylko fakty.

Fakty są takie, że sakramentów mamy w Kościele katolickim siedem i żaden z nich nie jest, jak napisałeś "połączeniem z Bogiem" w modlitwie (jak się domyślam z kontekstu rozmowy).

Cytuj:
Przeczytaj to co Ci polecalem zamiast zameczac mnie swoim niedowierzaniem.
http://www.voxdomini.com.pl/duch/mistyka/tw/spis.htm

Wskaż konkretny fragment, który masz na myśli, bo na prawdę nie mam czasu ani ochoty przebijać się przez kilka pozycji w poszukiwaniu czegoś, co według ciebie tam jest.


So paź 03, 2015 21:19
Post Re: Mój problem z sakramentem spowiedzi
Pisalem,ale ty nic z tego nie zapamietales, bedac zajetym swoim ja i swoim przekonaniem.
Pisalem ze do zrozumienia kazdego tematu z osobna, konieczne jest czytanie calosci za kazdym razem.
Chyba ze miales objawienia ktore daly Ci zrozumenie wszystkiego zanim zaczales czytac.
To nie jest latwy temat i trzeba czytac z uwaga i skupieniem nad slowani ktore czytasz.
Dla Dobrego Katolika to nie powinien byc problem znalesc troszke czasu na skupienie sie nad taka lektora.
Styl jest dosc mozna by powiedziec meczacy, bo czesc tekstu wyglada jakby odbiegala od tematu, ale mimo to jest czescia calosci.
Jesli w ktoryms miejscu trafisz na cos czego nie zrozumiesz to pytaj, postaram sie w miare moich mozliwosci wyjasnic.


So paź 03, 2015 21:32
Post Re: Mój problem z sakramentem spowiedzi
To, co teraz napisałeś, to jest bełkot. Puste słowa osoby, która nie ma uzasadnienia dla tego, co głosi, ale ma nadzieję, że takie "mądrze" wyglądające zdania i ataki na pytającego sprawią, że ten brak uda się ukryć. Aha... Manipulacja na "dobrego katolika" na mnie nie działa. Jeżeli chcesz twierdzić, że św. Teresa miała takie przekonania jak ty, to poproszę o wskazanie konkretnego fragmentu jej tekstów, gdzie je zamieściła, a nie odsyłanie do całości. Odsyłanie do całości wskazuje, że takiego czegoś w jej tekstach po prostu nie ma.


So paź 03, 2015 21:39
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL