Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:34



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
 Grzechy czy nie grzechy? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Grzechy czy nie grzechy?
Co prawda u spowiedzi byłem w Niedzielę Palmową 20 marca, i staram się codziennie przyjmować Komunię, to zastanawiam się, czy w pierwszy piątek miesiąca tylko przyjąć Komunię czy też powiedzieć rzeczy, które mnie niepokoją:
- zamierzam iść na Pielgrzymkę do Częstochowy (może dopiero w 2017 roku), kupiłem dobre buty za 400 zł, podczas gdy nie mam pieniędzy i zrobiłem sobie debet, a miałem unikać debetu
- w Wielki Piątek przyszły do nas dwa psy, z ojcem wygnaliśmy je poza ogrodzenie, może miały właściciela a może trzeba było je przyjąć jako własne ?, ale czy mamy zbierać wszystkie psy z okolicy?
- w drugi dzień świąt, Poniedziałek, interesowałem się Bitcoinem i innymi kryptowalutami, tego dnia przez Skype poinformowałem aby przelać mi walutę Dash.
- we wtorek miałem sen trochę erotycznawy i trochę potem miałem myśli erotycznych, to ostatnie można zakwalifikować jako grzech nie ciężki.
Jak powiedzieć? Czy to są grzechy lekkie, a niektóre w ogóle nie grzechy, więc jak to będzie "obraziłem Pana Boga następującymi grzechami", z drugiej strony chciałbym mieć z głowy tą kolekcję, choć równie dobrze mógłbym w Pierwszy Piątek przyjąć tylko Komunię, też się liczy.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr mar 30, 2016 5:15
Zobacz profil
Post Re: Grzechy czy nie grzechy?
Nie zawracaj głowy na forum takimi rzeczami. Od oceny, czy coś jest grzechem, masz spowiednika w konfesjonale.


Śr mar 30, 2016 6:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL