Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Ślub kościelny ze względu na dziadków 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lut 11, 2016 9:39
Posty: 9
Post Re: Ślub kościelny ze względu na dziadków
A czy Ksiądz ma prawo odmówić nam udzielenia ślubu jeżeli nie mamy bierzmowania?


Wt lut 23, 2016 10:27
Zobacz profil
Post Re: Ślub kościelny ze względu na dziadków
inka28 napisał(a):
A czy Ksiądz ma prawo odmówić nam udzielenia ślubu jeżeli nie mamy bierzmowania?

Ma.
http://www.kosciol.pl/article.php/20040901214408677

Przy czym bierzmowania może udzielić proboszcz.


Wt lut 23, 2016 10:41

Dołączył(a): N kwi 10, 2016 11:50
Posty: 2
Post Re: Ślub kościelny ze względu na dziadków
Potocka, ja Cię dobrze rozumiem, bo sama byłam w takiej sytuacji. Zdecydowałam się na ślub cywilny i myślę, że to było dla mnie odpowiednie wyjście. Rodzina zaakceptowała, choć było trudno, zwłaszcza jeśli chodzi o moją babcię. Co ciekawe, wiara w mojej rodzinie nie jest sprawą pierwszej wagi, w zasadzie byłam zawsze najbardziej wierząca ze wszystkich. Dużo różnych wydarzeń złożyło się na sytuację, jaka potem zaistniała,ale w efekcie uważam, że dobrze wybrałam. Mimo że potem był rozwód... Ale to już zupełnie inna, o wiele trudniejsza i bardziej skomplikowana historia. W każdym razie wiem, o czym mówisz, rozumiem Cię i sądzę, że dobrze robisz. Pozdrawiam.


N kwi 10, 2016 12:15
Zobacz profil
Post Re: Ślub kościelny ze względu na dziadków
potocka napisał(a):
Jakie jest wasz stosunek do przystępowania do sakramentów tylko ze względu na dziadków?

Ślub będzie nie tylko świętokradczy, jak słusznie wskazała jotka.
Ślub będzie nieważny, gdyż zawarty będzie nie z wolnej woli narzeczonych, a pod naciskiem dziadków.


Śr lip 06, 2016 17:28
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL