Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 13:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Ślub przed Bogiem w trakcie rozwodu 
Autor Wiadomość
Post Re: Ślub przed Bogiem w trakcie rozwodu
spin napisał(a):
Alus napisał(a):
Teoretycznie - w aktualnej dobie ślubów konkordatowych duchowny zapewne zapyta o to czy zarejestrować fakt ślubu w USC.
Nie skłamiesz chyba, że jesteś wolnym człowiekiem.

Ksiądz po ślubie konkordatowym ma obowiązek powiadomić i przesłać komplet dokumentów do USC w ciągu 5 dni.

Za zgodą bp ordynariusza można uzyskać ślub bez skutków prawnych (niekonkordatowy).


Pt kwi 15, 2016 9:51

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2016 16:50
Posty: 8
Post Re: Ślub przed Bogiem w trakcie rozwodu
Kocham moją partnerkę i to przy niej zrozumiałem, że chcę ślubu kościelnego. Wcześniej nigdy nie czułem takiej potrzeby. Moglibyśmy poczekać na ten mój rozwód cywilny jednak po poprzednim związku zostało mi wiele długów, które teoretycznie powinienem dzielić z żoną "cywilną" jednak wziąłem je w całości na siebie, nie chcę aby w momencie zawarcia małżeństwa moja obecna partnerka ponosiła odpowiedzialność za to co wynikło z mojego poprzedniego związku.


Pt kwi 15, 2016 15:27
Zobacz profil
Post Re: Ślub przed Bogiem w trakcie rozwodu
jan1984 napisał(a):
nie chcę aby w momencie zawarcia małżeństwa moja obecna partnerka ponosiła odpowiedzialność za to co wynikło z mojego poprzedniego związku.
Tu nie ma problemu. To jest do załatwienia, poradź się prawnika. Chyba wystarczy rozdzielność majątkowa.


Pt kwi 15, 2016 15:30

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2016 16:50
Posty: 8
Post Re: Ślub przed Bogiem w trakcie rozwodu
Zależy mi i na ślubie kościelnym i na tym żeby ona nie miała problemów. Ślub cywilny jest dla Państwa, jest to dla mnie prawna formalność, najważniejszy jest koscielny


Pt kwi 15, 2016 15:41
Zobacz profil
Post Re: Ślub przed Bogiem w trakcie rozwodu
jan1984 napisał(a):
Ślub cywilny jest dla Państwa, jest to dla mnie prawna formalność, najważniejszy jest koscielny
Cywilny jest prawnym zabezpieczeniem współmałżonków, to nie jest tylko rejestracja. Małżeństwo ma wiele przywilejów prawnych. Jeżeli kochasz swą partnerkę i chcesz jej bezpieczeństwa, to ślub cywilny jest jak najbardziej na miejscu.


Pt kwi 15, 2016 15:59

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2016 16:50
Posty: 8
Post Re: Ślub przed Bogiem w trakcie rozwodu
póki co nie mam rozwodu


Pt kwi 15, 2016 16:16
Zobacz profil
Post Re: Ślub przed Bogiem w trakcie rozwodu
Nie ma takiej opcji, ze zawrzesz tylko slub koscielny.
Bylby to tylko wyjatek do czasu uporzadkowania sprawy rozwodu, ktory kiedys sie zakonczy, bo nic nie trwa bez konca.


Pt kwi 15, 2016 16:30
Post Re: Ślub przed Bogiem w trakcie rozwodu
jan1984 napisał(a):
póki co nie mam rozwodu
To zakończ jedno małżeństwo, a potem zacznij następne. Nie bądź bigamistą.
Tylko teraz mi słowami nie żongluj i nie udowadniaj, ze nie jesteś żonaty. :twisted:


Pt kwi 15, 2016 17:04

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2016 16:50
Posty: 8
Post Re: Ślub przed Bogiem w trakcie rozwodu
Żeby to było takie proste. Mamy córkę która już poniosła konsekwencje tego ze nie mamy ślubu. Mianowicie chrzest po cichu po mszy bez ludzi w kościele, płakać się chciało. 200 zł. Koszt a ano mszy ani nic. Nie chce tak dłużej żyć. Komunie tez będzie miała po mszy?


So kwi 16, 2016 16:21
Zobacz profil
Post Re: Ślub przed Bogiem w trakcie rozwodu
Chyba do jej Pierwszej Komunii sw rozwod sie skonczy?

Przeciez ludzie wiedza, ze jestes zonaty (cywilnie). Twoje dzieci nie mialy takich problemow z chrztem?


So kwi 16, 2016 16:24
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Ślub przed Bogiem w trakcie rozwodu
Związek, choćby cywilny, jest przeszkodą kanoniczną do zawarcia małżeństwa. O to też zapytałby ksiądz podczas spisywania protokołu przedślubnego.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


So kwi 16, 2016 17:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Ślub przed Bogiem w trakcie rozwodu
jan1984 napisał(a):
chrzest po cichu po mszy bez ludzi w kościele

To jakiś absurd. Przy komunii nie daj się księdzu wkręcić w nic takiego. W razie problemów szukaj informacji w Kodeksie Prawa Kanonicznego.

Dzieci nie są niczemu winne. Niedawno papież osobiście dał temu wyraz, gdy publicznie ochrzcił dzieci rodziców, którzy nie mieli ślubu kościelnego.

http://www.deon.pl/religia/serwis-papie ... -pary.html

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So kwi 16, 2016 18:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2016 16:50
Posty: 8
Post Re: Ślub przed Bogiem w trakcie rozwodu
Oczywiście że miały problem, poszły do chrztu jak były dość duże, mój związek nie był zbyt chrześcijański... to był błąd. Teraz jest inaczej, ale całe życie człowiek się uczy. Tamten proboszcz nie chciał im udzielić chrztu...powiedział że skoro nie mamy ślubu to żyjemy w grzechu i albo się rozwiedziemy albo weźmiemy ślub kościelny....ksiądz nam zasugerował, że tylko jedno z nas powinno być przy chrzcie.


So kwi 16, 2016 19:01
Zobacz profil
Post Re: Ślub przed Bogiem w trakcie rozwodu
@jan1984
Tak czy inaczej jestes już żonaty. Konsekwencje tego znasz.
Chcesz się ożenić, to doprowadź rozwód do końca, a nie szukaj jakiś kruczków.


So kwi 16, 2016 23:46
Post Re: Ślub przed Bogiem w trakcie rozwodu
jan1984 napisał(a):
Oczywiście że miały problem, poszły do chrztu jak były dość duże, mój związek nie był zbyt chrześcijański... to był błąd. Teraz jest inaczej, ale całe życie człowiek się uczy. Tamten proboszcz nie chciał im udzielić chrztu...powiedział że skoro nie mamy ślubu to żyjemy w grzechu i albo się rozwiedziemy albo weźmiemy ślub kościelny....ksiądz nam zasugerował, że tylko jedno z nas powinno być przy chrzcie.

Wyraził osobisty pogląd, a nie nauczanie KK.


N kwi 17, 2016 7:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL