Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 16:25



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
 Grzech myślą 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr gru 10, 2014 18:51
Posty: 3
Post Grzech myślą
Witajcie. Przepraszam, jesli pisze w nie odpowiednim miejscu, ale mam problem z określeniem czy popełniłam grzech i co do jego ciężaru. Szukałam tego w internecie, ale dalej nie jestem pewna i mam nadzieje, ze ktoś mi troszkę pomoże.
Będąc w niedziele w kościele w mojej głowie pojawiła sie nieczysta, obraźliwą wobec Boga myśl. Pojawiła sie sama nie była chciana. Od razu mnie przeraziła, bo pojawił sie w niej przedmiot kościelny. Wiem, ze nie była to moja myśl i to grzechem nie jest, ale pózniej bałam sie ze o tym pomyśle i starałam sie, żeby o tym pomyśleć, a wiadomo, ze wtedy efekt jest zawsze odwrotny. Przez moment o tym pomyślałam. Nie rozwijalam tej myśli, nie wywołała we mnie żadnych reakcji, nie prowadziła do tego, żebym chciała coś takiego zrobic, nawet jesli bym mogła. Wiem, ze to jest złe.
I teraz właśnie nie wiem czy to jest grzech. Jesli tak to jaki i jesli sie z tego spowiadać wystarczy, ze powiem, ze miałam grzeszne myśli? Jak czytam jakie sa grzech popełnione myślami to wydaje mi sie, ze to grzechem nie jest. Na podstawie tego co czytałam, ale wiem, ze ta myśl była zła. Zaraz ja przerwałam, ale jednak była zła.
Bardzo proszę o wasze opinie i pomoc, bo ja już sama nie wiem.


Śr gru 10, 2014 19:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Grzech myślą
Tego typu dylematy rozwiązujemy w konfesjonale, gdzie można różnie zapytać. Ponadto nikt lepiej Ci nie podpowie niż Twoje sumienie. Skoro nie był to myśl od Ciebie, to nie zadręczaj się, lecz walcz ze swoim skrupulatyzmem.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr gru 10, 2014 19:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL