Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 21:43



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
 Grzech przeciwko Duchowi Świętemu? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N gru 22, 2013 14:08
Posty: 12
Post Grzech przeciwko Duchowi Świętemu?
Witajcie Wszyscy ;)
Mam nowe pytanie i liczę że użytkownicy tego forum, pomogą mi znaleźć odpowiedź.
Jak wiadomo istnieją grzechy przeciwko Duchowi Świętemu i te grzechy, są podobno nieodpuszczalne...
Są to (dla przypomnienia)

1 grzeszyć zuchwale w nadziei miłosierdzia Bożego (np. popełniam grzech ciężki mówiąc, że i tak pójdę do spowiedzi),
2 wątpić o łasce Bożej (np. że ktoś się nawróci),
3 sprzeciwiać się jakiejś prawdzie chrześcijańskiej (np. że Bóg jest Sędzią Sprawiedliwym),
4 bliźniemu łaski Bożej zazdrościć (np. nie wierzyć, że się ktoś szczerze nawrócił),
5 mieć zatwardziałość wobec natchnień Ducha Św. (np. do czynienia dobra),
6 odkładać pokutę aż do śmierci („bo jeszcze zdążę!”).

Ja kiedyś popełniłem grzech ciężki, myśląc na zasadzie, że i tak się z niego wyspowiadam.
Było to już dość dawno temu, i wtedy nie wiedziałem o czymś takim jak Grzechy przeciwko Duchowi Świętemu. Czy myśląc że i tak się wyspowiadam, i popełniając ten grzech ciężki, przekreśliłem swoje szanse na zbawienie? Czy od tamtego czasu żyję w grzechu?

Proszę o szybką odpowiedź, bo to dla mnie ważne...
Pozdrawiam wszystkich
Podpłomyk


Pn lut 01, 2016 10:30
Zobacz profil
Post Re: Grzech przeciwko Duchowi Świętemu?
Zapraszamy do konfesjonału. Takie kwestie omawia się ze spowiednikiem, a nie na forum.


Pn lut 01, 2016 12:21
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL