Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 13:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Czy sakramenty są jeszcze potrzebne? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy sakramenty są jeszcze potrzebne?
Bartek napisał(a):
Alus napisał(a):
I tym poza Kościołem Chrystusowym daje dar charyzmatów - uzdrawiania dusz i ciała? :o :o
Ograniczanie Boga jedynie do katolicyzmu skutkuje ograniczaniem Jego mocy do 1/6 ludzkości....do kogo należą pozostali?
Kościoły i odłączone Wspólnoty, choć w naszym przekonaniu podlegają brakom, wcale nie są pozbawione znaczenia i wagi w tajemnicy zbawienia. Duch Chrystusa nie wzbrania sie przecież posługiwania nimi jako środkami zbawienia, których moc pochodzi z całej pełni łaski i prawdy, powierzonej Kościołowi Katolickiemu, św Jana Paweł II, Encyklika Ut enum sint.

No i sama sobie odpowiedziałaś. Trwanie w błędnej nauce nie wyklucza zbawienia oraz jakichś sposobów Bożego działania. Natomiast pewne środki zbawienia i prawdę absolutną ma jedynie Kościół katolicki.

Co nie zmienia faktu, że Kościół protestancki należy do Chrystusa.
Podziały wśród chrześcijan rozpoczęły się już za życia Apostołów......taka ludzka przywara oparta na pysze :(


So cze 14, 2014 11:14
Post Re: Czy sakramenty są jeszcze potrzebne?
Absolutna Prawde zna tylko Bog.

Odsadzanie wszystkich, od czci i wiary to domena faryzeuszy. Dlaczego kazdy musi zajmowac sie glownie pilnowaniem, jakie bledy INNI popelnili?
Biskup bedzie mial jeszcze wiele okazji, zeby przypomniec znaczenie sakramentow, a za to jak go zaprosza do siebie na nabozenstwo ekumeniczne, to moze opowie tam o realnej Obecnosci Jezusa w Eucharystii i o blogoslawienstwie modlitwy rozancowej i nikt mu nie przerwie?

Gdyby Pan Bog tak skrupulatnie notowal nasze potkniecia i niedoskonalosci, jak niektorzy katolicy innym katolikom, to nikt by sie do nieba nie dostal.

Ktos chyba ciagle zapomina, ze Kosciol to Cialo Jezusa Chrystusa i prowadzi go Duch sw. Nie my.
Na szczescie.


So cze 14, 2014 11:26

Dołączył(a): Pn wrz 12, 2005 7:31
Posty: 314
Post Re: Czy sakramenty są jeszcze potrzebne?
Alus napisał(a):
Co nie zmienia faktu, że Kościół protestancki należy do Chrystusa.

Po pierwsze, nie ma jednego Kościoła protestanckiego, lecz jest wiele wspólnot protestanckich różniących się doktrynalnie pomiędzy sobą.

Po drugie: co to znaczy "należy do Chrystusa"?


So cze 14, 2014 11:30
Zobacz profil
Post Re: Czy sakramenty są jeszcze potrzebne?
To znaczy przyjac chrzest i zawierzyc siebie Chrystusowi.


So cze 14, 2014 11:31
Post Re: Czy sakramenty są jeszcze potrzebne?
Bartek nie produkuj się.
Nie dowiesz sie niczego poza wyrwanymi z kontekstu fragmentami z Dziennikczka św. Faustyny i heretycko-egzaltowanymi tekstami o wielu kosciołach należących do jednego Chrystusowego.

Cytuj:
Zażądałeś sobie abym nie odpowiadała na Twoje posty

Tak zażądałem, dlaczego więc to zrobiłaś? Nie zwracałem się do ciebie.
Cytuj:
- Ciebie to nie dotyczy, możesz sobie pozwalać na uszczypliwe i kłamliwe uwagi??

Ja do ciebie się nie zwracałem, spostrzegłem głupoty, które zawierał twój post i musiałem je sprostować, aby ktoś ich przypadkowo dla szkody swojej duszy ich nie łyknął.
Uszczypliwe? Zgoda, skoro dokumenty Kościoła cię nie przekonują to może ironia cie obudzi, póki czas.
Kłamliwe? sparafrazowałem ironicznie twoje słowa. Uważasz, że biskup nie powinien interweniować? Uważasz - napisałem to. Na zbiorowo-heretyckie "rozgrzeszenie" wtrąciłaś, że spowiedz uszna "istnieje" od XII wieku? Napisałaś.


So cze 14, 2014 12:03
Post Re: Czy sakramenty są jeszcze potrzebne?
sharp7 napisał(a):
Bartek nie produkuj się.
Nie dowiesz sie niczego poza wyrwanymi z kontekstu fragmentami z Dziennikczka św. Faustyny i heretycko-egzaltowanymi tekstami o wielu kosciołach należących do jednego Chrystusowego.

Cytuj:
Zażądałeś sobie abym nie odpowiadała na Twoje posty

Tak zażądałem, dlaczego więc to zrobiłaś? Nie zwracałem się do ciebie.
Cytuj:
- Ciebie to nie dotyczy, możesz sobie pozwalać na uszczypliwe i kłamliwe uwagi??

Ja do ciebie się nie zwracałem, spostrzegłem głupoty, które zawierał twój post i musiałem je sprostować, aby ktoś ich przypadkowo dla szkody swojej duszy ich nie łyknął.
Uszczypliwe? Zgoda, skoro dokumenty Kościoła cię nie przekonują to może ironia cie obudzi, póki czas.
Kłamliwe? sparafrazowałem ironicznie twoje słowa. Uważasz, że biskup nie powinien interweniować? Uważasz - napisałem to. Na zbiorowo-heretyckie "rozgrzeszenie" wtrąciłaś, że spowiedz uszna "istnieje" od XII wieku? Napisałaś.

Nie pisałeś do mnie i nie życzę sobie abyś pisał o mnie.
Moje poglądy, to moja sprawa i nic Ci do tego.
Dokumenty Kościoła, w tym "Lumen Gentium", nie odrzucają Kościołów protestanckich jako nienależące do Chrystusa.
Wolisz dokumenty przedsoborowe - Twoja sprawa.


So cze 14, 2014 12:22
Post Re: Czy sakramenty są jeszcze potrzebne?
Bartek napisał(a):
Alus napisał(a):
Co nie zmienia faktu, że Kościół protestancki należy do Chrystusa.

Po pierwsze, nie ma jednego Kościoła protestanckiego, lecz jest wiele wspólnot protestanckich różniących się doktrynalnie pomiędzy sobą.

Wiem - i tu jest problem, bo wiele z nich diametralnie odeszło od nauki Chrystusa.
Dlatego ekumenizm w sensie kontaktu z KK nie obejmuje wszystkich Kościołów protestanckich.

Cytuj:
Po drugie: co to znaczy "należy do Chrystusa"?

Lumen Gentium 15.


So cze 14, 2014 12:31
Post Re: Czy sakramenty są jeszcze potrzebne?
Cytuj:
Nie pisałeś do mnie i nie życzę sobie abyś pisał o mnie.
Moje poglądy, to moja sprawa i nic Ci do tego.

Nie pisze o tobie jako osobie, bo cie nie znam. Pisze właśnie o twoich poglądach i niestety będę musiał robić to dalej, bo siejesz zamęt i mieszasz ludziom w głowach głosząc, po raz kolejny, wątpliwe treści. Także jeśli chcesz, żeby nie było mi/nam "nic do tego" przestań wypowiadać się publicznie i na manowce prowadz tylko siebie. Wtedy nie będe się odzywał jak sobie życzysz.
Cytuj:
Dokumenty Kościoła, w tym "Lumen Gentium", nie odrzucają Kościołów protestanckich jako nienależące do Chrystusa.

Ja i trylion innych osób juz wielokrotnie ci tłumaczyło, że rozumiesz te dokumenty po swojemu, na szkode swoja i innych osób. A świadczy o tym najlepiej ten heretycki tekst: "Wolisz dokumenty przedsoborowe - Twoja sprawa". To Kościół coś zmienił w swoim nauczaniu na SVII?! Ładne kwiatki. Przynajmniej jesteś szczera... .


So cze 14, 2014 12:38

Dołączył(a): Pn wrz 12, 2005 7:31
Posty: 314
Post Re: Czy sakramenty są jeszcze potrzebne?
Alus, pojęcia "być w Kościele Chrystusowym" i "być w pewnej łączności z Chrystusem" nie są tożsame.

Na przykład protestanci - są poza Kościołem Chrystusowym, ale jakoś łączą się z Chrystusem i Duch Święty na jakiś sposób wśród nich działa.


So cze 14, 2014 14:07
Zobacz profil
Post Re: Czy sakramenty są jeszcze potrzebne?
Cytuj:
KK 15. Co zaś się tyczy tych ludzi, którzy będąc ochrzczeni noszą zaszczytne imię chrześcijan, ale nie wyznają całej wiary lub nie zachowują jedności wspólnoty (communio) pod zwierzchnictwem Następcy Piotra, to Kościół wie, że jest z nimi związany z licznych powodów. Wielu bowiem jest takich, którzy mają we czci Pismo święte, jako normę wiary i życia, i wykazują szczerą gorliwość religijną, z miłością wierzą w Boga Ojca wszechmogącego i w Chrystusa Syna Bożego, Zbawiciela, naznaczeni są chrztem, dzięki któremu łączą się z Chrystusem, a także uznają i przyjmują inne sakramenty w swoich własnych Kościołach czy wspólnotach kościelnych. Wielu z nich posiada również episkopat, sprawuje Świętą Eucharystię i żywi nabożeństwo do Dziewicy Bogarodzicielki. Dochodzi do tego łączność (communio) w modlitwie i w innych dobrodziejstwach duchowych, a co więcej, prawdziwa jakaś więź w Duchu Świętym, albowiem Duch Święty przez swe łaski i dary wśród nich także działa swą uświęcającą mocą, a niektórym spośród nich dał nawet siłę do przelania krwi. Tak oto we wszystkich uczniach Chrystusowych Duch wzbudza tęsknotę i działanie, aby wszyscy, w sposób ustanowiony przez Chrystusa, w jednej trzodzie i pod jednym Pasterzem zjednoczyli się w pokoju. Aby zaś to osiągnąć, Kościół - Matka modli się ustawicznie i trwa w nadziei i rozwija działalność, a synów swoich zachęca do oczyszczenia się i odnawiania, żeby znamię Chrystusa jeszcze mocniej jaśniało na obliczu Kościoła.


Ale oczywiscie, wedlug niektorych, powinno to wyglafac tak, ze sie ich nie wpuszcza do katolickiej swiatyni, kazac siedziec cicho jezeli sie gdzies spotykamy i tylko sluchac, co MY im mamy do powiedzenia.
Pan Jezus zapewne tez tak postepowal?


Do katolikow Kosciol w Lumen Gentium mowi tak:
Cytuj:
KK14 Do społeczności Kościoła wcieleni są w pełni ci, co mając Ducha Chrystusowego w całości przyjmują przepisy Kościoła i wszystkie ustanowione w nim środki zbawienia i w jego widzialnym organizmie pozostają w łączności z Chrystusem rządzącym Kościołem przez papieża i biskupów, w łączności mianowicie polegającej na więzach wyznania wiary, sakramentów i zwierzchnictwa kościelnego oraz wspólnoty (communio). Nie dostępuje jednak zbawienia, choćby był wcielony do Kościoła, ten, kto nie trwając w miłości, pozostaje wprawdzie w łonie Kościoła "ciałem", ale nie "sercem". Wszyscy zaś synowie Kościoła pamiętać winni o tym, że swój uprzywilejowany stan zawdzięczają nie własnym zasługom, lecz szczególnej łasce Chrystusa, jeśli zaś z łaską tą nie współdziałają myślą, słowem i uczynkiem, nie tylko zbawieni nie będą, ale surowiej jeszcze będą sądzeni.


So cze 14, 2014 14:37

Dołączył(a): Pn wrz 12, 2005 7:31
Posty: 314
Post Re: Czy sakramenty są jeszcze potrzebne?
Kael napisał(a):
Ale oczywiscie, wedlug niektorych, powinno to wyglafac tak, ze sie ich nie wpuszcza do katolickiej swiatyni, kazac siedziec cicho jezeli sie gdzies spotykamy i tylko sluchac, co MY im mamy do powiedzenia.

W tej dyskusji nikt tak nie twierdzi. Odnoszę wrażenie, że dyskutujesz z wyimaginowanym wrogiem.


So cze 14, 2014 14:49
Zobacz profil
Post Re: Czy sakramenty są jeszcze potrzebne?
Bartek napisał(a):
Alus napisał(a):
Różnicę w Kościołach dostrzegam, niemniej wszystkie w centrum mają Chrystusa i wszyscy wyznawcy Chrystusa są przez Niego umiłowani.

Owszem, ale trwanie protestantów przy ich błędnych naukach, a tym bardziej swobodne szerzenie tych błędów w świątyniach katolickich sprawiają Chrystusowi ból:


Nie, no w ogole nikt tak nie twierdzi. ..

Wiesz ile ja herezji od ksiezy katolickich slyszalam? Ile pomowien z ambony, insynuacji i innych grzesznych wystapien? I co? Mialam wstac i ich wyklnac?
Czy grzecznie milczec, bo to ksiadz katolicki, wiec a priori moze mowic co chce?


Ostatnio edytowano So cze 14, 2014 15:06 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



So cze 14, 2014 14:59

Dołączył(a): Pn wrz 12, 2005 7:31
Posty: 314
Post Re: Czy sakramenty są jeszcze potrzebne?
Kael napisał(a):
Mialam wstac i ich wyklnac?
Czy grzecznie milczec, bo to ksiadz katolicki, wiec a priori moze mowic co chce?

Ja bym nie odpuścił. Ale co to ma do tematu naszej dyskusji?


So cze 14, 2014 15:10
Zobacz profil
Post Re: Czy sakramenty są jeszcze potrzebne?
A tam, nauczal.
Zostal zaproszony na nabozenstwo, mowil o Ewangelii, moze bardziej z przekonaniem niz wielu ksiezy to robi i chcial ludziom powiedziec, ze Jezus przebacza grzechy.
A ze w jego tradycji tak to wyglada, to tak do tego zachecal.
Uwazasz, ze biskup mial sie zerwac z fotela i krzyknac: do konfesjonalu!? Moze to powtarzac co dzien.
A tam byli nie tylko katolicy.

Katolik nawet jak mu cos zazgrzytalo, powinien pojsc i porozmawiac z biskupem. Ma do tego prawo a nawet obowiazek. Nikt nie jest doskonaly i kazdy uczy sie na bledach. Obmawianie w internecie to nie jest najlepszy sposob.
Myslisz, ze apostolowie zawsze byli perfekcyjni? To za co Pawel zrugal Piotra?


So cze 14, 2014 15:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Czy sakramenty są jeszcze potrzebne?
Kael napisał(a):

Ale oczywiscie, wedlug niektorych, powinno to wyglafac tak, ze sie ich nie wpuszcza do katolickiej swiatyni, kazac siedziec cicho jezeli sie gdzies spotykamy i tylko sluchac, co MY im mamy do powiedzenia.
Pan Jezus zapewne tez tak postepowal?

Kael nie gniewaj się, ale chyba nainterpretujesz. Wszyscy, którzy wierzymy w Chrystusa wiemy doskonale co nas łączy i możemy z wzajemnym szacunkiem szukać porozumienia, bez ostentacyjnego negowania tych elementów wiary, które nas różnią. Trudno mi wyobrazić sobie, że jakiś katolik będzie nauczał w zborze protestanckim o konieczności zwrócenia się do świętych o wstawiennictwo, czy konieczności sakramentu pokuty do odpuszczenia grzechów. I odwrotnie. CO nie oznacza, że nie można wspólnie się modlić, czy nawet nauczać, ale w tych elementach, które są wspólne.

_________________
laudare benedicere praedicare


So cze 14, 2014 15:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL