Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 17:30



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
 nie wiem czy dobrze rozumiem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 23, 2015 18:00
Posty: 3
Post nie wiem czy dobrze rozumiem
Witam, piszę bo nie wiem czy wszystko robię ok. W marcu przeżyłam spowiedź generalną. Na chwile poczułam się dobrze potem wątpliwości bo powiedziałam że niegodnie zachowywałam się w Kościele a nie dopowiedziałam że przez myśli. Potem druga spowiedź starałam się pomagać mamie , chodzę na wolontariat i wykonywać obowiązki szkoła itp. więc nie nie powiedziałam , że byłam leniwa ale np. nie ustępowałam miejsca w autobusie bo np. uznawałam, że nie jest daleko, albo pani gdzieś ustała dalej , albo ciężko mi wstać , więc miałam powiedzieć na spowiedzi, że nie ustępowałam miejsca, a nie że jestem leniwa, na spowiedzi powiedziałam że nie rozumiałam , że np ktoś może cierpieć i chyba miałam tam dopowiedzieć że należy komuś ustąpić miejsca. Dziwnie to wyjaśniłam przypomniało mi się to po komunii, ale ujął mnie taki spokój. Przystąpiłam znowu do spowiedzi powiedziałam , że w prost nie powiedziałam o tym ustępowaniu miejsca. Znowu chwila radości potem wątpliwości ale przełamałam się na komunię i poprosiłam , żeby Bóg zabrał te wątpliwości i przeszło na kilka dni dziś znowu sobie tłumaczyłam i poszłam do komunii. Przypomina mi się że powiedziałam, że nie pomagałam ludziom a była taka sytuacja , że kiedyś mężczyzna leżał na chodniku a ludzie podchodzili na moment i odchodzili ja też podobnie nie pytałam się tylko odwracałam się i widziałam jak się podnosi , strasznie mnie to bolało,ale ujęłam to wszystko tak bo ciężko z osobna opowiadać każdą sytuację, teraz nie wiem chyba Bóg wie o co chodzi i to najważniejsze. Co trochę się uspokoję to coś znowu , nie wiem czy dobrze myślę, chcę być z Bogiem i cieszyć się z tego, a po każdej spowiedzi chwila spokoju i coś znowu nie tak. Przepraszam ale nie wiem czy na prawdę cały czas grzeszę czy wariuję.


N mar 20, 2016 19:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: nie wiem czy dobrze rozumiem
Na pocieszenie mogę powiedzieć że to wygląda na skrupulanctwo

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N mar 20, 2016 19:13
Zobacz profil
Post Re: nie wiem czy dobrze rozumiem
Zamiast tracić czas na forum lepiej pogadać o tym ze spowiednikiem.


Pn mar 21, 2016 8:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL