Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:07



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
 Czy spowiadać się z tego? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So mar 12, 2016 22:42
Posty: 3
Post Czy spowiadać się z tego?
Cześć

Zbliża się Wielkanoc, w związku z tym chciałem przystąpić do sakramentu spowiedzi, co niestety robię zbyt rzadko. Jednak nurtuje mnie wspomnienie o pewnym zdarzeniu z przyszłości, które może się wydawać kuriozalne i śmieszne, ale jednak dla mnie to jest dość poważny problem i nie wiem jak do tego podejść.

Otóż jeszcze 2 lata temu byłem ministrantem i podczas mszy siedziałem w stallach. Na pulpicie (nie wiem jak to nazwać, nieważne) przed nami leżał śpiewnik, a w niego włożona kartka a5, a w niej czytania i psalmy na jakiś dzień. I tak siedzieliśmy sobie, obok kolega, to był moment komunii świętej i rozmawialiśmy. I w pewnym momencie kolega pokazuje mi tę karteczkę i się pyta czy wiem jak się robi samolot. No to pozaginałem tę kartkę, żeby mu pokazać, rozłożyłem z powrotem i wsadziłem w ten śpiewnik. Potem zapomniałem o tym, parę razy byłem u spowiedzi, nie spowiadałem się z tego. I zacząłem się zastanawiać. Czy takie robienie samolocików z papieru, na którym są fragmenty Pisma Świętego można traktować jako bezczeszczenie? Pewnie myślicie, ze żartuję, ale serio mnie to zastanawia. Robiąc to nie miałem w myślach czegoś w stylu Nergal drący Biblię, ot zwykła kartka, może nawet ksero, które i tak pewnie pójdzie do kosza. Jak się z tego wyspowiadać, czy spowiadać się z tego w ogóle?


Śr mar 16, 2016 18:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy spowiadać się z tego?
Możesz się wyspowiadać, to już nie będzie Cię dręczyło

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr mar 16, 2016 18:05
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 12, 2016 22:42
Posty: 3
Post Re: Czy spowiadać się z tego?
No wiem, tylko jak w ogóle mam to powiedzieć? "Znieważyłem Biblię"? A jeśli tak to wychodzi na to, ze popełniłem świętokradztwo jeśli brałem komunię po tym zdarzeniu.


Śr mar 16, 2016 18:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy spowiadać się z tego?
Wtedy celowo nie zataiłeś, u mnie często przypominają się grzechy sprzed spowiedzi, "znieważenie Biblii" może dla księdza oznaczać coś takiego jak u Nergala, możesz powiedzieć, to co tu, samolociki z kartki śpiewnika

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr mar 16, 2016 18:16
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 12, 2016 22:42
Posty: 3
Post Re: Czy spowiadać się z tego?
To znaczy to nie jest tak, że ja o tym nie pamiętałem, po prostu jakoś nie przywiązywałem do tego wagi, ale na spowiedzi raczej nawet o tym nie myślałem


Śr mar 16, 2016 18:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy spowiadać się z tego?
To możesz powiedzieć gdy powiesz wszystkie grzechy od ostatniej spowiedzi, że jeszcze przypomina Ci się coś z dawnych lat i powiedzieć o samolociku.
Ja sam mam trudności ze spowiedzią, zrobiłem rachunek w komputerze i wydrukowałem, grzechy od ostatniej spowiedzi to mógłbym nawet powiedzieć prawie bez kartki, ale powiedziałem jeszcze wszystko co mi się przypomniało a w żadnej wcześniejszej spowiedzi nie mówiłem. Ty nawet nie musisz sobie kartki chyba robić. Ksiądz i tak przywiązuje wagę tylko do współczesnych i z nich kazał mi się nawracać a tamte tylko wysłuchał.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr mar 16, 2016 18:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy spowiadać się z tego?
turboantoni napisał(a):
Robiąc to nie miałem w myślach czegoś w stylu Nergal drący Biblię, ot zwykła kartka, może nawet ksero, które i tak pewnie pójdzie do kosza.


Jeśli ta kartka trafi do kosza na śmieci, to mogą to przerobić na papier toaletowy :mrgreen:
Więc nie masz co sie przejmować, z tą kartkom papieru, mogą sie dziać dużo gorsze rzeczy, niż sie możesz spodziewać.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 16, 2016 21:02
Zobacz profil
Post Re: Czy spowiadać się z tego?
O takich sprawach rozmawia się ze spowiednikiem, a nie na forum. Zamykamy.


Cz mar 17, 2016 9:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL